Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   943 / 1677
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Nagyon,szép lett. Én nekem is csak annyi lenne a kritikám a kijelzőválasztás,de ez egyáltalán nem gond,sőt ha neked így tetszik,legyen és használd egészséggel. Én esetleg zöld háttérvilágításost választottam volna. Amúgy nagyon szépek a forrasztási pedek. Hát igen én is így vagyok vele minél kisebbre.
(#) janikukac válasza Mybuster hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Köszönöm.
Ilyen téren nem vagyok válogatós. Amúgy választásom nem volt, és ehhez olcsón tudtam hozzájutni. Nekem ez is tökéletesen megfelel, tetejében a zöld kijelző van mindenben benne, és nekem épp unalmas az.
(#) Panhard hozzászólása Szept 16, 2012 /
 
Sziasztok! Építettem ma egy fényképezőgép vezérlőt, amit Timelapse videó készítéséhez fogok használni.
Több kép ITT. Üdv!
(#) eyess válasza Panhard hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Tetszetős ez is , de én visszább vennék az LCD kontrasztból , mert ha a karakterek alatt látszódnak a kis kocka helyek az nem oly szép.Akkor szép ha csak a betűket látni.Ezt a háttér világítás , és a kontraszt állításával lehet szépen belőni . Bár ha neked így is jó , akkor a te dolgod.
(#) Panhard válasza eyess hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Szemből nézve jó a kontraszt, szerintem azért lett ilyen sötét, mert alulról vakuval van fotózva.
(#) Johnny0004 válasza eyess hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Helló! Tényleg olyan, mintha nem jól lenne beállítva a kontraszt poti, nálam pont ilyen a forrasztóállomás, ha pickit-ről megy, mert ugye az csak 4,7V körüli feszt. ad neki 5V helyett.
Persze ez nem von le semmit az értékéből, szép munka janikukac!
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2012
(#) janikukac válasza Johnny0004 hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Köszönöm !
(#) gyerek67 válasza Panhard hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Nagyon szép munka! Az elkészült fotókat mivel fogod összeilleszteni videóvá?
(#) Panhard válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Köszi! Webcam Timelapse a program neve, tud képeket időzítve rögzíteni PC-ről is, bármilyen rácsatlakoztatott kameráról is.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2012

timelapse.jpg
    
(#) gyerek67 válasza Panhard hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Köszönöm, kipróbálom!
(#) kocsgab002 hozzászólása Szept 18, 2012 / 1
 
Sziasztok.
Ma is haladtam picit a tápegységemmel, most kb 80%-os a készenlét.
Ma volt az éles indítás, elsőre indult hibátlanul.
Több kép
(#) FMSound hozzászólása Szept 19, 2012 /
 
Hali!

Ehhez nagyon gyári hasonló fényeffektet még nem láttam. Saját ötlet, már régebben építettem, de a napokban építek hozzá egy párt
Videó a működésrőlitt
(#) kameleon2 válasza FMSound hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Nem rossz! DMX-et is tud? Azért EZ hasonlít kicsit.
(#) FMSound válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
igen tud dmx-t, de nem a jelenlegi vezérlővel....
(#) yagi hozzászólása Szept 20, 2012 / 1
 
Sziasztok!

Az előerősítős projektem egy újabb darabja készült el, hát nem egy bonyolult elektronika, és különlegesség sincs benne, de azért megmutatom nektek. A panelen két egymástól független áramkör található, egy tápegység a mikrokontrollernek és a reléknek, valamint egy RTC szintén a mikrokontrollernek.

b.JPG

c.JPG
   
(#) SKY hozzászólása Szept 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Bemutatom a legutóbbi hétvégi projektemet: egy stroboszkóp-fényorgona. Felhasznált kapcsolások: proli007 ütem villogója és a Hobby elektronika újságban található fényorgona (nem a mini) némi módosítással.
Amit tud az áramkör:
- laptoptöltőről járatható
- 2 párhuzamos jack csatlakozó
- állítható előerősítő fokozat
- beépített mikrofon állítható erősítéssel
- állítható sebességű stroboszkóp
- ütemre villogó stroboszkóp
- stroboszkóp funkciók 4 külön választható színben (kék, piros, fehér, zöld, egyszerre is)
- fényorgona 3 színben (közben bekapcsolható a stroboszkóp is de csak fehérben)
- zenére futó fény (proli007 kapcsolásában a 4017-re épülő rész, a 20 ledsor belülről kifelé kettesével párhuzamosan kötve)
- ugyanez állítható futási sebességgel is lehet (555 stroboszkóp) valamint közben villogó üzemmódban is
A panelon 300 erősfényű LED van, 120 fehér a többi elosztva a színekre. Két panel van, hogy a vezérlőpanelt lehessen cserélni.
Ha van rá igény lehet szó egy cikkről is.
(#) zenetom válasza SKY hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Ejha!
Szép, változatos, mégsincs össze-visszaság.
A LED-eknek a furatok kifúrása eltarthatott egy darabig (álványossal fúrtad?)... hát még a beültetésük!
Szóval gratulálok!
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2012
(#) SKY válasza zenetom hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Igen-igen, ráment egy napom mire minden alkatrész a helyére került, sőt a tervezésre is pár, de megérte. Az egyetlen problémám vele, hogy az állítható stroboszkóp fényereje nem olyan nagy, biztosan a kis kitöltés miatt, bár a hangvezérléssel 2X erősebbnek hat.
Állványossal fúrtam a ledeknek is a 0,8-as lyukat, de a fúró egy ősrégi darab, csoda hogy kibírta.
(#) Laslie válasza SKY hozzászólására (») Szept 21, 2012 / 1
 
Ez igen! Gratulálok!
Engem érdekelne a cikk.
(#) soos csaba hozzászólása Szept 21, 2012 /
 
Sziasztok, ma teljesen készen lettem a VF2-övel, mar készülődik egy jó pár hónapja, és ma be fogattam a panelokat a dobozba, amit tegnap festettem le, és be kábeleztem. Nagyon meg vagyok elégedve a hangjával, szép tisztán szól és ki vehető belőle tisztán a 400W!. Méréseim 8 ohmon 10Hz-tol 25 KHz-ig át viszi a frekvenciákat szépen (41,8V feszültség jött ki a kimeneten 8ohmos műterhelés mellet), 210W wattot szedtem ki belőle 8 ohmon, 4 ohmon mar a dupláját tudja. teszek fel egy pár képet. Egy kérdésem lenne azért hozzátok, milyen potenciométert tegyek a bemenetre?, most jelenleg 50kiloohmos-ok vannak benne, és túl érzékeny, már a minimumtól nagyon erősödik, és így nem jó!
(#) guliver83 hozzászólása Szept 21, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!

Egy ideje már kész van a labortápom, csak a panelműszerek hiányoztak belőle, mert nem tudtam, hogy vegyem meg készen, vagy építsek inkább, de az építés mellet döntöttem.
(#) zenetom válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Szia!
Szép lett!
A bemenetre próbálj meg lineáris potit rakni (vagy ha az van, akkor logaritmikust). Az egyik fajtát "A"-val jelölik, a másikat "B"-vel. A lineáris potinál egyenletesen változik az ellenállás a csúszka mozgatásával, a logaritmikusnál meg "hirtelen ugrik" egy bizonyos pontnál.
(#) soos csaba válasza zenetom hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Szevasz, kosz, igen ezt tudom én is de hány kiloohmos potikat tegyek elibé?
(#) eyess válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Én nem tennék bele potmétert , mer csak zajt visz bele az enyémben nincs is.Esetleg ha van keverő , vagy hasonló , akkor azon keresztül hajtsd meg.Nem írtad a potméter típusát , de nagy különbség van log , vagy Lin típusú potméterek között.És hát a vonal ki , és bemenetek nem írtad azt sem mivel próbáltad ki , de ha nagy jelszintet ad ki, mondjuk legyen egy cd player , akkor azt nehezebben tudod szépen ráengedni a csak végfokra.
PL Bővebben: Link

Sajnos a mobil néha behatárolta a felvétel minőségét , de a lényeg hallható.
(#) soos csaba válasza eyess hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Helló, a potméterem 50kiloohmos lineáris, de akkor ez lehet a probléma, ki próbálom majd a akkor logaritmikussal is. Sima cd lejátszóról hallgattam meg a hangját.
(#) eyess válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Igen sejtettem a cd lejátszók elég nagy jellel dolgoznak a kimenetükön .És a végfok bemenetéhez illeszteni kell pont emiatt.
Anno ez úgy volt , hogy 0,775 mv volt az a jelszint amivel a csúcs deck magnók dolgoztak .Ehhez képest a cd lejátszó közel 1- 2,2 , 2, 5 v al is képesek dolgozni ezek már nagy jelszintek egy végfok bemenetén.
(#) Alkotó válasza SKY hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Ügyes! Ez egy jó hosszú hétvége lehetett.
(#) Alkotó válasza guliver83 hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Gratulálok! Nálam jól bevált a feszültség mérésre a zöld, árammérésre a piros kijelző.
(#) guliver83 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Köszönöm!
De azért sokat segítettél!
Jelenleg ezek voltak itthon és nem akartam másat venni.
(#) eyess válasza guliver83 hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Dizájnos igen annyi hozzáfűzni valóm lenne talán csak , hogy a hűtőbordán lévő alkatrészekre miért kívülről tetted a saruval való csatlakoztatást , és miért nem belülről .Talán jobban mutatna , és a vezetékek is el lettek volna rejtve.
A dobozáról annyit , hogy mivel fémházas a készüléked nem látok védő földelést , de lehet csak a fotók olyanok , hogy éppen nem látszik.Egyébiránt mintha egy régi akku töltő doboza lett volna , de ennek ellenére szépen megcsináltad.
Következő: »»   943 / 1677
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem