Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1059 / 2489
(#) lazack válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Köszönöm a gyors választ.
Akkor átlibbenek abba fórumba.
(#) reloop válasza lazack hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
(#) lazack válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Köszönöm, éppen most találtam meg én is. Csak a viewlayout-ot letöltöttem hogy meg tudjam nézni..
Még egy kapcsolási rajzot is keresek hozzá.
(#) kokanyk hozzászólása Máj 11, 2012 /
 
Üdv! Van egy Mono erősítőm és TDA 7296 -os IC-vel Na most szinte 100% hogy tönkre ment az IC . Viszont van egy TDA 7265 ös IC-m. És az lenne a kérdésem, hogy a meglévő áramkörből ki tudok-e annyi alkatrészt venni hogy meg csináljam a másik IC-t végfoknak? Mono kapcsolás kellene (hídba kötve). Előre is köszi. Képeket csatolok a meglévő áramkörről. (Minél egyszerűbb kapcsolás ha lehet.)
(#) reloop válasza kokanyk hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Szia! A TDA7265-ben két híd van, az egyiket nem tudod hasznosítani. Az adatlapi kapcsolás nagyon egyszerű.
A TDA7296-ot TDA7294-gyel pótolnám a helyedben.
(#) kokanyk válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Nincs most pénzem :S, és ez van most itthon a TDA 7265 az vadonat új, egy forrasztás nincs rajta. És a meglévő áram kört már nem szeretném használni.
(#) reloop válasza kokanyk hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
(#) mraulajos válasza dudassandor1 hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Igen, rájöttem, köszi. Ez a ventilátor fordulatát emeli, ha bekapcsol.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
A be menő kábeleket fel cseréltem, akkor is azzal az oldallal volt ugyan az a gond. Köszi!
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
A NE 5532-es IC nem okozhat ilyen problémát?
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Az IC aligha bűnös. A CD12 47µF-et kapásból cserélném. Az erősítést R93, R87 állítja be. Rajzhoz, vagy párjukhoz jó lenne hozzámérni.
(#) kokanyk hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
Üdv! Lenne agy olyan kérdésem hogy a TDA 7262 mivel tudom helyettesiteni hogy erősebb legyen. Ha van ilyen egy meg lévő HI-FI be kell.
(#) kadarist válasza kokanyk hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Szia!
Egy erősítő teljesítményét alapvetően a tápfeszültség és a terhelő ellenállás határozza meg. A végerősítő csak egy eszköz ennek a két tényezőnek a kihasználására.
(#) kokanyk válasza kadarist hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Ha több feszt adok a végfoknak akkor nem fog tönkre menni az előtte lévő elektronika. Meg melyik ellen állásokat cseréljem ki, kisebbre vagy nagyobbra?
(#) kokanyk válasza kadarist hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Meg néztem közbe. De úgy látom hogy nem adhatok neki sokkal több áramot.
(#) kokanyk válasza kadarist hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Itt a lapja. Ez egy komplett HI-FI -ben van. És a tejesítményét szeretném egy kicsit fel javítani.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Ezeket megnézem. Arra gondoltam, van XLR, és JACK bemenet. Ha a JACK-ot használom akkor az leválassza az XLR-t. AZ XLR-el próbáltam csak. Nem lehet, hogy JACK-ben lévő leválasztó érintkező nem zár rendesen. Még ezt megpróbálom, hogy a JACK bemenetet használom, akkor mit csinál, csak most még szét van szerelve. Vagy ez kizárt?
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
A Jack és az XLR is szimmetrikus szokott lenni. Akkor van jelszint probléma, ha aszimmetrikust kötsz rá és a (-)-nak nem adsz testet.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Az R87-es rajz szerint 200 ohm, a panelon 330 ohm-os van, de ez gyári beépítés. Az R93 stimmel. Több bemeneti kábelt ki próbáltam, mindig ezzel az oldallal van gond.
(#) Beringer 600 hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
Sziasztok! meg épitettem a jelzett kapcsolást sztereóba,és csak kérdezném hogy erősebb tranyókkal,és nagyobb táp fesszel,mennyi lenne a kimenő teljesitmény többlet?és hogy érdemes-e bele fognom.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Mint ahogy írtam, az R87-es a rajz szerint 200 ohm. Azon a panelon amelyik nem jól szól 330 ohm-os, amelyik jól szól, azon 150 ohm-os. De látom, hogy ezek gyári forrasztások! Az első 3 képen, amit csatolok van egy két pólusú csat., (z) ami kimegy a negyedik képen lévő bemeneti panelhez, a funkció váltó kapcsoló mellé. A másik panelon is van ilyen csat., de oda nem kapcsolódik semmi. Az 5. képen látszódik az erősítő hátulja, a kapcsoló funkc. Erről a bemeneti panelről mint ha hiányozna valamilyen alkatrész. A kapcs. rajzon látszik ez a kontaktus, pirossal ez van odaírva: bei P-700offen Ez a kontaktus akkor záródna szerintem, ha a be menő panelról hiányzó alkatrész meg lenne. Milyen alkatrész hiányozhat onnan, vagy mi lenne, ha ezt a kontaktust direktre kötném.? Na, most jó sok badarságot össze hordtam.
(#) mraulajos hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
Még egy kép

100_2320.JPG
    
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Rakok fel még kettő képet. Jó látszik a 87-es pozíció szám. A bal oldali panelon 330 ohm, a jobb oldalin 150 ohm, de szerintem jól látszik a szín kód is rajta. Ha rakok a 330-as-ra még egy ugyan olyat, = 165 ohm. ??? Menekülnék a hűtőbordáról való lebontástól, ha lehet!
(#) sound.man válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Bővebben: Link Ezen a képen, a baloldali nyákon a sarokba van egy kék kondi. Az tényleg púpos vagy csak a kép miatt látszik annak?
(#) HA3GX válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Köszönöm, pedig kerestem... de nem láttam.
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Szia! Olyan mintha az egyik végfok egy másik erősítőből került volna bele. A 330ohm-ot kénytelen vagy "megpatkolni", 270ohm-ot javaslok erre a célra.
A kérdéses áthidalás (bei P-700offen) egy csekély mértékű erősítés növekedést eredményez, de hatással lehet a kimeneti egyenfeszültségre is, inkább hagynám ahogy van.
(#) saraha válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Szia.Ennél "minimálkoncepciósabb" rajzot sem láttam még!Inkább valami értelmesebb kapcsolással foglalkoznék a helyedben...
(#) emersys válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Ez hasonlít az én 500as nyákomra kissé.. , mármint kialakításilag..
(#) Beringer 600 válasza saraha hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Szia! ezek az alkatrészek vannak ithol,és másra nem nagyon lehet őket használni.Egyébként szerintem jó kis erősitő,én meg vagyok vele elégedve.
(#) saraha válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Az a lényeg,hogy neked megfeleljen.A feszültséget ne nagyon emelgesd, inkább csinálj hozzá valami egyszerű tranzisztoros fázisfordítót és kösd hídba.A végére meg tegyél mindenféleképpen valami egyen védelmet.
Következő: »»   1059 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem