Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkutöltő hiba
 
Témaindító: snakesix, idő: Nov 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 12
(#) snakesix hozzászólása Nov 13, 2008 /
 
Biztosan megköveznek,hogy uj témát nyitok egy egyszerü dolog miatt.
A gondom a következő:van egy akkutöltőm,6...24 voltig szabályozható kimenettel,ami elvileg 28 ampert birna...
Ez szép és jo,csak a szabályozást a primer oldalon végzi,valoszinüleg tirisztorral.
Akkusfurógépet szoktam rola hajtani,ahhoz tökéletes.
De!Ráakasztottam egy autoerösitöt(persze elözöleg 12....12.5 voltra állitottam),a kimenö fesz rögtön felugrott.A kocsierösitö tápfetjei persze zárlatra mentek....
Gondoltam,kicserélem benne a szelén egyenirányitot,kapott is egy 35 amperes hidat hütöbordán.
A jelenség ugyanaz maradt: fesz felugrik 24-26 voltra.
Ha az akksisfuroval terhelem,annál nem ugrik fel a fesz.
Abban kéne segitség,hogy a szekunder oldalon hogy oldanátok meg,hogy a kimenő fesz 13.5.......14.2 volt között legyen,kondikkal szürve,de a terhelhetőség megmaradjon.Ha szabályozható is maradna,az már csak hab lenne a tortán.A szekunder oldalon menetet letekerni nem igazán szeretnék,bár ez lenne a legegyszerübb,tudom.
Köszönöm a válaszokat.
(#) kissanyi válasza snakesix hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Köss a töltőre egy aksit tölteni és oda az erősítőt.
(#) snakesix válasza kissanyi hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
nincs akksim
de tervben van,mert autoerösitöt próbálni igazábol csak "élesben" lehet...
(#) kissanyi válasza snakesix hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Ezzel a töltővel rázós téma erősítőt táplálni.
Puffer kondi volt a "végére" kötve?
(#) snakesix válasza kissanyi hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
igen,volt pufferelve.4x4700µF-el.
(#) kissanyi válasza snakesix hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Ezzel a töltővel kapcsolatban, így távolról, felelőtlenség lenne bármit is javasolni.
Én, nem vállalom.
(#) snakesix válasza kissanyi hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
akkor marad a primer oldali szabályzo üzemen kivül helyezése,és a szekunder oldalon pár menet minusz.
ha nincs más megoldás....azért még várok vele,hátha irnak nálad, meg nálam ehhez jobban értők is.
(#) (Felhasználó 1947) válasza snakesix hozzászólására (») Nov 13, 2008 / 4
 
Szia !

A primer oldalon iktasd ki a szabályzást, a szekunder oldalt pedig alakitsd át áteresztőtranzisztorosra.
Mellékelek egy rajzot, ez alapján már el tudsz indulni.
Igaz ez nem szabályozható, de a célnak megfelel.

Üdv! Luki

20a.gif
    
(#) snakesix válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
köszönöm,van is itthon 15voltos stabic,meg 4db 3055-ös.ugynézem minden meglesz hozzá.
mégegyszer kösz,jonak tünik a rajz.tetszik
(#) (Felhasználó 1947) válasza snakesix hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Szia !

Örülök hogy segithettem.Jó munkát a szereléshez.

Üdv! Luki
(#) snakesix válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
mi lenne,ha 24 voltosra cserélném a stabic-t,és potit tennék valahova?
(#) (Felhasználó 1947) válasza snakesix hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Szia !

Inkább LM317-et használj, a szokásos 5k-s potival.
Igy már szabályozható lesz.

Üdv! Luki
(#) aderka hozzászólása Júl 31, 2010 /
 
Üdv!
A segítségeteket kérném, egy kapcsolóüzemű aksitöltő javításában.
Output: 6V/1A

A kimeneten nem mérhető feszültség, ezért nekiálltam megkeresni a hibát. Mellékletként feltöltöm a szaggató IC adatlapját, amire elsőként gyanakodtam, az adatlapjában szereplő kapcsolás nagyjából fedi a töltőét, legalább is a működési elve, úgy gondolom megegyezik.

Az IC-t kicseréltem, így sem lett jó, végigmértem : diódákat, kondikat, ellenállásokat stb.. Mind átment a teszten. Megmértem az Optokaput ami benn van, ott is azt mértem amit kellett. Jelen pillanatban megvagyok lőve, ugyanis nemtudom hol, hogyan folytassam. Egyik gondolatom, hogy aksi nélkül nem is lesz feszültség a kimeneten, ezért elkértem az ehhez való aksit.
Mellékelek még 3 képet, remélem mindent lehet rajta látni amit kell.
Sehol nem található kormozódás, de még csak jelei sem. A benne levő biztosíték sem ment ki.
Van benn egy TO-92 -es tokban levő tranzisztor, legalább is én annak vélem, ugyanis az van ráírva hogy: C33740
Beírtam keresőbe, de a leghasonlóbb amit kiad az BC33740, ami szintén egy TO-92-es tokban levő NPN tranzisztor. Kiszedtem, megmértem, az is teljesen jó.

Előre is kösz. Dávid
(#) aderka válasza aderka hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Nekem mindegy hol, csak segítsen valaki
(#) mex válasza aderka hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Logikai alapon, ha az aktív alkatrészek jók, akkor fóliaszakadás, esetleg a trafó kivezetésének szakadása képzelhető el. Többször találkoztam már megnyúlt, szakadt ellenállással is, és mint írtam a fólia, valamint a forrasztáshiba is gyakori. Legutóbb egy hordozható dvd táp ellenálláscserétől kelt új életre.
(#) Emberke hozzászólása Nov 13, 2010 /
 
Hali Mindenkinek!

Kérdésem lenne egy ceruza aksi töltővel kapcsolatban.Kb 6-7 éve vettem egy 4 darabos AA-AAA akkutöltőt,amihez kaptam 4 db panasonic 2100 mAh aksit.Tavaly a párom sikeresen beletett egy nem tölthető elemet.Aztán a mellékelt kép szerint a második tartó látta a kárát ennek a kis malőrnek.Utána kitakarítottam működött is egy darabig de egy idő után elkezdett a sav (vagy mi) kicsapódni.Kb egy hónap elteltével teljesen megadta magát.Most a kezembe akadt.A forrasztásokat átnéztem és újra forrasztottam őket.De nem jó.Az 1 és 3 tartó 1,9 V üres járatban,a 2 és 4 tartó 1,25 V.Ha benne van egy aksi az 1-ben akkor a maradék 3 feszültsége felemelkedik 2-2,25 V közé de az aksit nem tölti (ill csak nagyon gyengén).Amíg a 2 darabos energizer töltő reggelre megmelegíti az aksit addig a régi semmit nem csinál,valamint a ledek sem világítanak.Lehet valamit csinálni vele,vagy nem érdemes vele foglalkozni?Az ellenállásokat és az egyenirányítókat megmértem és mindnek van értéke ill sípol a szakadás vizsgáló.

Köszi!
(#) Emberke válasza (») Nov 13, 2010 /
 
Ok értem,csak kifejezetten ceruza aksi töltőről nem találtam topicot.

Köszi!
(#) GAtesz hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy akksis csavarhúzóm. 18V-os.
Sajnos a töltője megadta magát. Leégett a trafója primer oldala. A kérdésem, a következő: Hány voltos trafót rakjak helyette?( a szekunder oldal a kérdés) A trafóról nincs semmi infó.
A trafó utáni elektronikában van:
-egyenirányítás
-CD4060
-TIP 122 teljesítmény tranzisztor
-néhány ellenállás néhány kondi.
Az akksik NICD-ok.
Üdv! Atesz
(#) sany hozzászólása Feb 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Az egyik ismerősöm hozott egy akkumulátor töltőt.Állítható az akkutöltő feszültsége ,6V vagy 12 V - os akku tölthető vele.Csak az a a baj hogy ,nem tölt egyáltalán .A biztosíték kiégett benne.Erről az akkutöltőről lenne szó csak 6A változatában. Egy trafó van benne, egy műszer,meg egy diódákból kialakított Graetz híd.A Graetz híd után sorban van kötve egy műszer.A műszer után sorosan kötve piros vezeték megy az akku felé.A fekete vezeték az Graetz híd föld pontjához csatlakozik.A diódák nincsenek elégve.Nem tudom mitől éghetett ki a biztosíték.Attól kiéghet a biztosíték, hogyha összeérintik véletlenül a két akku töltő csipeszt?(Nem tudom ez történt e vele). Vagy egyáltalán hogyan tudnám ellenőrizni, hogy mi okozza a zárlatot a készülékben? Új biztosítékot még nem tettem bele. Köszönöm a választ előre is.
(#) mugab válasza sany hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Először is cseréld ki a biztit, lehetőleg olyanra ami volt benne. Ha működik akkor jó, ha nem akkor még tönkre mehettek a diódákból is páran...
(Összeérintéstől, akku fordítva rákapcsolástól simán kimehet a bizti ha tényleg ilyen egyszerű a belseje)
(#) sany válasza mugab hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Kicseréltem a biztosítékot.A diódahídnak nincs baja kiforrasztottam a diódákat egyenként megmértem mind a négyet.Ha töltőt áram ála helyezem, akkor a trafó elégé zizegő hangot ad. (A hangot ahhoz tudom hasonlítani, mintha gázt adnánk az autónak és felbögne a motor).Normális jelenség ilyen töltő esetén a hangos zizegés?

DSCI0859.JPG
    
(#) sany hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Az nem lehet, hogy a trafó túl sok áramot ad, az akkunak, az pedig kivágja a biztosítékot?
(#) ujfalusi válasza sany hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Ha az akku töltőt bekapcsolod terheletlenül nem szabad zúgnia. Ha zug és a diódák jók, akkor valószínű hogy menetzárlatos. Ez a töltő nem alkalmas arra hogy teljesen lemerült akkumulátort feltöltsön. Töltéskor nagyobb áramot vesz fel mint amit a töltő leadni képes és kiég a biztosíték. Arra való az ilyen töltő hogy kapocs feszültség alá merült akkumulátort /11V/ fel lehessen vele tölteni.
Persze a zárlatos akku is sok áramot vesz fel.
(#) sany válasza ujfalusi hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
A töltő nem az enyém ,akkor megmondom a tulajnak. Köszönöm a válaszokat!
(#) gsoft hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Energizer Quattro 2450 akkutöltőm, de a gyermekem egy elemet tett bele az egyik ceruzaakku helyett, most már nem tölt! Mi lehet a baja? Hogy kezdjek a vizsgálatához? Esetleg van-e valakinek kapcsolási rajza?
(#) birs válasza gsoft hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Szia!

Egyik része sem működik? Mert ezek a 4-es töltők általában párba töltenek. Esetleg szétszerelve egy képet ha küldenél róla, lehet hogy többet tudnánk.
(#) szucsip válasza gsoft hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Hello!

Nagyon érdekes, hogy elemtől tönkrement. Az elemnek még merült állapotában is viszonylag nagy a feszültsége, és az ellenállása meg legalább 1 nagyságrenddel nagyobb, mint az NiMH akkuké. Esetleg valami hőre oldó biztosíték lehet hogy kiment.
(#) pucuka válasza szucsip hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Lehet, hogy a töltő IC kimenete nem viselte, hogy nagyobb feszültséget kapott, mint a bemenete.
(#) gsoft válasza birs hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Ez egyesével töltötte az aksikat!
Ha az IC ment ki akkor mit lehet tenni?
(#) sztankovics bruno hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Üdv mindenkinek akku töltö gondom van 1 orosz szerkezet. nemtölt,a csipeszek végen se lehet mérni áramot a trafó halkan búg benne, a szekunder bemeneten mértem a 230 voltot de a másik felén semmi!
nemtudom mi lehet a diódák is elég régi tipusuak ahogy néztem,lehet hogy a trafonak annyi?
Elöreis köszönöm a válaszokat képet csatolok be erröl az orosz csodáról..
Következő: »»   1 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem