Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RFT SV 3000 Hi-Fi tuningolása
 
Témaindító: 187BodyGuard, idő: Júl 23, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 6
(#) 187BodyGuard hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy fél éve vettem egy RFT SV3000 Erősítőt. Házilag van javítva. Egy kapcsüzem táp van benne ami át van "Hackolva", hogy tudja a kívánt feszeket. A végfok valami TDA csoda lehet. A Hangszínszabályzó és a bemenet választó eredeti.

A Segítségeteket kérném, hogy hogy lehetne átalakítani úgy, hogy TDA2050-es végfok IC-k mennének bele, és nem kapcsüzemű táp lenne benne.
Az a problémám hogy a kapcsolóüzemű táp furcsa hangokat ad és a végfoknak beállított TDA-k nem bírják a hajtást . Továbbá, félek ha szétszedem a drótozását nem tudom hova milyen drót ment az előfok résznél.
Összehasonlítottam a másik RFT Hifimmel és simán túlkiabálja ezt a 2db TDA-t az MDA2020.

Tehát röviden: szeretném visszaállítani az eredeti állapotát, természetesen a 2X 15W helyett a 2X35W
A mellékelt képeken látszik milyen "Kókány" az erősítő belseje.
(#) Action2K válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Szia!

Teszel bele egy toroid trafót, egyenirányítod, kondit puffernek és már kész is a táp. Persze a bemenetválasztónak meg még aminek kell, nekik is kell párt tekercs arra a trafóra. Azokat stab IC-kkel is elkel látni.
(#) 187BodyGuard válasza Action2K hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Nincs véletlenül egy rajzod erről a cuccról mert tömérdek drót van itt és tudja a rák mi hova megy.
(#) Action2K válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Júl 23, 2009 / 4
 
Tessék!
(#) 187BodyGuard válasza Action2K hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Köszi szépen! Nagy segítségemre volt. Ma voltam a Kandón nagybátyámnál. Megmértem a végfok torzítását és 8.65% úgy hogy tuti végfok csere lesz benne. A kapcsüzem táp cicergésének okát is megállapítottam. Van egy kondi benne és valószínűleg az a tettes. A végfokozatnak meg nemcsoda a torzítása, mert "CAR RADIO POWER AMPLIFIER" az IC. De most teszek bele valami igazán szépen szólót . A VU-ban is ledet cserélek majd . Köszi szépen a segítségedet!
(#) Action2K válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Szívesen! Jó munkát hozzá!
(#) .colin válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Üdv! Érdekelne az előfoknak milyen feszültséget adsz!
(#) 187BodyGuard válasza .colin hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Az előfoknak mindenhova 12-14V-ot adok, és tökéletesen működik!
Azóta sajnos belebuktam ebbe a dologba, így kicsit változott a terv. Került bele egy TL494-es inverter amivel csinálok 280V DC tápot és került bele végfoknak 2XEL84. A VU Méter LED-eket kicseréltem sokkal színesebbre, így a kinézete sem probléma! Tökéletesen üzemel!

Így még érdekesebb is mint amilyenre terveztem...
(#) Toothy hozzászólása Dec 2, 2012 /
 
üdv.
most vettem egy ilyen erősítőt csak az a gond, hogy a hangfalkimenet kábeleit összeérintették és kiment a végfok, sajnos ilyet már nem lehet kapni és ahol a biztosíték van az a rész is halott.
bajom: csak most kezdtem a szerelést és hülye vagyok hozzá valamint a rajzából se nagyon tudok kimenni
amit szeretnék: egy 300wattos pc tápot beépíteni a trafó helyére és akkor meg van oldva az a biztosítékos rész.
kérdéseim: milyen végfokot tudok bele rakni? elég-e a 300-as táp? hogy tudom megoldani a feszültségeket? és a vezetékek( melyik szín hány volt?)
pls segítsetek
(#) Toothy hozzászólása Dec 2, 2012 /
 
és még egy kérdés: Mi az az előfok???
Kérlek ne nevessetek ki.
(#) mindenes válasza Toothy hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Szia! Én nem rég javítottam egy ilyen erősítőtt ugyan ezzel a problémával. Az MDA2020 cseréjét én TDA2030 oldottam meg, igaz kis átalakítás szükséges hozzá mert a h.bordák nem TO220 tok hoz lettek ki találva de megoldható. Az eredeti trafó meghagyható ha nem égett le (bár a bizti biztosan megvédte) így a 2030 hoz pont tökéletes ,ha jól emlékszem 2*20 V környékén jön ki belőle egyeniárányítás pufferelés után.
(#) Toothy hozzászólása Dec 2, 2012 /
 
Először is köszi!
nem égett le a trafó csak az a 2nagy kondi nem tetszik benne (azokat mire tudnám lecserélni?)
és ezt a TDA2030-ot hogyan forrasztottad be? teljesen máshogy néz ki.
(#) mindenes válasza Toothy hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Előfoknak azt az áramkört nevezik álatlába ami a végfokozat előtt áll és jelszintben , impedanciában megfelelően illeszti a jelforrást, kellő mértékű erősítést szolgáltat a végfokozat számára, hogy az megfelelően tudjon "dolgozni".
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2012
(#) Toothy hozzászólása Dec 2, 2012 /
 
és ha a 2040-et teszek bele azt is elbírja?
(#) mindenes válasza Toothy hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
A kondikat kilehet cserélni hasonló értékű kondira ,olyanra ami belefér az eredti helyére. Egyedül a felfogatás lehet probléma mert az eredetiek csavaros típúsok, nem a nyákba vannak forrasztva hanem tartó lemez fogja őket. Ezek beszerzése gondot okozhat ígyaz új kondikkal majd barkácsolni kell majd hogy elférjenek, sajnos elég kevés a hely az erősítőbe. A végfok ick felfagatása is kicsit problémás mert a bordák a füles tokhoz lettek kitalálva nem 2030 hoz. Az új IC lábait én kis huzal darabkákkal toldottam ki így lettek beforrasztva a nyákba. Nem volt túl esztétikus de nem is a látvány volt a lényeg. Egyszóval mechanikailag el kell játsszani vele de nem lehetetlen.
(#) mindenes válasza Toothy hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Ismervén a trafót, szerintem elbírja a 2040 t is. Azt azért hozzá kell tegyem hogy TDA 2030 és 2040 csere esetén ,szűkséges az eredeti nyákon néhány passzív alkatrészt módosítani. Ezzel is számolni kell.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2012
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
..Persze ha az eredeti nyák ki lessz dobva belőle és új panelt kap az egész, akkor mindezekre nincs szükség, csak a megfelelő hűtőbordát kell "betenni az új IC mellé" olyat ami a készülék házba is befér.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2012
(#) Toothy hozzászólása Dec 5, 2012 /
 
Rendben akkor már csak egy kérdésem maradt: hány wattos a trafó? A voltot tudom, de az ampert már nem így kiszámolni sem tudom
(#) mindenes válasza Toothy hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia! Kb. 80-100VA lehet.
(#) gyuszo válasza mindenes hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Az eredeti trafó 80 VA . Én TDA2050-et tennék bele, valamivel újabb gyártási technológia, de jobb paraméterekkel, kisebb torzítással. A hűtő is maradhat az eredeti, csak egy kevés átalakítást igényel a felfogatás és rögzítés miatt. Ha az elektrolit kondenzátor cserére szorul, helyette a magyar MM 10.000µF 40V teljesen megfelel, az átmérője, csavaros felfogatása megegyezik ( M18-as menet ), de a hossza 76 mm helyett csak 72 mm. Egy kicsit több hely is marad benne.l
(#) Pixi hozzászólása Feb 4, 2015 /
 
Sziasztok,
Van egy Videoton SV3000 aminél a rákötött hangfalakkal nagyon halkan szól, kérdés mi okozza ezt a problémát?
Minden műkdik rajt, hangerő is változik ahogy kell, de nagyon halk.
Esetleg valakinek van tapasztalata, hogy hol keressem a hibát?
Előre is köszönöm a segtítséget.
üdv
PIXI
(#) gyuszo válasza Pixi hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Az előző hozzászólást olvasd el .
De ha felmerül kérdés, tedd fel. Gondolom az eredeti IC van benne, afelett eljárt az idő.
A tápba az elkóknak megfelel a magyar MM 4700uf 40V tipus is. ( 2 db )
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2015
(#) bajuszrichard hozzászólása Máj 4, 2015 /
 
Sziasztok. Van egy "témába vágó" erősítőm, amit megszeretnék javítani.
Amit tudni lehet: állítólag a hangerőszabályzó poti szált el, cserélték(Hogy megfelelőre e azt nemtudom) de ennek ellenére nemjó! Kiakarták dobni ,igylett az enyém.
"Üzem" közben a hangerő tekergetésére nem reagál. A zene halkan szól a kimeneten.
Nemtudom hogyan kezdjek hozzá. Miket mérjek stb.
Ha valakinek van türelme nekem segíteni ebben ,annak örülnék.
(#) gyuszo válasza bajuszrichard hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
A kapcsolási rajz megvan hozzá ? Az eredeti alkatrészek vannak benne ? Az eredeti állapotára szeretnéd ? Egy-két fotó is segítene.
A tápegységet mérted, rendben van ?
(#) reloop válasza bajuszrichard hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Szia! Mérd meg testhez képest mekkora mekkora feszültséget juttat a hangerőpoti a két szélső állásában az A273D (TCA730) 13-as lábára!
(#) bajuszrichard válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Igen van rajzom hozzá. Gondolom eredetiek az alkatrészek is. (,de képeket csatolok)
Eredeti állapot megfelelne egyelőre. Tápot nem mértem még.
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Szia a kért mérést elvégeztem akárhova tekerem a 13as láb mindig 63mV-ot kap.
(#) gyuszo válasza bajuszrichard hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
A két benne levő IC határfeszültsége 12V max. Ezek könnyen el tudnak szállni. Elsőre ezeket kell kiszűrni, hogy jók-e ?
(#) bajuszrichard válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Hogy tudom eldönteni , hogy jó e vagy sem?
Közben kiforrasztottam a potmétert mert ahogy bevolt rakva az valami borzalom. A panel allja szétvan forrasztva úgyvolt ónnal kihuzva a leégetett réz helye... kokányolás...mindegy lemértem 10K van ráírva én 5-6K mértem rajta. visszaraktam kipróbálni de ugyanolyan tekergetésre nem reagál csak a "gyenge" forrasztásból eredő pillanatnyi kontakthibákat lehet hallani h "pattog".
A zene nagyon torz ami áthallatszik.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2015
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
A leírtak után ujból lemértem a 13as lábon a feszültséget.
Minimum állásnál -1,26v, maximumnál 0v-ot kap
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2015
Következő: »»   1 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem