Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   926 / 1677
(#) janikukac válasza emersys hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Köszi, tudom, eredetileg ilyet szerettem volna, mert a tengelye is kisebb, de csak a vacak Piher van, ahova járok.
Amúgy tetszik a te munkád is, elég sok benne az alu...

Zoli_bácsi: Köszönöm ! Ha valaki majd hoz börzézni a találkozóra ilyet, lehet veszek, de most csak ehhez tudtam hozzájutni.
(#) djloui hozzászólása Júl 31, 2012 /
 
Sziasztok, az épülő mélyládáimat osztanám meg veletek néhány kép formájában építés közben.
Még csak a lyukak vannak lefestve meg a belseje, most jön a csavarok gittelése és a festés majd a teljes végkifejletről is mutatok képeket. A hangszorókat az elején lehet berakni. Most még csak két THE VOICE hangszoró van bennük de majd BEYMA 12G40-et teszek bele ha összejön. Ez a láda a KV2 AUDIO KX1.2 terv alapján készült kisebb módosítással. kellenek még fülek, csatlakozók, és kerekek a hátuljára mert olyan 40kg 1db.
(#) dudassandor1 válasza djloui hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Ez fog szólni! Tetszetős munka gratulálok, jó zenehallgatást hozzá!
(#) 2ltb hozzászólása Júl 31, 2012 /
 
Elkészült a 6n2p+6p14p pp............

Képek itt Bővebben: Link
(#) Blintux hozzászólása Júl 31, 2012 /
 
Sziasztok!

Sok infóra tettem szert itt az oldalon, és tudásomat kamatoztatva, egy ideje már építgetek egy robotot.
Részeltessen itt nem is írnék róla, mert a minap készítettem neki egy weboldalt, ahol lassan minden fontos infó felkerül róla.
Akit érdekel a projekt azt itt megszemlélheti.
(#) bankimajki válasza Blintux hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
A lánctalp úgy látom mindenkinek tetszik.
Az enyém is hasonlít a tiedre, csak ez más célra készül, nagyobb méretben. Lánctalpas

Üdv.: Miki
(#) Blintux válasza bankimajki hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Igen, mert elég agilis járműveket lehet vele építeni, nem hiába használták a háborúkban

Elég durva lesz a tiéd! Milyen méretben készül pontosan?
(#) bankimajki válasza Blintux hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
1m*70cm (Ez az alapterület.) Egyébként már üzemképes, csak nem fotózgattam mostanság. Nem nagyon van neki akadály.

Üdv.: Miki
(#) gyerek67 válasza bankimajki hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
És mit fogsz vele majd kutatni?
(#) bankimajki válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Ez egy pályázatra készül. És eléggé sokszínű felhasználásra. A csatolmányban található leírásból nagyjából kiderül, hogy mi is lesz ez.

Üdv.: Miki
(#) gyerek67 válasza bankimajki hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Nagyon tetszik, hajrá!
(#) kokozo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
A 230-as bemenet a trafóhoz jól látom hogy nincs leszigetelve(006-os kép)? Amúgy ötletes kis helyigényű könnyen elkészíthető! Grat! Kis finomítás és profi lesz!
(#) fordkapcs válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Jól nézem, hogy egy áttekercselt mikrósütő trafóra épül?
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Jól néz ki ! Kíváncsi leszek rá, ha felöltözteted.
Én már csinálnám a füles dobozát, ha lenne miből. Tetszenek Zoli_bácsi cikkei, de nincs anyag semmi, aputól is kérdeztem.
(#) dudassandor1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Ügyes gépezet! Nekem bejön a maga rideg egyszerűségével!
(#) Ballage hozzászólása Aug 1, 2012 /
 
Halihó!

Most lett kész egy ilyen kéthangú IMD teszt oszcillátor, annyi különbséggel, hogy nem az rajzon látható közösítő hidat építettem bele.

Nem egy szép darab, de műkszik... Sajnos csak olyan kristályaim voltak, amik között kb. 35 kHz távolság van, ami nem annyira "szabványos", de az én méréseimhez szerintem így is tökéletesen meg fog felelni.

Még a táp rész nincs kész, de azt egyelőre labortáppal ki tudom váltani. Majd kap valamikor egy rendes dobozt.

Ballage
(#) Ballage válasza Ballage hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
A kimeneti jel a szkópon:
(#) erdgab válasza dudassandor1 hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Zoli,tetszik a masina! Emlékszel az óriás pillanatforrasztómra?Az is ilyen alapban.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Jó lett, gratula! PIC van benne?
(#) kokozo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Ez a legbrutálabb PIC égető a világon
(#) erdgab válasza kokozo hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
S amelyik PIC-et Zoli beégeti azt én ezzel forrasztom be,természetesen SMD kivitelt.

oriás 5.jpg
    
(#) kokozo válasza erdgab hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Ezek mellett a japán csúcstechnika elbújhat! Minek csinálnak azok is mindent olyan kicsire amikor lehetne óriásira hogy mindenki jól lássa
(#) Ballage válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Köszönöm szépen. Remélem, hogy nem csak m-betűket fogok tudni rajzolni vele...
(#) antikzsolt hozzászólása Aug 1, 2012 /
 
Bár ez nem építés teljesen de azért majdnem. Volt egy codegen tápom. Az egyik csatija teljesen szétéget. Az amelyiket rá kell dugni az alaplapra. Az a 4 es csati. Hát a kodegány ventit nem akartam kidobni mégis csak 12 centis és új. ráépítem a régi de minőségi tápra. Igen ám itt jöttek a gondok. Nincs rajta sata csatik a tápon. Csak molex. Akkor kodekányrol levág a sata csati y kötés a molexre
A probléma elhárítva.
Jött a következő. A régi tápom csak 8 centis hűtővel van megáldva. Venti kiforaszt. (tenyér vízhólyagos le akart esni a fórásztópáka) Akkor a kodegen megint jó lesz. A venti tartó konzolról leszereltem a ventit. kívülre raktam felcsavaroztam. A belső feléről le kellet törnöm a sarkát mert nem fért el az alaplapon lévő ps/2 csatlakozótól. Összeraktam és lás csodát működik Csak most már egy gondot kell megoldanom. Ki kell irtanom a lepkéket a szobából mert bejöttek az ablakon a fényre
(#) bankimajki válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Én ezt kókányolásnak hívom.

Üdv.: Miki
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Ügyes! A ponthegesztő (és vonalhegesztő) elektródája nem vörösrézből van. A sárgától ugyan minden jobb, mert az abban lévő ón azonnal felforr, de valójában egy speciális anyag való hozzá, amit elektródaréz néven rendeltem korábban. Ha jól tudom, ebben wolframmal ötvözik a vörösrezet (talán porkohászati úton), így az eredmény olvadáspontja jelentősen megnő.
(#) (Felhasználó 46585) válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
A ponthegesztésnél zavaró lenne az, ha a vaslemez horganyozva van? Pl: gipszkarton "C", meg "U" sinekre gondolok.
(#) kocsgab002 hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
Sziasztok.
Építettem egy egy vezetékkeresőt, ami a falban futó kábeleket találja meg. falfúrásnál hasznos kis eszköz.
Képek csatolva
(#) Mybuster válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Nagyon szép lett. Gratula. Anno én is építetem ilyet bár az enyémnek egyszerűbb kapcs. rajza volt.

így van nagyon hasznos!
(#) Laslie hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
Sziasztok!
Végre elkészült a breadboardom. Az LM317-es IC lábkiosztását összekevertem a stab IC-kével, ezért először nem akart működni. Érdekes feszültségeket adott ki. Viszont új nyákot nem akartam készíteni, ezért jött a sniccer, és a patkolás. Így már tökéletesen működik.
A segéd táp azért került rá, mert még nincs kész a labortápom, viszont van itthon dugaszolós tápom (24V 800mA). Így egyenlőre azt fogom használni.
Következő: »»   926 / 1677
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem