Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromágneses levitáció készítése
Lapozás: OK   4 / 4
(#) szabics válasza world-s hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
A Pandoráról hozni kell egy olyan ércet....
(#) szabolcs21 hozzászólása Nov 19, 2012 /
 
köbzoli: ezzel csak az a baj, hogy pörgetni kell. valahogy úgy kéne, hogy ne kelljen pörgetni. Akár több mágnes felragasztásával egy kúp alakú felületre, vagy nemtudom. Remélem vannak tőlem tapasztaltabbak.
(#) erbe válasza szabolcs21 hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Ha egy csúcsával lefelé álló kúp palástjára (palástja alá) felragasztasz egy gyűrűt, aminek a mágneses polaritása kívülről befelé irányul, alá meg teszel ezzel megegyező gyűrűt, a csúcsába meg nem mágneses anyagból súly helyezel, hogy ne tudjon átfordulni, szerintem elérhető egyensúlyi helyzet, stabil lebegés.
Valahogy a rajz szerint.:
Esetleg lehet variálni, hogy nem sugárirányú a polarizálás, hanem tengelyirányú.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2012

levi.JPG
    
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Ez tévedés. A videó végén látható, hogy amikor megáll mi történik.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Az szerintem is járható.
(#) szabolcs21 hozzászólása Nov 19, 2012 /
 
Igen valami hasonló kúpra gondoltam. Kérdés, hogy vajon nem gyűrűmágnessal, hanem sima korondmágnessal is működne, persze szorosan körberakva, csak mert az olcsóbb?
(#) erbe válasza szabolcs21 hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Természetesen bármivel működne, akár apró kockamágnesekkel is.
Próbáld meg mikrosütőből kiszerelt gyűrűmágnessel! Az sugárirányban polarizált ferritmágnes. Elég erős, hogy távoltartsa egymást a kettő, csak valamivel stabilizálni kell. Hajlamos félrerántani a másikat. Kúpba szerelve talán nem tudja, így felemeli.
(#) szabolcs21 hozzászólása Nov 19, 2012 /
 
én hirtelen ezekre gondoltam:
korongok lentre és gyűrű fentre
mit szóltok hozzájuk?
(#) erbe válasza szabolcs21 hozzászólására (») Nov 20, 2012 / 1
 
"Hát nem olcsó!" (erre egyből leszólnak a moderátorok. De nem Hát-tal kezdtem a mondatot, hanem idézőjellel. )
Ezzel szemben a mikrosütőből kiszerelt ~>0.-Ft.
Kísérletre mindenesetre célszerűbbnek tűnik, mint Xezer.-Ft-ért neo... mágnest venni.
A hangszórómágnesek meg tengelyirányban mágnesezettek.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2012
(#) szabolcs21 válasza erbe hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Azt értem, meg fogok is kisérletezgetni, csak ez egy karácsonyi ajándék lenne egy lebegő repülő, amit fából faragnék, így nem ártana ha azért pár centi magassága is lenne a dolognak, amihez meg kell az erő. (Nem nagy repcsi, max 20 centi fesztávval, könnyűfából, meg hűt csak repülő, nem lehet nehéz ), az mit jelent, hogy tengelyirányban mágnesezett meg sugárirányban? Amit mellékeltem az melyik? és melyik a jó?
(#) szabolcs21 hozzászólása Nov 25, 2012 /
 
Tud valaki Debrecenben neodínium mágnes "lelőhelyet" (boltot)?
(#) Gafly válasza szabolcs21 hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Budapesten tudok "mágnes lelőhelyet" (pl. euromagnet).

Ha sikerül egy 20 cm-es repülőmodellt állandómágnessel lebegtetned akkor szóljál, mert betársulok az üzletbe

(#) Jax hozzászólása Nov 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Én is szeretnék építeni itthonra egy ilyen lebegtetőt, dísznek! Láttam kapcsolásokat, nagyon jók, de nekem különlegesek az igényeim.
Én azt szeretném, ha úgy működne, mint az ezen a videón látható készülék.
Annyi a különbség a kettő között, hogy ez felfelé tolja a mágnest, ami kapcsolásokat találtm pedig mind felfelé húzzák.
Nem tudna valaki esetleg segíteni egy ilyen megépítésében?!

A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv.: Jax
(#) szabolcs21 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Azért írtam ide, hogy a tapasztaltabbaktól véleményt kapjak, hogy lehetséges-e? 8-10 neo korong van alul a megfelelő méretű körben ( majd ki kell kisérlezetni), esetleg kicsit a középpontba döntve(enyhén), középen fent, pedig egy 26mm átmérőjű neo gyűrű, ami az elfordulás ellen ólom tőkesúllyal van ellátva? Azért kell neo mágnes, mert ugye a tőkesúlyt is tartani kell, meg nem 2mm-re akarom megemeltetni. Vélemények?
(#) kirally hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Sziasztok!

Sokat gondolkodtam azon, hogy hogyan is működhetnek azok a lebegtetők, amik nem a vonzáson, hanem a taszításon alapulnak.
Találtam egy videót, igazából én is valami ilyesminek gondoltam el, csak állandómágnesekkel, de az ugye akkor rögtön megfordulna.
Videó
Gondolom 4 hall szenzor lehet benne. De hogy oldják meg a taszítást az elektromágnesekkel?
(#) Botond08 válasza Jax hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Itt meg tudod venni:LINK
(#) eron válasza Botond08 hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
De ki akarja megvenni? Az lenne a lényeg, hogy megépítsük nem?
(#) bbalu92 hozzászólása Feb 16, 2020 /
 
Sziasztok! Látom régen nem járt erre senki. Én most találtam rá erre a kütyüre.

Gyors kérdés. Skori-nak láttam egy szép leírását, rajzokkal egybefűzve, viszont másik oldalon olvastam, hogy elég instabil. Van másnak tapasztalata róla?

Kicsit feldobnám a nappalit, ez a projekt elég jól mutatna
(#) uniman válasza bbalu92 hozzászólására (») Feb 17, 2020 / 1
 
Egy belga csatornaparti pecás csehóban is jól mutatott: Saját felvétel.
(#) bbalu92 hozzászólása Feb 17, 2020 /
 
Azért EZ A KÜTYÜ nagyon elnyerte a tetszésem, de semmit nem találok róla.

uniman: Szép
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem