Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 25 W-os Texas erősítő
 
Témaindító: punkkazy, idő: Okt 11, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   32 / 50
(#) zozz12 válasza reloop hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Tehát akkor kb. 2x50W/1x100W ideális volna egy Texas -hoz. Az nem vészes.
Jelenleg melyik a legjobb Texas verzió?
(#) reloop válasza zozz12 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
A kapcsolás egyetemleges. Az IC-nek használj foglalatot, indulásnak a TL071 megteszi. Később kipróbálhatsz benne más típusokat is.
A tranzisztorok minél lineárisabb erősítésűek, és minél közelebbi párok annál jobb eredményre számíthatsz.
(#) zozz12 hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Milyen előerősítőt (hangszín+hangerő szab.) ajánlotok a Texas -hoz? Ez mennyire jó/mennyire illik hozzá? Vagy tudnátok valami jobbat ajánlani?

Köszi
(#) scooby_ válasza zozz12 hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Ez a kapcsolás működik,de Én személy szerint nem szeretem! Szerintem többet ront mint javít az átvitelen. Inkább próbálkozz valami tranzisztoros hangszínnel. Amit ajánlani tudok,és nekem nagyon tetszik (és Én is ezt használom) az a Videoton EA6383S erősítő hangszínje. Érdemes a fiziológia (Loudness) fokozatot is beépíteni vele együtt! Elég régóta építek erősítőket,és ehhez foghatót még nem hallottam,és mindez a hangszín miatt. A Videoton ezt nagyon de nagyon eltalálta szerintem!
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Idézet:
„Ez a kapcsolás működik,de Én személy szerint nem szeretem!”

Eddig teljesen egyetértek, továbbiakkal már nem.
Hangszín szabályozás többet árt mint használ.
Fázisátvitelt és több más paramétert rombol.
Érdemes megnézni, kiemelt beállítások mellett 1KHz négyszög átvitelét.
(#) Gránátalma válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Hali!
Keresgéltem itt a fórum topikjai között, de nem találtam az említett hangszínszabályozóról semmit.
Ha esetleg rendelkezel a kapcsolási rajzával és esetleg megosztanád velünk, nagyon jó lenne
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Igen,tisztában vagyok vele,hogy alapjába véve minden hangszín ront az átvitelen. Viszont,ha valaki fülének ez tetszik... A Videoton előtt Én sem voltam híve a hangszínnek,és ha tehetem,továbbra is elhagyom minden erősítő elöl. Ezt a Videotont csak azért hoztam fel,mert ha már hangszínszabályzóról beszélünk szerintem az LM1036-nál ez klasszisokkal jobb. Viszont evvel maximálisan egyetértek,egy jó erősítőnek hangszín nélkül is hoznia kell a maximumot.
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Igazad van, aki szereti használja, de le lehet róla szokni és utána már soha nem fogja alkalmazni. Rájön, hogy mennyivel jobb nélküle, ez a loudness-re is vonatkozik.
(#) ekkold hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
Szerintem van létjogosultsága a hangszín szabályozásnak, és a loundness-enk is.
Akinek úgy tetszik középállásba tekeri, és máris lineáris az átvitel.
Az "emberi fül frekvenciamenete" azonban erősen függ a hangerősségtől (sőt még a háttérzajtól is), tehát pl. ugyanolyan hangszín-érzetet, alacsonyabb hangerő mellett magas-mély kiemeléssel lehet elérni.
Előfordul, hogy a hanganyaggal van gond, (pl. bummogó mélyek egy mikrofonos felvételben), amit hallgatható szintre szeretnénk hozni, akkor is jól jöhet egy hangszínszabályzó.
Megrögzött vájtfülüek, kiiktathatóra is elkészíthetik, így minden igényt kielégíthet.
(#) Orbán József válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
[OFF]
Egyetértek...Legjobb, ha azt a műsort, ami nagy kihívásokkal küzd minőség tekintetében, elhagyjuk...
Ha nagyon kevés pluszt (rosszat) akarunk hozzátenni a hanganyaghoz, érdemes lemenni 1 tranzisztorig - van ilyen tendencia végerősítők tekintetében is. Sőt, japán kutatók titokban kifejlesztettek egy fém kúp lézercizellált eszközt, amit behelyeztek egy neutron ütköztetőbe is pár napra a végleges jusztírozás miatt. Nekem egy bádog hangtölcsérnek tűnik, de én amatőr vagyok...Állítólag nagyon kevés fázistolással rendelkezik és jó a hatásfoka.
Nos, ha egyszerű és jó hangú hangszínszabályzót szeretne valaki, melegen ajánlhatom a képen látható fokozatot.

P1130897.JPG
    
(#) bereczk.jans válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Az Orion Se1025-nél egy kapcsolóval kiiktatható a hangszínszabályozó. Az általad közölt szabályozó kimenetét mihez kötöd? Egy emitterkövetőhöz, vagy közvetlenül a végfokhoz? Ha közvetlenül a végfokhoz akkor annak legalább 250K bemeneti impedanciával kell rendelkeznie!(A Texas kicsit szerény ehhez) Ez végül is egy passzív szabályozó, ami legkevésbé ront a fázis viszonyokon, nem úgy mint egy visszacsatoló körbe helyezett RC hálózat.
(#) Orbán József válasza bereczk.jans hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
A valamikor megépített 1tranyós mellékletet STK078-as végfok elé kötöttem, illetve előtte volt egy 47kOhm B potméter,ami tovább csillapította nyilván.
Mástól hallottam vissza, hogy nagyon tetszetős volt a hang, de meg nem esküdnék, hogy az esetleg bármerre eltekert hangszínszabályzónak köszönhetően.
(#) djjohnnyb hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
Egy frissen elkészült Texas panel, megnövelt teljesítménnyel. Ut +-38V, P out=100W
A végtranyók: 2SA1302-2SC3281, a meghajtók BD237-238, a BC182 helyett 2SC2235.
A panelméret 12X3cm. Minden tranyó hűtőbordán.

texas1.jpg
    
(#) reloop válasza djjohnnyb hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Ezt már nevezem
A végtranzisztorok ne melegítsék a másik három tranzisztort, mert feleslegesen fog mászkálni a nyugalmi áram. Ha a BD-k melegednének, hűtsd őket a 2SC2235-tel együtt.
(#) Ge Lee válasza ekkold hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Igen, ezt sokan el szokták felejteni, meg azt is, hogy milyen műsoranyagokat kénytelen az ember hallgatni. Aki élvezni tud egy rádióadást vagy egy MP3-at hangszínszabályozás nélkül, annak elismerésem. Néha a 30dB-es mély emelés is kevés. Nem azért mert rossz lenne a fülem, hanem mert ilyen a hallásunk (Fletcher-Munson görbesereg), meg sz.r a műsorforrás, és ott van még a szobában a rengeteg textil, ami a mélyek nagy részét elnyeli.
(#) Ge Lee válasza djjohnnyb hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Egész jó lett. A visszacsatolásban lévő kondi, és a kimeneten egy RC tag azért legyen, ha nem akarsz meglepetést. Nem rossz végfok, de eléggé gerjedékeny.
(#) djjohnnyb válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
A visszacsatolásban a 22pf ott van a panelen, az RC tag pedig mivel hídba lesz kapcsolva, nem a végfokpanelra kerül.
(#) lamalas válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Idézet:
„Aki élvezni tud egy rádióadást vagy egy MP3-at hangszínszabályozás nélkül, annak elismerésem.”

Akkor en mindenfele tovabbi komment nelkul koszonom az elismeresed
(#) djjohnnyb válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Én 1985 óta gyártom és még nem volt velük probléma. Nagyon strapabíró kis kütyü. Köszönjük meg a TEXAS INSTRUMENTS cégnek.
(#) Ge Lee válasza djjohnnyb hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Akkor használd egészséggel. Nekem összesen kettő volt belőle, de teljesen mások voltak a tapasztalataim, ezért szét is lettek bontva.
(#) eper1234 válasza djjohnnyb hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Klaszul néz ki, esetleg a nyákterved nem publikus ??
(#) FordPrefect válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Idézet:
„és ott van még a szobában a rengeteg textil, ami a mélyek nagy részét elnyeli.”

De jó is lenne!
(#) FordPrefect válasza djjohnnyb hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
7 panelt gyártottam, állandóan elszállt valamelyik ha olyan kedve volt. Hol 1 nap múlva, hol 1 év múva. Kukás történet.
(#) djjohnnyb válasza FordPrefect hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Valamit nagyon nem jól csináltál, mert amiket én gyártottam anno, a mai napig üzemelnek és ,még nem kellett javítani egyiket sem. A legelső TEXAS amit még 1985-ben csináltam a múltkor került vissza hozzám de akkor is csak azért, hogy kitakarítsam.
(#) djjohnnyb válasza eper1234 hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Ha sikerül rendesen bescannelnem, szívesen megosztom. Nem titkos. Egyébként a kapcsolási rajz megtalálható a weboldalamon. http://www.hangfaljavitas.hu/texas.jpg
(#) CHZ válasza djjohnnyb hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Nyugalmi áram beállítása tragikusan rossz!
Ezzel a megoldással nehéz beállítani a megfelelő áramot. Persze türelemmel és odafigyeléssel még megoldható (pillanatnyilag) , de a poti legkisebb kontak hibája kinyírja a végtranyókat! Hosszútávon biztos végfok halál az ilyen megoldás.
(#) reloop válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Üdv! Volna egy javaslatom, amelyet fólia-átvágással és SMD ellenállással utólag is könnyedén meg lehetne valósítani. Véleményeznéd?
(#) lamalas válasza reloop hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Gyakorlatilag minden olyan vegfokra ervenyes a felrajzolt valtoztatas amiben a nyugalmi aram beallitas hasonlokepp rosszul van tervezve/kivitelezve mint ahogy az abra bal oldalan lathatjuk.
A Texas vegfokhoz mar kozel 3 eve javasoltam a valtoztatast: itt
(#) tapszer válasza djjohnnyb hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
De ugye nem 741-el csinálod ? Mert én már 1984-ben is kidobáltam a 741-eseket, és TL071-re cseréltem, és akkor lett igazán jó hangja ! Azóta is (nekem is) ez az erősítőm !
(#) reloop válasza lamalas hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
A rajzodon P1->0ohm-nál - becslésem szerint - végzetesen magas nyugalmi áram folyik. Sok múlik a felhasznált félvezetőkön, de a feszültséggenerátort nem engedném az általam javasolt szint fölé. Próbálom szimulálni a kapcsolást, de sajnos abban nagyon kezdő vagyok.
Következő: »»   32 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem