Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   812 / 1384
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Nálunk itt Festék boltban árulják 1kg egy ezres ezer évig elég.
Úgy dolgoztam át , hogy amikor kinyomtatás után a rajzolatra úgymond művészi ecsettel szépen felhordtam egy keveset belőle , csak ott marad meg ahol a toner por is van némileg enyhén beszínezi a fóliát is , de az elenyésző a levilágítás szempontjából.A maradékot enyhén vizes vattával leszedtem , és kész De amint látható volt a vékony vonalak is jók lettek ez volt nekem a lényeg .Tettem fel sorozat képeket azon bemutatom , hogy csináltam.Az utolsó kép fordítva lett , de ilyen későn már nehezebb figyelni .
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Ott, ahol a tonerpor van, ott mitől tapad meg, illetve mitől nem mossa le a szivacs?
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Mindjárt ott tartunk, hogy Redis tollal visszük fel művészien a zöld tust a rézre.
Ha valaki nem ismerné
(#) Lacko12 hozzászólása Aug 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy amikor vasaljátok fel az alkatrész oldali beültetési rajzot a végén amikor pucoljátok le róla a műnyomó pappírt mivel mossátok át vagy dörgölitek meg hogy a rajzokból is kijöjjön a pappír ami a festékbe ragadt?
Üdv!
Albert László
(#) pjg válasza Lacko12 hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Finoman ujjbeggyel.
Durvábban szivaccsal.
Keményen fogkefével.
Brutálisan körömkefével.
Végül 20%-os ecetbe áztatva.
(#) pjg válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Bolti flakonost? Vagy még hígítasz rajta?
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Azt nem használom. Helyette inkább a Nitro hígítót. Az nem karcolja a rezet.
(#) pjg válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Az még jó ár. Ebay-n találtam. 5db Letter méretű postával majd 7 ezerért.
(#) Lacko12 válasza pjg hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Váó köszönöm a gyors válaszokat mindegyikőtöktől most lesz mikkel kísérleteznem egy darabig.
(#) janikukac válasza Lacko12 hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Mindentől egyszerűbb, nem veszélyes technikával: egy tálba öntesz ecetet, hogy ellepje, és abba szépen 1 perc után feloldódik a papír, víz alatt ledörgölöd óvatosan a papírt, és matt fekete felirat marad.
(#) Lacko12 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Kipróbáltam az ecetes technikát és hibátlanul működik.
Utána kicsit átdörgöltem körömkefével és csodálatos rajzolatot kaptam és ahol rá kellett javítanom alkoholos filccel azt a részt sem bántotta.
Köszönöm mindannyiótoknak a segítséget megkíméltetek sok hajoldozástól a csap fölött
(#) janikukac válasza Lacko12 hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Na ugye...
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Ez az oxid por ez olyan , hogy ecsetelés folytán megfogja az anyagot mint mondjuk a puha grafit stb nem tudom máshogy leírni .Igazából én csak, azért enyhén vizes vattával csináltam, mert ez nem oldja a toner port , így a rajzolatot nem bántja , de egyébként nem annyira lényeges , mert ha kicsit több ideig ecsetelem a port víz nélkül a felesleg ügy is lejön.


pjg : Akár még az is lehet , de egyenlőre a rajzolat sötétítésére ez jó megoldás , 1 perc be sem telik .Illetve van még egy ötletem , de az is még tesztre vár .Amúgy ez nem más mint a jó öreg indigó ezt, azt hiszem nem kell senkinek bemutatni , és ebből is a gépi indigó a jó , mert van többféle.Ezzel viszont olyan fedést lehet elérni mint az atom próbáljatok egy gépi indigót átvilágítani lehetetlen. Hát röviden csak ennyi egyenlőre a többit majd ha tökéletes lesz.
(#) ati790731 hozzászólása Aug 12, 2012 /
 
Sziasztok! Szétbontottam egy régi Olivetti nyomtatót és találtam benne egy stepper motort négy kivezetéssel fekete, barna, citrom, narancs, színű kivezetéssel, 3,3V 0,75A 4,4ohm. Tudtok ehhez esetleg vezérlő áramkört logikai IC-vel, természetesen laminálóba tenném! Köszi előre is!
(#) pjg válasza ati790731 hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Én ezt vettem meg. Elé vezérlőnek pedig PIC lesz.
Bővebben: Link
(#) ati790731 válasza pjg hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Köszi! Esetleg valami kapcsolási rajz?
(#) pjg válasza ati790731 hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Ott van a link közepén. A 4 bemenet pedig a PIC 4 lábára megy. Onnan már csak fantázia kérdése.
(#) mate_x hozzászólása Aug 14, 2012 /
 
Sziasztok!

Tudtok valamilyen programot vagy módszert arra, hogy pdf fájlból, hogy tudok csinálni negatív pdf-et? Próbáltam azt, hogy pdf creatorral csináltam képet, és a képet már könnyebb negatívvá varázsolni, de a méretarány nem tartódott meg.
(#) pluto válasza mate_x hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Szia!

Olvass vissza! Pl: Adobe Illustrator. Pontosan le van írva, hogy kell. #1254027
(#) mate_x válasza pluto hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Nagyon köszönöm, áttanulmányozom.
(#) mps válasza mate_x hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Szia! Amikor nyomtatsz figyelj arra, hogy ne igazodjon a papírmérethez, akkor marad a méret.
(#) mate_x válasza pluto hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Kipróbáltam a módszert, tökéletesen működik. Zseniális
(#) havranarpi hozzászólása Aug 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem ,hogyha Positive20-as panelt meg akarok szárítani sütőben és van benne lámpa akkor az a 15-20 perc jelent valamit a panelnak?
Nem aktivizálódik a lakk?
(#) vicsys válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Fűtsd fel 50-60°C-ra a sütőt majd kapcsold le. Tedd be a panelt és hagyd kihűlni...
(#) eyess hozzászólása Aug 15, 2012 /
 
Egy újabb manőver hát nem gyönyörű dry ra vasalt rajzolat .Igaz ici pici hibák vannak benne , de hát az aranyból is elcseppen állítólag. Ezzel meglehet spórolni egy nehéz üveget , és így mindenhol tökéletesen rajta van .Nyilván ez nem lesz tartós maszk , mivel a dry védőfóliával a rajzolat is távozik , de annyi baj legyen.Ez azért elég jónak mondható , és a korábban bemutatott oxid por festék sokat számít a fedésben , ugyanis azzal elsőre sikerült .Igy van még egy technikám nyák készítésre a többi mellett.

Dry Teszt.jpg
    
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Szép lett, bár vannak hiányosságok, ott alul.
(#) havranarpi válasza vicsys hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Megoldottam.
Mivel ki nem akartam venni az égőt (Szét kellene kapni a fél sütőt)
Hajtottam egy kis alu lapot és elé állítottam.
Teljesen sötét lett a sütőben.
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Igen hát, ha hiszed ha nem ez az első próbálkozás volt .Magam sem hittem , hogy lesz belőle valami , de tettem egy próbát.Tulajdonképpen , ha valaki csinálja , vagy kipróbálja , és belejön a dologba , akkor sok minden megspórolható vele .A dupla maszk , a befőttes üvegbe való dunsztolás , és még lehetne sorolni. Annyi van , hogy itt nem lesz tartós a maszk , de viszonylag elég hamar elkészíthetővé válik így a dry os technika már, és aki nem nagyon jár , vagy nincs lehetősége nyomdába menni, mert nincs annak lehet ez egy alternatíva . Persze minden kézügyesség kérdése , és ennyi.
(#) sastas01 válasza eyess hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Ezzel gyakorlatilag a dry-os nyákgyártás egyik lényegi pontját veszted el, mégpedig azt, hogyha kell akkor (megfelelő mennyiségű dry esetén) akárhányszor reprodukálható.
Nyilván így is reprodukálható, de mondjuk ha kéne belőle 10-20-100 darabot csinálni valószinüleg nem ezt választanád.
(#) eyess válasza sastas01 hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Igen ebben teljesen igazad van ,hogy ha tömeg gyártásról lenne szó , akkor célszerű nyomdai maszkot csinálni a későbbi felhasználás miatt kérdés , hogy ha valami divat , vagy trendi az mikor kerül elő megint szóval lehet, hogy egy nyomdai maszk is a fiók mélyére kerül hosszú időre .Persze ezt nem lehet előre tudni.De mondjuk 10db ig még ki lehet bírni.A reprodukálhatóság egy olyan dolog , hogy lehet dry al sem mindig ugyan olyan itt , ott lehetnek eltérések , és itt is .
Következő: »»   812 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem