Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   148 / 211
(#) Hp41C hozzászólása Okt 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Sikeresen programoztam a PICKit2 -vel 16F1455 kontrollert. Ugyan egyenlőre még csak LVP módban... A HV programozás a RA0, RA1 lábak helyett az RC0, RC1 lábakat használja, a RA0, RA1 -en nem megy. A programozási adatlapja szerint a DeviceId a 0x8006 címen 14 bites, a RevisionId a 0x8005 címen 14 bites érték. Egy új családot kellett létrehoznom a 16F145x, 16LF145x típusoknak, mivel a DeviceId maszkja a családnál adható meg. A növekvő feszültség szerinti sorrendet csak a többi család átszámozásával (Search priority) lehetett megoldani.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Megy PICKit2 -vel a HV programozás is a 16F145x családon.
A mellékelt eszközleírás sok új 12F1xxx, 16F1xxx tartalmaz. Benne van a 16C83, 16C84, 16F83, 16F84 is, de ezeket csak kézi típus kiválasztással lehet használni.
Használata csak saját felelősségre...
(#) rammeradrian válasza watt hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Íme az ígért képek, immár mind a két panelről.
(#) watt válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Szia! Szerintem a tekercs miatt van. Cseréld ki a hengeres nagyobb méretűre.
Erre: 680uH
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2012
(#) Hp41C hozzászólása Okt 20, 2012 /
 
Csendesen jegyzem meg, hogy mindhárom PICKit2 klónom ellenállás kinézetű, 680uH / 0.1A induktivitással működik rendesen.
(#) rammeradrian válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
És az ismerősömé is ilyennel megy.
(#) rammeradrian válasza watt hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Ha nem muszáj, (nem biztos hogy az okozza) akkor inkább nem cserélném ki, nem érné meg azt az egy tekercset megrendelnem, több lenne a posta mint a tekercs
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Én is csak halkan mondom, hogy bizony a felmerült hibák 70%-nál az a bizonyos tekercs volt a bűnös. Csere után jó lett.
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Szia!
Nem véletlenül írtam, hogy "680uH / 0.1A". Ugyanis ellenállásszerű kivitel többféle áramra kapható a boltokban. Pl.: A He Store -ban is van 680uH 0.022A 42R és 680uH 0.075A 18R. Sajnos ezek nem jók.
A Lomex listájában levő 0.113A -es van mindháromban.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2012
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Így van! Én is azt tapasztaltam, hogy az ellenállása minél kisebb kell, hogy legyen.
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
És neki milyen van a képen?
(#) rammeradrian válasza watt hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Kicsit nemebbe a témába való, de a tekercsek jelölése hogy van? Sok tekercsen van szám ami gondolom az értékét adja meg, de azt hogy kell kiolvasni?
(#) watt válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
(#) rammeradrian válasza watt hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
a színkódolást ismerem, de a számkódolását nem (megegyezik a kondenzátorokéval?)
(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Szia!

Itt az adatlap a HeStore -ból, ha az átmérője 4mm, a hossza 11 mm, akkor 113mA -es, ha az átmérője 3mm, a hossza 8 mm, akkor 75mA -es, ha az átmérője 2.8mm, a hossza 4 mm, akkor 22mA -es. Az elsővel működik (DLA680-N) nálam. A képen a dip tok két szemben levő lába közötti távolságot 7.5 mm -nek véve, az induktivitás hossza kb. 5mm, az átmérője 2.5 mm körüli, azaz 22mA -esre (legfeljebb 75mA -esre) saccolom... Nálam az induktivitás teste bőven átéri a dip tokot és kétszer olyan átmérőjű, mint a fényképen a zöldes alapszínű ellenállások. A mellékelt képen bekarikázva az induktivitás (előtérben) és háttérben ugyan olyan ellenállások láthatók, mint a zöld alapszínű.

(Az alacsonyabb áramú induktivitás hamarabb telítődik, kevesebb enegriát visz át egyszerre, a Vpp feszültség lassabban áll be. Egy műszer terhelését később már elbírja ezzel az induktivitással is.)
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2012
(#) rammeradrian válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Most kicseréltem egy kisebb ellenállású darabra, olyanra amit watt is ajánlott, azzal megszűnt a VPP errorom, DE az örömöm korai volt, égetéskor verify errort kapok és nem programozza fel
(#) Hp41C válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Szia!
Milyen típusú kontrollert programoztál? Az ICSP csatlakozóra kiadott Vdd magasabb, mint a teljes törléshez előírt minimum (pl. 16F628 esetén 4.70V)? Mikor kaptad a Verify error -t? A programozás során vagy a programozás lefutása után indított Verify műveletnél? A hex állományban a kiolvasás védelem be volt állítva? Kis piros Code protect, All protect felirat megjelent?
(#) rammeradrian válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Mplab ezt adta vissza:

Programming Target (2012.10.20. 21:18:04)
PIC16F887 found (Rev 0x2)
Erasing Target
Programming Program Memory (0x0 - 0x1FFF)
Verifying Program Memory (0x0 - 0x1FFF)
PK2Error0027: Failed verify (Address = 0x0 - Expected Value 0x2082 - Value Read 0x3FFF)
PICkit 2 Ready
(#) Hp41C válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Szia!
Próbáld meg a PGM lábát a PICKit2 6. csatlakozójára kötni vagy a Vss -re 1..10k -val.
Az összes Vdd, Vss láb be van kötve? Próbálj meg egy 100nF kerámia kondenzátort a Vdd és a Vss közé tenni. 100k a MCLR és a Vdd közé közvetlenül a kontrollernél.

Ha a RB7 és/ vagy RB6 kimenetnek volt programozva közvetlenül a program elején és belső órajelról járt, a MCLR le volt tiltva, akkor próbáld meg a "Use Vpp first programming entry" módot a PICKit2 saját programjával.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2012
(#) rammeradrian válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Az 16F887-esét az 18F2550 6. lábára?
(#) Hp41C válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Nem, a PICKit2 ICSP csatlakozóján az AUX jelre, azaz a 6. kivezetésre. Vagy inkább ellenállással a Vss -re.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2012
(#) rammeradrian válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Így meg se találja a PIC-et
"
Found PICkit 2 - Operating System Version 2.32.0
PICkit 2 Unit ID = Pickit
Target power not detected - Powering from PICkit 2 ( 5.00V)
PKWarn0003: Unexpected device ID: Please verify that a PIC16F887 is correctly installed in the application. (Expected ID = 0x2080, ID Read = 0x0)
PICkit 2 Ready

"
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
VSS-re kötve semmi változás... a read működik a write nem
(#) Unfi válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Szia
Nekem teljesem más az induktivitás formája,és értéke is, mégis elindul. Stabil a feszültség még terhelve is.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2012
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Szia! Köszi az összehasonlítást, én úgy láttam nem olyan méretű induktivitása van neki, mint neked. Ahogy olvasom a probléma a cserével meg is szűnt(és másik jött elő). Egyetértek azzal, hogy a lassú beállás miatt detektálta a PK2 programja a Vpp hibát, ahogy azt sejtettem és írtam is, véletlenül rátapintottam...
Jelen esetben pedig bekötési, hidegítési, programvédelmi hibákra saccolok. Az ICSP vezeték hossza is kérdéses. Valamint első körben nem az MPLAB-al próbálnám éleszteni, ha van saját programja is.
A PGM-ről annyit még, hogy HVP programozásnál úgy tudom nem számít hová van kötve, lealább is én soha nem fordítottam figyelmet a bekötésére és eddig soha nem okozott gondot az első programozásnál. Utána természetesen a LVP bitet töröltem, azaz később nem is okozhatott volna, de ez már más kérdés.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2012
(#) rammeradrian válasza watt hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
A saját programjával úgy tűnik hogy minden rendben van. De úgy se megy.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2012
(#) watt válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Mit értesz az alatt, hogy úgy sem megy? Esetleg egy áttekintő képet tudnál feltenni, a teljes összekötésről?
(#) rammeradrian válasza watt hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Azt, hogy ha a pickit2 programmal beimportálom a HEX file-t és a beégetem a PIC-be, akkor semmi hibát nem kapok, de a program még se fut le a PIC-en. A képek alapján nem tudom mennyire áttekinthető.
(#) watt válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Ha a kristályokat még messzebb vinnéd a PIC-től, az még "jobb" lenne!
A PK2 témát szerintem kitárgyaltuk, szerintem azzal már semmi baj nincs, a többivel javaslom fordulj a kezdő PIC-es topicban a válaszolókhoz, mert itt nagyon off lesz!
(#) Hp41C válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Szia!

- Csupaszítsd le a kapcsolást a következőre:
- A PICKit2 GND a 16F887 Vss lábaira, azaz a 12. és 31. lábára. Mindkettőre!
- A PICKit2 Vdd a 11. és 32. lábára. Mindkettőre!
- Mindét oldalon a Vdd és a Vss lábak közé 100nF kerámia kondenzátor,
- A PICKIt2 Vpp kivezetése a 16F887 1. lábára,
- A 16F887 1. lába éa a 11. lába közé 10k ellenállás.
- A PICKit2 ICSPDAT lába a 16F887 40. lábára,
- A PICKit2 ICSPCLK lába a 16F887 39. lábára.

Eztán póbáld meg a PICKit2 saját programjával felismertetni. Törölni, átírni egy program memória és egy adat memória rekesz tartalmát, beprogramozni és úrja kiolvasni. Amíg nem tudod visszaolvasni rendesen a beprogramozott programot és adatot, addig a PICKit2 hibájára (esetleg a kontrollerére) kell gyanakodni...

Kérdeztem, hogy volt-e már valamilyen program a kontrollerben. Ha volt és belső oszcillátoros, MCLR funkciót letiltó, a RB7 és / vagy RB6 lábakat kimenetnek használta, akkor próbáld meg a felismertetést és a törlést úgy, hogy a "Use Vpp first programing entry módot állítod be.
Idézet a 16F88x programozási leírásából:
Idézet:
„Two methods are available to enter Program/Verify mode. The “VPP-first” is entered by holding ICSPDAT and ICSPCLK low while raising MCLR pin VIL to VIHH (high voltage), then applying VDD and data. This method can be used for any Configuration Word selection and must be used if the INTOSC and internal MCLR options are selected (FOSC<2:0> = 100 or 101 and MCLRE = 0). The VPP-first entry prevents the device executing code prior to entering Program/Verify mode. See the timing diagram in Figure 3-1.”

Ez ugyan a 16F627A, 16F628A, 16F648A programozási leírásából való:
Idézet:
„If LVP is not being used for programming and the LVP Configuration bit is set (i.e., LVP feature is enabled), the PGM pin must not be allowed to toggle while programming. The PGM pin is edge sensitive and if an edge is detected during programming, it may cause the PC to reset. If the LVP feature is disabled, the PGM pin
will have no effect on programming.”

Egy törölt kontrollerben a LVP aktív lesz...

A tesztpanelről is hiányolom az összes Vdd éás Vss láb bekötését és közülük a 100 nF kondenzátorokat.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2012
Következő: »»   148 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem