Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Theremin
 
Témaindító: Nils_Europa, idő: Okt 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 7
(#) Nils_Europa hozzászólása Okt 4, 2007 /
 
Epitsunk elektronikus hangszereket, kezdjuk megemlekezeskent a thereminnel!
(#) Moderátor hozzászólása Nils_Europa hozzászólására (») Okt 4, 2007
 
Kérdés is van? Ha ismertetni szeretnéd a berendezést akkor inkább írj egy cikket!
(#) uli hozzászólása Okt 4, 2007 /
 
Szia!
mi az a theremin?
Milyen hangszer?
(#) Medve válasza uli hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Hello!
Mi az a Google???
(#) uli válasza Medve hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
kösssz a tartalmas válaszod
(#) vtsoftware hozzászólása Okt 4, 2007 /
 
Jesszus pepi.
Ez nagyooooooon tetszik.
Hogy működhet, mindjárt megnézem. Huhúúúú
(#) uli hozzászólása Okt 4, 2007 /
 
ééérdekes cucc... lestem yutubon egy videót és hát na.. nem hiiitttem volna h ilyen létezik. komoyl kis cucc Tényleg meg kéne építeni
(#) vtsoftware válasza uli hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Google-val keresgettem Medve barátunk nagyrabecsült segítségével és láttam egy fórumon pontosan itt, hogy "a Csodák Palotájában is van egy és még zenélgetni is lehet rajta". Lehet azóta már nincs ott. De nekem is nagyon tetszik.
Azon gondolkodtam ha megépít az ember hozzá egy torzítót azzal milyen kiály music-okat össze lehet hozni
(#) vtsoftware válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 4, 2007 / 4
 
Na tessék!!!
Már kapcsolási rajzot is találtam.
Itten ni
(#) uli hozzászólása Okt 4, 2007 /
 
asnnyira nem is vészes. sokkal bonyolultabbra számítottam
(#) Nils_Europa hozzászólása Okt 5, 2007 / 4
 
A leheto legegyszerubb kapcsolas hozza:

theremin.gif
    
(#) Nils_Europa hozzászólása Okt 5, 2007 /
 
A fenti cuccnak borzalmas hangja van, es kell hozza egy AM radio. A tekercs 0.5x1x5.5cm-es ferritmagon van, 70 menet massziv rezhuzallal, felezve van. Kicsit bena, a Divirta-se com a Eletrnica hozta le mint cikket. Nem tetszos... Ha talaltok valami viszonylag egyszeru kapcsolast ra, amiben a hangerot is antennarol lehet iranyitani legyszi dobjatok fel!
(#) Nils_Europa hozzászólása Okt 5, 2007 / 4
 
Ez jonak tunik. Neki is esek, oszt meglatjuk...
(#) öreg válasza Nils_Europa hozzászólására (») Okt 5, 2007 / 4
 
fényhangszer 1.
(#) öreg válasza öreg hozzászólására (») Okt 5, 2007 / 4
 
második.
(#) öreg válasza öreg hozzászólására (») Okt 5, 2007 / 4
 
harmadik
(#) Medve hozzászólása Okt 5, 2007 /
 
Na ugye megy ez csak kell egy kis biztatás.
(#) El_Pinyo hozzászólása Okt 5, 2007 / 4
 
Üdv! Itt van többféle theremin összeállítás kapcsrajzokkal, képekkel illusztrálva. Kapcsolástechnikailag nem túl bonyolult, hiszen a hangszert 1919-ben találta fel León Theremin orosz tudós és ekkoriban még tranzisztor sem létezett, nem beszélve az integrált áramkörökről.
(#) uli hozzászólása Okt 5, 2007 /
 
ez a második ez nagyon jól néz ki. Biztosan működik? ha igen jövöhéten összedobom Amugy nem kéne a hangszóró elé berakni egy erősítőt vagy valamit? nem lesz ez igy halk meg gagyi?
(#) Kovidivi hozzászólása Okt 16, 2007 / 4
 
Optical Theremin 555-ös ic-vel.
Nils! Te komolyan magadnak adtál pontot?
(#) Nils_Europa hozzászólása Okt 17, 2007 /
 
Bocs, azt hittem igy lehet megjelolni egy mukodo kapcsolast, vagy lezarni a temat. Nem gondoltam, hogy van jelentosege... Amugy egy korg axg1-re kotottem ra es effektpedallal egesz hasznalhato eszkoz lett belole. Most lejjebb viszem az alapfrekit, mert basszushangszernek lenne igazan jo.
(#) Moderátor hozzászólása Kovidivi hozzászólására (») Okt 17, 2007
 
Ha Ő közölte a jó megoldást, akkor adhat magának pontot, bár nem túl etikus...
(#) Kovidivi válasza Nils_Europa hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Hello!
Nem azért írtam, hogy nekem adj pontot, csak kérdeztem. (nekem is volt egy témám, amit nyitottam, majd kis idővel rájöttem a megoldásra, leírtam ,de pontot nem adtam magamnak... nem az volt a célom. (egyébként mindegy is, csak kíváncsi vagyok )
Sok sikert a hangoláshoz
(#) vizor válasza öreg hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Helló!

Leírnád milyen könyvből scannelted a theremint? Érdekelne a többi dolog is ami a könyvben van, hátha megvan könyvtárban vagy valahol. Előre is kösz !
(#) fazksg hozzászólása Jan 13, 2008 /
 
Sziasztok!
Én nemrég fizikaórán hallottam először a Thereminről, erre elkezdett érdekelni, keresgéltem egy kicsit, és építettem egyet. MIndenkit biztatok, hogy építse meg, mert nagyon sokat bénáztam, a panel hibás, a forrasztásnál figyelmetelen voltam, sokminden szabálytalanul van betéve, mégis működik az áramkör. Párszáz forintból megvan, és szerintem nagyon jó (játéknak is!) De az okosabbaktól lenne pár kérdésem: hogyan kell beállítani ezt az áramkört? Melyik poti mit állít ( a hangerőpotit tudom )? Az A,B,C pontokra mit kell kötni? én a B-re és A-ra kötöttem egy-egy kb 20 cm-s szigetelt rézhuzalt, és gy kezdtem vele kísérletezni, így is ad hangokatt, a vezetékek tapizására reagál. Az A-t szabadon hagytam.
Előre is kösz a segítséget és a többieknek sok sikert az építéshez!
G.
(#) fazksg hozzászólása Jan 14, 2008 /
 
Itt van az előbbi egyszerű de nagyszerű teremin beültetési rajza!!!
(#) Ricsi89 válasza fazksg hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Helló
Megcsináltam ezt a theremint, de nemtudom, hogy kell a három pontot bekötni. Ha megtudtál róla valamit írd már le.
Előre is köszi.
Üdv.: Ricsi
(#) krizsukal válasza fazksg hozzászólására (») Okt 9, 2008 /
 
Helló!

Engem is érdekel a theremin, csak nem tudom, hogy hogy fogjak hozzá, mi alapján építsem meg, milyen alkatrészeket szerezzek be. Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) CROAT hozzászólása Nov 14, 2008 /
 
Ha valaki építene egy jól használható theremint, itt vagyok,üzenjen, burkolkat meg design nem ügy, vevő leszek rá,jóje?
(#) Markota válasza fazksg hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Hello!
Egy picit élesszük fel ezt a témát. Nekem is ez a kérdésem, hogy a legutolsó kapcoslásnál mit kell kötni az A,B,C pontokra?
Következő: »»   1 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem