Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   105 / 163
(#) Tetye hozzászólása Aug 9, 2012 /
 
Hali!
Kész vagyok az egyik panellal, nyugalmit be is állítottam 93mA -re, kimeneten 90mV dc van amire a védelem nem old, de ha rá kötök a kimenetre egy piezót akkor védelem nem kapcsol be illetve ki be kapcsolgat kb 300-500ms onként. Ebbe a tipusú végfokba nem kellene a szokásos 25-30 menet 1-es Cu huzal paralel vele 10R5W, és a föld felé 10R5W srorba 100v100nF ?
Vagy ez nem arra utal hogy a piezótól gerjedne?
(#) reloop válasza Tetye hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Szia! A hűtőbordát a FET-től szigeteld és kösd testre, ha még nem tetted volna meg. A 10 ohm 100nF (Boucherot-tag) mehet rá. Az ellenállás 1-2W-osban is megfelel.
(#) Tetye válasza reloop hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Szia!
FET-ek szigetelve a bordától, a tagot most teszem rá, borda földön van nem gnd-n a doboz miatt.
Hálózat föld és a csillagpont (gnd) közé tegyek esetleg ellenállást? Most nincs összekötve. 100K 1W
(#) reloop válasza Tetye hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Egyelőre nem kötném be a hálózati védőföldet, ház - borda - táp csillagpont legyen közvetlen együtt. Ha szépen működik, elég akkor gondolkodni az életvédelmi föld bekötéséről. Gondolom a hálózati fázist megfelelően szigetelted.
(#) Tetye válasza reloop hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Át kötöttem a földet ahogy mondtad bent van a 100n 10r tag is, de ugyan az a jelenség ha csak a mély van rajta bekapcsol szól, ha egy piezó is (sorba kötve 200v330nf folia) akkor a védelem ki be kapcsolgat.
A fázis a nullával jön együtt a doboz hátuljából a bizt. foglalatokról a doboz elejébe a kapcsolóra onnan kb a közepéig vissza is együtt mennek a lágy indítóra és oda van a toroid is bekötve.
Csináltam egy képet is de nem túl jó minőség.

P1050795.JPG
    
(#) reloop válasza Tetye hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Mely védelem ez?
A kimenetre kötött 10 ohm melegszik-e (gerjedés), ha a piezót rákötöd?
(#) Tetye válasza reloop hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Ez a védelem annyit változtattam rajta hogy a relé lábáról és az előtte lévő transzisztor bázisáról levettem egy jelet hogy 2 színű ledet tudjak rátenni(Ha oké a vég akkor zöld, ha bármi baj van piros).
A piezót menet közben dugom rá akkor szól szépen nem kapcsol ki, nem melegszik a 10r. Hajtom pedig clip-ig ami még egy érdekes jelenség... Zene függő a dolog kivezérlésjelző a kimenetről megy, van hogy már az utolsó 1-2 led villog rajta és nem clippel, de van hogy a 5-6. zöldnél már igen. UAA180 as 12 ledes, a kimenetre illesztve.


szerk:
őőő Az van hogy ha nem lehalkítva kapcsolom be hanem hogy van rajta bemenő jel, akkor piezóval is elindul.
(#) reloop válasza Tetye hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Remek! A védelem R1, C2 találkozásánál mérd meg a feszültséget testhez képest mikor letilt. Ebből látható lesz, hogy valóban DC alakul-e ki, vagy valami más zavarja meg a védelmet.
A leírtakból továbbra is gerjedésre következtetek. IC csere (TL071-re), vagy a végfok panelen pár száz nF helyi szűrés volt már, hogy segített. A kábeleket sem ártana rendezgetni (tápot összesodorva vinni pl.).
(#) Tetye válasza reloop hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Ha ic-t cserélek a nyugalmi áramot újra kellene állítanom?
A vezetékekkel megcsinálom csak úgy voltam vele hogy előbb működjön, még a hűtő is csak tesztre van kész.
Viszont előbb kikapcsoltam a pákám és szegény vég pattant egyet de olyat hogy egy pillanatra a relék is elengedtek a védelemben.
Az a föld miatt van? Arra mit lenne érdemes kitalálni?
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
R1, C2 találkozásánál nem tudok mérni mert eléggé rejtett pont, de:
h.sz. kimenet a végfokon:
piezo nélkül:
halkan:0.05v
hangosan:0.05v
piezoval:
hangosan: 0.05v
halkan : elkezdi a kapcsolgatást és -1v - -3v közt ugrál a kimenet.
ha feltekerem abba hagyja, ha halkítom elkezdni.
(#) reloop válasza Tetye hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Az IC csere ennél az erősítőnél elvileg nem viheti el a nyugalmi áramot.
Úgy látom, itt nagyfokú zavarérzékenység jött létre.
Ennek a hsz.-nek a környékét fusd már át.
(#) Directors válasza Tetye hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Nálam ez a pattanás, lámpák ki be kapcsolásánál volt érezhető jelenség. Meg ha bekapcsoltam bármit akkor pattant egyet.

Nekem ezt úgy sikerült megoldanom,hogy a panelon a + és a gnd és a - és a gnd közé a tápágba raktam egy-egy 680nF kondenzátort.Fontos,hogy a panelon legyen. Ahol becsatlakozik a panelra a táp.
(#) Tetye válasza reloop hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
100-100nf ot tettem rá így.
ezt játsza
De semmi változás.
Kicserélem az ic-t.

IMAG0002.JPG
    
(#) Directors válasza Tetye hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Ilyen típusú kondi kellene.Bővebben: Link
Nem mind1 a kapacitás sem. Ha nagyobb az sem baj. De megpróbálhatod 470nF-is.

Ez csak a pattanást fogja megelőzni.(szerintem)
(#) reloop válasza Tetye hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
A jelkábelt húzd el a kimeneti vezeték mellől. Ha a jelkábel árnyékolás mindkét vége be van kötve, az egyiket el kéne hagyni egy próba erejéig.
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
IC csere megoldotta a 0,05 is beállt 0,00-ra.
A 100nf pedig eltüntette a pattanást.
Köszönöm a segítségeket.
Még annyi hogy a clip indikátorral mi lehet hogy van hogy fél kivezérlésnél de van hogy csak egésznél villan fel.
(#) reloop válasza Tetye hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Örvendek Cilp rajza?
(#) Tetye válasza reloop hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Az a tied.
Táp fesz.:56V

clip.gif
    
(#) reloop válasza Tetye hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Az nem tud bevillanni csak akkor, ha az erősítő tejesen ki van hajtva. A kivezérlésjelződben nincs olyan kondenzátor ami frekvenciafüggővé teszi?
(#) Tetye válasza reloop hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Láttad milyen értékeket használtam? 3/4 potinál kimenne 56V? :O
A földeléssel mit csináljak?
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Végig küldtem 20-20000hz ig sinussal és végig a kivezérlésjelző érte el hamarabb a csúcsot a clip csak picit feljebb villant fel.
(#) reloop válasza Tetye hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
A cilp jelzésnél a kimenő jel csúcsa eléri azt a feszültséget ami a tranzisztor emitterén van. Ez nálad kb. 50V. A jelzés után a hangerő növelésére hallani kell a torzítást. A poti állása nem mutatja a jel nagyságát.
A hálózati védőföldet próbáld meg a házra kötni, és 100k-val a csillagpontra. Ha nincs búgás, gerjedés akkor így is maradhat.
(#) Tetye válasza reloop hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Megtaláltam az eredeti ellenállást a dobozban az csak 10R5W. Nem sok a 100K(nem is találok itthon csak 0,6w-ot.)?
(#) reloop válasza Tetye hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
A 10 ohm-ot hagyd benne. Akkor módosítsd ha jelforrással összekötve előjönnek a medvék
(#) Tetye válasza reloop hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
A 10R -al tuti!
Köszi!
Neki látok a másik oldalnak.
(#) soos csaba hozzászólása Aug 12, 2012 /
 
Sziasztok, egy kérdéssel fordulnék hozzatok, azt szeretnem kérdezni hogy a 270W-os verziójú végfokhoz (sztereo), elegendő egy 500W-os toraid trafó?, 4 ohmos hangszórókat szeretnek meg hajtani róla.
És meg egy kérdés, hogy tudjak ki húzni belőle legalább 300W-ot 4 ohmra?. Tegyek be meg egy npn-st és meg egy pnp-s IRF-et?. Mennyi feszültségről hajtsam meg ha 300W-ot akarok ki húzni belőle 4 ohmra?. kicsit sokat kérdezek de ez van , VALAKINEK nincs meg a VF2-es panel rajz de nem a kettő kettő pár tranyókal, hanem a három három pár tranyókkal, az a verzió gondolom mar képes le adni a 350W-ot is?. Itt a fórumon láttam egy képet erről a verzióról, de panelterveket nem találtam meg, ha valakinek meg van azt nagyon meg köszönném! Erről a panelről van szó!
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
(#) soos csaba hozzászólása Aug 12, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
(#) soos csaba hozzászólása Aug 12, 2012 /
 
Van egy kis probléma, nem tudom meg nyitni a Lay fájlt valamiért, pedig van hozzá Sprint Layout programom, azt írja program futtatási hiba, nem tudom hol a probléma?. Ja és mit szólsz elég lesz neki az 500W-os toraid, vagy nagyobb kellene?
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Valamit nem jól csináltál, megnyílik szépen.
Ha -3dB-en járatod az erősítőt, ami teljesen normálisnak számít, akkor elég az 500W-os trafó a 2x180W átlagos lesugárzott teljesítményhez. Amennyiben tartósan el kell viselnie az erősítőnek a clip-be vezérlést, akkor másfél-kétszer nagyobb transzformátort alkalmazz.

Monster.JPG
    
Következő: »»   105 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem