Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1481 / 2208
(#) CIROKL válasza Action2K hozzászólására (») Jan 12, 2013
Na ja erre hirtelen nem is gondoltam de járható ut !
(#) Action2K válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 12, 2013
Oldalanként két átvágás a nyákon és egy átkötés. Akár "jumperelhetőre" is áttervezhető a nyák, s akkor bármikor csőkészlet cserélhető benne.
(#) MrBrown válasza Doncso hozzászólására (») Jan 12, 2013
Dobj egy postacímet, túrok négy használt de stabil példányt a "vésztartalékomból"!
(#) Doncso válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 12, 2013
Hát, elképzelhetö. Igen, torz, ahogy mondod.
Nem hinném, hogy lenne új.
(#) Fész hozzászólása Jan 13, 2013
Találtam egy rajzot a 6L6-os projektemhez ,érdekelne mit szóltok hozzá,nekem elsőre az a 820K rácslevezető ellenállás szúrja a szemem,ebből adódóan van még máshol is "hiba? :
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013
(#) Action2K válasza Fész hozzászólására (») Jan 13, 2013
Én azt teljesen jónak látom, miért gondolod hibának?
(#) Fész hozzászólása Jan 13, 2013
Azért,mert az lemaradt,hogy a kimenőimen nincs ul leágazás,és ez befolyásolhatja esetleg a meghajtást?Amiért kérdeztem,mert más rajzokon nem láttam ekkora rácslevezetőt.Az ecc82-t alacsonyabb ellenállás leterhelné???
A tervem az,hogy tetródás bekötést alkalmazok,a g2 alacsonyabb fesztűrése miatt.
(#) horváth lajos hozzászólása Jan 13, 2013
Sziasztok építenék egy el84 pp-s erősítőt . szereztem egy Budapest rádió roncsot és a kimenő trafóját használnám fel szerintem jó lenne hozzá ezt a kapcsolást építeném meg üdv lali
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013

el84pp.gif
    
(#) akos70 válasza horváth lajos hozzászólására (») Jan 13, 2013
Én a tervezéshez szükséges tudás hiányában az eredeti kapcsolás alapján építettem egy erősítőt ugyanebből a rádióból. Szerintem jó alap.
(#) horváth lajos válasza akos70 hozzászólására (») Jan 13, 2013
Szia akkor abból lesz az erősítő hálózati trafója szerintem elbírja a 7 elektron csövet üdv lali
(#) akos70 válasza horváth lajos hozzászólására (») Jan 13, 2013
Elég méretes trafó van benne, de azt nem tudom, az az egy EZ81 elég-e a sztereóhoz. Az enyém sajnos tönkrement, diódás lett.
(#) horváth lajos válasza akos70 hozzászólására (») Jan 13, 2013
köszönöm majd ki kíséretezem
(#) bakos13gab válasza horváth lajos hozzászólására (») Jan 13, 2013
Szerintem egy EZ81-es mindenképpen kevés sztereó EL84 PP-hez, ezt már lerágtuk sokszor.
(#) Fész válasza Action2K hozzászólására (») Jan 14, 2013
Nos,végre megszólalt az egyik oldal,már kezd zenélni.
Jól gondoltam a 820K-s rácslevezető hibás,470K elég,a vcs.1,5K is "hülyeség",igaz nekem más kimenőm van,ill.nem tettem kondit párhuzamosan vele,de totál leterhelte a végfokot,most nincs vcs..Még be kell pontosan lőni a kis csövek áramait,és utána fülelés,hogy marad-e.Ha mindkét oldal kész lövök róla pár képet,ill. szkópolok is.
(#) lorant hozzászólása Jan 14, 2013
Sziasztok!
Úgy döntöttem szeretnék építeni egy csöves erősítőt. Már rég szerettem volna egyet, először venni de rájöttem, mégis csak más lesz ha saját kezűleg csinálom és olcsóbb is.
Nagyon sok oldalt átnéztem hogy mégis milyet? De nem találtam megfelelőt. Jó lenne A osztály illetve 20-30W hiszen egyszer szeretnék építeni és kitudja még hogy milyen hangsugárzóim lesznek még. Jó lenne KT88 as csövekkel, nagyon megtetszettek illetve az is nagyon jo lenne ha lenne nyákterv tudom kicsit sokat akarok de minél kisebb hibalehetőséggel szeretném. Szóval A osztály, 20-30W környéke, PCB. Valaki nem találkozott ilyesmivel ? előre is köszönöm a segítséget . Illetve ha valaki tud ajánlani valami alternatívát.. köszönöm
(#) Doncso válasza lorant hozzászólására (») Jan 14, 2013
Van tapasztalatod az elektronika területén? Építettél már ilyesmit? Vagy mást?
(#) lorant válasza Doncso hozzászólására (») Jan 14, 2013
Igen. Építettem már elég sok mindent. Erősítőt még eddig nem, de úgy érzem van hozzá elég tapasztalatom, hogy belevágjak.
(#) Doncso válasza lorant hozzászólására (») Jan 14, 2013
A csöves nagyobb tapasztalatot és szaktudást kiván, mint a tranzisztoros, itt aztán megtanulhatod mi az a brumm meg gerjedés persze nem lehetetlen és a végeredmény mindenért kárpótol. Kizárólag SE-ben gondolkodsz?
(#) lorant válasza Doncso hozzászólására (») Jan 14, 2013
Hát elég szépeket írnak róluk . Igazság az hogy nem tudom, nem feltétlenül kell nekem A osztály, de minél minőségibb hangot szeretnék ha már egyszer belevágok.
(#) Doncso válasza lorant hozzászólására (») Jan 14, 2013
Én azt javaslom, ne akard elsőre a leg csúcsabb alkotásodat megcsinálni, úgysem fog sikerülni. Pláne ha még csövest nem csináltál, de erősítőt sem. Én inkább kezdenék egy egyszerűbb kapcsolással, hogy megismerkedjek a csövezés alapjaival, hogy működik, mikor van brumm, hogy helyezd el a kimenőket, mi az a szórt mágnesen tér, miért és mikor kell árnyékolni, milyen jó ha minden búg, mi az a CRC vagy CLC tag, több lépcsős táp, meg ilyenek, egy egyszerű SE nem komplikált, de sokat tanulhatsz belőle, egy KT88-hoz azért már kell matek, komoly kimenő , nem kevés anyagi ráfordítás.
(#) lorant válasza Doncso hozzászólására (») Jan 14, 2013
Igen tudomásul vettem ezeket, hogy nem lesz egyszerű illetve olvasgattam ezt a fórumot, de én mégis csak kt88 al szeretnék kezdeni.
(#) Doncso válasza lorant hozzászólására (») Jan 14, 2013
itt egy jó kis kapcsolás,komplett dokumentáció.
(#) sturbi válasza lorant hozzászólására (») Jan 15, 2013
Ha KT 88-al 20-30 W-ot akarsz "A" osztályban, akkor PP-ben érdmes gondolkodnod. A linken egy roppant egyszerűnek számító diy "A" osztályú UL-es PP van KT88-as véggel, huszon-pár wattra.KT88PP
(#) horváth lajos válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 15, 2013
Szia akkor marad az a meg oldás hogy oldalanként egy ez81 cső szereztem egy Budapest rádió roncsot
(#) silent15 válasza sturbi hozzászólására (») Jan 15, 2013
Aranyos az a réz rács
lorant - A trafót te akarod csinálni , vagy csináltatod?
(#) lorant válasza silent15 hozzászólására (») Jan 15, 2013
Csináltatni szeretnék. A mellékletben levő bekötésre mi a véleményetek ?

302b.pdf
    
(#) silent15 válasza lorant hozzászólására (») Jan 15, 2013
Vélemény ?? Ezt hogy érted, akivel megcsináltatod, majd megmondja, hogy melyik kivezetés melyik, és úgy kell bekötni, ezt jó hogy nem te tekered, elég macerás (mint a kimenő többsége)
(#) CIROKL válasza silent15 hozzászólására (») Jan 15, 2013
Semmi macera , egyszerű Ul -es kimenő mi ebben az érdekes .
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
(#) lorant válasza silent15 hozzászólására (») Jan 15, 2013
A mellékelt kapcsolási rajzra gondoltam "bekötés alatt" elnézést kérek. Találkozott már valaki ilyennel ? Jolida 302B
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
(#) Doncso válasza lorant hozzászólására (») Jan 15, 2013
Te most komolyan, nem építettél még erősítőt, de első projektednek egy csöves Jolida 302-est választottál? Nem rossz indulatból kérdem.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2013
Következő: »»   1481 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem