Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   131 / 570
(#) briki válasza paprikasfej hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Lehet megvan szorulva a ker. szivattyúd ( kap áramot egyáltalán? ), vagy koszos a szűrő, esetleg valami más miatt nem kellő a vízáramlás.
Nem levegős a rendszered?
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2012
(#) paprikasfej válasza toro hozzászólására (») Nov 9, 2012 / 1
 
a szobatermosztát van 30 fokra állítva, és így sem megy folyamatosan
(#) paprikasfej válasza briki hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
szépen dolgozik a szivattyú és már mindent átnéztem és nem levegős, lehet hogy a szobatermosztát romlott el, egy régi MMG típus a kazán 3 éves.
(#) briki válasza paprikasfej hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Akkor zárd rövidre.
Bár, ha nem működne a szobatermosztát, akkor be sem indítaná a kazánt.
(#) paprikasfej válasza briki hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
nos akkor hívjak szakembert?
(#) briki válasza paprikasfej hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Jobban jársz szerintem
(#) paprikasfej válasza briki hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
ok köszi
(#) dodo82 hozzászólása Nov 10, 2012 /
 
Sziasztok.
Lenne egy ARISTON TX23 MFFI nevü problémám. turbos kombi cucc

2-3 napig tökéletesen müködik aztán kezdödik az örület.. A melegviz elzárása után a kazán nem áll le hanem fűt tovább, persze ilyenkor felforralja a kazánban a vizet és letilt.
(1 hete lett vizkötelenitve). Ilyenkor a fütés is megbolondul,bekapcsolom a termosztátot és semmi nem történik. ilyenkor adok áramot a keringetönek es akkor legalább füt,de persze szabálzozni nem tudom.Valamikor meg le van tekerve a termosztát a melegvizet sem használjuk es megis megy a kazán.
Ez mitöl lehet?
(#) toro válasza dodo82 hozzászólására (») Nov 10, 2012 / 2
 
Egy dolog a vízkőtelenítés!
A Te problémád a HMV vízház hidegoldali szennyezettségéből adódik.
Nyísd le az elejét és a szivattyú mögött nézd meg, a víz kapcsoló pirosan világít-e ha elzárod a vizet!
(#) dodo82 válasza toro hozzászólására (») Nov 10, 2012 / 1
 
Hali.
Köszi a gyors reagálást délután szétborítom és megnézem.
Ez okozhatja a fűtésnél a zavarokat pl,hogy nem reagál a termosztátra?


(#) toro válasza dodo82 hozzászólására (») Nov 10, 2012 / 1
 
Igen, mert ha a mágnes beszorul - akkor azt érzékeli, hogy melegvizet kell készítenie.
(#) sauska hozzászólása Nov 10, 2012 /
 
Sziasztok!Immergas eolo star23kw nevezetü kombikazánommal csak akkor tudok melegvizet használni hogyha bekapcsolom a fütést.Ennek a hiányában-amikor is 1bar a nyomás-a készülék be és kikapcsol(letílt), de miután a fütést bekapcsolom-ekkor 1.7bar-ugy márt nem tilt le melegvíznél!Mi lehet a baj?Köszi elöre is!
(#) dodo82 válasza toro hozzászólására (») Nov 10, 2012 / 1
 
Hali.
Nagyon szépen köszönöm.
Az volt a baja amit írtál.
Nem tudod véletlenül honnan lehetne beszerezni egy ilyen mágneskapcsolót?
Ennek a belseje már porlad szét. 1 párszor megfőzte a kazán.
Ez a száma:
PA66GF30 köszi.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2012
(#) toro válasza dodo82 hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Sahnos, csak szerviztől tudsz szerezni.

Esetleg itt: 1155 Budapest, Rekettye u. 76.
(1)- 419-24-61, (1)-415-04-69 +36-30-9773651
(#) toro válasza sauska hozzászólására (») Nov 11, 2012 / 1
 
A kazánod, egy alsó kategóriás bitermikus hőcserélőjű "kazán"!
Nem ártana egy karbantartást megejteni és a hőcserélőt kisavazni.
(#) sauska válasza toro hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Köszi a választ, de pont attol kezdve nem müködik a melegvíz ellátás rendesen mióta a karbantartás megvolt, és utánna egy új hőcserélő lett beletéve.Mi lehet még a baj?
(#) szamóca válasza sauska hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Ez ütött!
(#) szamóca válasza sauska hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
A nyomáskiegyenlítő tartályban rendben van a levegőnyomásod?
Általában 1,4-1,5bar nyomásra szokták a zárt rendszer nyomását alapból beállítani.
(#) sauska válasza szamóca hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Köszi, én i márt csak erre gondoltam biztos megfogom ezt nézni!Alapból 1bar van benne,nem?
(#) dragonlance33 hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy Ferroli econcept 25A típusú kazánom, ami egyre gyakrabban írja ki a F23 hibakódot. A kazán hibakód listájában ez a kód nem szerepel. Tudtok esetleg segíteni, mi lehet a baj?
Köszönettel: dragonlance
(#) sauska válasza toro hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
A szerelő most tett bele egy új panelt ideiglenesen, és megpróbálja megjavítani a rosszat.Így most működik, csak fennáll a gondolat, hogy miért lett egy átlagos karbantartásból ilyen láncreakció amit nekem kell megfizetni.
(#) becist hozzászólása Nov 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Megint segítséget kérnék, de most már sokkal jobb a helyzet, mint korábban. Renova C24E kombikazánom van (kb. 10 éves). 2 problémám van még:

1. Fűtés nagyon jól működik, csak vannak olyan érthetetlen pillanatok, mikor F1-re megy a kazán. Ez leginkább az éjszaka folyamán történik meg. Olyan, mintha akkor történne, amikor hosszabb időre megpihen, majd utána szeretne újra indulni, mert lecsökken a hőmérséklet és indítja a mobil termosztát.

2. Másik problémám az, hogy fűtéskor a beállított 55 fokot nagyon jól tartja, de melegvíz hőfokra hiába van beállítva ugyanez a hőmérséklet, arra talán egyszer felmelegszik, akkor ha maga a fűtési hőmérséklet is magasan van, de utána "lehül" és nem megy följebb 31-32 foknál a fürdővíz hőmérséklete!

Előre is köszönöm, ha van bármilyen ötletetek!
(#) dornererzsi hozzászólása Nov 12, 2012 /
 
5 éves Vitopend 100 kombikazánomnál egy hónap alatt háromszor volt a szakszerviz javítani, de még mindig rossz. 1.) A kazán nem ad meleg vizet, a váltószelep felragadva. 2.) Váltószelep cseréje. 3.) Villásdugó fordítva van bedugva.
Mindannyiszor a szerelő távozása után ugyanaz a hiba jelenség mutatkozott: A kazán fűt, fűtés alatt van meleg víz. Ha a termosztáttal csökkentem a hőmérsékletet, a fűtés kikapcsol, de ekkor már kazán nem ad meleg vizet. A víz engedésekor csörög, csattog, és 1 percen belül a meleg vizes rész leáll. Ma a szerviz felhívott, és kilátásba helyezte az elektronika cseréjét, ami megközelítőleg 80-90 ezer Ft. Először a váltószelepre (kicserélték), majd a szivattyúra gyanakodtak, de azt elvetették, holnap pedig elektronikát akarnak cserélni. Ennek meghibásodását ránézéssel, vagy beméréssel állapítják meg?
(#) dornererzsi hozzászólása Nov 13, 2012 /
 
Tisztelt Fórumozók! az előző hozzászólásomat (22;26) már többen elolvasták. Kérem, aki tud valamit a témával kapcsolatban, segítsen. A szerelő ma ismét jön, és én csak fizetek-fizetek. Teljesen laikus vagyok, és honnan tudom meg, hogy tényleg az elektronika cseréjére van szükség?
(#) vsztapsihapsi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Üdvözletem!hasonló problémánk merült fel Saunier Duval RENOVASTAR F 24 E BT tipusú kombi cirkóknál is.melegvizet nem ad,fűtés van,ha meleg a víz fűtés után ad melegvizet hidegen semmi,váltószelepet szakszervíz cserélt semmi változás gyertya csere is volt,szervíz tanácstalan.ötlet?segítséget köszönöm
(#) briki válasza dornererzsi hozzászólására (») Nov 13, 2012 / 1
 
Miért fizetsz minden egyes alkatrészért? Akkor fizess, ha megszűnik a hiba. Ilyen alapon az egész kazánt kicserélhetik, ehhez nem kell szakértelem cserélgetni. Ezt te is megtehetnéd, és a munkadíjad megmaradna. Azért van a szerelő, főleg ha szakszerviz, tudja hol kerese a hibát, ne csak találgasson. Ez egy * szakszerviz azt jelenti, keress másik embert ha van ott, vagy egy másik céget. Motoros szelep újra cserélve? Nézd meg az áramlásérzékelőt, jó-e ( HMV elvételnél ).
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2012
(#) toro válasza dornererzsi hozzászólására (») Nov 13, 2012 / 1
 
Tisztítasd ki a rendszert az alábbival.
Az 5 éve üzemelő kazánod összeszedte a radiátorokból a vasiszapot és lerakódott a kazánban. Csodákat művel!
Szerintem a váltószeleppel nem volt semmi baj, a panellel meg egyáltalán.
(#) toro válasza vsztapsihapsi hozzászólására (») Nov 13, 2012 / 1
 
Küldöm a leírását. Ebben nincs váltószelep, mivel bitermikus.
Szerintem a Te kazánod is rendesen koszos. Tisztítani kellene.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2012
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Nézd meg itt a gépkönyvét: www.saunierduval.hu/letoltes
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2012
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Bocsi nem tudom feltölteni.
Következő: »»   131 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem