Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1691 / 3950
(#) zolika60 válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Azért nekem már sikerült néhányszor, elég ügyesen be tudom hajtogatni a hosszabb szárakat kombifogóval is. Bár nekem van már krimpelőfogóm, így azzal sokkal egyszerűbb.
(#) rolanndi válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) freechat hozzászólása Jún 5, 2012 /
 
Megcsináltam egy hasonló kapcsolást:
Alkonyatkapcsoló

A különbség, hogy BC337-et használok és L53 P3 BT fototranyót.

10K-s ellenállást használok és így reflektorral működik is.
Arra lenne szükségem, hogy kisebb fényre is már kikapcsolja a led-et.

Nagyobb vagy kisebb ellenállást keressek? Nagyságrendileg mekkora kellhet? (100K, 10K, 20K stb..)
(#) mps válasza freechat hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Nagyobbat! Amúgy ide jobb lett volna egy fotoellenállás, mint a rajzon is. Próbálgasd, olyan 10K körül kezd, ha túl sötétben kapcsol csökkenteni kell (100 Ohm alá ne menj!), ha sok fény kell neki, növeld.
(#) sanca2 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Már bocsás meg nem is neked szólt az írás

Tudom a Magyar helyes írást ha ezen vagy ki akadva, azt nem tudtam hogy Grétsy László erősítőket épít álnéven

Jó elmélkedést

Üdv
(#) speed008 hozzászólása Jún 5, 2012 /
 
Üdv!
Lenne egy kezdő kérdésem!
Csináltam egy stabil tápegységet. (12v)
A trafón a kapocsfesz stabilizátor nélkül 15v körüli, de ha rárakom a stabilizátoromat, ami a melléklet ábra szerint néz ki, akkor a kapocsfesz 22v körüli értékre felugrik.

Érdekelne, hogy ez miért van és, hogy ez nem-e okoz ez valami kellemetlenséget.
(#) reloop válasza speed008 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Szia! A 15V-od még hullámos egyenfeszültség, a 2200µF kondi ennek a csúcsára (közelébe) töltődik.
(#) speed008 válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Így már értem. Köszönöm a gyors választ.
(#) Tejgla hozzászólása Jún 5, 2012 /
 
Helló!

Nagyon alap kérdés.. Vasalásos technikával szeretnék nyákot csinálni. A piros beültetési terv helyén nem marad ott a réz maratás után? Vagy próba cseresznye?
(#) mps válasza Tejgla hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Szia! A beültetést nem kell kinyomtatni. Csak a rezes oldalt, és rajzot. Bár lehet nem értettem pontosan a kérdést. Megtámogatod egy képpel? Már amit ki akarsz nyomtatni.
(#) reloop válasza Tejgla hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Hali! A nyomtatásnál a piros színt ki lehet kapcsolni. Ebben a témában érdeklődj a vasalásos technológia részletei iránt.
Szerk.: Zoli beelőztél
(#) Tejgla hozzászólása Jún 5, 2012 /
 
Köszönöm szépen!

Egyébként erről lenne szó
(#) speed008 válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
És arra a kérdésemre nincsen ötleted, hogy miért van, hogy amikor rámérek a trafóra magára az egyik műszer 15 a másik 17v ot mutat. Az értékek a pufferelés után azonosak, a stabilizálás után pedig hajszálra azonosak.
(Mondjuk itt már a stab végére terhelést tettem.)
(#) speed008 válasza Tejgla hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Üdv!
Nyomtatáskor vegyed ki a bal felső sarokban lévő "felesleges" rétegeket, akkor nem lesz baj vele.
(#) Tejgla válasza speed008 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Köszi szépen megtaláltam!
(#) Lüke Aladár válasza pjg hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
De lehet, erre nem is gondoltam. Így lényegesen leegyszerűsödne a dolog. A másik oldalon meg visszaalakítom analóggá és zavar nélkül megoldódott a problémám. Már csak az a kérdés, hogy milyen SMD kivitelő AD és DA átalakító létezik elfogadható áron? Én a Texas Instruments honlapján a TLV5625/26 illetve a TLV0831/32 párost néztem ki. Ezzel megoldható lenne?
(#) qvasz2 válasza speed008 hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Váltakozó feszültség állásban jobban csal az egyik, mint a másik műszer. DC-t könnyebb pontosan mérni, ezért ott közelebb állnak egymáshoz a műszerek.
(#) speed008 válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Az értékeket a gréc után mértem, bár terheletlen trafóval. Az lehetséges, hogy ennek a műszernek más a belső ellenállása? Mert amikor terhelem, akkor ugyanazt mérik.
(#) bekecs76 hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
sziasztok
Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e működtetni egy 1000 éves Lada Szamara ablaktörlő motort, egy számítógép táp 12v-os kivezetéséről? A motor 12v-os.
(#) pjg válasza bekecs76 hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Elvileg igen, de ha szorul a motor, óriási áramokat vehet fel. A szénkefe szikrázása megzavarhatja számítógépe és szomszédai nyugalmát! Gondoskodni kell a zavarszűrésről. Lehet, hogy lágy indításra is szükség lesz.
(#) bekecs76 válasza pjg hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Természetesen a számítógépből ki lenne szerelve a tápegység, tehát abba nem tehet kárt.
Viszont elképzelhető, hogy tönkre teszi a tápot???
(Egyébként a motor még nem volt használva soha).
(#) pjg válasza bekecs76 hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Akkor nem hinném, hogy gond lenne. Viszont van amelyik PC táp nem halandó elindulni, csak, ha az 5V ágon van terhelés. Próba - cseresznye.
(#) proli007 válasza pitybull hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Hello!
"elvileg ugye mind 2 féle leineáris iígy jónak kellene lenie ennek is."
Nem igazán érthető mondat. Ha arra gondoltál, hogy amit ajánlottam és amit helyettesítenél, mind kettő lineáris, akkor a válaszom igen. De amit helyettesíteni szeretnél, én azt nem ismerem. Így összevetni sem áll módomban a kettőt.
üdv! proli007
(#) proli007 válasza pitybull hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Hello!
Nem tudom mi ez a kapcsolás,és mire szolgál. Gondolom a 250V az nem egyen, hanem váltó feszültség, de ez nem biztosít hálózati leválasztást sem. D az R10 az termosztor, vagy varisztor, vagy mi.. Mert 82V van mellé írva. De a kapcsolás is lesgyanús. Mert ha a diódák után már egyenfeszültség van, akkor a kimeneten a C2-C3-nak csak zavarszűrő szerepe lehet, de a kimeneten az R7 feszültsége lenne mérhető, R6 és R10 értékétől függetlenül. Feltéve, hogy a kimenetet nem terheli a mérőműszer.
üdv! proli007
(#) bamboocha hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy 7812-es IC-t köthetek-e párhuzamosan? Kellene egy olyan szerkezet amiben van kb. 3 db 7812-es és ezek lennének egy LED-es világítás stabilizálói. Működne? Köszönöm!
(#) nedudgi válasza bamboocha hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Használj 78T12 típust, az 3A-t bír.
(#) qvasz2 válasza bamboocha hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
1: A ledeknek inkább stabil áram kellene, mint feszültség. (ha power ledek, akkor csakis áramgenerátor)
2: Ha már 3A-ben gondolkozol, inkább kapcsoló üzemű meghajtás kéne, mint több tíz W-ot elfűteni (ugyanis 3 db 7812-nek 3A-nél olyan 10-15W-ot minimum el kell fűtenie, hogy egyáltalán stabilizáljon!)
(#) NVP hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Helo!
Egy szörnyen primitív kérdéssel állnék elő,lehet hogy full buta vagyok de nem tudom:Milyen az ami "digitális" és miben különbözik az olyan cucctól ami "analóg"?
(#) bbalazs_ válasza NVP hozzászólására (») Jún 6, 2012 / 1
 
Analog dolgok folyamatosak. Szinte minden a vilagon (az ember szintjet tekintve) analog.
Mondjuk a testmagassag, testomeg. Elvileg megmerheted NAGYON pontosan, de az is csak egy kozelito ertek lesz. Ha a cm megvan, a mm miert nem? Ha a mm is megvan, a mikrometerekkel mi lesz? es igy tovabb.
Viszont altalaban digitalizalunk ilyenkor, azaz megmondjuk, hogy melyik egesz szamhoz all kozelebb az ertek.
Vagy olyan, mint egy haz mellett kotelen logni, vagy lepcson (letran) allni. Az elso analog, barhol lehetsz a kotel hosszatol fuggoen, a masodik esetben a fokok kotottek, vagy feljebb vagy lejjebb kell allnod, de csak fix szinteken teheted.
Ha digitalizalsz, persze eldontheted, hogy milyen felbontassal, finomsaggal teszed. Mondjuk valakinek a testmagassagat megadhatod akar mikrometerben is, de akkor is egy egesz szamot kell kapnod a vegen.
Tehat mondjuk el kell dontened, hogy 1234567um valaki vagy pedig csak 1234566um.
(#) NVP hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Ok.Ezt idáig értem.És ez az elektronikában hogy valósul meg?
Következő: »»   1691 / 3950
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem