Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LC mérő
Helló!
3 oldalt kell visszalapoznod itt, 2020 aug. hozzászólások! https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2373675.html A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2023
Köszönöm a segítséged!
Üdvözletem! Köszönöm a segítőkészséged! Ha valóban tudnál segíteni, megköszönöm! Nem kérem ingyen! Főként a transzformátor mérete miatt nem ragaszkodnék a teleptartóba erőltetni a táplálást. Amellett valóban nem tudom mekkora áramot igényel. Talán a földelés biztosítása miatt is célszerű magát tápot földelni, onnan már adja magát a műszer földelése. A gépkönyvet olvasva -kissé halványak a rajzok. A mérő erősítő része és a mérőhíd ugyanazt a feszültséget igényli vagy nem? A 13. oldalon, az 5.1.2. Ellenállás mérés külső teleppel részben a "Mérőhídra adható tápfeszültség értékét" táblázatot nem értem. Ez miként valósul meg a belső elemekkel és miként a táppal? Köszönöm!
Jelen, ha már így meg lettem szólítva ennyi év után.
![]() Megint letöltöttem a dokumentációját. 12 db klasszikus "rúdelem", mostanság "D" méret látja el a két IC tápfeszültségét, összesen 2 x 9 Vdc. A teleptartóba simán belefér egy kisebb transzformátor, két kondenzátor és stabilizátor IC-vel. Arra alapozom, hogy egy rúdelem 34.2 × 61.5 mm, 12 meg aztán sokkal nagyobb. ![]() Nagyobb transzformátorral jobban jársz, mert kisebb teljesítményűnek durván magasabb az üresjárási feszültsége, és a primerje is hamarabb (akár gyárilag) is szakadt lehet. Szerintem fúr, farag és káromkodik. El leszel vele egy darabig, különösen ha nem tudsz 3D nyomtatni, és Kínából NYÁK-ot rendelni hozzá (hogy kultúráltan nézzen ki).
Most jövök rá, hogy csak a felére válaszoltam.
![]() Az előfeszítést nem az elemekről veszi, és csak speciális esetekben van rá szükség, lásd csatolt képernyőmentés. Amúgy önmagában nevetségesen kis fogyasztása van, ha veszel bele egy garnitura "tartós" elemet, akkor szerintem annak az árán ugyan legalább kétszer megebédeltek, de elemet cserélni nem kell.
Nincs olyan felkészültségem, azért kerestelek meg... Egyiket sem tudom megcsinálni.
Sajnos "úgy" nem tudok segíteni, hogy megcsinálom neked, még fizetségért sem.
De kérdezd meg apróhirdetésben, biztosan akad aki megcsinálja. Én itt tudok benne segíteni ha kérdés vagy rajz kell. Mellesleg egy fénykép a teleptartóról sokat segítene...
Kedves csoporttársak!
Valaki tudja, esetleg hol lehet még kapni LCM3 ESR mérő kittet? De legalább panel és a PIC16F690 kellene az utolsó verziójú programmal ami már áramkörben is képes mérni. Üdv.
Szerintem már senkinek nincs kittje, talán vannak még elfelvő nyákok, a többi alkatrész is összeszedhető, PiC is, programja is megvan.
Azt is meg lehet beszélni szerintem hogy valaki megveszi a PICet és felprogramozva továbbadja neked.
Nézegesd a jófogást ott egy illető szokott árulni készet, most épp nem hirdet. Vettem tőle én is de vissza is küldtem neki, mert az induktivitás mérés része hagy némi kívánnivalót maga után. Ha lényeges az is, pláne a vasmagos kivitelek akkor inkább vegyél egy DER EE DE-5000-et vagy valami hasonlót.
PIC szerintem van nekem. Beégetni is tudom a progit. Meg tudok adni hozzá pár alkatrészt, kapcsoló, relé, induktivitás. Ha érdekel szólj és összeszedem ami nekem van hozzá.
Köszönöm a válaszod. Ez melyik nyákhoz van?
Én ezt találtam: http://skory.gylcomp.hu/kistap/LCM3-auto-off.html Üdv.
Inkább ezt nézd: Bővebben: Link
Időnként hirdetnek páran nyákgyártást, a belinkelt cikkben pedig van nyákterv, ami alapján akár le is gyártható.
Köszönöm, elnéztem, én is ezt a linket akartam felrakni. Nem tudom valaki legyártatott-e erről nyákot, mert több hiba van rajta Eagle szerint. Átfedések, stb. Próbálom kijavítani, de lehet, hogy valami régrebbi nem javított tervet sikerült felrakni.
Ez annak idején egyoldalas panelra készült, és az alkatrész oldali vonalak átkötésként vannak megvalósítva. Kétoldalas panelként legyártás előtt, esetleg kicsit odébb kell húzni néhány vezetősávot, és már jó is lesz.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |