Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   106 / 163
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Szevasz, nincs meg neked vasaláshoz a panel terv véletlen?. Van egy 850W-os toroidom is,csak meg kell tekerjem a szekunderjét, az mar meg felelne, amúgy én nem csak 180W-ot szeretnek csak ki venni belőle, hanem 300W-ot mind két oldalból! Ennek az erősítőnek mennyi a bemeneti jel szintje 1V-koruli?.
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Na sikerült meg nyitnom a lay fájlt, fel tetem egy másik Sprint Layout programot, csak az a probléma hogy meg mondom az őszintét ehhez a programhoz én nem értek!. Hogy lehet meg csinálni ezzel a programmal azt hogy be tükrözzem a nyákot és normálisan nézzenek ki az áramkörök ne pedig ilyen zöldes legyen, hanem fekete?. Én még mindig a kockás lapra tervezésnél tartok sajnos
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Az átlagos 180W-ban benne foglaltatnak a 10 és a 350W pillanatnyi teljesítmények is. Ez erősen függ a műsoranyagtól. Legyen akkor inkább 850W-os
Pdf-Creator-ba ki tudom rakni a vasalni valót. Jelezd, ha ez neked nem megy, nekiülök és elkészítem.
A kapcsolás a bemenő jelet 48x-ra erősíti, 800mV-tal kivezérelhető 350W/4 ohm -ra.
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Ha lehet nem tudnád nekem megy csinálni ezt a nyák tervet abban a Pdf-creatorban, mert nem tudom miről is van szó?. Meg próbálhatom én is de nem hiszem hogy sok jó sülhet ki belőle.
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Ha érdekelnek a fortélyok beszéljük meg a témájában.
A melléklet tartalma: KD mester 450W Monster vasaláshoz. (A kereső szavak kedvéért )

450W.lay].pdf
    
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
U de Király, persze hogy érdekel!. Mármint a Sprint Layout témájára gondolsz? Nagyon szépen köszönöm!
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Szükséged lehet még rá, érdemes ismerni. Témája.
(#) soos csaba hozzászólása Aug 12, 2012 /
 
Sziasztok, eszre vetem egy csomó hibát a VF2 6 finál tranzisztoros változatában!, a BC tranyók kőrül valami nagyon nem stimmel, ugyan is a rajz a nyák tervel nagyon nem stimmel!. Legyetek szívesek nézetek mar át, vagy én nem latok jól. Köszönöm.
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Írd le pár szóban mi keltette fel a gyanúdat, első ránézésre nem találom.
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Szevasz, a pirossal jelölt ellenállásokkal van a problémám, mivel hogy a rajzon az a két ellenállás nem szerepel a rajzon. Más probléma nem igen van benne, én néztem el valamit, a többi alkatrész jó helyen van.
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Nincs beültetve. Akkor jön szóba, ha az áramkorlátozód túl hamar lekapcsol. Ezt most 17-18A-re számolom.
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Akkor oké, minden világos, nagyon szépen köszönöm!
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Meg egy kérdés, latom a paneleden a két 3,3(2W) kiloohmos ellenállások helyet 3,9 kiloohmosok vannak be ültetve. A kérdésem az lenne hogy azokat az ellenállásokat hány voltól felfele érdemes meg növelni?.
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
A kérdéses ellenállást 10-15mA-re kell számolni, táp -15V-ból.
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Oké, értem köszönöm.
(#) gudza hozzászólása Aug 24, 2012 /
 
Sziasztok,lenne egy kérdésem,valaki megépitette e már az alábbi rajz alapján az erősittőt,és mijen tapasztalatokkal bővűlt.
(#) Alkotó hozzászólása Szept 10, 2012 / 2
 
A 130W-oa VF2 Alkotós paneltervét alapul véve, (kérésre) megcsináltam a Conductor-hoz illeszkedő tervváltozatot is. Ez nem egy nagy változás, de akinek ez tetszik, most már minden variálás nélkül megtalálja itt a terveket. A csatolt panel-képek nézetei vasaláshoz vannak beállítva!
A kapcsolásba is bele kellett nyúlnom (Elnézést KD-tól).
- a rajta lévő keresztfelirat a nyomtatásban kimondottan zavaróan letakart, így levettem
- a színes feliratok nem jól látszottak, ezt feketévé tettem
- a paneltervhez való illeszkedés érdekében pozíció számokat adtam az alkatrészeknek
(#) thedespot0 hozzászólása Okt 3, 2012 /
 
A vf2 elgurigázik +-70 voltról ? A zenerek előtétjein kívül mást nem is kell rajta változtatni, ha úgy gondolom, találtam egy rajzot ami 60 voltról üzemel. Így kb mekkora a kivehető teljesítmény 8 ohm-on ?150 watt körül ?
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2012
(#) Ge Lee válasza thedespot0 hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Ha vissza vissza olvasgatnál akkor tudnád hogy többről is. Az enyémnek terhelés nélkül +/-91V a tápja, ami teljes kivezérlésnél 88-ra esik vissza. Így 8 ohmon 2x430W zene jön ki belőle.
(#) Davidd hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
Sziasztok! Sikerült elindítanom a 270w-os vf2-ot az egyik tökéletesen szol, a másiknak pedig hiába tekerem a trimmert nem ér semmit, és a hangja is olyan recsegős, nem tudom mitől, pedig ugyanolyan alkatrészek kerültek bele, szépen L idomra ment. Mitől lehet ez a recsegős hang?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Szia! Nincs, vagy nagyon kevés a nyugalmi áram. Valami ellenállást elkeverhettél. Ha gondosan összeveted a jó panellel, meg fogod találni.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
A trimeren állítom az arámot, primerbe latom az égő mikor kezd el világítani, tudom hogy nem szabad neki, de a hangja akkor sem változik semmit, ha mar épp hogy elkezd izzani maga a szál, hiába van iszonyú nagy nyugalmi akkor is olyan hangja van.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Most már világos mit értesz a trimmer hatástalansága alatt.
A recsegés függ a kivezérlés mértékétől?
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Igen függ, ha halkan megy akkor így nem hallatszik a recsegés[közelhajolok], csak egy bizonyos jelszint felett, becsatoló kondira gondoltam de hiába cseréltem semmi eredmény.
(#) rooster hozzászólása Nov 7, 2012 /
 
Sziasztok tud valaki egy egyszerübb hangfalvédö áramkör kapcsolási rajzot? köszi
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
(#) rooster válasza reloop hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Szia a kopanásgátloknál olvastam azt hisszem te is csináltál ilyett 48voltos védelem vf2höz,csak most nem találom a rajzot,80wos hoz kell. köszi elöre is
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Szia! Van pár Ezt írd a képkeresés felső sorába: * topic:875 user:reloop.
(#) soos csaba hozzászólása Nov 9, 2012 /
 
Sziasztok, azt szeretném kérdezni tőletek hogy normális e az hogy a BD139, 140-es tranzisztorok melegesznek?, már tettem rá hűtőbordát is, mert melegnek tartottam, az ujjammal meg érintettem és nem sokáig tudtam rajta tartani!. Az erősítő +-74V-ról üzemel most jelenleg, gondoltam le cserélem őket egy erősebb tranyóra BD 241C, BD 242C párosra. A kérdés az hogy jó ötlet vagy nem?.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2012
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Szia! Természetes jelenség a melegedésük. Bármilyen tranzisztort raksz bele ugyan annyi hő képződik rajta. Esetleg egy nagyobb testű, a nagyobb felülete miatt pár fokkal hűvösebb lesz. Megoldás.
Következő: »»   106 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem