Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   130 / 570
(#) Jani Hajni hozzászólása Nov 4, 2012 /
 
Szia Mindenki!
A következőt szeretném megkérdezni, hátha tud nekem valaki segíteni, illetve tanácsot adni! Sajnos tönkre ment a kazánunkban a hőcserélő (Baxi Main 24 Fi), és a szerelő szerint nem igazán érné meg megcsináltatni, ugyanis a hőcserélő ára 90 ezer Ft (72 ezer + ÁFA), míg egy új készülék már 120 ezertől kapható! A kérdés, szerintetek ha már kicseréljük a készüléket (bár még nem tudom miből) melyik lenne az a készülék, ami ebben az árkategóriában (max. 150 ezerig) a legmegbízhatóbb és jó, valamint kompatibilis az eddigi kazánnal, vagyis nem lenne szükség átalakításra?
Előre is köszi minden válaszért!
(#) toro válasza Jani Hajni hozzászólására (») Nov 4, 2012 / 1
 
Ha ragaszkodtok a BAXI márkához, a kazánwebboltban akciós!
139.000.-Ft.
Egyébként, hogy ment tönkre a hőcserélő? Legfeljebb kilyukad.
Ha viszont szétégett, az a karbantartás hiányára utal.
(#) toro válasza karcsi hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Szia Karesz!
Bocs, sokáig nem voltam. Megoldódott a problémád?
(#) toro válasza storm28 hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Elzárod a be és a visszatérő ágat a raiátoron.
A légtelenítőt komlett kiveszed 24-es kulccsal.
Az alsón kiengedsz kb. 1 liter vizet s vissza zárod.
Majd a müanyag csonkot betekerve a légtelenítő helyére, lassan beengeded.
Vissza tekered a légtelenítőt, megnyítod a radiátor szelepeket, lelégteleníted.
5-6 napig járasd 50 fok kazánvíz mellett az összes radiátort kinyítva s szépen átmossa a rendszert.
Érdemes F1 protectorral is kezelni a rendszert.
(#) toro válasza selyem45 hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Koszos a fűtőköri rendszered! A váltoszelep nem tud átváltani.
Ajánlott a tisztítása.
A szobatermosztátod kapcsol egyáltalán?
Un. téli állásban van radiátor piktogramos tekerő?
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
(#) toro válasza pontkor hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Rosszul nézted!
Elölről kivehető az imbusz csavar.
(#) sany74 válasza briki hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Te segítettél Kicseréltem azt az érzékelőt és már jó is lett. Köszi még egyszer.
(#) szerviz válasza Jani Hajni hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Amikor ilyen árakról írtok, mint te, Hajni, akkor nyílik ki a bicska a zsebemben...............
Jó, jó, nincsenek illúzióim a mai magyar társadalom mentális és emberi viszonyainak helyzetéről.
És azt is tudom, hogy a gázszerelők sem kivételek!
És mindig azt mondom, hogy a kiváltó okokat kellene feltárni, a romlásunkon (rontásunkon) dolgozók ellen fellépni................hűha, mindjárt átcsúszok rasszistába, úgyhogy ezt az eszmefuttatást abba is hagyom.


Maradjunk a műszaki kérdéseknél! Szóval Baxi Main hőcserélő.
Ez azonos a Westen Quasárral, én annak az árát tudom megmondani neked.
Az eladási ára bruttó 58.674,- forint.
És ezen már keres a márkaszerviz is. Kiszállást, munkadíjat teszel hozzá, így 70 ezerből vastagon ki lehet cserélni. Vagy még kevesebből is.

Az ilyen bitermikus hőcserélőkről tudni kell, hogy sokkal kényesebbek a klasszikus kialakításúaknál. De erről már sokat írtunk, ezt a kört nem futom le mégegyszer.
Ha új kazánban gondolkodsz, akkor tudnod kell, hogy ebben az alsó kategóriában a ma forgalmazott készülékek még gyengébbek.
Tehát ha már ez a készüléked van, akkor inkább javíttasd meg.
Kérj árat több szervíztől, nézz körül a Baxi és a Westen kazánok szerződött partnerei között.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
(#) anccsy hozzászólása Nov 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Mivel a hőcserélőnk repedt nem lehet javítani, és csak a kazántesttel lehetne kicserélni elég drága lenne, ezért úgy döntöttünk ha találunk egy jó kazánt akkor a mellett döntenénk.
Véleményt szeretnék kérni az Ariston márkáról?
A kinézett kazán Ariston BS 24 FF
Még valami AZ elválasztott hőcserélő rendszer mit jelent?
mivel olyat szeretnék, ha még egyszer ez a problémánk lesz, akkor külön cserélhető legyen a hőcserélő.
Köszönöm előre is
(#) egonka8 hozzászólása Nov 5, 2012 /
 
Üdv. A segitségeteket szeretném kérni! Van egy Thermotéka amica PAB ECO D kombi kazánom! Az a probléma hogy tegnap leállt a melegviz készités. A fütés müködik,nem állás,nem kellett reset-elni,nincs hiba üzenet,csak nincs melegviz! A segitségeteket elöre is köszönöm!
(#) bbalazs_ hozzászólása Nov 5, 2012 /
 
Sracok, nem egeszen kazan, de kemeny, talan tud valaki ra magyarazatot.

Dupla femkemeny (max 3m), gazos 24kW-os kombikazan. A kemeny vizzsakjan van egy pici luk, ott egy csepp folyadekot lattam, letoroltem - valami boduletes ammoniaszaga volt, szerintem tomeny ammonia, egybol csipte is az orromat. (nem patkany- vagy macskapisi).
Korabban nem volt megfurva a vizzsak, igy ilyesmit nem tapasztaltam.

Ez mitol keletkezhet? Normalis a jelenlete?
(#) apache66 hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Sziasztok ! Segiítséget szeretnék kérni egy baxi main 240i kéményes kazánnal kapcsolatban . Az a probléma hogy csak akkor fűt normálisan ha a hmv ntc szondárol lehuzom a vezetéket , tehát villog a hmv ntc szonda hiba jelzés és nincs melegvíz ellenben rendesen fűt ,ha vissza dugom akkor van melegvíz viszont nem fűt rendesen ,/ pillanatokon belűl azt jelzi hogy felfűtötte a fűtővizet égnek a jelző lámpák , majd kikapcsol , pár perc után ujra indul és folyamatosan igy próbál fűteni . Mi lehet a hiba ? A segitségeteket elöre is köszönöm!
(#) Krisu hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Hello!
Abban kérném a segítséget hogy egy jó ideje morgó zörgő hangot ad ki a Pulsar 240 Fi kombi kazánom, mintha forralná a vizet olyami. Volt már elsőnek savazva a füst-víz hőcserélő, ekker volt is benne rendesen vízkő, majd a gáz láng moduláció visszaállítva, ekkor a fűtésnél a morgás később jelentkezett, de a használatí melegvíznél pár másodpercel később azonnal ha a melegvíz csapot megnyitottam. Utánna ujabb két savazás, de már nem jött belőle semmi vízkő, de a probléma ujbol fenn ált. Legutóbb már a kis alsó víz víz hőcserélő is savazva lett abba is volt víz-kő de vissza szerelés után dettó ugyan az a jelenség. Tanácstalan vagyok mi okozhatja ezt a csörgő morgó hangot, elvileg vízkő már nincs a rendszerben, légtelenítés feltöltések ahogy kell. Egyedül még a háromutas szelep nem lett megnézve, lehet e az a ludas? annak kiszerelése hogy a legkönyebb? Ami még plusz info, nyitott rendszeren üzemel a kazán a nyomás kapcsoló áthidalásával, elvileg ez nem lehet gond, tudtommal westen szervízes is mondta van rá lehetőség.
(#) balazsgy válasza briki hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Kedves Briki!
Köszönöm válaszodat, de sajnos a helyzet bonyolultabb.
Ugyanis:
A mai napon alaposan átnéztem a kazán működését. A következő folyamat zajlott le:
A termosztát miatt a kazán bekapcsol és több percen keresztül melegíti a fűtési kört, ezalatt a fűtési nyomás felmegy 1,8 bar értékre, a fűtési hőmérséklet pedig ca. 62 fokra.
Ekkor a kazán leáll. Eddig rendben.
De leállt kazánnál a fűtési víz hőmérséklete a kijelző termométeren elkezd emelkedni ca. 80 fok-ig, vagy 2 perc időtartam alatt.
Azután a kijelző termométer szerint a fűtési víz hőmérséklete visszamegy ca. 60 fok-ra, szintén vagy 2 perc időtartam alatt.
Ekkor a kazán lánggal bekapcsol, megy vagy 30 másodpercet, majd leáll. Csak azután a termométer értéke felmegy ismét 80 fokra.
Ezután ismét: A kijelző termométer szerint a fűtési víz hőmérséklete visszamegy ca. 60 fok-ra, szintén vagy 2 perc időtartam alatt.
Ezután ismét: A kazán lánggal bekapcsol, megy vagy 30 másodpercet, majd leáll. Csak azután a termométer értéke felmegy ismét 80 fokra.
Ezután ismét: A kijelző termométer szerint a fűtési víz hőmérséklete visszamegy ca. 60 fok-ra, szintén vagy 2 perc időtartam alatt.
Ezután változás: A kazánnál csak az utókeringtetés kapcsol láng nélkül, megy vagy 30 másodpercet, majd leáll. A termométer értéke már nem változik, lassan csökkenii kezd a hőmérséklet és minden rendben visszaáll a normális működésre.
A fentiek alapján is az érzékelő hibájára gondolsz?
"(Csak gondolkozom:
Ha az lenne, a kazán akkor sem gyújtana be újra 60 fokos víznél amikor is a termosztát-tól már nem kap gyújtási jelet?
Programhiba is lehetne, mert csak utókeringtetés a feladat, de a kazán gyújt emellett.)"
Várom igenlő válaszodat, hogy az NTC-vezérlő cseréjére készüljek-e!
Köszönöm előre!

(#) briki válasza balazsgy hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Minden egyes leállás után a ker. szivattyúnak utókeringetést kell végeznie- ezt ellenőrizd le.
Lehet, a termométer el van kalibrálódva- volt, hogy ( más kazánnál ) kikapcsolt, hideg víznél is 60C°-ot mutatott.
Az vízhőfok mérő termosztát ( NTC, kapilláris érzékelő ) el lehet állítódva.
Szerintem ezek lehetnek a problémák, esetleg a hőcserélő vízkövesedése, ami miatt tovább melegszik a víz, mivel nehezen tudja lehűteni.
Esetleg az áramlási problémák- eldugult fűtéscső, szivattyú lapátjainak eltömődése, dugulás a kazán szűrőjében, csővezetékekben, de mindenképpen áramlási, érzékelési problémára gondolok laikus ként.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) manocsi hozzászólása Nov 7, 2012 /
 
Sziasztok van a forumon köztetek soproni vagy környéki aki tudna segiteni radi(ariston) tipusu gázkazánnal kapcsolatosan szerelöt ajánlani aki nem átverni-lehuzni akarna,elöre is köszi!
(#) Lajszlo hozzászólása Nov 7, 2012 /
 
Sziasztok,
a következőkben kérném a segítségeteket: ma este hazamentem és nem működik a kazán (Hermann Micra 2). A 10-es szám villog, és a piros lámpa világít (folyamatosan). A gépkönyv szerint a folyamatos világítás "olyan meghibásodást ill. eseményt jelez, amit a felhasználó orvosolhat". Körülbelül ennyit ér az egész gépkönyv, mert utána mindenre azt írja, hogy "fordítsuk a kapcsolót a "feloldás" pozícióba, amíg a piros jelzőlámpa ki nem kapcsol". Na, hát én már elég régóta várom. A hibakódot meg persze hogy nem magyarázza meg. Várom az ötleteket. Köszönöm.
(#) briki válasza Lajszlo hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Nézd meg a fűtési nyomást, lehet tölteni kell rá. Indítsd újra- esetleg húzd ki a konnektorból, majd ugyan így rakd vissza a fázishelyességre ügyelve.
(#) toro válasza manocsi hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Szalai István +36309695600
Hívd fel, Ő soproni.
(#) Lajszlo válasza briki hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Kösz szépen, de sajnos egyik sem vált be. Én is a nyomásra gyanakodtam először, mert nagyon az 1-es közelében volt, de rátöltöttem és semmi sem történt. A gépkönyv szerint meg amúgy is 0,5-ig működik. A konnektorból kihúzni nem tudom, mert be van kötve, de a biztosítékot kinyomtam, majd vissza - semmi. Azért kösz.
(#) toro válasza Lajszlo hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Ezt írja a gépkönyve:
FOLYAMATOSAN ÉG: a felhasználó által megoldható problémát jelez.
- A készüléket most szerelték fel, vagy a gázhálózatot javították.
Ha a bejövő gáz levegővel keveredik, akkor normálisnak tekinthető, ha a készülék több-ször lekapcsol. A keveredés gátolja a megfelelő gyújtást, és a készüléket leállítja. Ekkor a készülékgyújtását többször meg kell ismételni: fordítsa a Nyári/Téli üzemmód kapcsolót / Feloldállásba.
- A vezérlőpanelen levő nyomásmérő alacsony nyomást jelez (0,5bar vagy kevesebb)

Tényleg elég bárgyú!
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2012
(#) Lajszlo válasza toro hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Igen, ezekre gondoltam én is: "nyár-tél kapcsolót fordítsuk a kioldó jelzésre mindaddig, míg a piros jelzőlámpa kikapcsol". És mégis meddig tekergessem? A legbosszantóbb, hogy ír ki hibakódot, de a gépkönyvben ezek nincsenek benne.
(#) manocsi válasza toro hozzászólására (») Nov 8, 2012 /
 
Köszi szépen!
(#) paprikasfej hozzászólása Nov 8, 2012 /
 
sziasztok, kérlek segítsetek. Ariston AS 24kw turbokombi kazánom van, az a problémám, hogy 2 percenként bekapcsol, és utána 2 percig nem megy utána megint 2-3 percig megy és így tovább , a termosztát 30 fokra van állítva csak azért , mert akkor úgy gondoltam jól befűtök és utána lentebb állítom, de így hogy szakaszos a fűtés elég nehezen megy és a radiátorok alja is csak langyos, mintha nem forgatná meg a vizet rendesen, kérdésem ha 30 fokra állítom a termosztátot nem kellene folyamatosan fűteni? vagy ez így normális.
(#) k andor hozzászólása Nov 9, 2012 /
 
üdv mindenkinek. radiant kombicirkom van ojan a hiba forrás hogy bekapcsolás után mintha rajta maradna az elektromos gyujtás és kis idö után leold mi okozhatja?
(#) toro válasza k andor hozzászólására (») Nov 9, 2012 / 1
 
Fordítsd meg a villásdugót.
Esetleg törnkre ment a Honeywell gyújtásvezérlőd
(#) toro válasza paprikasfej hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Ez normális állapot, mivel a 30 fokra állítva minimális hőt kell a kazánnak előállítani.
(#) paprikasfej hozzászólása Nov 9, 2012 /
 
toro: lehet , hogy valamit rosszul írtam, a termosztát van 30 fokra állítva nem a víz hőmérséklete(
(#) toro válasza paprikasfej hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Mármint a szobatermosztát vagy a kazán előlapján a fűtővíz hőmérséklete?
(#) briki válasza k andor hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Begyullad a gáz?
ha igen, akkor az ionáram érzékelőd koszos, meg kell tisztítani, vagy a 220V-os hálózati dugaljat fordítva bedugni a konnektorba.
Következő: »»   130 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem