Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lövedék sebességmérö
 
Témaindító: danielb, idő: Márc 3, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 5
(#) Georgee válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Sikerült alakítani rajta, mostmár csak az a kérdés, az optika hogy fogja látni az előtte elsüvítő lőszert. Köszi a segítséget!
(#) Georgee válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Megpróbálom vagyis mindjárt megkeresem. A gond inkább az optikával lesz, mert nem mindig látja az előtte elhaladó műanyag lőszert, illetve nem tudom a fegyverből kiáramló gáz mennyire befolyásolja a foto tranzisztorokat..
(#) kaqkk válasza Georgee hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Szerintem adónak jó lehet egy piaci piros lézer , és érzékelőnek egy furat mögé helyezett fototranzisztor vagy piros led .
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2013
(#) Georgee válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
IR dióda + 8 db fototranzisztor, a második kapu már veszi a jelet, az elsőn vannak gondjaim.
(#) kaqkk válasza Georgee hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Akkor a led elé tegyél "blendét" egy takaró lemezt furattal (hogy csak keskeny csíkban világítsa meg a fototranyót ) De ez már nem ebbe a témába való .
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2013
(#) Georgee válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Ki van vágva a csövön a fototranyók helye. Szerintem a kiáramló gáz zavarja be. A tetején helyezkedik el a furatban a fotodióda., telóval sötétben néztem, elég szépen lefedi a foto diódákat a fény.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2013

chrono.jpg
    
(#) kaqkk válasza Georgee hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
olyan blendét csinálj ami kisebb mint a golyó átmérője , hogy biztosan meg tudja szakítani a golyó a fény útját.
(#) Georgee válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Az alsó vágásra gondolsz? Mert ha fent állítok az IR-en akkor már nem lesz jó, a két szélső fototranzisztor kiesik a látószögből.
(#) kaqkk válasza Georgee hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
A képről nem nagyon lehet eldönteni mi hol van és honnan merre megy a golyó , így hiába is ötletelgetünk , egyébként tényleg kéne egy másik témát keresni mert ez itt nagyon OFF !
(#) Georgee válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Tudom hogy itt ez már off, ennyire nem akartam belemenni, a kronós témába folytathatjuk, ha érdekel.
(#) kaqkk válasza Georgee hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
"ki van vágva a csövön a fototranyók helye" na ide kéne lemezkéket helyezni kisebb furattal , amit el tud takarni a golyó .
(#) Georgee válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Készítettem még pár képet a szerkezetről. Lényeg a cső két végén van az opto kapu, amin a lőszer áthalad indít illetve megállít egy időzítőt. A képekért elnézést, sajnos telefonnal tudok csak fotózni.
(#) Georgee válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
A vágás 1mm a golyó 6mm, de megpróbálom leszűkíteni a látószöget. Illetve próbálom a LED-et is belőni ellenállással, mert 70mA-on már nem érdekli, hogy elhalad előtte a golyó a 40mA meg túl kevés, ott a program már automatikusan kidobja, hogy ERROR.
(#) kaqkk válasza Georgee hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
megpróbálhatod azt is hogy feketére fested a golyót , és a csövet is belűlről (matt fekete) lehet hogy a visszavert fény is bezavar !
(#) Georgee válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
A csőre én is gondoltam, mondjuk inkább enyhén rozsdás a belseje mint fehér, mert vízvezeték volt előző életében, és őt találtam alkalmasnak erre a célra. Sajnos a feketére festem a golyót nem megoldás, mert airsoft játékokon akarom majd használni a fegyverek beméréséhez, ott meg általában fehér a golyó.
(#) kaqkk válasza Georgee hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
A beméréshez miért nem használhatsz előre festett golyót ?
(#) Georgee válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Túl sok időt venne el a festegetés a fekete golyó meg drága. Még megpróbálom szűkíteni a látószöget, bízok benne, hogy a kiáramló hajtógáz zavarja az első optikát. Egyébként a gyári eszközök is hasonlóan vannak megoldva, többek között onnan jött ez az ötlet, hogy így oldom meg.
(#) kaqkk válasza Georgee hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Akár az is eredményt hozhat ha a led et takarod blendével . Ezeknek a ledeknek kb 20 fokos a sugárzási szöge, elég nagy ehhez az alkalmazáshoz .
(#) Georgee válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Esetleg ha simára csiszolom a LED lencséjét? Szerinted hozhat eredményt? Van itthon készleten még pár ilyen ledem.
(#) kaqkk válasza Georgee hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Én inkább egyet lefestenék és csak 2mm es részt csiszolnék meg a hegyén , a próba kedvéért
(#) vzoole válasza Georgee hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Szia!

Használj 60°-os LED-et.
Ne használj SMD fototranzisztort, már sok típust kipróbáltam, de egyik se hozott megfelelő eredményt. Fogalmam sincs miért, pedig "lencséset" is próbáltam.
Fototranzisztornak ajánlom:
-BPW17
-SFH203FA
Vagy tudok én is adni, van egy zacskó szűrős típusom. Írj, ha van még kérdésed.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2013
(#) Georgee válasza vzoole hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Esetleg foto dioda jó hozzá? Ha jól tudom BPW41n. A fototranzisztorokat egy 8-as nand kapuba kötöttem be.
(#) vzoole válasza Georgee hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Fotodiódával teljesen más kapcsolás kell, maradj inkább a fototranzisztornál, azt közvetlenül rá tudod kötni a logikai bemenetre.
(#) Georgee válasza vzoole hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Van fölöslegbe TCST 2103 rés opto pár darab, ha abból kiszedem a foto tranzisztort, szerinted akkor azzal működne? Adatlap szerint Turn-off time 8.0 us.
(#) vzoole válasza Georgee hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Ki kell próbálni, volt olyan aminek adatlap szerint kellet volna működnie, mégse volt jó.
(#) Georgee válasza vzoole hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Felhúzó ellenállás mekkora legyen? A jelenlegiben 10k-s van, de sokallom.
(#) vzoole válasza Georgee hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Azt ki kell kísérletezni, hogy melyik a legkisebb ellenállás aminél még testre le tud húzni a fototranzisztor, mert így lesz a legérzékenyebb.
(#) Georgee válasza vzoole hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Akkor lehet, hogy az SMD-nél kissebbre kéne cserélnem? A TCST 2103-as opto tranzisztor eddig azt mutatja, hogy működőképes, sajnos a mérete miatt nehéz lesz beépíteni.
(#) Georgee válasza vzoole hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Sikerült előrébb jutni a projekttel, de gondok voltak a PIC programommal is. Tapasztalat, az SMD opto 10 K-s lehúzó ellenállással, elég érzéketlen, 1K esetében szintén alig reagál, így ez felejtős, TCST 2103 résopto foto tranzisztora megfelelő a feladatra, de sajnos a mérete miatt nem lesz az igazi. Gázos airsoft fegyvert mértem be vele 310FPS-t írt elég korrektnek tűnik a mért érték.
(#) Georgee válasza vzoole hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
A kronó programodban az időzítőhöz milyen frekvenciát használtál? Mert nekem most 8MHz-n fut és a nagy fegyvernek már nem tudja mérni a sebességét 333FPS-nél megáll viszont a kis gázosat korrektül méri.
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem