Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 119
(#) szamóca válasza frissadam hozzászólására (») Aug 16, 2007 / 1
 
Nekem lenne egy ötletem. Esztergáltas egy hüvelyt nem mágnesezhető anyagból, aminek a beső átmérője a mag átmérő(+0,05mm) a külső pedig a mágnes belső átmérője(-0,05mm), és legyen hosszabb a mágnes vastagságánál hogy ki tudd húzni miután rögzítetted a magot
(#) m.joco hozzászólása Aug 16, 2007 /
 
Hello
Azt szeretném kérdezni, hogy ha egy sztereó jelből szeretnék monot csinálni, akkor elég csak simán összekötni a két signalt, és akkor lesz ez az új signal(a monoé)?
Üdv.
(#) Norberto válasza m.joco hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Nem. Ilyen esetben jól egymás ellen dolgozhatnak a különálló végfokok...és egyszercsak nem lesz tovább hangod...és meg fogsz lepődni. Ez nem járható út...
(#) m.joco hozzászólása Aug 16, 2007 /
 
És hogy lehet ezt megoldani akkor?
(#) sound.man válasza frissadam hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
A gyárba tudod hogy rakják össze? Úgy hogy nincs még felmágnesezve a ferrit vagy hogy híják Ekőször ráragasztják és utána ahogy megköt utána mágnesezik fel Szóval azt így elég nehéz lesz megcsinálni de nem lehetetlen
(#) frissadam hozzászólása Aug 17, 2007 /
 
Az esztergálós megoldás nem jó.Központosítani kell a vasmagot.Minden vasmag hátulján van egy kis furat ott szokták megfogni és behejezni.Igazából faesztergának kellene a szegnyerge csak nem tom h vane. es h abba befér e egy 30 cmes jamo hangszoró.
(#) Lázár Péter válasza sound.man hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Van igazság abban hogy utólag mágnesezik fel a ferritet. Én tudom hogy lehet lemágnesezni viszont ha valaki tudja hogyan mágnesezik fel az megoszthatná velem
(#) cesar444 hozzászólása Aug 21, 2007 /
 
Sziasztok Andras vagyok

Segitsegeteket kernem 300 w os hangszorot tekercselnek
reflex hanszoro,ez ugyan is szet vehetö csavaros a komplett magnes en levettem de ugyanugy vissza is rakhatovolt surlodas nelköl csak a baj hogy szakadt,nem a tekercseles a problemam,hanem hogy alap allapotaba a tekercs mennyire kell hogy bele logjon a magnes resbe mert a gyari csak egy harmadott er bele de pont elöre volt ki a kettö harmad resz ezt nem ertem miert csinaltak mert nyomas iranyba rögtön elhaggya a magnest a tekercs egy harmada en ugy gondolnam hogy közepreszig majdnem belehetne engedni a tekercset

mi a velemenyetek sörgös lenne aki mar többet csinalt ilyen nagy basszra hangszorot

köszi a segitseget cesar444@freemail.hu
(#) sound.man válasza cesar444 hozzászólására (») Aug 21, 2007 /
 
Szerintem a gyárba azért rakják oda mert úgy lesz a legnagyobb a hatásfoka a hangszórónak.... Amúgy láttatok már reflex hangszórót nagyon járni?? Mert én soha.... Azt vettem ugyan is észre hogy ha már jár vagy 2cm-t akko má füst is van.... Nagyon kemény a felfüggesztése ezeknek a hangszórónak az én tapasztalataim szerint azért van ilyen ropogósabb méllyük.....
(#) sound.man válasza Lázár Péter hozzászólására (») Aug 21, 2007 /
 
Házilag nem tudom hogyan lehetne visszamágnesezni sőt azt se hogy hogyan lehet lemágnesezni.... De itt van hogy gyárilag hogyan mágnesezik fel
(#) cesar444 válasza sound.man hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
amit irtal a hangszororra az igaz de viszont az is hogy ez a hangszoro ugy ment tönkre a cseve also szelen elégett a vezektek ami azt jelentene hogy nem induktivkeént viselkedett hajtasnal hanem csak ohmos keént ti amit szet szedtetek hangszorot meddig logott a tekercs a magnes be alap allasba en szerintem ezt az en hanszoromat el cseztek mivel a masik is ilyen es 3 éve semmi baja csak nem akarom szet szedni
(#) sound.man válasza cesar444 hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Akko lehet hogy bejebb kellene tenni de fogalmam nincs... Esetleg ha tudnál képet feltenni az jó lenne
(#) Doncso válasza sound.man hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
Apropó reflex hangszóró, nem tudom emléxel e még, nemrég egy 18" as reflex javitásáról beszélgettünk, na végre elhozhattam őket, a beleszakadt kábeleshez még nem nyultam, de a másikkal nekem nem tetszik valami, mégpedig az hogy befelé nem nagyon lehet "nyomkodni" , kifelé viszont annál könnyebben jár szegényke, és furcsa hangot ad ha mozgatom, ilyen kattogó, vagy huppogó hang jönki belőle, ez mi lehet?? Nem olyan mint amikor a tekercs a mágneshez ér, ez más, lehet hogy leszakadt valami belül, vagy már annyira szét van küldve?
(#) sound.man válasza Doncso hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
Szerintem tudod mi van? Szerintem annyira küldték vele hogy a tekercs kijött..... Furán hangzik de lehetséges... A tekercs lehet hogy egszerűen nincs a mágnesbe..... Ahogy kifele húzod semmi gond nincs mert a tekercs nem lát mágnest.... Ahogy nyomod vissza pedig tolod vissza a mágnesbe és beleakad.... Lehet deformálódott is..... Az egyik ismerősöm aki foglalkozik ilyenekkel az 1000Ft-ért tekercseli az ilyen hangszórókat profin.... gép van hozzá neki meg minden... Persze házilag is meglehet oldani ha van sok időd.... A gépet is meglehet csinálni én csináltam egy
"béta verziót" Működött.... Csak jó forma kell még és tökéletesíteni..... Nah szerintem azt nézd meg hogy nem mászott-e ki a tekercs....
(#) Doncso válasza sound.man hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
értelek, csak ahogy irtad,hogy kifelé semmi gond, de akkor is van gond, valami olyasmi érzés ahogyan huppog mint mikor behorpasztod a kocsi tetejét vagy oldalát, mindegy tehát a lemezt és nagyjából kiegyengeted, de akkor is huppog, gondolom érted mire gondolok, meg az is furcsa nekem hogy szerintem is ezek elég merev hangszórók, de ez alapállapotából kifelé mozditva majd vissza -jár könnyen, alapállapotból befelé majd vissza nehezen,és ugy vettem észre mintha az alap állapotában is beljebb állna mint gyárilag, amugy egy siva 1200-est kapott régebben, de azt sokáig. Ja még annyit kérdeznék hogy a barátod aki javitja ő merre lakik nagyjából? ha ithhon nem tudnám megoldani lehet elvinném hozzá ha nem tul messze lakik tőlem.
Üdv: Doncso
(#) sound.man válasza Doncso hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Ő Miskolcon lakik... Szerintem vedd le a porvédőt és nézz bele mert a tekercs tuti nincs a helyén....
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Az jó lenne a tudnál képeket is feltenni
(#) Doncso válasza sound.man hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Na, kipróbáltam a hangszórót, megzavartam a 300-as végfokommal, jó mondjuk az 8 ohmon csak 150W, de lényeg az hogy igy jól müxszik, de szerintem akkor sincs rendben valami vele, szól szépen, meg minden, de a tekercsnél valami nem jó, szerinted szét tudom
szedni, meg visszarakni az egészet itthon? még sosem csináltam ijet, fosok hogy elcseszem. Képet teszek fel, csak most nem tudok kimenni lefotózni, amugy egy reflex RTB 400-as nak a mélye, régebbinek.
Üdv: Doncso
(#) Doncso válasza Doncso hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
na ugy gondoltam hogy ameddig szól addig nem piszkálom, viszont itt van a párja ami igen beteg, tudod amiből kiszakadt a kábel, az lenne a kérdésem hogy a képen látszanak furatok,a sárga izé körül,szal hogy ott lehet szétszedni? és szerinted ha igen akkor milyen csavar lehet benne, imbusz vagy csillag? vagy nem is itt lehet szétszedni? elvileg a középső furaton jött ki a kábel, legalábbis a másikoldalt ott jön ki. ja még annyi hogy a sziló-kókánykodás az nem én voltam, mig mielőtt teljesen lámának tünnék, igy szereztem
(#) papptamas01 válasza Doncso hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Szerintem az csak egy távtartó valószinü nem is gyári...ne keress csavart nem valószinü hogy van értelme,mivel ragasztják a pillét,pille az a hullámos jukacsos izé,abból van kiszakadva a cséve azt a sziloplast sose fogja be...
A pille szélét kell leszedned plussz a külső membrán külső szélét,ha rám halgatsz egyszerre csinálod mindkettőt,én is ugy szoktam..,több mint 20 éve...
megmutatom hogy meddig kell eljutni...várom a fejleményeket

Tom01.jpg
    
(#) Doncso válasza papptamas01 hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Szia Tamás!
Összeszedtem minden ügyességemet, leszedtem a porvédőt és lássak csodát, ott volt mindkét tehercsvég forrszemmel rögzitve erre forrasztottam egy darab rézdrótot, ezt kivezettem a membrán szélére, mejd ehhez forrasztottam egy hangyszórókivezető kábelt, és yee, müködik, azért jól megragasztottam hogy el ne engedje, a lukakra tényleg nem jöttem rá micsodák, de hálisten a pillét és a membránt igy nem kell kiszednem, attól paráztam igazán, amugy a sziló az nem én voltam és igazából nem tudom a haver minek kente rá, nem is fog semmit, eredetileg az volt a baja, hogy kiszakadt a kábel belülről, na ehhez kellett volna szétszedni az egészet, de igy már nem kell hálisten. Mellékelek képeket, ezen jól látszik, szerinted igy jó lesz?
Üdv: Doncso
Ja még annyit hogy a második képen, van egy luk a távtartó odalán, jól leszilózva, eredetileg itt jött ki a kábel, de hogy ez milyen megoldás???
(#) papptamas01 válasza Doncso hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Szia Doncsó!

Megnéztem ha a forrasztás nem ver bele a vasba akkor jó,majd ha hajtod látod is!
Amire azt hittem hogy nem gyári az a futatos aluminium,ott volt a kivezetés,létezett olyan megoldás szigetelt vezeték volt kihuzva,de nagyon nagyon régen,gondolkodtam rajt,ezt ugy képzeld el 50-60 as évekből lehet ilyen de akkor az már múzeumi darab,nem biztos mert lehet hogy az ugy van beragasztva...
A porvédőt vakard le teljesnen mert ha erre ragysztasz zörögni fog kegyetlenül,a ragasztó sem jó ide gyenge,Palmatex?
De egy darabig elmegy mekkora teljesítménnyel hajtod?
Mekkora aq cséve átmérője?
Ügyes vagy ! :yes: Irjál:Tamás
(#) Doncso válasza papptamas01 hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
50-60 as évek, uristen, akkor ez egy muzeumi hanszóró?? , a forrasztás nem ver bele, ez bizti, de ezt a megoldást még sehol nem láttam, elég idétlen sztem, na nem baj, átalakitottam ujfajtára, , ja igen a ragasztó, persze, palmatexel ragasztottam, ma néztem és szerintem nagyon jól meg is fogta, valszeg a hétvégén felteszem a porvédőt is, csak tudod az a bajom, hogy az előző gazdája eléggé megkókánykodta, a porvédő például a hajtás mentén volt elvagdosva és ottmaradt a rögzitőcsikja a membránon, majd vissza lett szilózva, szép megoldás, amennyire tudom helyreállitom, nem akarom összegányolni, annak semmi értelme. Ja igen a hajtás, hát épitettem egy 300-as végfokot, ez 8 ohmon nagyjábol 150-et ad le, ezzel fogom hajtani, amugy ez egy Reflex RTB 400-as nak a méllye. A cséve átmérőjét most pontosan nem tudom megmondani, de nagyjából 100mm, a porvédő az 130mm, ez tuti, most mértem, ez benn van. Ha készen lesz akkor egy másik ládát is kell majd épitenem neki ,mert eddig két W-ládában szolgáltak, de mint köztudott ezek a ládák nem mennek le 35Hz re, ráadásul amiben volt az egy elcseszett próbálkozás volt, mély semmi csak zörög, tudod ez a tipikus "vegyunk egy jó nagy hangszórót és rakjuk bele egy tölcsérbe, amiről azt sem tudjuk mire való és majd jó nagyot fog szólni" hát nem igy lett De ha komolyabban érdekel a sztori akkor msn
Üdv: Doncso
(#) Dominik hozzászólása Dec 15, 2007 /
 
Sziasztok! A segitségeteket szeretném kérni! Tegnap este elfüstölt azM.N.C DOME magas sugárzómban a betét! Legyetek már szivesek segiteni hogy honnan lehetne ilyen betétet rendelni! Én nem találtam a neten! Bocsi ha már valaki nyitott ilyen jellegü topikot!!!!Elöre is köszönöm a válaszokat!
(#) levii válasza Dominik hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Szia !
esetleg a számát meg tudnád adni?
Úgy egyszerűbb lenne
(#) Dominik válasza levii hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Szia! Ami a dobozára van írva a következö:M.N.C DOME TWEETER 150/300w és a doboz alsótájékán találok egy számot 33359 Köszi a segitséget!
(#) sound.man válasza Dominik hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Szerintem meg kuka és vegyél egy másikat :yes:
(#) Dominik válasza sound.man hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Köszi, de ha lehetne betétet bele venni akkor inkább azt!Talán praktikusabb!
(#) Subwoofer hozzászólása Feb 3, 2008 /
 
Üdv!
Olyan esetben mikor a membrán sérült meg milyen megoldásokhoz lehet folyamodni?? Membrán csere sajnos nem megoldható..
Hangszóró parája az,hogy egy 6mm átmérőjű körben egy tompa tárgy megnyomta, a membrán ugyan nem szakadt át de igencsak meggyengült azon a ponton. Mit lehetne vele csinálni?? és nem lenne olyan csunya
(#) Parázs Gábor válasza Subwoofer hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
hello
Ha csak kis ponton van megsérülve vagy kiszakadva akkor én pötyintek egy kis faragasztot rá és kész de a te esetetben ez nem hiszem jó ötlet tehát marad az, hogy befoltozod egy halálra itélt hangszoró membránjából.Szépen ráragasztod valami olyan ragasztóval ami száradás után átlátszó, probáld ugy beilleszteni hogy ne legyen ott gűtymő és ha ez meg van és zavar akkor lefujhatod fekete festék spray-vel.
Vagy:Mondtad, hogy a darab megvan csak be van nyomva tehát az is megoldás, hogy kézzel viszalieszted a sérült darabot és az emlitett ragasztóval de inkább 2komponensű műgyantával rögzited.A műgyanata biztos megfogja és merevítí a membránt.
Következő: »»   2 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem