Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műgyanta
 
Témaindító: csaadaam, idő: Jan 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   22 / 27
(#) bodgabo válasza SzaChe hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Viasz, szilikon spray, bármilyen olaj vagy zsír megteszi. A minta (cső) felülete minél simább (legjobb ha tükrös) legyen.
(#) szabopeteke válasza csaadaam hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Tiszteletem...Csak bele olvastam ahsz-okba...Sok féle műgyanta létezik...utána kell nézni, hogy olyat rendeljen az ember, ami alkalmas az adott célra...sűrűség, mennyire bírja a meleget, elektromos szigetelő képesség, mechanikai tulajdonságok...milyen követelmények vannak, és minek kell megfelelni..(pl ha hőnek van kitéve hasamra ütök..80 C foknak, akkor fölösleges 140 C fokra méretezett gyantát venni...Én egy időben Ablonczy és Korax műgyantákat használtam...előtte meg.. a gyártója nem jut eszembe...Eporapid FM20 meg a térhálósítója Eporezit T16 volt...Nekem a forgórészezéshez nem vállnak be nagyon...tele lett a tököm vele...már nem szívesen csinálok itt forgórészt, mert nem bírok olyan anyagot beszerezni, amiről a kereskedők nem csak HAZUDJÁK HOGY ALKALMAS, hanem tényleg jó is. (ettől más célra még lehet jó) A másik része meg hogy drága egy új forgórész árához képest, mire átér a kereskedőkön meg a postán.Ilyen formán úgy néz ki hogy az én esetem megoldódik, mert ha nem tekercselek, akkor nem lesz szükségem gyantára, így nem fogok venni...egy ügyféllel kevesebb lesz...köszönet az illetékes kereskedőknek, és sovinisztáknak érte
(#) laszlo100 hozzászólása Aug 8, 2011 /
 
Sziasztok ! Nem olvastam végig a fórumot lehet ,hogy benne van a válasz! Én olyan anyagot keresek ,hogy a műanyagházas fűnyíróm ahol el van repedve megragasszam . Valamilyen gyantára gondoltam (2 komp.) üvegszálas erősítéssel. Merre induljak hol lehet kapni kb. mennyiért? Gondolom kisebb kiszerelés elég lenne. Választ köszönöm Laci.
(#) laszlokunstar válasza laszlo100 hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Véleményem szerint a rezgés miatt célszerűbb a hegesztése, vannak kimondottan erre szakosodott cégek.
Bővebben: Link
(#) Collector válasza laszlo100 hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Uverapid az egy 2 komponensű epoxi ragasztó, elég erős. De lehet, hogy a pillanatragasztó is megfogja.
(#) sanykaraj hozzászólása Aug 8, 2011 /
 
Üdv a műgyanta összetétele érdekelne
(#) laszlokunstar válasza Collector hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Nekem is van fűnyíróm, rezeg mint az állat, emiatt nem javasoltam a ragasztást. Bár a mai ragasztók szakértő kezében csodákra képesek.
Az általad javasolt uverapid, nagy felületű üvegszövettel kiegészítve, jó felület előkészítéssel jó lehet, DE minden műanyaghoz más-más anyag javasolt, ennek eldöntésére, hogy mi lenne a jó ilyen messziről nem mernék tanácsot adni. A pillanatragaszót az első mondatomban említettek miatt elvetem.
(#) laacika hozzászólása Aug 9, 2011 /
 
Sziasztok,valaki segitsen már mert bajba vagyok,vettem egy cégtől műgyantát és adtak a 2literhez katalizátort is.Azt mondták a 2 literhez 0,25 liter az az 2és fél deci kell.Elkezdtem kiönteni egy formát amihez 450ml az az 4és fél deci kellett,ebbe tettem 50mili katalizátort és 15 perc után fort az anyag.Én nagyon sokallom az 1/8as keverési arányt. .Szerintem egy ekkora tömb kiöntésénél sokkal kevesebb kell hozzá ja és persze elég jó idő van ami befolyásolja a kötést.Sajna a műgyanta nevét nem tudom csak a katalizátorét az pedig RETIC.
Köszönöm szépen a segitségeteket.

Ja és kb egy diónyi méret kiöntésénél nincs semmi gond az 1/8as keverési aránnyal.
(#) slogan válasza laacika hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Szia !

Ez természetes.Minél nagyobb a bekevert mennyiség - persze ez beáll valahol - ,annál melegebb kötéskor .

Egyébként egyáltalán nem nagy az 1/8 arány ,az én gyantám (Biresig G26) 1/1 arányos

Üdv
(#) laacika válasza slogan hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Áá ehhez a gyantához sok az 1/8 as arány,most öntöttem megint 350ml-t és most is szinte fort és 10perc után hozzá se lehetett nyulni.Egy vödör vizben kellett hűtenem.Az a baj a mai világban 500fajta gyanta van,majd az lesz a legjobb ha a céget megkérdem ahhonan vettem hogy mennyibe keverjem a nagyobb mennyiséget.

Üdv:Laci.
(#) Collector válasza laacika hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Amit én használok észtergyanta, 3-5%-nyit kell beletenni, de 5-nél már tűzforró, ha nagyobb a térfogata.
(#) laacika válasza Collector hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Igen,ha jól számolok az 1/12 es keverés is 8% körül van tehét ennek még mehet a fele és talán nem fog forrni és túlforrósodni.Mostmár kezdem kitapasztalni hogy olyan 1/30 as arány lesz ekkora tömbnél az optimális.
(#) Collector válasza laacika hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Hát elég szűk tartományban van a megfelelő mennyiség, egyszer raktam bele kevesebbet, és napokkal utána sem térhálósodott, egy gusztustalan ragacsos trutymó lett, amit nem lehet megfogni.
(#) laacika válasza Collector hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Persze az se jó ha kevés,szerintem akkor rá kellett volna segitened hőmérséklet emeléssel.Régen mikor még autó spoilereket is csináltam vele üvegpaplannal kombinálva akkor nagyon sokat számitott a hőmérséklet,teljesen más volt 10fokban mint nyári 25 ben.
(#) dandrasanyi hozzászólása Szept 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Feleségem szeretne ékszert készíteni műgyantából, és a kisfiunk leesett köldökcsonkját szeretné a műgyantába beletenni. A megkérdezett ékszerész szerint ez nem lesz tartós, el fog rohadni a műgyantában a köldökcsonk. Én nem értem mitől rohadna el, hiszen ott még levegő sincs ehhez. De olvastam a fórumban már olyant is, hogy valaki virágot tett műgyntába. Véleményetek szerint tartós a szerves anyag műgyantában konstrukció?

ds
(#) laszlokunstar válasza dandrasanyi hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Az anaerob baktériumok attól még dolgoznak, hogy kiöntöd gyantával, nekik nem kell levegő.
Előtte szerintem preparálni kellene, vízmentesíteni, sterilizálni. Ha van ismerős bonctanon ott kérdezd meg az általuk javasolt preparálási módszert.
Van 1-2 ötletem, de megzavarni nem akarlak vele.
(#) (Felhasználó 46585) válasza kiborg hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Tudnál segíteni abban, hogy mi a neve ennek a műgyantának és honnan lehet beszerezni?
(#) albinolynx válasza kiborg hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Jól látom, hogy zsugorodásmentes?
(#) kiborg válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Sajnos nem tudok segíteni,mert céges cucc, itt van dögivel, de kivinni sajnos nem lehet. Mi 10000 literjével vásároljuk komponensenként, teljesen ipari cucc.Kis mennyiségben nem hiszem, hogy beszerezhető, ráadásul fontos a keverési arány és a speciális keverési mód.Mi transzformátok kiöntésére használjuk,3-4 kiló megy egy trafóházba,1-7kVA-es transzformátorok.
albinolynnx:igen, fontos, hogy zsugorodásmentes legyen a fentebb leírt használat miatt.
Kiborg
(#) guliver83 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Kimondottan elektronikai felhasználásra legjobb Araldite CY221, Aradur HY 2966
(#) albinolynx válasza kiborg hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
A dobozon sincs semmi?

Alvin Plast-nál azért érdeklődnék, hátha. (;
Köszi!
(#) mex válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
A SILOR KFT termékei kiválóak ilyen célra is, és lényegesen olcsóbbak más nagynevű cégek ragacsaival szemben.
(#) kiborg válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Nem dobozban jön.
10 hektós hordóban jön az egyik komponens és 200l-esben az aktivátora.Magyarországon tudtommal egyetlen cég forgalmazza.
De ha annyira érdekel, jövőhéten meg tudom nézni.
Üdv Kiborg
(#) guliver83 hozzászólása Okt 29, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek.
*

*Az apróban !
(#) mrgrassy válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Sziasztok
Azt szeretném kérdezni, hogy ez a műgyanta jó e nekem Led kocka szigetelésére?

Ugy szeretném szigetelni a led kockát. hogy a plexi doboz amit csinálok neki fel legyen töltve vízzel és halak uszhasnak a Ledek lábai között.
(#) guliver83 válasza mrgrassy hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Mivel ezzel a gyantával elektronikai dolgokat szigetelnek biztos jó lehet oda is. Átlátszó gyanta.
(#) mrgrassy válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
És hol tudok beszerezni ilyet ?
(#) laszlokunstar válasza mrgrassy hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Pár hozzászólással lejjebb van 2 cégnév is, javasolnám megkeresésüket, és a problémád vázolása után biztos a neked megfelelő terméküket fogják ajánlani.
(#) markó józsef válasza zoli67 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Kaptál valakitől választ?
(#) zolika60 válasza markó józsef hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Attól tartok nem fog válaszolni, mert három éve nem volt itt.
Következő: »»   22 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem