Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   115 / 360
(#) Kovabe hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Ujjabb kérdés merült fel (visszább nem találtam) az ADC-n mit ért azalatt hogy "olvasás mint szöveg"? Illetve hogy tudok legalább két tizedes pontosan mérni az "olvasás mint feszöltség" definicióval? Egyszerüen csak kerek számot kapok pl 3V alatt 2V-ig 3-at mutat fölötte 4V-ig 4_et. Szoval ezt nemértem
(#) Kovabe válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Még nem csináltam semmit csak probálkozok elvben mielött füstjeleket csiholnék bármiböl, vagy a kisbaltával vernék szért bármit mert kezd kiborulni a bili, nem ugy müködik ahogy a logikám, pedig azzal álitolag nincs baj de ugy gondolom hogy az én procim más bitekkel müködik mit a PIC . Este nem lesz más programom mint a mühelyben küzdeni, ugyhogy teszek fel programot és lehet majd kritizálni hogy hova is vándoroltak el a bitjeim. Komolyan, csináltam egy töltésjelzöt és hihetettlen értékekkel kellett számolnom "310, 318, 371" ezeek az értékek és mindezt 11V és 13V-t között négy lépésben, tudom hogy ez csak 3 szám de csak viszonyitásalapnak irtam, majd berágtam mint a hatosanya ás kivágtam a kapcsolásirajzomat is de azt tudom hogy feszültségosztoval mértem a töltést és mellette 7805 volt a táp de az ellenállásértékét ne kérdezd az biztos hogy 20V-ot is birta.
Este még jelentkezek és tesztelek mert amikor probálkoztam akkor még nem volt LCD-m csak egy darab ami a változatosság kevéért füstölt SZÉPEN. Mert ugye a hülye tanulo azthiszi hogy minden lábkiosztás azonos, de legallább van egy LCD világitásom
(#) Kovabe válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Szia itt vagyok, most ismét probáltam a dolgot, és csak egész számot ir ki. Nem tudom miért kell igy bonyolitani.

adcteszt.fcf
    
(#) kaqkk válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Miért nem elég neked az int érték a változónál ? Egy számítással olyan értéket mérsz amilyet akarsz
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012

adcteszt.fcf
    
(#) Kovabe válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Na itt vannak a problémák mert azt értem hogy mit kell csinálni de 1. miért kell még bonyolitani? 2. akkor ezt most hogyan?
Bármit csinálok csak egyjegyü egész számot ir ki.
(#) Kovabe válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Hát már én is itt tartok. A csoda X mindent megold. Egyszerü dolgot kérek ettöl a szerencsétlen PIC-töl és nem akarja amit én csak ugy önállóan dolgozgat. Már egyszer kiirt 3 jegyü számot is de akkor nem akart változni. Nem zavarlak benneteke akkoris rájövök ha velegebedek.
(#) Kovabe válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Köszönöm megoldodott. Igy már egyszerü ha valaki megoldja helyettem de ugyebárerre nem támaszkodhatok és nem is kérhetek csak tanácsot de ezzel most nagyot rugtál elörébb rajtam
(#) kaqkk válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Itt van egyszerű int változókkal

adcteszt.fcf
    
(#) Kovabe válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Igen valoban még a programot sem ismerem és ezért nem láttam hogy ilyen lehetöség is van csak nem tudtam erröl a funkciórol de potolok és tanulok folyamatosan köszönet.
(#) Kovabe hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Köszönet megoldottam a dolgot és még müködik is már csak maganak kell simogatnom a programot hogy azt csinálja amit szeretnék : LM134 höérzékelövel valo mérés relative pontosan.
(#) watt válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Ezek a PIC-ek nem működnek 3,3V-ról. 4,2V kell nekik minimum. Az LF-ek pedig 3V-nál 16MHz max frekit tudnak.
(#) watt válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Túl sok a bizonytalanság, nem tudok így mit mondani. Nem véletlenül vannak adatok az adatlapban...
(#) watt válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Néhány ellenállással lehet illeszteni...
(#) watt válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 29, 2012 / 1
 
Igen, 2,5V felett biztosan 1 szintet érzékel.
(#) watt válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
De itt egy rajz: Bővebben: Link
(#) watt válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Nem értek egyet, ennek(bekötés, rajz stb.) semmi köze a Flow-hoz. Van SD kártyás topic...
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) watt válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Ez ügyes! Hirtelen nem is tudom hogyan tudtad megoldani a wav kivitelét, csak sejtem(ellenállás létra?). Az illesztő egyébként ugyanaz lényegét tekintve.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) watt válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Érdekes megoldás. Én pár ellenállással oldottam volna meg 8 biten, és csak ki kellett volna pakolgatni a bájtokat a portra. Lehet, hogy még a hangja is jobb lenne, Na de mindegy, így is érdekes!
(#) Georgee hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek! Elkezdtem írni egy programot, de miután beégettem az eszközbe elég furcsán viselkedik, az LCD-re a betűket karakterenként írja ki, tehát elég lassan. Valakinek van ötlete, mi lehet a gond? Cseréltem benne kvarcot is, de a helyzet ugyan az. A pic típusa 18f1320. Csatoltam a forrás fájlt, illetve egy videót is, mit művel a szerkezet. ( a videón a PIC egy másik panel PIC-je csak az LCD-t használtam róla!) Videó

chrono.fcf
    
(#) Georgee válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Kikapcsoltam, de ebben az esetben annyit se csinál, mint eddig.
(#) Georgee válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Két kristályt is próbáltam, a 15-16 lábra kötve 22pF-os kondenzátorral. Mind a kettővel ugyan azt csinálja. Feltöltöttem a NYÁK rajzot, hátha segít
(#) Georgee válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Eredetileg HS-re állítottam utánna lett a PLL bekapcsolva. De jelenleg se működik. Viszont a PIC vadonat új, a feszültség az stabilan 4.8volt.
(#) Georgee válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Ma már nem foglalkozok vele, köszönöm a segítséget, majd jelentkezem. A program egy lőszer sebességmerő lesz.
(#) watt válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 7, 2013 / 1
 
Jaj, ne haragudj, elfelejtettem, mert a melóhelyen olvastam!
Ezt kell használni, ha a 0 visszatérést szeretnéd:
(#) Gyuresz hozzászólása Jan 8, 2013 /
 
Hali!
Sikerült leszednem a Flowecode-ot 5. x et *****, de nem magyar.
Hogyan lehet beállíani a nyelvezetet, hogy az ,magyar legyen...? Nem találom sehol sem az opciót.
Vagy magyar nyelven kell a progit letölteni, és önmagába nincs ilyen menüje, hogy magyar nyelvű beállítás?

Előre is kös a választ!
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2013
(#) pjg válasza Gyuresz hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
View -> Global Options -> Applikation fül -> Override language.
Ott kel bepipálni , ha nyelvet akarsz választani és alatta kiválasztani.
(#) Georgee válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Jó hír, hogy így működik a PIC a rossz az, hogy elég érdekesen, betölt a PIC kiír majdnem mindent, az elején az üdvözlő szöveget nem, a mérésnél meg
Idézet:
„@|_.@”
ilyesmit ír ki a kijelző.
(#) kaqkk válasza Georgee hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Mert a főprogramban az lcd kezelés teljesen kaotikus 1ms es időzítésnél mit szeretnél látni ? A kurzorok egymás után más helyre irányítják a kiírást . Nézd át ezeket .
(#) Georgee válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Az 1ms az át lett írva, előzőleg írtam, hogy elég lassan tölt be a PIC és 1 sec-re kb. fél perc kellett, hogy átváltson a kijelző, ezért vettem le 1mS-re kíváncsi voltam, hogy tovább lép-e, csak feltöltés előtt nem módosítottam vissza.
(#) kaqkk válasza Georgee hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Ez még a legkisebb hiba legfeljebb nem látod a feliratot , de a kurzorok ...
Következő: »»   115 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem