Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1434 / 2208
(#) Kisextra hozzászólása Szept 26, 2012
eladó ***
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) Moderátor hozzászólása Kisextra hozzászólására (») Szept 26, 2012
Az előbb szóltunk, hogy tilos hirdetni a fórumban!
(#) sturbi válasza mofesa hozzászólására (») Szept 26, 2012
Ha AZ1-hez van a trafódon fűtőtekercs, akkor valószínűleg az anódtekercs is akkora áramú, ami az AZ1-hez illeszkedik. Egy monó 6AQ5 PP-t amúgy szerintem lazán elbír az AZ1. Kérdés, hogy a hálózati (áramra) és a kimenő trafód PP-hez való-e, ha igen, neki kell lendülni, és meg kell építeni (szilíciumosra átalakítani az egyenirányítást már semmiség, fordítva nehezebb). Linkelek én is egy PP-t 6AQ5-el. http://www.solorb.com/elect/musiccirc/howlermonkey1
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) Szpisti válasza sturbi hozzászólására (») Szept 26, 2012
Egy pillanatra visszatérve a tegnapi elektret fejhallgatóra...
Kipróbáltam a 2x12W-os csövesről meghajtva. Meg is szólalt a 8ohmos kimenetről. De valószínű a benne lévő apró kis illesztő trafó elégtelensége miatt bizonyos hangerő felett (messze nem a 100dB szinten) eléggé kezdett torzítani.
Van rá megoldás, a HeadWize oldalán terveztek hozzá egy csöves kapcsolást úgy, hogy a kis trafó nélkül az ellenfázisú meghajtást direkt a két fegyverzetre vezetik.
De valahogy nem szeretném hogy a 600V ott settenkedjen a fülemtől pár milliméterre
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) mofesa válasza sturbi hozzászólására (») Szept 26, 2012
Köszönöm.Ezt a trafót az AZ1-hez gyártották.A kimenőtrafó 6aq5 PP-hez való.Néztem közben egy másik rajzot is.A kérdés az,hogy az 5ye helyett,mehetne-e az AZ1 a saját trafójával,mert ehhez: EL84SE is meg van a kimenő és a csövek.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) mark.budai hozzászólása Szept 27, 2012
Van egy kis problémám, ilyen irányban nem nagyon van tapasztalatom. Van egy hálózati trafóm, rádióból való, 2x300V-ot ad le, plusz 6,3-mat, és 16V-ot raktam még rá a 4V-os tekercs helyett. PCL82 PP-t fog szolgálni, amit bőségesen elbír mindenféle számításom szerint. Egy problémám viszont van vele, ma ráraktam egy EZ81-gyet, arra egy 47u 350V MM kondit, és egy 33k 5W ellenállást terhelésnek. A probléma ott kezdődik, hogy a fesz kb 15 mp alatt majdnem 370V-ig felmegy, de tovább nem engedem, mert félek, hogy arcomba robban a kondi. Az adatlap szerint itt még a 320V is sok lenne, nem 370.. Mit csináljak vele? A nagyobb kondi nem megoldás, mert 290V kell az erősítőnek.
Szerk: Esetleg kevés a 33K? Most számolom, hogy az csak 11mA, tizede nincs az adatlapban megadottnak. Tegyek kisebb ellenállást? Csak oda elég nagy teljesítmény kéne, majd kutatok valamit. A cső zsír új. Addig nem akarom bekötni az erősítőre, míg tesztelve nem működik rendesen.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2012
(#) mofesa válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 27, 2012
Szia.
Ha leterheled a trafó primer oldalán két sorba kötött 25w-os izzóval?Durván megtudod,akkor mit ad ki.Nekem bevált.
(#) Szpisti válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 27, 2012
Szerintem nagyon sok oda a 2x300 váltó. Itt egy ecl82pp sztereónak a tápja , ott sem több 220-250-nél az EZ81 táplálása.
Hiába terheled próbaképpen nagyobb ellenállással, ami modellezi a fogyasztás mértékét. Mert amíg fel nem fűt az összes cső üzemállapotra, hiába késleltet az egyenirányító is, előfordulhat hogy 350 fölé megy a táp és határeset lenne a kondidnak. Bár ezek az öreg MM-ek anno elég jól bírták.
De miért ragaszkodsz a régi MM elkóhoz?
Az elejébe veszel egy 100mikró 400V-ost, és fojtó vagy ejtő ellenállás után már beteheted ezt is. Minden gondod megoldódna (ezzel kapcsolatban )
(#) mark.budai válasza Szpisti hozzászólására (») Szept 27, 2012
Nem fogok venni amíg a készletemen van jópár darab ilyen kondi. A dobozban van neki hely, más probléma meg nincs velük. A trafó egy rádióban volt, 40-es sorozatú csövekkel, kötve hiszem, hogy azoknak nagyobb fesz kell. Bár lehet, hogy jóval több esett az egyenirányítón (AZ41) Ha kell, késleltetem pár mp-el az EZ fűtését.
A rajz pár helyen hibádzik, átnézve a kapcsolást. Pl elég szép lenne, ha a katóddal összekötnénk az egyencső fűtését, ami a többi cső -amúgy 0V-ra kiközepelt- fűtésével egy tekercsről megy.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2012
(#) frecsko válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 28, 2012
Bővebben: Link
Az adatlapot nézve sok oda a 33K terhelésnek. A 2*300V-ot egyenirányítva 30mA-es terhelésnél 400V is lehet. 10mA-es terhelésnél 400V fölé is mehet.

(#) Orbán József hozzászólása Szept 28, 2012
Üdv! Megköszönném a segítségét annak a jóravaló, magas tudású fórumtársnak, aki szükségemben segédkezet nyújtana. (ha még mos se aludtál be, jön a tanulság )
Több csöves SE-t és akár PP-t is a tűzben tartva a legmagasabb fokát erősítő építésemben
a nagy orosz medvével szándékozom megkoronázni.
Bizony a 6C33C-B csövecskéről van szó.
Találtam hozzá egy jóravaló német kézzel készült applikációt:
Bővebben: Link
Kérdésem: az SM102B vajh elég lenne-e kimenőnek és milyen adattal tekeredjék meg a nemes célra? Hálás köszönettel: Én
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2012
(#) mayky válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 28, 2012
A vas elég lesz hozzá, de az igazi orosz medve inkább a GM70, mondjuk réz anóddal. (ha triódáról van szó)
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2012
(#) Orbán József válasza mayky hozzászólására (») Szept 28, 2012
köszi... Ezt a fajtát kapom ajándékba - 6C33 - így ezzel majmolnám a nyugatot...
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 28, 2012
Közben nézegettem a linkelt kapcsolást...Azért 40W meleget/veszteséget spórolhattak volna a szakik, ha fix biast alkalmaznak. Az a kis mínusz, ami ehhez kell, könnyen megoldható, hiszen úgyis tekerni kell egy hálótrafót. Azt hiszem, ezt az "újítást" meglépem majd, nem olyan olcsó a villany.
(#) mc-4 hozzászólása Szept 28, 2012
Urak!

Nagy köszönet és kalap emelés a segítségért... Köszönöm!
Ma délután összeraktam az erősítőt és a kimenő COM-ját összekötöttem a GND-vel és láss csodát... visszacsatolással minden rendben és szólt mint állat.
Azóta bármilyen kapcsolásnál majd kiüti a szemem, ennél nem tűnt fel.

Új erősítőhöz dukál egy új hangfal is.
Valakinek van tapasztalata JBL Studio 180 -al?
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2012
(#) Szpisti válasza mc-4 hozzászólására (») Szept 28, 2012
Szerintem a ch az a "cherry" színű, a bh meg fekete.

Ha nincsenek hangfelépítő ambicióid, akkor nem olyan rossz az árfekvése. Bár lehetne érzékenyebb kicsit. Kérdés hogy a max. 200W-ot elviselő, és 88dB érzékenységű hangoszlopodat majd mennyire tudja kiszolgálni egy kis teljesítményű csöves szerkezet.
Azért jól gondold meg!
(#) mayky válasza Szpisti hozzászólására (») Szept 28, 2012
Egy 500 valahány voltról működő KT88 PP-nek nem hinném, hogy bármilyen akadályt jelentene akármilyen hangdoboz. Legalább olyan 60-70 W-t kell tudnia annak az erősítőnek. Egy mérést azért jó lenne majd elkövetni. Teljesítményt, meg négyszögjel átviteli képességeket. 20, 100, 1.000, 10.000, 20.000 Hz-en.
(#) mc-4 válasza mc-4 hozzászólására (») Szept 29, 2012
Közben én is rájöttem a jelentésére
Elvileg 90W folyamatosról ír.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2012
(#) Szpisti válasza mayky hozzászólására (») Szept 29, 2012
Oppsz.. ezer bocsánat kevertem Budai mesterrel, aki pcl82pp-t kíván építeni.

Most nézem hogy mc-4 a Williamson féle KT88-at építette. Na az azért már megkergeti azt a JBL-t is nyilván!
(#) heinrik endre hozzászólása Szept 29, 2012
Sziasztok lenne egy fontos kérdésem fontos e a légrés az E-I vasmagnak {persze kimenőre gondoltam}vettem az indeltől kimenőt de nem légréses de sokat láttam ami igen kinek van igaza előre is kőszi a választ......

051.jpg
    
(#) pucuka válasza heinrik endre hozzászólására (») Szept 29, 2012
Ha jól látom, ez egy ellenütemű kimenő, valószínűleg ultralineár leágazásokkal. Az ellenütemű kimenőtrafónak nem kell légrésesnek lennie, mert az anódáramok ellentétesen mágnesezik a vasat, és mivel szimmetrikusak, a mágnesterek kioltják egymást. Persze van aki mégis tesz bele egy kis légrést, mert ez csökkenti a kimenőtrafó nemlineáris hiszterézis görbéjéből eredő torzítást. De nem kell feltétlenül.
(#) mayky válasza heinrik endre hozzászólására (») Szept 29, 2012
Azért az érdekes ha valaki csak úgy vesz egy kimenőt, amiről azt se tudja mihez jó. Ezt hogy sikerült összehozni? Bekötötted a szemed és rámutattál egyre, hogy azt kérem.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2012
(#) pucuka válasza mayky hozzászólására (») Szept 29, 2012
Biztos voltak műszaki paraméterei, vagy legalább milyen csövekhez ajánlották.
(#) mayky válasza pucuka hozzászólására (») Szept 29, 2012
Jó, de a boltos megkérdezhetné legalább, hogy ellenüteműt akar építeni vagy SE-t.
(#) mc-4 hozzászólása Szept 29, 2012
Sziasztok!

Érdekel valakit Audio Xpress 2001-2006; 2010-2011 teljes és 2012/1.
Akit érdekel írjon privátot és felrakom valami fájlmegosztóra.
(#) fater0827 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 30, 2012
Üdv Pucuka
Régebben vitám volt ECC8x cső miatt néztem a pdf filét igazad volt , Bocs .A soros/párhuzamos nálam rég ok . A 4 , 5 , 9 láb .
Üdv
(#) CIROKL válasza heinrik endre hozzászólására (») Szept 30, 2012
Ezt a vicc topokba kellett volna irnod !
(#) Hakkee hozzászólása Szept 30, 2012
Sziasztok! Végre 'teljesen' elkészült a gu50-pp erőlködőm. Sajna az 50hz elég jól hallható. Tudtok adni valami kapcsolást amivel stabilizálhatnám a g2-t?
(#) pucuka válasza Hakkee hozzászólására (») Szept 30, 2012
Tegyél rá egy 50 µF -os elkót. De szinte biztos nem attól brummog.
(#) djhans válasza Hakkee hozzászólására (») Szept 30, 2012
Klasszikus áteresztő tranzisztoros kapcsolás jó lesz. Bázisán 250V-nyi zénerek sorbakötve. Tranyónak jó lesz BU508, BU208 vagy ami van otthon sorvégtranyó.
Következő: »»   1434 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem