Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamerás megfigyelőrendszer
 
Témaindító: zozz12, idő: Okt 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 70
(#) zozz12 hozzászólása Okt 24, 2007 /
 
Hy!

Egy kamerás megfigyelő-rendszer építésében kérnék segítséget.

Infók:Ne legyen benne PIC, Olcsó legyen, NE túl bonyolult, nagyobb terület lesz figyelve, több kamerás rendszerről van szó

Tulajdoságai: éjszakai használatra is kell, megbízhatóság, a kamerakép rögzítése

Várom válaszotokat; KÖSZI!
(#) kobold válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Szerintem az olcsóság igénye kizárja az összes többit, különösen a többkamerás, éjszakai, rögzített figyelés lehetőségét
(#) Moderátor hozzászólása Okt 24, 2007
 
A címet módosítottam, legközelebb picit figyelmesebben, ha kérhetném!
Köszönöm.
(#) huhuu válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Szia!

nézd meg itt: A weblapon bal oldalon válaszd a "rádiós kamera kit"-et
Lejjeb találsz 4 kamerás rendszertt is. Bővebben: Link
(#) 925 válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 25, 2007 / 4
 
Mi az olcsó neked?
Egy normális kamerás megfigyelő rendszert nem lehet "olcsón" kihozni, lehet olcsó kamerákat venni de az nem éri el az ipari kamerák minőségét. A legjobb ha veszel egy digitális rögzítőt, hozzá normális kamerákat, ha jó minőségű képet akarsz elfelejtheted a Tesco, Obi álltal árult 5-6 ezer Ft-os kamerákat, ezek ráadásul este már nem látnak semmit, csak ha van normális megvilágítás. Nem azt mondom hogy több százezer Ft-os kamerákat vegyél, de legalább egy középkategóriás legyen. Mielőtt veszel bármit nézd meg mit is kell tudnia a kamerának, hányfokos szög, távolság, fogratható legyen, éjjel is lásson-e, hány darab, bővithető legyen-e, stb. Nem mindíg az olcsó az olcsó megoldás.
(#) Inhouse válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
"Szaharbohól" nem lehet várat építeni. Az olcsón jót nem fog működni...

Ha megbízható és jól működő rendszer kell, azt meg kell fizetni.
Lehet kapni korrekt vasakat erre, vagy egy jobb PC+spec kártya+szoftver is megteszi.

Nálunk ez utóbbi van. Ez már a második rendszer, az előző kártya meghalt... Szünetmentes táp alap, ez a kamerákat is táplálja. Nálunk éjszakára kell, másnap vissza van nézve, estig van mozgás, nappal nem kell. 3 kamera megy (16 lehetne). Ami a több év alatt bevált megoldás, az az, hogy a kamerák közelébe egy infraérzékelős lámpa, így, ha mozgás van lesz elég fény a felvételhez. Egyébként éghetne párezer watt a lefedett területen állandóan. Nem beszélve a szoftverek tökéletlenségéről, a sötétben keletkező hangyásság miatt sok lenne a fals felvétel.
Egyébként okos a program, lehet különböző területeket, különböző érzékenységgel figyelni, kitakarni, "nem kellene ott lennie" tárgyak figyelése, netes elérés...

Házilag mégcsak hasonlót sem fogsz tudni csinálni...drágán sem.

Üdv
Inhouse
(#) Feri007 válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Bár itt sokszor kimoderálás jár az "elektronikus problémák"
számitástechnikai megoldásáért, nézd ezt meg:
http://www.lavrsen.dk/twiki/bin/view/Motion/WebHome

A jó kamerát persze ez sem pótolja.

Viszonlag olcsón lehet 4 bemenetű videokartyát venni, ebay-en.
Több USB kamera... Hmmmmm, nem tűnik ütésálló megoldásnak.

(Jut eszembe: hol lehet viszonylag olcsón kültéri kamera házat kapni?)

F.
(#) colos155 válasza Feri007 hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Hali Feri007!

Én itt veszek teljes kamerás rendszereket, és aházak sem túl drágák!

www.masco.hu
(#) zozz12 hozzászólása Okt 25, 2007 /
 
Sziasztok!

Jó, jó, nem mondtam semmit (olcsóságra gondolok). Amúgy az olcsó alatt pl.: 40 000Ft alatt értettem.
Ok, veszem az adást, házilag, viszonylag olcsón nem lehet ilyen rendszert készíteni.
Akkor egy kicsit alakítok a dolgon. Hogy lehet "videó központot" csinálni?
Tehát amire pl.: 6 kam.-t kötök, onnan egy TV-re küldi ill. VHS felvevőre. Meg esetleg pici apróságokkal kiegészítve.(egyelőre még nem gondoltam ki, mi legyen, de szerintem nem is kell)

És bocsi a hü***ségekért!!! Várom válaszotok, KÖSZI!
(#) Medve válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Ha csak kapcsolni akarod a videó jeleket, akkor semmi különös nem kell, csak gondos árnyékolás, jó minőségű alkatrészek. Ekkor ugyan futni fog a kép az átkapcsolás után egy pillanatig, de azt hogy ezt kiküszöböld, a szinkronjellel fázisban kell átkapcsolnod, és ez nem egyszerű elektronika. ... Esetleg a távolabbi kamerák esetében kellhet valami jelfrissítő, különösen, ha a kábel gagyi.
(#) huhuu válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Idézet:
„Amúgy az olcsó alatt pl.: 40 000Ft alatt értettem”


Megnézted a linket amit küldtem?

Ott pont van 40 ezerért 4 szines kamera vevővel(hangja is van!). A vevőn átkapcsolhatod, hogy melyik kamera képe jöjjön be.
Mondjuk kicsit picik az átkapcsolók, de szerintem akár ki is lehet vezetni nagyobb kapcsolókhoz.

Már csak egy video és monitor....
ja és rádiós átvitelű a cucc és még kábel sem kell.
Mondjuk ha egyszerre akarod látni a négy képet akkor ugyanennyi pénzért vehetsz akár 4 különálló kamerát vevővel és akkor négy monitor+video.

Ha nagyon nagy területen kell a cucc akkor az antennákat lehet, hogy meg kell hosszabítani egy árnyékolt vezetékkel és úgy elhelyezni, hogy lássák egymást.

A kamera mellé tehetsz infra ledeket és akkor sötétben is működni fognak a kamerák.

Szerintem ennyi pénzből ilyet tudsz összehozni kb.
(#) ensium hozzászólása Okt 27, 2007 /
 
Itt az apróhirdetésben is van ipari kamera.
(#) tamassch válasza ensium hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
mobiltelefonból kiszerelhető a kamera?
mert nekem van pár nem használatos telcsim.
nem értek hozzá, tervem sincs vele, csak úgy kérdezem.
(#) BJano válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
"Amúgy az olcsó alatt pl.: 40 000Ft alatt értettem."

Ennyiből csak egy, a sötétben is elfogadható képet adó kamera jön ki.

(#) barkács hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
Hali!
Használ valaki közületek DVR kártyát? Kellene 1 a jelenleginél jobb ( Surway tech 1.8.0 ) soft, mert ez 100%-osan esz a procit. P3 1000- P4 3000 -ig próbáltam.
Csatlakozom az előttem szólókhoz, h. az olcsó kamerák már szürkületben megvakulnak, nappal 4-5m távolságról már az arcot nehéz felismerni, egy autó rendszámát leolvasni főleg ha mozog, lehetetlen.
(#) möpö válasza zozz12 hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Én a következőt tettem:
Adott egy laptop, egy usb tunerrel, van rajta sima rca bemenet, 1 db. LPT port vezérlő progi (LPS switcher) ami XP alatt is vezérli a 8 kimenetet. Optocsatoló, szűrt relék...bemeneten egy sima riasztóvezeték, ami réz, árnyékolt, és 8 eres. 8 db leértékelt doom kamera (2000 forint/db, tecccsó), egy kapcsolóüz. táp, stabil 12V, egy szünetmentes UPS. Remote controllal net közelből bárhonnan hozáférhető a laptop, aminek a felületén kapcsolhatom a 8 kamera képét, maszkolhatok, motion detect, time stamp is van. Az éjjellátást meg teljesen sima infra ledekkel oldottam meg, persze nagyot dob, ha jelzőfény világít. A dolog alkalmas kültérre is. Egy másik laptop beüzemelésével sima távirányítós rendszerrel konektorokat is kapcsolgathatok, fűtést is állíthatok. Az egész történet összesen nyákkal, relékkel, kábelekkel megközelítőleg 50.000HUF. A jövő háza szögeléses technikával. Kb 1 éve működik a riasztórendszer is (mobilra jelez, és képet is küld) teljesen hibátlanul...
NE HASALJUNK LE, NE VEGYÜNK MEG MINDENT KÉSZEN! BARKÁCSOLJUNK, ÉS OLYAN LESZ, MINT SZERETNÉNK, ÉS A SIKERÉLMÉNY IS MEGMARAD! NEM KELL TOKOZOTT INFRÁS KAMCSIT VENNI 50ÉRT, NEM KELL HOME REMOTE SYSTEM 200ÉRT..SZÖGELJETEK GYEREKEK!
(#) huhuu válasza möpö hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Gratulálok a rendszeredhez!


A mobilos részt hogy oldottad meg? hogy üzit kapsz és képet is. Valami szoftverrel?

Idézet:
„SZÖGELJETEK GYEREKEK!”

Ez a buzdítás nagyon jóóóóó
(#) b-max válasza möpö hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Tesó, ez a progi hogy is van ?
mert nagyon érdekelne, hogy tudjam vezérelni a neten keresztül az LPT-t...
(#) möpö válasza huhuu hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Hopádi...kicsit elkéstem, bocsi.
Azóta fejlesztek, és már teljesen máshol tart a dolog:
USB-re váltottam az LPT-s dolgot, és akár VB-ben, akár VC++-ban is lehet dll-ekkel programozni. A mobilos részt is. Akár modemen, akár egy mobiltelefonon kerezstül is, csak a progit kell rá megírni. De a dolog előrehalad, én lassan ebből élek..
Amúgy, a netről pl a Visiongs progit ingyen le tudod szedni vagy a crimecatcher-t, ami demo, vagy 5 dolcsi, és mind tutdja ezt..
(#) bio hozzászólása Júl 17, 2009 /
 
udv
Nekem olyan "rendszer" kellene amivel a hetvegi hazamat tudnam megfigyelni. Igazabol arrra lenne csak szuksegem, hogy a hazon belul egy kamera legyen elhelyezve az ajto fele, es ha vki feltori, akkor arrol tudjak.
ket fontos dolgot kell megoldani. az egyik az aram, amit egy kis napelemrol mukodtetett akksibol szereznek. a masik ugye ebbol kovetkezik hogy maganak a rendszernek nagyon keves aramot szabad csak fogyasztania. elso korben a laptop usb kamera, ra telefon mobilnettel megoldas jutott eszembe. de sztem a laptop miatt sokat enne ez a rendszer....vmi mas otlete vkinek?
(#) tomi936 hozzászólása Okt 28, 2009 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy fentebbi linken találtam egy kamerát ami megtetszett.
Olyan kérdésem lenne ha a kamera mellé még infra ledeket tennék akkor éjszaka kevés fény mellett is használható lenne?
Kamera:Kamera
Köszi
Üdv.:tomi936
(#) karpi válasza tamassch hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Kiszerelheto

Itt kell olvasgatni Bővebben: Link

meg ittBővebben: Link

itt hozzavalo downloads

es meg lehet kutatni GOOGLE apoval "remote webcam" +"free" kulcsszavakkal.
(#) tomi936 válasza tomi936 hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Bocs a türelmetlenségemért, de már az eladó érdeklődik, hogy akkor mi legyen megveszem vagy nem.
Szóval örülnék, ha valaki tudna válaszolni a kérdésemre.
Köszi:
Üdv:tomi936
(#) _JANI_ válasza tomi936 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia! A legtöbb kamera IR tartományt is érzékel. A szines kamerákban van IR-szűrő is a lencsén, és igy ezek ebben a tartományban kevésbé érzékenyek. De biztosan fog képet adni megfelelő világítás esetén. Az, hogy ehhez mennyi IR-led fog kelleni, csak teszteléssel tudod majd belőni. Az IR-LED-eket érdemes optikai lencsével ellátott LED foglalat-ba szerelni. Jelentősen megnövelhető az érzékelés távolság.
Szép kis darab ez a kamera.!
(#) tomi936 válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Köszi szépen!
(#) tomi936 válasza tomi936 hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
És még egy kérdésem lenne.
Ha nem az én területemet, hanem például az utcát akarom megfigyelni, azt be kell jelenteni, vagy büntetnek érte???

(De a lányfürdőért gondolom igen )

Üdv:tomi936
(#) henrik05 hozzászólása Jan 1, 2010 /
 
INHOUSE -NEK

névtelen.JPG
    
(#) Csaszu hozzászólása Feb 10, 2010 /
 
Sziasztok
Nagyjából levázolom mire lenne szükségem.
Adott egy kültéri terület ahol méhkaptárok vannak.
Ezek egyenként lesznek nyitásérzékelőzve, riasztás csak abban az esetben lenne ha megszakad valamelyik kör,
Gsm telefonhívással, és sms küldéssel.
Mivel messze van a terület kellene 2 db kamera is, melyekkel rá tudnék nézni a birtokra neten keresztül. A kamerát mozgás hozhatná működésbe, mondjuk 1-2 db infra.
Persze a nyitásérzékelőkre is aktiválódna.
230 V-os hálózati feszültség nincs, szval akkuról kell megoldani.
Lenne a terület közelében egy rokon garázsa, kb 1 km, arra gondoltam ide át kellene játszani a kamerák képét.
Milyen lehetőségeim vannak ?
Wifi ?
A garázsban pedig lehetne a rögzítő, ami mentené a képsorokat, mellette pedig neten küldené.
A kamerákat pedig én is be tudnám kapcsolni egy telefonhívással a gsm modul felé.
Enerdzsivel nem állok túl jól, ezért gondoltam arra hogy a kamerák csak akkor működnek amikor tényleg kell.
2 db 80 Ah-ás akku és 2 db 12 w-os napelem .
A gsm modul 100 mA-ert eszik nyugalmi állapotban, a 4 db infra 40 mA, távirányító vevője 30mA, riasztóközpont nincs, szval többi marad az átjátszónak.
Nagy baromságot írtam, vagy nem elképzelhetetlen ?
(#) Matt hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
Üdv!

Remélem jó témába írok. Adott egy 4 csatornás kamerafelvevő, ami HDD re rögzít. Meghalt benne a HDD. felfedeztem hogy egy kondi kezd megpúposodni. Vajon a képen jelölt kondi lehet ludas a HDD meghibásodásában?

Köszi,
Matt
(#) marcellus96 hozzászólása Máj 10, 2010 /
 
Sziasztok!
Nem akartam új topikot nyitni, ezért ide írok.Egy Sony Ericson-ból kiszedtem egy kamerát.Ez a száma:VC-482H, csak az a bajom, hogy sehol sem lehet adatlapot találni róla.Ha valaki ismeri, vagy tud hasonlót, akkor írjon.Ha kell esetleg kép, akkor teszek föl.
Következő: »»   1 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem