Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1661 / 3940
(#) dnes válasza Ghoost hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
okés, az r1 milyen értékű legyen?
(#) Davidd válasza Ghoost hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
Elnezest kerek.Csak erdekelt hogy ez a kapcsolas mukodokepes-e.Es az off-ert is elnezest
(#) blackdog válasza baen hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
[off]
baen te maga vagy a katasztrófa. Majdnem két éve vagy itt. Nemrég robotot akartál építeni és közölted, hogy a tudásod nulla hozzá, de segítsen valaki (mindent azonnal módon). Pár órával később meg már elektromos motort akarsz építeni. Tudod egyálatál, hogy mit akarsz?
Amúgy meg a bab az bean.. Az igazi katasztrófa Bővebben: Link Ne légy silány másolat.
(#) Daemon09 hozzászólása Máj 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Weller WS50-hez lehet használni WSP80-as pákát?
(#) reloop válasza rupett hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
Üdv! Sajnos tévedsz a kapcsolás megítélésében, és - fájdalom - kioktatásnak veszed a jó szívvel adott tanácsot. Majd, ha tapasztaltabb leszel olvasd újra a mai nap bejegyzéseit. (Tanácsolom mentsd el, mert olyan mértékben gázoltál a fórum írott és íratlan szabályaiba, hogy a téma törlésén sem lepődnék meg.)
(#) bepofazo hozzászólása Máj 4, 2012 /
 
Ahha, király.
(#) zoleeman hozzászólása Máj 4, 2012 /
 
Sziasztok! Az a kerdesem lenne, hogy ha egy ilyen ict UTC NJAA LM386L et kicserelek egy 08HL LM386 ra evel is jolfog mukodni?
(#) Ghoost válasza dnes hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
a rajz szerint 3.3 Ohm erteku
(#) Ghoost válasza Davidd hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Tolem nem kell elnezzest kerned, mert en nem haragszom.
Csak mivel nem tudtam valaszolni IGNORE-ltam kerdesed.
(#) pucuka válasza Davidd hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
A helyzet a következő. Feltettél egy kapcsolással kapcsolatban egy kérdést. Ezt többféleképpen lehetne megválaszolni.
-Át kell számolni a kapcsolás elemeit az általad kívánt elemekkel
-Megépíteni a kapcsolást, megmérni az adatait
-Megkérdezed a kapcsolás készítőjét, vagy vársz egy olyan valaki jelentkezésére, aki már megépítette
A kapott eredményeket közlni veled. Milyen alapon vársz el bárkitől egy ilyen munkát, ingyen?
Építsd meg az áramkört, próbáld ki, mérd le, és tudni fogod. Ez hobbielektronika, és nem gyártmányfejlesztés.
(#) dnes válasza Ghoost hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
köszönöm szépen
(#) baen válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
kösz még új vagyok.
(#) bepofazo hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
XD ..

Szerkesztve.
(#) SzervízMacska válasza Daemon09 hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Nem.
(#) sastas01 válasza (») Máj 5, 2012 /
 
(#) Ronin hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
Sziasztok.
Adott a képeken látható kapcsoló.1.kép 2.kép
De ebből hogy a búbánatba kell kivenni a vezetéket?
Betenni gondolom úgy, hogy csak beledugom.
(#) gabrisherceg válasza Ronin hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Feltételezem, hogy úgy mint abba a wagoba, ami nem oldható. Szépen lassan forgatod és húzod kifelé....hátha
(#) gabrisherceg hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
Robogómba szeretnék index visszajelző hangot varázsolni, mert a gyári kattogós indexrelé 2-3 ezer forint. Sajnos a műszerfalon csak egy kis izzó gondoskodik arról, hogy villog az index. Erre a visszajelző izzóra rákötöttem direktbe egy kis telefon piezzo hangszórót és a kivánt eredmény megvan (kattog) csak nagyon halkan. Hogyan lehetne ezt erősíteni? A motor 12V-os .
(#) erdgab válasza Ronin hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Egy laposra köszörült acélosabb anyagot (pl: bicikli küllőből) nyomj be a vezeték és a szorító közé,nekem szokott sikerülni.
(#) fortuna6902 hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
Sziasztok péter vagyok nekem olyan problémám van hogy elszállt a motorvezérlőm,szétszedtem és 2db tranzisztor tönkre ment ez a száma p140nf.kicseréltem, nagynehezen találtam ahol lehet kapni és újból kimentek ugyan azok,de csak a kék színű vezetéknél.( kb a motor fordut egy fél kört),most azt szeretném kérdezni hogy a jeladó a motorban csinálhatja ezt?mert az egyik a 3 közűl eléggé megviselt,olyan mintha elkenték volna.(ja ez egy elektromos robogóban van.)
(#) Ronin hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
Kösz a válaszokat.
Kiszedni ugyan nem sikerült (hülye aki ezt a fajta befogatást kitalálta kapcsolóra is) úgy hogy levágtam a vezetéket.
Csak azért kérdeztem, mert szükség lett volna a bent maradt részre is, így kénytelen voltam pótolgatni.
(#) joe. válasza Ronin hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Helló!
A mellette lévő nyílásba tűvel benyúlni, és a vágóélt kitámasztva a vezeték szabadon kicsúszik.
(#) Dodi_ hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
Üdv mindenkinek. Bocsánat, hogy ide írok, de a "Thomson tv javítása" topicban kértem egy kis segítséget, de valahogy senki nem válaszol. Gondoltam talán, ha valaki megnézné, akkor választ is kaphatok. Azért írtam ide , mert úgy néz ki, hogy ezt az oldalt eléggé sokan látogatják. Ami azt illeti, eléggé sürgős lett volna már akkor is a kérdésem.
Ha zavartam, akkor bocsi, ha meg segítetek akkor köszi!
(#) joe. hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
Üdv. Mindenkinek!
Szeretnék építeni egy elektromos kerékpárt. Van hozzá 400W-os whirlpool kefés motor, aminek a szabályzását és kordában tartását kellene megoldani aksi és inverter táppal. Tudnátok ebben segíteni? Előre is köszönöm!
(#) szidom hozzászólása Máj 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy nagyon kezdő kérdésm légyszi segítsetek!
Megépítettem ezt a kapcsolást, de az a problémám, hogy a két fet nem nyit ki teljesen mikor a PIC kapcsolja őket. Mindkét kimeneten csak 3V feszt mérek a 12V helyett. Mit lehetne módosítani a gate ellenállásokon kívül, mivel a 20mA-t nem léphetem túl?
Előre is köszi!
Szilárd
(#) szidom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Bocs!
Itt a kép.

kapcs.JPG
    
(#) szidom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Led szalagot és szirénát 12Vdc, kb. 10A.
(#) szidom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Az sajna nincs itthon, esetleg irf630 van kéznél, de az csak 9A-t tud.
Nem igazán vágom az angolt, de ez a sor nem azt jelenti hogy 4,5V-os gate fesz mellett kinyit, mivel D-S ellenállása 0,009 ohm?

irlba.JPG
    
(#) invertor63 válasza invertor63 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Javításért a képeken láthatókat tudom adni.
(#) gyengus hozzászólása Máj 6, 2012 /
 
Szasztok!

Adott a mellékelt képen lévő áramkör.
A problémám az, hogy csak 2,6V-ot mérek a jelölt helyen. Bázisellenállás nélkül is.
Próbából BD433-ra cseréltem a tranzisztort, annyi a különbség, hogy 2,8V-ot mértem.
Miért nem 12V van a jelzett helyen? És mit csináljak vele, hogy annyi legyen?

Egy LED szalagot szeretnék vezérelni, egyelőre a nélkül próbálkozok, méricskélek. A vezérlő áramkör 3,3V-ról megy, azt nem tudom megemelni. De most a próbák miatt, direktbe 3,3V-ra van kötve a tranzisztor.

Előre is köszönöm a válaszokat!

img034.jpg
    
Következő: »»   1661 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem