Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Próbapanel (dugaszolós)
Lapozás: OK   7 / 9
(#) rascal hozzászólása Szept 23, 2009 /
 
Üdv!

Gondolom mindenki aki dugdosott már egymásba banándugós mérőzsinórokat tapasztalta, hogy azok nagyon tudnak gubancolódni, és marhára vigyázni kell, hogy a szabadon levő banándugó végek ne érjenek olyasmihez hozzá amihez nem kéne. Ezért egy mérőpanelt szeretnék csinálni, ami úgy nézne ki, hogy 5-6 banándugó hüvelyt összekapcsolok és pár ilyen független csoportot helyezek el egy tartón. Első kőrben rendes banánhüvely csatlakozókkal akartam megcsinálni, de rájöttem, hogy ha egy darab fémbe belefúrok 5-6 lyukat, akkor az is tökéletes. Az a nagy kérdésem, hogy milyen fémet használjak? Réz, rozsdamentes acél, vagy valami mást?
(#) icserny válasza rascal hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Ha aranyból csinálod, akkor drága lesz, ha meg másból, akkor oxidálódik. A rozsdamentes acélt fúrni sem könnyű, de nem is jó, mert pont attól rozsdamentes, hogy egy vékony (néhány nanométer vasagságú), de összefüggő krómoxidhártya képződik a felületén. Ennél szerintem jobb volna, ha sárgarézből csinálnád, és furatok polírozása után nikkeleztetnéd.

Én maradnék a banánhüvelynél, van abból aranyozott is, meg kisebb méretű is (3,5 mm-es, illetve 2 mm-es).
(#) rascal válasza icserny hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Annyi aranyra nem fussa! Reméltem, hogy van olyan ötvözet, ami elég kemény, hogy ne kopjon ki idővel, és teljes térfogatában korrózióálló. És otthoni eszközökkel megmunkálható, és olcsóbb mint egy zsák banándugó hüvely.
(#) icserny hozzászólása Szept 23, 2009 /
 
Én is szeretnék kérdezni:
Ezek az Asia Engineer próbapanelek és vezetékek milyen minőségűek? Érdemes ilyet venni? Bővebben: Link
Különösen az ilyen "szines csíkos" gyártmányokkal való összehasonlítás érdekelne...

Másik kérdés: AWG 22 (egyeres, tömör) vezeték kapható valahol Magyarországon? Bővebben: Link
(#) rascal válasza icserny hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Jó olcsó! Az FCB-s panel mennyibe kerül?
(#) icserny válasza rascal hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Idézet:
„Az FCB-s panel mennyibe kerül?”

$32 + $7 (a szállítással)
(#) rascal válasza icserny hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Ez meg a fele, és ha jól látom a postaköltség nincs is. Az eladónak elég jó a minősítése az eBay-en, ha ez számít. (99.9% pozitív visszajelzés több mint ezer eladásból). Mondjuk a képen nem látni, hogy a tápok pontosan hogyan vannak elrendezve, de én ettől még meg merném venni.
(#) rascal válasza icserny hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Szia!

Végül megvetted azt a panelt? Ha igen bevált?

Rascal
(#) icserny válasza rascal hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!

Megvettem a kínai 16 dolláros próbapanelt, 15 nap alatt ért ide. Első ránézésre olyan, amilyennek vártam a kép alapján, korrekt vételnek tűnik. Az alaplap 3,5 mm-es Vinidur-ra emlékeztető lemez. Ami meglepetés, hogy alul négy gumiláb is van (ez a fényképeken nem látszik).

A huzalok tüskéi (0,61 mm) egy picit vékonyabbak annál, mint amit szerettem volna. Ez akkor érdekes, ha külső áramkörhöz kell csatlakozni. A hagyományos tüskesor-fogadóban egy kicsit lötyögni fognak. Persze, még mindig jobb, mint az az eddig használt 0,5 mm-es huzal...

Számomra annyi a negatívum, hogy az oldalsó sínek fel vannak szabdalva három szakaszra. Ha tehát rárakom a földet az 1-es pontra, akkor az csak a 15. pontig jut el, s ha összekötöm a 15. és a 16. pontot, akkor csak a 40.-ig megy tovább, ott megint át kell kötni. Gondolkodom rajta, hogy alul össze kellene forrasztani...

A tápcsatlakozók (vagy inkább szorítók) sehova sincsenek bekötve. A hátoldalon kiáll a forrasztható fülük. Teret adnak az egyéni kreativitásnak...

Én a Sureelectronics-szal üzleteltem, de úgy láttam, hogy a többi hasonló cégnek is jók voltak a referenciái.
(#) rascal válasza icserny hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Szia!

Kösz az összefoglalót!

"Számomra annyi a negatívum, hogy az oldalsó sínek fel vannak szabdalva három szakaszra."
Miért? 3 fázisú kísérletekhez is jó.

Rascal
(#) Norberto hozzászólása Dec 28, 2010 /
 
Nézzétek csak, milyen korrekten, esztétikusan vannak vezetve a próbapanelon azok a vékony vezetékek: http://www.youtube.com/watch?v=KbW2uGzgYv0
(#) mrobi válasza Norberto hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Sok helyen látni hogy nagyon esztétikusan van kivitelezve.
Itt is szépen van megoldva.
(#) icserny válasza mrobi hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Ehhez 22 AWG egyeres tömör vezeték kellene. Nekem csak vékonyabb vezetéket sikerült beszerezni (0,5 mm wirewrap huzal, vagy a fali UTP kábel) azzal nem elég stabil a kontaktus - pláne 2-3 hónapos távlatban.
(#) mrobi válasza icserny hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Nekem egyszer volt egy darab 2eres tömör hangszóróvezetékem. Az nagyon jól állt benne. Csak sajnos elfogyott.
(#) Ideiglenes hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Keresgéltem a topicban az alulemezzel kapcsolatosan, amit én is találtam a csomagban. Elraktam, hogy hátha jó lesz valamire. Ami furcsa, hogy a kistesóhoz nem adtak ilyen lemezt, csak a nagyobbikhoz. A neten is próbáltam keresgélni, de aztán más témába vitt a keresés. Hiába. Szinte minden érdekel, ami elektronika. Tehát van valami rendeltetése az alulapnak, vagy csak a csomagolást szépíti? A panel aljára nem ragasztanám fel, mert ha gubanc lenne az asztalon, az csinálna mégnagyobbat. Tud valaki értelmes magyarázatot arra, hogy miért adták hozzá? Használja valaki egyáltalán?
(#) El_Pinyo válasza Ideiglenes hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Szia!
Árnyékolásra lehet felhasználni, amennyiben szükséges.
(#) yagi hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Már én is régóta szeretnék egy breadboardot, mert van már elég sok áramkör amit ki kellen próbálnom hogy működik-e (saját tervezés, ezért valószínű hogy még módosítgatni kell rajtuk), ezért szükség lesz rá.Valamint szeretnék már nekiállni PIC-el is foglakozni, szerintem ott is jól fog jönni.
Ezért vettem most kettőt 165x55mm-eset.Egy lapos doboz tetejére szerelem majd rá, a dobozba pedig lesz egy kis táp. +-5V;+-12V és egy változtatható.
(#) elektro95 hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
heló lenne egy olyan kérdésem hogy minden próba panelba lehet ic-ét tenni
(#) Marko Ramiusz válasza elektro95 hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy minden próbapanelba lehet IC-t építeni? Köszönöm a válaszotokat. Üdv.: elektro95
(#) sooty válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Nem világos a kérdés, milyen IC-t ? Milyen próbapanelba? Ha azt akartad kérdezni, hogy általában a dugaszolós próbapanelokba lehet-e DIL tokozású IC-t rakni, akkor a válasz: igen
(#) elektro95 válasza sooty hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
igen ezt akartam kérdezni (tudom egy kicsit pontatlanul fogalmaztam )köszi a választ
(#) gerikeh96 hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Sziasztok!
A próbapanelnál hova kell kötni a tápfeszültséget?

Üdv.
(#) proli007 válasza gerikeh96 hozzászólására (») Máj 26, 2012 / 1
 
Hello!
Nincs kötelező semmi, de célszerű a két szélén a hosszanti vezetősávon. Innen minden belső pont, kis átkötéssel (levágott alkatrész lábbal) elérhető.
üdv! proli007
(#) pluto válasza gerikeh96 hozzászólására (») Máj 26, 2012 / 1
 
Szia!

Nálam így néz ki. A banándugó aljzaton keresztül jön a táp, majd egyszerűen tovább van vezetve a board két oldalán található dupla sínbe. Remélem látható és világos a fotón. A dupla sorokat erre találták ki.

DSCF3982.JPG
    
(#) pluto válasza proli007 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Bocs, de nem láttalak, mert közben lementem fotózni a pincébe ...

Üdv.
(#) abcdabcd válasza pluto hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Szia! A fotón látom a próbapaneledet, ilyet lehet kapni több boltban is mostanában... na most nekem is a kezembe került egy ilyen...
A kérdésem nem annyira "szakmai", persze a vegyészet is egy szakma... ugyanis ez amit én fogtam, valami illó vegyületet tartalmaz, eléggé szúrós szagú, és a kezem is olyan maradt utána... ha már ott még a cumisüvegeket is ahogy lehet hallani többször előfordult, hogy mérgező anyagokból készítették, egy ilyennél meg kitudja milyen figyelmet fordítanak az ilyesmire egyes gyártók...
A te paneled is ilyen "szagos" volt, amikor megvetted? Ha igen azóta elmúlt?
Remélem a kérdésem szokatlansága ellenére, kapok rá választ, esetleg bárki mástól is szívesen fogadom, aki ilyen panellel rendelkezik...
(#) pluto válasza abcdabcd hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Szia!

Semmi ilyesmit nem tapasztaltam az enyémnél, de még valami hasonlót sem. El nem tudom képzelni, hogy mi lehet az. Hacsak nem a raktározáskor "megfürdették" valamiben, vagy ráfolyt valami. Jobb ötletem nincs.

Üdv, Pluto
(#) abcdabcd válasza pluto hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Köszi a gyors választ! Ha nagyon az orrodhoz nyomod se érzel semmilyen szúrós jellegű "műanyagszagot" rajta?
Mert bár az én orrom eléggé érzékeny, az átlagtól legalábbis mindenképp, de azért bőven van műanyag termék a közelemben, pl billentyűzet egér, monitor tv, forrasztópáka, vezetékek szigetelése, stb....bármi egyéb, azokon az én orrom sem "akad fenn"...

Bár tudom van külön apróhirdetés rovat, de remélem elnézik a moderátorok, ha itt közzéteszem, ha ez a panel ilyen marad, akkor féláron megválnék tőle szívesen... merthogy nemcsak a kezemben volt, hanem meg is vettem és a kicsomagolás után derült ki ez a "baki"...

Szóval érdekelne, hogyha "nagyon szagolod" akkor se érzel-e a tieden semmit, lehet akkor csak az én panelemmel történt valami a gyártás vagy szállítás során... mert másnak mutattam, az ő orrát nem bántotta ennyire, de ő is érezte a szúrós szagot rajta...
(#) pluto válasza abcdabcd hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Szia! Tényleg nem éreztem rajta semmit. Este viszont megszagolom közvetlen közelről. Egy barátomnak is ugyanilyen van és ott sincs ilyen probléma. Teljesen normális gyári csomagolásban érkezett mind a kettő. Ez egy rejtély. Talán "X-akták"? Jó nem szeretném elpoénkodni, mert biztos nagyon zavaró lehet. Nem beszélve arról, hogy ki tudja mit szívsz be.
(#) abcdabcd válasza pluto hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Köszi szépen!
Hát igen, kitudja mi van ezekben... mert egy tornacipő talpa ha ilyen, vagy egy bicikligumi az nem probléma de hát azért ezzel az ember mégiscsak a két kezével dolgozna...
Következő: »»   7 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem