Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alkatrész ajánlás, avagy: Milyen alkatrész lenne jó ehhez?
Lapozás: OK   1 / 17
(#) dB_Thunder hozzászólása Okt 17, 2007 /
 
Ezt a topikot azért nyitottam, mert rendszeresen belefutok abba a problémába, hogy a saját fejlesztésű, vagy utánépített áramkörökbe kell egy bizonyos paraméterekkel bíró alkatrész. És mivel a fejemben nincsen alkatrészkatalógus, ezért kissé hoszadalmas megtalálnom a megfelelő tipust, figyelve a beszerezhetőségre is.

Szeretném +építeni a következő SWR mérőt : Bővebben: Link úgy hogy 2,4 és az 5GHz-es tartományban is megfelelően működjön.
Szeretnék kérni tőletek olyan dióda tipusokat, ami nevetve bírja az 5GHz-et, és beszezhető Szegeden.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat !
(#) valve válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Szia,.. Van egy kis gond a linkel,..
(#) dB_Thunder válasza valve hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
(#) valve válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Na mostmar muxik, valoszinu h az elobb az a *.gif kiterjesztes volt a bibi, de ez nem idetartozik,.. Szoval csak azet nem lehet tudni mit lehet nalatok kapni es mit nem,.. Dioda pedig kerul a googlin csak az nem kerul h te kapce vagy nem,..
(#) Georgee válasza valve hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Ha adatlapra vagy kiváncsi akkor klikk vagyklikk

Rendelni innen tudsz hqvideo de itt is kiirja az adatokat, vagy pedig itt találsz dióda katalógust klikk

remélem sikerült segítenem
(#) valve válasza Georgee hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Koszi a segitseget bar en is par eve mar h az alldatasheetrol nezem az adatlapokat cska ezzel meg nem oldottuk meg kollegank problemajat; ami az h dioda kell neki ami megtalalhato Szegeden,.. Azt mi honnan tudnank h otta mi talalhato meg?,..
(#) dB_Thunder válasza valve hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Szegeden a RET és a Szatelit üzleteket ismerem.

A RET-nél néztem BAT 18-ast csak még azt nem sikerült kiderítenem, hogy bírja-e bőségesen az 5 Gigát...
(#) valve válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Neeem birja, az infoim szerint, csak ~200Mhz -et,.. ;o((
(#) sprofan hozzászólása Okt 17, 2007 /
 
helosztok
nekem is lenne egy ilyen kérdésem, szükségem lenne egy olyan tranyóra amivel tudok szabályozni DC 350v-ot meg kb 40Watt-ot már találtam egy-két jelöltet(30), de nekem az is szempont hogy lineárisan lehessen szabályozni. Gondolom ide a triak nem jó a lineáris szabályzás miatt, vagy mégis?
esetleg ötletek?
köszi
(#) Sebi válasza sprofan hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
DC-re triac nem használható. A kérdés, hogy mettől-meddig akarod szabályozni a feszt a 40W-os terhelésen?

Esetleg PWM?
(#) ferci válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Próbálj szerezni pl. HSMS-282x (2820, stb. ) típusokat.
Különböző felhasználásokban 6 GHz-ig is mennek.

Azt viszont kétlem, hogy az idézett link alapján az SWR-mérőt megcsinálod. Ezeken a frekiken már tápvonallal megy csak a téma - keress olyan tervező progit is hozzá. Ezen van a bukta....
(#) sprofan válasza Sebi hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Pwm -be azért nem mertem belevágni, mert annyi kapcsolás van, nem tudtam elyik lenne jó nekem., esetleg tudsz ajánlani egy kapcs.rajzot ?
amúgy egy sima 40w -os fényfűzérről lenne szó,
és kb 0-250v -ig kellene szabályozni ( előbb azért írtam többet mert ugye nem árt egy kis pluszt is rászámolni). Tulajdonképpen még az AC is megoldható ( inverterről menne) ekkor már szóba jöhet a triak nem? vagy azzal nem lehet lineárisan szabályozni? ( ráküldök az optora 1,5v-ot akkor csak 50% fényerő,
és ahogy növelem egy kis kapcsolással az optora jutó feszt úgy lesz 100% fényerő stb...)
(#) ferci válasza sprofan hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Ne félj a pwm-től ebben az alkalmazásban... nem kényes a relatív kicsi induktív összetevő ( vezetékek) miatt - a kapcsoló eszköz vagy nagyfesz tranyó (sorvégtranyó), vagy FET, ~600 voltos ... pár kHz-en semmi gond.
(#) Pixi hozzászólása Okt 19, 2007 /
 
Hali!

Lenne egy autóerősítőm amibe a gyári végfoktranyók a következők TIP41C, és TIP42C, és már volt benne egy pár cserélve, és BD243, és BD244 van benne!
Viszont a panel úgy van kialakítva hogy a TO-220 lábkiosztásnak is és az SOT-93-asnak is ki van alakítva a furat! Így a kissebb és a nagyobb tranyó is belemegy!
A kérdésem az lenne, hogy a benne lévő tranyók helyett lehet-e nagyobbat beletenni???
Aki tud helyetessítőt kérem segítsen!
(#) ferci válasza Pixi hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
1., BD245, 246 B, C
2., BD249, 250 B, C
(#) Pixi válasza ferci hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Ezt most lehetne kicsit világosabban is, mert íg nem vágom mit lehet mi helyett, és hogy ezekkel a nagyobb tranyókkal működni fog-e az erösítő!?
(#) Moderátor hozzászólása Pixi hozzászólására (») Okt 19, 2007
 
"BD243, BD244 helyett valami ami nagyobb???" c. téma áthelyezve ide.
(#) ferci válasza Pixi hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Ezt kérdezted, nem?
A 245-246 "erősebb", a 249-250 méginkább.
Nézd meg az adatlapjukat és hasonlítsd össze...
Miért nem menne velük a cucc, ha a 243-244 vitte valameddig?
Itt keresd
(#) ferci válasza ferci hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
... de itt is van "katalógus" a "Fórum"-tól 3-mal balra.
(#) Pixi válasza ferci hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Ja már értrem!
Az egyik párosítás a BD243, és BD244 helyett a BD245, és a BD246, ezek kicsivel erősebbek és van a még ezeknél nagyobb párosítás ami a BD249 és a BD250!
Akkor ezekkel menni fog gond nélkül!
Na majd beszerzem őket és kipróbálom!
(#) Pixi válasza Pixi hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Amúgy az mindegy, hogy A B vagy C???
(#) ferci válasza Pixi hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
A B-s jobb, a C-t nézd meg, hogy bétára jobb-e... (katalógus).
Különben mindegy, mert a tápod úgysem magas , remélem.

Elég a B-s.
(#) Pixi válasza ferci hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Akkor összeségében mindegy melyiket tezsem bele mert mindeképp nagyobb lesz a terhelés amit elbír mint a régivel!

Amúgy nemtudsz valami online shopot ahol lehet iylen alkatrészeket rendelni?
(#) ferci válasza Pixi hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Csak a tápfeszed a kérdés különben .
Ha beírod a google-be a tranyótípust, biztos feldob pár kft-t.
(#) Pixi válasza ferci hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Már lárom is az adatlapon, hogy a BD249-nél a betűk függvényébe változik a fesz 55 és 115 volt közt! Nemhinném hogy egy autós erősítőben nagyon megfordulnak 50-100 voltok! De sztm C-set fogok majd kapni a boltban!
(#) ferci válasza Pixi hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Azt tudnod kellene, hogy az erősítőd konkrétan miről megy.... csak a 12 voltról vagy van benn inverter, 2 x akárhány volt. A C-s biztos elég, hi.........
(#) Pixi válasza ferci hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Sztm van benne inverter, de ha a BD243-ból jó volt a C akkor ebből is jó lesz a C, mert mindegyik C-s 100 volt körül van!
Amúgy nekem itthon van BD249, vagyis ennek kértem és TIP35C-t kaptam! Ennek a párja a TIP36C?
Meg ugye az erölködőben is a gyári tranyók TIP41C és TIP42C!
(#) ferci válasza Pixi hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
A linkről....

tranyók.JPG
    
(#) Pixi válasza ferci hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Akkor a TIP tranyó is!
Király!!!
Akkor meg is rendelem a cuccot! Azt kicseréle mind a 4 pár tranyót az erölködőbe, mert nemakarom, hogy újra behaljon nekem!
Amúgy miben fog jelentkezni a változás? Kevésbé fog melegedni?
(#) ferci válasza Pixi hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
A melegedés ezek után CSAK a hűtés milyenségétől függ, ill. a terheléstől - ezek tovább bírják az esetleges "durva" beállítást, üzemet is...
Következő: »»   1 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem