Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   119 / 188
(#) p_istvan válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
BUÉK!

Egyszerű, 1,66 Vpp (csúcstól csúcsig) jellel kell meghajtani 33 kOhm-os ellenálláson keresztűl.
Fontosabbik paraméter: a megfelelő minőségű 33nF-al párhuzamos rezonanián (85-90 kHz) 150-200 közötti Q már elég jó. Ha figyeled a szkópon a jelet, ekkor 300-400 mVpp jelnek kell lennie.
Lehet vizsgálni a maximális frekvencián (470-500 kHz) is 1 -1,1 nF polisztirollal, ekkor a jóságnak legalább 200-300-nak kell lennie, ez kb. 1,2 Vpp jelet jelent.
A 3dB pont vizsgálatával kicsit körülményesebb a mérés, mert ekkor kalkulálni kell a generátor (33 k) impedanciájával is a terheletlen jósághoz.
A szkóp mérőfejét 1/10 állásban használd, de gondolom ezzel nem mondok újat.

Üdv. István
(#) _BiG_ válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Köszönöm a jótanácsot, így fogok cselekedni

Az 1/10 állásra nem gondoltam, de teljesen jó ötlet
(#) Sendi hozzászólása Jan 4, 2013 /
 
Üdv. Megépítettem a saját LCM3-mat. Fazékvasmagos AL 630 vassal, 1.35 szoftverrel. Az Usr értéke 172 mV. elegendő az? Csereberéltem a 33 nF kondenzátort, de nem ment feljebb.
(#) p_istvan válasza Sendi hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Szervusz!
Azt a 33 nF-ot és a jobb oldali 1 nF kondit vedd ki, majd hajítsd el jó messzire! Ezek nem műszerbe -még ha csak hobbiról van is szó- való poliészter kondenzátorok.

Már nagyon sokszor volt szó a javasolt kondi típusáról: Bővebben: Link
Szintúgy az 1 nF-okról is, az rendben van hogy csak a Ccal kondinak kell pontosnak lennie, de a másik 1nF-nak azért jó minőségűnek kell lennie, ha pontosnak nem is, és ha nincs polisztirol, akkor legalább polipropilén legyen.
(#) Sendi válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Köszönöm, a bal oldali 1 nF megfelelő?
(#) p_istvan válasza Sendi hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
A kép alapján itélve polipropilénnek tűnik, elfogadható.
(#) Sendi válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Köszönöm a segítségedet. Találtam még itthon ilyen 33 nF-t. De ezzel csak 142 mV volt. Nem tudom, hogy ez milyen fajta kondenzátor. Ha véleményeznéd, örömmel venném.
(#) fordkapcs válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Ha már a kondi szóba került... 1nF-os csillámkondikkal mennyire lenne jó a műszer?
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2013
(#) zaza99 hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Tisztelt István!
A nippur esr műszernél olvsatam, hogy akku belső ellenállását is meg tudja mérni. Ez a mi műszerünknél megoldható lenne, esetleg egy In-circuit szerű zsinor használatával?
(#) (Felhasználó 5823) válasza Sendi hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Üdvözöllek!
Ezért kár volt erőlködni a fazékvasmaggal! Sima induktivitással és egy normális X2-es kondival is el lehet érni a 200mV-ot! Szerintem az induktivitás sem százas, a kondik meg egyáltalán nem idevalók!
(#) p_istvan válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Szervusz!

Igen, kell még egy kondenzátor és egy ellenállás:
(#) vicsys hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Kérnék egy kis segítséget LCM3-mal kapcsolatban. Élesztéskor a kapacitás mérés rendben, de az induktivitást nem lehet nullázni. Összezárt kapcsoknál is 100mH(!) körüli értékkel tér vissza és mérésnél is. Frekire 12,4kHz-et és 1,5mV-ot ír ki. Vajon mit nézzek meg? (A relére és a 33nF-os kondira gyanakszom...)
(#) (Felhasználó 5823) válasza vicsys hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
A kondi és a relé rendben (mivel én küldtem ), míg a 100uH teljesen alkalmatlan (túl nagy és a kapcsoló fém része lerontja a jóságát)! A csepp tantálok helyettesítése sima elkókkal nem tudom mit eredményez!
Ja a panel lemosása alapkövetelmény, 1. nem látszik semmi 2. a gyanta nem része az áramkörnek!

A honlapukon van ilyen hiba: Bővebben: Link
Postázd le és megnézem! Lehet, hogy még alkatrész is kerül!

Leiszt Jani
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) zaza99 válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Köszönöm szépen tökéletesen működik. 3 és 10 ohm-nál 3-4%-al többet mutat mint a szonda nélkül persze sima ellenállással tesztelve. Gondolom ennyi kis hibatűrése van. 1 ohm alatt tökéletes. Ezt az eltérést okozhatja az hogy 3.3uf kondikat tettem bele?
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
(#) Sendi válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Üdv neked is. Köszönöm a biztatást. 430 mV lett a vége.
(#) p_istvan válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
A kondenzátorok kapacitása a mért érték szempontjábol nem érdekes. Azt a kis eltérést 1 ohm felett inkább a 22 ohm pontatlansága okozhatja, vagy egyszerűen csak a PIC ADC-jének linearitás hibája is okozhatja a kis mért jelszint miatt.
Esetleg lehet pontosítani a 22 ohm-ot (jelen esetben 500 - 1000 ohm párhuzamosan), ha mégis zavaró...
(#) zaza99 válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Érdekes a dolog mert ha 10 ohm-nál beállítom akkor 3 ohm-nál alig változik valamenyit. De nem lényeg marad így.
In-circuit nélkül a 10 ohm 1% ellenállást 10.8 ohm-nak méri ezzel lehet valamit kezdeni, vagy ez a műszernek már túl nagy?

Köszönöm.
(#) p_istvan válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Ha az InCircuit nélkül is többet mér akkor a 22 ohm-ot nem kell módosítani.
10 ohm-nál már elég kicsi a mérendő fesz ami nem tesz jót a pontosságnak. Mindent figyelembe véve 1 ohm körül várható el a legnagyobb pontosság.
Az ESR pontoságot befolyásolhatják:
- a 3x100 k ohm nem pontos értéke,
- az induktivitás állásban történő nullázás elmaradása (elég egyszer, nem kell ismételgetni, eltárolódik az érték)
- rossz minőségű induktivitás, alacsony Uesr0 érték
- rossz minőségű 33 nF,
- túl hosszú mérővezeték.




(#) vicsys válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
10µF cserélve csepptantálra, 100uH cserélve hosszú lábra és elhajlítva a kapcsoló fémházától, panel lemosva/sterilizálva alkohollal. 1,24-es verzióval semmi nem jó, kalibr. freki nincs. 1.2 hex-el elindul. Viszont az LX állásban folyamatoson "kalibrációs hiba"-t ír ki. Eddig ez legalább meg volt. Nyitott kapcsokkal 39mH-t ír ki. Vajon mit kellene csinálnom? A saját verzióm pöcc-röff indult és abban is a hagyományos vasmagos tekrencs volt tövig beültetve. Már kezdek beleunni....
(#) p_istvan válasza vicsys hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Szervusz!
- A kapcsoló rendben van?
- Nyákon hajszálrepedést-zárlatot kerestél?
- Az 1nF nem zárlatos?

(#) vicsys válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Hoppá, Gyuribá! Ugy néz ki, hogy az LC átkapcsoló egyik fele nem kapcsolóba ment át. Vettem egy szakadást fém tokban, kapcsoló pöcökkel ellátva? Na, ezt álmomban sem gondoltam volna... Vazz....!
Köszi!
(#) vicsys válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 18, 2013 1 /
 
Kapcsoló cserélve és 1nF kimérve. Mindkettő jó, a kalibrálási hiba maradt.
(#) p_istvan válasza vicsys hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Mert nincs oszcilláció, vagy a jel nem jut el a PIC bemenetére! Valahol még mindig folytonossági hiány vagy zárlat van, esetleg a PC beteg.
Egy jó felbontású kép a nyákról? (több szem...)

Ui.
Vagy a kapcsoló megint nem birta a beforrasztást.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) vicsys válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Készítettem 1-2 jó képet: Bővebben: Link
(Mit és hol kellene mérnem?) A kapcsoló most jó.
(#) vargaf válasza vicsys hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Szia!

A kapcsoló lehet hogy jó, de a fénykép alapján a forrasztóón össze van folyva a lábainál.

Üdv.: Feri

DSCN0003.JPG
    
(#) vicsys válasza vargaf hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Nincs, csak úgy tűnik. A kapcsoló üzem közben is kimérve. Nincs zárlat.
(#) p_istvan válasza vicsys hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Az élesztésnél szükséges méréseket Hp41C kolléga szépen összefoglalta, Bővebben: Link

A 3 x 100 és a 47 k ohm-ot is nézd meg! Az utolsó előtti szinjelölésnek narancsnak kellene lennie, ha jól gondolom, de az én monitoromon inkább lilának tűnik... lehet optikai csalódás, de ki tudja!

A gyanta valóban nem való egy műszerbe, meglepő dolgokat művelhet, nemrég én is tapasztaltam egy MAX4239-el épített érzékenyebb áramkörben, amit pedig előzőleg lemostam izopropil alkohollal, de még utána is maradt valahol egy kb. 3-400 M ohm-os átvezetés. További denaturált szeszes, majd izopropilos tisztítás után lett tökéletes.
(Mellékeltem azt első tisztítás utáni képet, ami után még volt némi átvezetés)



DSC01105.JPG
    
(#) erdgab válasza vicsys hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Bocsásd meg nekem,kövezz meg,de ez a panel nekem nem tetszik.Nem igazán tudtam megállapítani,hogy kémiai ónozott e vagy sem,de ha az enyém lenne,én egy az egyben átfuttatnám a vezetősávokat ónnal,a nagy felületeket csak annyira,hogy legyen egy biztos vezetési vonal.Egy kémiailag ónozott panelt nemrég kellett átfuttatnom ónnal (Alkatrészteszter) mert 3 ókuláréval és 2 nagyítóval sem találtam meg a hibát.A kapcsolóknál mintha hideg forrasztást vélnék látni.István által említett ellenállás színkódjában én is lilát látok.Van még pár forrasztási pont ami nem igazán jó szerintem,de Te biztosan jobban látod.Megkockáztatom,ezt a panelt nem Te készítetted és mintha nem is Te forrasztottad volna.Bocsáss meg nekem,ha túl nyers voltam.
(#) Leadtek hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni LCM3 műszerrel kapcsolatban. Az ESR mérés kijelzése nem teljesen világos és nem is találtam rá egyértelmű magyarázatot. Mérés közben az érték (például 1000µF 16V kondi esetén) 20-130m ohm között ugrál. Közben a C mellett m16 és m25 között változnak az értékek de néha megjelenik egy pillanatra sz17 is. A verziószám 1.30 és kalibrálva van a leírás szerint. Mitől lehet ez az ESR ugrálás, egyáltalán normális? Ha igen akkor honnan lehet tudni melyik a helyes érték? Nem mindegy, hogy 20 vagy 130 m ohm.
(#) l48 válasza Leadtek hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
A jelenség teljesen normális abban az esetben ha az érintkezés a mérőzsinór és az alkatrész között nem korrekt. Rövid és jó minőségű csatlakozó dúgó,aljzat,csipesz stb
Következő: »»   119 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem