Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   106 / 219
(#) WaRL0 válasza Orbán József hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
En mindent jónak láttam, persze ez nem azt jelenti, hogy így is van. A kapcsolásban szereplő tranyótól én eltértem és bc141-et és 2N3906-ot használtam. Nincs a bemeneten potenciométer, és nem is volt túlvezérelve. Csatoltam egy képet is, igaz nem sokat látni rajta.
(#) Orbán József válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Egy egyéb észrevétel: A negatív nem a hangszóró kimenetről megy az erősítő panelra nálam.
Súlyos hiba, szerintem.
(#) WaRL0 válasza Orbán József hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Nem gondolom, hogy ez okozná a hibát. De végleges állapotban a puffertől fogja kapni a földet.
(#) Orbán József válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Persze, hogy nem, csak randa így szemre.
Valami nagyon elnézett állapotban lehet, nézd végig a félvezetők polaritását, sosem lehetünk elég gyakorlottak egy ilyen hibához.
Csinálj közelképeket, nyák oldalról is, hátha...
(#) keszeg01 válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
A bc 212 és a 2n3906-nak ha jól nézem nem egyforma a bekötése ezt nézd meg!
Én az egyik panelt véletlenül fordítva kötöttem be és még azt is kibírta.
(#) CIROKL válasza keszeg01 hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
BC212
2N3906
Ez a rossz mert a panelben pont fordítva van a tranzisztor betéve neki .
(#) CIROKL válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
A táp GND és a bemenet GND az egy vezetősávra megy ha jól látom ?
(#) WaRL0 válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Amit én néztem datasheet-et azon egyformán voltak jelölve a lábak. De most jobban utánna néztem és találtam olyan gyártókat is akik pont fordítva jelölték. Megfogtam és megfordítottam a 2N3906-os tranyót. Szépen tudtam állítani a féltápot, be is lőttem 16V-ra aztán adtam neki jelet. Itt kezdtem csodálkozni, hogy egy mukkot se ad ki. Ha tapizom a panelt szépen elkezd búgni, csörögni, zörögni. Na most hova továb ?
(#) WaRL0 válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Igen a táp GND és a bemenet GND egy vezetősávra megy.
Ja és előbb kifelejtettem, hogy nem csak egy darab 2N3906-os tranyóval próbáltam.
(#) CIROKL válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Összes félvezető ellenőrzés , esetleg csere amennyiben találsz rosszat.
Ja a féltáp az rendben azt irod , a nyugalmi áram is rendben ?
(#) WaRL0 válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
A BC141-en kívül minden tranyót cseréltem már.
Igen a nyugalmi is rendeben van most pl 0.8A.
Megyek gyors kicserélem a BC141-et aztán, ha nem ott van a gond, akkor elteszem holnapra a szerelgetést
(#) CIROKL válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Akkor nagy valószínűséggel az erősítőd az működőképes , ellenőrizd a bemenetre menő vezetéket , jelet / meglétét / .
(#) WaRL0 válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Bemenetnél volt a hiba. Sokat forgattam, mozgattam a panelt és az egyik vezeték leszakadt. Most áttmértem újból. Nyugalmit 0.4-0.8A között tudom állíttani. Majd holnap visszateszem a 1k helyett a 150R-es ellenálást aztán belövöm pontossan.

Köszönöm szépen a segítséget.
Holnap jelentkezem.
(#) keszeg01 válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Érdeklődnék ,hogy haladsz?
(#) WaRL0 válasza keszeg01 hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Szia. Azóta ellőtem egy darab 2N3055-os tranyót. Ne kérdezzétek, hogyan sikerült mert nem tudom, hogy mi vitte el. De gondolom, hogy hamisítvány volt és nem birta. Leghamarabb jövő héten fogok tudni vele újra foglalkozni.
(#) Zsinor hozzászólása Aug 18, 2012 / 2
 
Sziasztok!

Szóval elkészült a saját JLH-m. teljesen saját panellel lecsó (értsd=óccó) CDIL 2N3055-ökkel. CSAK normálisan össze lett válogatva minden. Szóval... műxik tisztességgel, műszeresen mérve is gusztusos az átvitele, és összehallgatva a cimborám Dénes Péter féle csövesével...hát azt mondta cimborám, hogy hagyjam ott neki... ennyi. Semmi trükk, semmi faxni, annyi volt, hogy egy OPA2134-es előfokot kapott, hogy rendes meghajtása legyen oszt jónapot. Itt a dobozolás előtti képei láthatóak.
...vélemények?
(#) CHZ válasza Zsinor hozzászólására (») Aug 18, 2012 / 1
 
Szia!

Szerintem pedig jó csere lett volna...
(#) Zsinor válasza CHZ hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
??? mert?
(Én nem igazán szimpatizálok a csöves cuccokkal. Ha a csövesek "meleg" felharmonikusait akarnám hallgatni, biztosan szeretném őket...ellenben a zene az legyen zene. Ahhoz viszont kimunkált hangfalakra van szükség. szerintem... pl. én kb. egy hónapig mérő-mikrofonoztam a saját fejlesztésű hangfalaimat, hogy olyan legyen az átvitelük, amilyennek én szerettem volna....) Szóval nálam, csöves, talán előfokban lenne életképes. Kezdő kölökkutya koromban egyszer nagyon közeli ismeretségbe kerültem egy 5W-os csöves erősítő építése kapcsán a delejjel... azóta nem igazán kedveljük egymást.
D.P erősítőiről meg különbejáratú véleményem van, így azt megtartanám magamnak, ha nem gond.
(#) CHZ válasza Zsinor hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Semmi gond. Szerintem szón volt a hangsúly , még mindig azt állítom , hogy rossz döntést hoztál! (Ízlések és pofonok) Ismerem a hangzását csöveseknek és sajnos az említett erősítőnek is...
(#) keszeg01 válasza Zsinor hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Jó estét.
Tisztelt Zsinor ezt a panelt ami a képen van te csináltad ?
(#) Zsinor válasza keszeg01 hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Természetesen, SAJÁT tervezés, vasalás és maratás. Bár azóta kissé átdolgoztam és több helyet hagytam a biztik körül, mert kicsit zanzás lett. Ebből van "kereskedelmi minőségű" panelom is, mert azóta pár havernak kellett építenem ilyet.
(#) Class-A-. válasza Zsinor hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Kérdezném,hogy menyi a tápfesz és a nyugalmit menyire állítottad be.
(#) keszeg01 válasza Zsinor hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Akkor te árultad a vaterán ! Találkozhatnánk mivel aki ott árulta az békés megyei volt.
(#) Zsinor válasza Class-A-. hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
táp=17-21V; nyugalmija=1,2A
(#) Zsinor válasza keszeg01 hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Nyert!
A prototipust árultam. De "elkelt" mert a lányom elkunyerálta, és azt nyúzza kb. 2 hónapja. Persze be kellett dobozolnom és attól mindíg fázom picit.
Találkoz6tunk, Békéscsabán pl.
CLASS A-nak!
4 Ohmos falakra lett méretezve! [u]
(#) keszeg01 válasza Zsinor hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Jó napot.
Az összeválogatás mit takar minden alkatrész vagy csak a félvezetők ?
Az élőfok erősít vagy csak illeszt mert én elég érzékenynek találom CD-hez.
Én csak a félvezetőket válogattam pozíció szinten és a két panel között is minél egyformább legyen, az ellenállások 1%-ak, a kondikat nem válogattam.
A találkozót majd privátba megbeszéljük ha visszakaptam az erősítőt.
(#) Class-A-. válasza Zsinor hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Ez korrekt! Mekkorát szól,csak úgy fülre?Csak azért kérdezem mert arra akarok rámenni,hogy menyire kis tápfeszre lehet lemenni a JLH val.Sok JLHt csináltam de mind 30 v körüli tápfeszel mentek,nyugalmi általában 1.2-1.3 A.Tudom,hogy nagyon kicsire lelehet menni csak gyakorlati tapasztalatok érdekelnek.
(#) Class-A-. válasza Zsinor hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Én 8 ohmra csináltam mindig és most is mert Fostex FE 206 szórókkal épített dobozokat hajt.Ezzel topp hangja van a JLH nak!
(#) Zsinor válasza keszeg01 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Hali!
Az összeválogatás: 1%-os ellenállatok, de azok is oldalanként/azonos pozícióban/ egyforma értékűek.
Tranyók szintén, kondik szintén, egy tizedes pontossággal lettek berakva. ezek után nagyot bukni eléggé macerás.
(#) Zsinor válasza Class-A-. hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Táppal szerintem 16-17 V-ig lehet illetve érdemes lemenni, 1,5-1,6A nyugalmi árammal. Hangnyomás... függ a doboz jóságától, illetve az egyéni érzékenységtől. Szerintem egy 4x4-es szobában elég.
- Csak egy érdekesség. 16V-os terhelt táppal, 910mA-es beállításban is leadja a szinusz 7,8 W-ot. Persze ez már sokaknak kevés.
(én TINA-val átterveztem az ellenállásokat a meghajtó részben és magasabb értékű kondikat raktam a T3 báziskörébe...)
Következő: »»   106 / 219
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem