Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Párhuzamos (soros) port monitorozása
Lapozás: OK   1 / 4
(#) khiraly hozzászólása Okt 17, 2007 /
 
Sziasztok!

Olyan programot keresek, amivel soros porton bejovo adatot lehet monitorozni, illetve lehet kikuldeni a soros portra adatot es azt megjeleniteni.
Jo lenne ha hexaban is meg tudna jeleniteni. (tehat a bejovo bajtokat szeretnem nezni)

A feladat amihez ez kellene:
Egy plc-nek parancsokat kellene tudnia fogadni soros porton keresztul. Majd a parancsnak megfeleloen kell a kimeneteit kapcsolgatnia.

Probalkoztam a hyperterminallal (windows xp-ben alapban van), de sajnos ezt modemhez talaltak ki.

Ha a soros port 2-3 vezeteket osszekotom, akkor egy loopback device-t kellene kapnom, nem?Tehat ha valamit kiirok a soros portra, akkor ugyanazt kapom meg. A hyperterminalba beirva a karaktereket, es a menuben a bejovo adatokat fajlba mentem a fajl mindig ures marad. Szerintem nem jon be semmi.

Ahogy en haladni szeretnek:
* program megtalalasa ami kepes soros portra irni es azt monitorozni
*egyszeru loopback eszkozon tesztelni (soros port 2-3 pinjet osszekotni)
* plc-vel megprobalni kommunikalni
* kesz parancsokat kuldok a plc-nek (ezek 10 bajtos csomagok) Tehat jo lenne ha hexaban lehetne megadni az egyes bajtokat.

Valaki ismer ilyen programot?
(#) dpeti válasza khiraly hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
a hiba az ön készülékében van...
a Hyperterminállal igenis meglehet azt csinálni, amit szeretnél... igaz hogy nem túl kényelmes és kézenfekvő a használata, de pont arra való, hogy pl soros portra küldözgess adatot, és fogadj onnan...

ha neked nem jelent meg semmia adat, akkor valószínűleg vmi rosszul van összekötve/hibásak a beállítások/más egyéb ismeretlen probléma
(#) Stadi válasza khiraly hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Szerintem ez kell Neked. :yes:

Egyebekben támogatom dpeti hozzászólását.
(#) pzsolesz válasza khiraly hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
A megoldás az Eltima Software Serial Port Monitor v4.0.2.274.Nagyon jó program.Én is ezt használom
(#) valve válasza khiraly hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Szia! Van ket program, de nem szurom ide be mert 2Mb feluliek es a modok zakatolnak majd, de ha erdekel irj egy mailt es elkuldom! Nevuk: Serial Port Monitor v3.0b es Serial Port Monitor v3.31
Amgy hanem hasznalhatod ezt, meg fejlesztes alatt van, es nemtud hexat, nem votl szuksegem ra, de idozitheto es portteszt is van benne; ComPortController.exe ja es szukseg van a kovetkezo komponensre: PortController v2.04
Hanem a vegen itt`van a Microsoft ingyenes termeke ez mar tud mindent; NetSerialComm MSDN.exe
(#) valve válasza valve hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Na, modositottam es emaradt a masik ket prog;
(#) khiraly válasza Stadi hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Nagyon szepen koszonom mindenkinek a javaslatat es linkeket!

Nekem alapvetoen ezek az elvarasaim:
Amit a szgepem kuld, az egyik szin
Amit a szgepem fogad adatot az masik szin.
(vagy valahogyan mashogyan jol el lehessen szeparalni)

Kuldeni lehessen bajtot (ne csak ASCII karaktereket) es a bajtot meg lehessen adni hexaban, pl: 0x8F

Az adatokat lehessen hexaban nezni. Tehat amit kuldok es amit fogadok.

Az bonusz ha olyat is tud, hogy egy futo program adatforgalmat lehet nezegetni. (tehat az adatokat egy masik program kuldje es fogadja, a monitorozo pedig csak nezze).

A programokat meg fogom nezni.
(#) khiraly válasza pzsolesz hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
pzsolesz:

Ezt a programot mar en is nezegettem (a free valtozatat), amire nem jottem ra:
1. hogyan lehet vele adatot kuldeni? (tehat megadnam az egyes bajtok hexa ertekeit (11 bajtot osszesen) es utana lenne egy kuldes gomb). Sehova se tudok gepelni.

2. van a menujebe egy 'terminal' parancs, ha arra kattintok, akkor elinditja a *hatterben* a hyperterminal programot (feldobja a hyperterminal program varazslojat), de ha vegigklikkelem (megse, megse, megse, megse, 2400 baudrate, nincs paritas), akkor utana nem jon elo a hyperterminal program. Tehat nem tudok adatot *kuldeni*.

3. ha masik programmal akarok adatot kuldeni es fogadni (a serial portmonitorral pedig tenylegesen monitorozni), akkor a port kivalasztasanal *NEM* adja fel a COM1 port lehetoseget, tehat nem tudom kivalasztani (mivel masik program mar hasznalja).

Szoval en ezt a programot nem tudom hasznalni. Le tudnad irni, hogy hogyan kell (a fenti buktatokra kellene lenyegeben valaszolni)

-------
valve:
NetSerialComm_MSDN.exe
Ez elindul, de az alabbiakat nem tudom hogyan kene:
1. hogyan kell adatot kuldeni? (gepelem az adatokat, akkor utana azt el is kene kuldeni, nem?)

2. az enter helyett < CR > jelenik meg. Gondolom ez a 0x13 hexa erteku bajt. Szoval hogyan is kene adatot kuldeni? (es hexaban megjeleniteni az adatokat)

PortController:
Itt csak nyomogombok vannak, nem tudom hova kene gepelnem. Tehat hogyan lehetne vele adatot kuldeni ill. fogadni.

---------
MAdzagozas

Ha a hardverban nincs handshaking, lenyegeben csak a kovetkezo vezetekekkel akarom a szgepet a hardverrel osszekotni:
GND, TxD, RxD akkor a maradek kabelereket ossze kene kotni? MAgyaran a szgepnek kell a handshaking mindenkeppen? (ha nincs akkor a megfelelo ereket ossze kell kotni?)
Gondolok a 9 polusu csatlakozo kovetkezo erei osszekotesere:
1(Carrier Detect)-4(Data Set Ready)-6(Data Set Ready)
7(Request to Send)- 8(Clear to Send)

Ezt a harom vezeteket osszekotni az eszkozzel:
2(RxD Received Data) - 2
3(TxD Transmitted Data) - 3
5(GND) - 5

A 9-es tuskevel meg nem kell foglalkozni.

(#) valve válasza khiraly hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
A PortController egy program amivel le lehet tesztelni a vonalakat, es lehet idoziteni (ez nem`tud hexat), viszont a teszterek tudnak es ha egy masik program kezeli a portot a portfigyelo progik altalaban belefagynak, nekem ez a ketto nem fagyott bele es ezt hasznalom,..
NetSerialCom_MSDN.exe annal vagy egy "offline" azzal bekapcsolod es amit bepotyogsz azt kiirja egy vonalra,.. nincs send gomb ahogy irod ugy jelenik meg a vonalon,.. a settingsben van a handshaking beallitas,.. Megkerdezhetem h miert kell neked hexa formatumot kiiratni az egyik vonalra? Esetleg irhatok delphiben egy progit, rajzolj egy paint kulsot egy kis infot melle es holnapra meglatom mit tehetek ;o))
(#) pzsolesz válasza khiraly hozzászólására (») Okt 19, 2007 / 4
 
Hkiraly!

1.Le crackelted a progit ? (nálam legutóbb akkor játszott igy mikor még nem volt meg a creckem hozzá)

Session-->New session--> Amit ki lehet pipálni azt mind pipáld ki

A mellékelt képen megmutatom h kell küldeni

1.JPG

2.JPG
   
(#) bbatka válasza khiraly hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
"ha masik programmal akarok adatot kuldeni es fogadni (a serial portmonitorral pedig tenylegesen monitorozni), akkor a port kivalasztasanal *NEM* adja fel a COM1 port lehetoseget, tehat nem tudom kivalasztani (mivel masik program mar hasznalja)."

Erre találták ki a Portmon-t, amit Stadi belinkelt !
(#) khiraly hozzászólása Okt 19, 2007 /
 
Nagyon szepen koszonom mindenkinek a segito hozzaszolasait.

Igazabol amig nincs nekem egy mukodo soros portos eszkozom (eger pl.) addig nem tudok erdemben tovabb haladni.

A plc-t mar megrendeltem, meg 2 het mire megerkezik. Szoval most egy picit elakadtam. De a segitsegeteket koszonom!
(#) Manyoc hozzászólása Okt 19, 2007 /
 
Én a napokban kezdtem el foglakozni a sorosporttal. Ez a pár kis programom van. Van ami tud több forát is kezelni. Nem igazán teszteltem őket, egyelőre csak adatot fogadtam velük, amit egy PICel küldtem a számítógépre.
(#) somtibi válasza khiraly hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Szia!

Itt van két jól használható progi, az egyik tud hexát is!

RS.ZIP
    
(#) khiraly válasza pzsolesz hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Sziasztok!

Sikerult szereznem egy soros egeret. Tesztelgettem, vegulis a hyperterminal is kiirja (de nem tud hexat igy kriksz-krakszok lesznek).

Tobb ember is segitokesz volt, de pzsolesz altal ajanlott program tudja a legtobbet. (bar igaz, hogy 2* kellett telepiteni, mivel elsonel nem indult el: 'Did not load sniff driver: 3')

De most szepen megy, kiirja az adatokat hexaban is. Jelzi, ha valamit en kuldok. Es kuldeni lehet kulonbozo formatumban is (string, hexa, etc).

Pzsolesz: koszi a szajbaragos kepeket!

ps: nagyon koszonom mindenki segitokesz hozzaszolasat!
(#) pzsolesz válasza khiraly hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Szivesen h kiraly!!!!!

Orulok neki hogy kezdo lettemre tudtam segiteni.

Remelem nem haragudtal meg a szajbaragos kepeker.
(#) 925 hozzászólása Jan 4, 2008 /
 
Sziasztok
Egy soros port kérdést tennék fel nektek, RS232 19200bau-val, és 9600bau-val milyen távolságra lehet elvinni adatvesztés nélkül?
(#) LGS94 hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Üdv! VAn egy olyan elektroniká gyújtás amit programozni lehet számítógéppel PIC-es és ha nincs felprogramozva mármint a PIC-en már van program csak a beállítás nincs rátöltve az előgyújtás szög stb adat akkor csak alapjáraton működik a motor! És az lenne a problémám, hogy nem tudom programozni szerrintem a COM1 port beállításával van valami baj azt szeretném megtudni, hogy hogyan tudom meg, hogy működik e a COM1 portom nincs semmi olyan hardverem ami COM1-el működik csak ez az egy elektronika? Ehez van egy program amivel programozni lehetne a neve SPIgnition! Még annyit tudok az elektronikáról, hogy a COm1 ből csak az 2 3 5-ös PIN kell!
(#) bbatka válasza LGS94 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Üdv!
A Portmon nevű program háttér monitorozó. Ezzel láthatod hogy milyen adatátvitel zajlik a portokon.
portmon
(#) kadarist válasza LGS94 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Olvasd el ezt: Bővebben: Link. Itt leírják, hogy hogyan teszteld a soros portodat egyszerű eszközökkel és programmal.
(#) LGS94 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
csak ez a link nekem nem jön be!
(#) kadarist válasza LGS94 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Ez egy PDF fájl. Töltsd le.
(#) LGS94 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Akkor a 2-es 3-as pint rövidrezárom és akkor minek kell történnie?
(#) kadarist válasza LGS94 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Olvasd tovább. A Hyper Terminal programmal kell a továbbiakben kuszkurálni a portodat. Ha Win7-ed van, akkor töltsd le a programot. A lényeg az, hogy amit beírsz a Terminalba, azt kapd vissza a képernyőn. Persze előtte be kell állítani a port számát, sebességét stb, de ezt mutatja a leírás.
(#) LGS94 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
megcsináltam és minden betűből 2 írt be amit beírtam akkor elvileg jó amikor pedig a rövidzárat szétszedtem akkor 1-et írt mindeből akkor a COM1 portom jó igaz?
(#) El_Pinyo válasza LGS94 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Szia!
A COM port biztosan működik. Viszont van néhány beállítás ezen kívül amit el kell végezni.
1.) jelzési sebesség (pl.: 9600 baud)
2.) adatbitek száma (pl.: 8 bit)
3.) paritásbit (páros, páratlan, nincs paritás)
4.) stop bitek száma (1 vagy 2)
Szóval lehet még játszadozni, mire a megfelelő beállítást eltalálod.

szerk.: Az eszközről amit szeretnél soros porton megszólítani, nincs valami leírás a neten?
(#) LGS94 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Egy ilyesmi kapcsolás!Bővebben: Link
(#) El_Pinyo válasza LGS94 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Az ilyesmi nem lesz elég jó! Pont az kell, hiszen azzal nem vagyunk kisegítve, hogy látunk egy másik megvalósítási módot! Azért kérdezem, hogy van-e valamiféle leírásod, mert ilyen esetekben mindig meg van adva a szükséges kommunikációs beállítások módja. Enélkül csak a próbálgatás segíthet.
(#) LGS94 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
beszéltem a készítőjével de nem tudja ő sem! AZt mondta a pickup-nál a zener lehet a rosz azt mond 400-700-ig kell az értéknek lenni nekem 990 akkor lehet ez szivat?
(#) El_Pinyo válasza LGS94 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Fogalmam nincs miről beszélsz, én a kommunikációról próbálok (pontos rajz híján amúgy sem lehet áramköri kérdésekről beszélni).
Légy szíves tudakold meg a készítőtől, hogy mégis mi alapján csinálta meg az eszközt.
Vagy kezdd el próbálgatni a soros port beállításokat.
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem