Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Canon nyomtató probléma
 
Témaindító: Hurka, idő: Feb 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 45
(#) Hurka hozzászólása Feb 12, 2007 /
 
Hellosztok!

már kb 8 éve használok egy Canon S400-as nyomtatót. Tegnap óta ad egy hibajelzést, hogy ,,a használt tinta tároló megtelt''. voltam egy szervízben, hogy ennek a hibának köze sincs a használt tinta tartóhoz.

A LED villanása : Sárga-sárga-sárga-sárga-sárga-sárga-sárga-sárga-zöld, egy idő után Sárga- zöld.

Emiatt nem kommunikál a géppel, nem tudom használni. Ha bármilyen ötletetek van, kérem, osszátok meg velem.

Segítségeteket előre is köszönöm: Hurka
(#) eSDi válasza Hurka hozzászólására (») Feb 12, 2007 / 2
 
Minden tintasugaras nyomtatóban van egy tartály amiben az a tinta gyűlik amit a fej tisztításakor elhasznál a nyomtató. Ezt csak szervízben tudják kicserélni. S ha a szervízben ezt nem tudták, akkor......
(#) Hurka válasza eSDi hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
nem tudod véletlenül, hogy az S400-asban merre felé van?
Üdv.: Hurka
(#) eSDi válasza Hurka hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
Meg nem mondom.... próbáltam rákeresni egy szervízkönyvre, de semmi siker... De szerintem ahol a fej parkoló állásban van. annak a közelében lehet.... Legalább is az én HP nyomtatóm ott pucolja a fejet...
(#) Hurka válasza eSDi hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
No, senki??? :no: :no: :no:
(#) Tom159 válasza Hurka hozzászólására (») Feb 12, 2007 / 4
 
Üdv
Tudod, nem akarlak elkeseríteni, de dobhatod ki a nyomtatót.
Hogy miért?
Hát a Canon -ba sok okos ember dolgozik.
Régebben úgy volt hogy ha kifogyott a tinta akkor nem tölthetted újra mert a nyomtató letiltotta a patront. Most kitalálta ez a sok okos ember, hogy ha kifogy a tinta akkor töltheted újra ezerrel semmi baly nem lessz, viszont egy idő után nem a patront tiltja le a nyomtató, hanem " önmagát" . Ezzel csak az a baj hogy ez az önletiltósdi a nyomtató programjába van írva ( mármint abba a programba amit malyd beleégetnek a vezérlő ic -be).
Amúgy megézheted ha akarod merta a használt tintatároló ott van ahova a nyomtató kikapcsolt állapotban leállítja a fejet, pontosabban mögötte. De ez nem HASZNÁLT TINTA TÁROLÓ hanem egy " MECHANIKUS SZIVATTYÚ " mint amivel a vért is szokták ide-oda nyomatni, szóval az egyik végén bemegy a nem használt tinta és kilyön egy olyan szivacscsal borított nyitott részre, ahol egy idő után megszárad és kész :yes: .

ui.: Azon a hely ahova nyomja a nem használt tintát, semmilyen érzékelő nincs, ezért már elvből sem lehetséges az érzékelése. JA remélem nem keserítettelek el agyon.
üdv
Tom
(#) wadember hozzászólása Feb 13, 2007 / 1
 
nekem IP1000-es van ua ezzel a hibával vágták hozzám de hamar megtérítettem

1 húzz ki mindent a nyomiból
2 Power lenyom és tart majd tápot neki
3 ha feléledt akkor mégegyszer power
4 ki kellett hogy kapcsoljon
5 bekapcs és örül

nekem kiválóan megy
(#) Hurka válasza wadember hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Hello!

Köszönöm az ötletet, kipróbáltam,de sajnos nem megy. Valami más ötlet?

Üdv.: Hurka
(#) Tom159 válasza Hurka hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Hello
bocs elfelejtettem van valami konbináció, mint amit wadember is írt csak már elfelejtettem, hasonló hozzá de mégis más. Ha gondolod megpróbalom felkutatni, de nem lessz könnyű.
(#) Tom159 hozzászólása Feb 13, 2007 /
 
A canon egy kicsit furcsább.
Ha még a régi nyomtatód van, abban nincs semmi elekronika, csak egy kis szivacsos műanyag tartály a parton. Olcsón lehet utántölteni.
Viszont a Canon kitalálta, hogy kb 50 patron után a nyomtató tilt le!
Ha letiltott, a gép kiírja nyomtatás előtt, hogy megtelt az elhasznált tinta tárolója. Illetve villog a narancssárga led 6-ot, vagy 8-at.
Ezellen régebben létetek okosságok, pl gombok megfelelő sorrendű nyomogatása, majd később service tool-ok, de ahogy fejlődtek a nyomtatók, úgy lehetett ezekkel kudarcot vallani.
A Canon szervíz 8000HUF-ért megcsinálja.... Nagyobb értékű nyomtatónál van is értelme, de egy i300-nál nincs.


Ez gyubear egyik hozzászólása http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_2309.html
innen, és sajnos igaza van. Esetleg Még ha tálálnál service toolt-t akkor talán menne
(#) Hurka válasza Tom159 hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Légyszíves kutasd fel! Üdv.: Hurka

Aki tud mindani vmi ötletet, pontot adok érte!!! Nem is egyet!

Üdv.: Hurka
(#) Topi válasza Hurka hozzászólására (») Feb 13, 2007 / 4
 
Tessék:

Waste Error Reset

1: Power off printer
2: Hold Resume button then press and hold POWER, the beeper will sound once.
3: Hold POWER and release RESUME
4: Press RESUME twice
5: When the indicator lights steady, press RESUME three(3) times. The indicator should be orange.
6: Press Power to set data

http://www.uktsupport.co.uk/canon/bj/s400.htm

Szerk: Ott a táblázatban, hogy Waste Full -> 6 x Orange
Magyarul a Te esetedben 6szor sárga utánna meg...

Kapok pötyőt??
(#) huba válasza Topi hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Huha ennek nem örülök nekem S450esem van szoval ennek is ez lessz a végzete hogy mit ki nem talanak. Persze vásárláskor nem kötik az ember orrára hogy csak x rend patront cserélhet és utána viheti a begyüjtöhöz
(#) Topi válasza huba hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Áááhh...
Akkor miért S400-at írtál... Vagy negyed óráig kerestem ezt mire megtaláltam... Erre kiderül, hogy rossz típust írtál, és nem ahhoz találtam...
Bár az error-ok úgytűnnek ugyan azok...
(#) Hurka válasza Topi hozzászólására (») Feb 14, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!

No, változott a hiba... most már nem az a hibajelzés, mint eddig, hanem mostmár sárga-zöld, de úgy indul, mint mindig... Ja, és ha csatlakortatom az USB-hez, akkor azt írja ki, hogy CannonBj F360

Üdv.: Hurka
(#) huba válasza Topi hozzászólására (») Feb 14, 2007 /
 
Topi féreértesz. Én nem Hurka hanem huba vagyok csak azt mondtam hogy elöbb utobb az én nyomtatomnak is ez lessz a sorsa,
(#) Topi válasza huba hozzászólására (») Feb 14, 2007 /
 
Huhh... Na nagyon :lama: voltam...
(#) wadember hozzászólása Feb 15, 2007 /
 
Szasztok kicsit gáz van a nyomimmal (Canon IP1000) valszeg nem zárt rá rendesen parkoló állásban a fej a szivacsokra ugyhogykicsit megszáradt
szal tudja valaki miveeel lehet ezt a szemetet feloldani a szines részbe sikerült életet lehelni de a fekete naon silány próbáltam venni uj tankokat és tisztytani, pihentetni de nem javult túl sokat kár lenne érte mert hulla olcsó a tinta hozzá
(#) wadember válasza wadember hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
valaki vagy bárki ötlet?
(#) GRicsi hozzászólása Feb 16, 2007 /
 
Hali! Nekem van 1 epson stylus cx3650 es nyomtatóm. Sajnos nem tom mért de a piros tinta nem akar menni. A fejet m?r kitisztítottam denem lett jobb. Mivel tudn?m kitisztítani és hogyan?
(#) Hurka hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
Na szervusztok!

Képzeljétek, ma délután sikerült visszahoznom az S400-ast. Találtam hozzá szervízkönyvet...

Nah, még egyszer köszönöm mindenkinek az együttműködést!

Üdv.: Hurka
(#) Topi válasza Hurka hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Nekem nincs Canon nyomtatóm, sőt, a HP márkáról soha nem mondanék le, de azért megoszthatnád a nagyérdeművel hogyan is csináltad.
Talán másoknak is segít. A Service-manualok nagyrész mind fizetős.
(#) Hurka válasza Topi hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Szia Topi!

Az adatlapot nem s400-hoz, hanem BJC-3000 -hez találtam, ami gyakorlatilag ugyanaz. Direct linket nem adok, mivel a beszerzsi forrás nem volt teljesen törvényszerű. Végül is a Waste Ink Count. Reset segített neki.

Üdv.: Hurka
(#) Hurka válasza Hurka hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Nem adatlep, service manual...

Üdv!
(#) Topi válasza Hurka hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
De eljárást, hogy mit csináltál azt elárulhatod a többieknek
(#) Hurka válasza Topi hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Szia!

1. Resume lenyom, tart.
2. Power lenyom, tart.
3. Resume felenged, power tart.
4. Resume dupla katt.
5. Power felenged
6. Resume-mal kiválasztod a szervízkódot(ebben az esetben 3-szor megnyomod).
7. Kikapcs.
8. Bekapcs és örül

Röviden ennyi!
Üdv.: Hurka
(#) Toth Karl hozzászólása Dec 11, 2007 /
 
Na nekem egy iP2000-esem van vajon ehhez is be válna?
(#) Krisz03 hozzászólása Feb 2, 2008 /
 
Hali!
Adott egy jó öreg Canon BJC2000-res nyomtató, ami olyat csinál, hogy ha áramot adok neki, akkor mozgatja ide-oda a fejet (ez megszokott), viszont pár mp múlva behozza középre, mint amikor kinyitom a fedelét, hogy patront lehessen cserélni. Nyomtatni persze egyáltalán nem lehet így vele.
Tapasztalt már valaki ilyet? Megzakkant az elektronikája (esetleg letiltotta magát), vagy valami egyszerűbb, könnyen javítható baja lehet? A fedelén lévő kapcsolót kimértem, annak semmi gondja. Tehát nem hiszi azt, hogy nyitva lenne a fedél.
Krisz
(#) AMD válasza wadember hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Ha arra gondolsz hogy a fejbe száradt a tinta akkor a következőt kell tenni: Egy edénybe vizet forralsz és a forró gőz fölé teszed a fejet. Nekem is volt olyan hogy a fekete patron beszáradt és így hoztam rendbe.
(#) AMD válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Nem lehet hogy hibás a fej? Próbáltad kivenni hogy akkor mit csinál? A gép nem ír ki valami hibát pl: hibás patron, nincs patron behelyezve? A kapcsolót fol mérted be? Ahol a nyákra van ráforrasztva vagy közvetlen a kapcsolónál? Nem lehet kontakthibás?
Következő: »»   1 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem