Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   113 / 219
(#) Gery78 válasza atka8918 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
A JLH-nak nem szabad búgni, az valami földelési probléma lesz. A bemenetnek megvan rendesen a földje? Közvetlenül a bemenet mellé tetted a földelést? Csillagpontos a földelésed? Milyen ez a búgás? Ha közelítesz a drótok felé erősödik?
(#) atka8918 válasza atka8918 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Rövidre zárt bemenettel a kimeneten semmi zúgás nincs. Egyébként jól szólna, ha nem lenne benne ez az igen nagy búgás.
(#) atka8918 válasza Gery78 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Idáig pc-ről adtam a bemenetre a jelet, megpróbáltam egy elemes mp3-ról így mérséklődött a zúgás körülbelül a 10%-ára.
(#) Orbán József válasza atka8918 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Megerősíthetem, hogy a JLH - és a többi erősítő sem - alapból nem zúg. Az enyém teljesen felcsavart potival 5 cm-ről hallom a hangdobozból halkan, hogy be van kapcsolva az erősítő.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2013
(#) atka8918 válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Többi erősítőm nekem is csendbe van és azokat is én raktam össze, bár mint említettem ez még csak összevan kábelezve próba jelleggel, nincs bedobozolva.
(#) CIROKL válasza atka8918 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Amennyiben rövidre zárt bemenettel nem zűg akkor máris a kábelezésben illetve az árnyékolt kábelben keresendő a hiba oka! Egy képet kérnék ?
(#) atka8918 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Itt egy két kép. Hosszúak egy cseppet a vezetékek.
(#) Kovácsgabi válasza atka8918 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Árnyékold a bemenetet, talán segít.
(#) atka8918 válasza Kovácsgabi hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Földhurok vagy mi nem lehet?
(#) Alkotó válasza atka8918 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Itt egy csatorna látszik, amiben elég ritkán van földhurok.
A panelterven már elvileg lehet hiba, mert ott egyáltalán nem mindegy hogyan vannak felfűzve a különböző áramigényű alkatrészek.
De -Cirokl véleményével egyetértve- a kábelezés tűnik problémásnak. A hosszú kábel az mindig rosszabb mint a rövid. Itt ezt a végletekig túlzásba vitted. Mindenképpen le kell a vezetékeket értelmes hosszúságúra redukálni. Feltételezve, hogy a bal oldalon lefelé elhaladó vezeték a hangszóróra megy, 2 alapvető módosítást javaslok.
1. Az egyenirányító és a puffer közti vezeték kritikus szakasz. Ide szinte kötelezően a lehető legrövidebb és legvastagabb keresztmetszeteket szokás használni (nálad két hajszál tekereg ott, méghozzá jó hosszan). Ezt addig lehet fokozni, hogy már nem is vezetékeket, hanem réz-síneket használnak a kötéshez.
2. A hangszóróhoz menő vezeték "meleg" pontja az erősítő panel kimenetére csatlakozik, ami rendben is van. De a hideg pontjának nem az erősítőből kellene táplálkoznia, hanem a tápegység panel GND pontjából. (És ugyaninnen megy egy másik vezeték a végfok panelhez is, a tápfeszültséggel együtt.)
(#) atka8918 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Na megvan a hiba okozója, valóban a kábelezésben volt a gond. A bemeneti jelnek a negatív részét egyből a táppanelra, a hangfalét is a táppanelra kötve tökéletesen csendben van az erősítő. (tehát nem az erősítőnek a paneljára kötöttem) Köszönöm mindenkinek, aki segített és bocs, hogy raboltam az időtöket a hülyeségem miatt. Természetesen a kábelek vastagabbak lesznek, ezt csak próbaképpen, hogy működik-e az én nyák tervemmel a cucc. Még egyszer köszönöm
(#) CIROKL válasza atka8918 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Na ez is megoldva , de majd a végleges szerelésnél , dobozolásnál azért figyelj a tervezésre és ha lehet minnél rövidebb vezetékeket használj főleg a tranzisztoroknál !
Nézd csak mennyi drótot használtam fel !
A nyugalmi áram nálam az ajánlott 1,2 A a végtranzisztorok 20 éves 2N34442 -es
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2013
(#) atka8918 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Hát nálad nem a vezeték vitte el a költségvetést azt látom
Nálam most próbára 0,5A lett a nyugalmi áram, így olyan 39 fokos a borda, bár pofával lefelé volt a borda. Nem sokat tudott szellőzni. Nálad kb. mennyi a hőmérséklete? Meddig lehet elmenni fokba,hogy ne legyen gond a tranyókkal? Ezek a tranyók 200ft/db áron voltak 2n3055-ösek. (Nem túl biztató) Nem tudom mit bírhatnak
(#) CIROKL válasza atka8918 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Mennyi fok ? passz nem mértem soha de ha megnézed a foto albumban az én példányom olyan orosszosan túlméretezett így nem vészesen csak kéz meleg vagyis 40 fok körül lehet !
(#) atka8918 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Aha értelek. Csak attól tartok ha feltekerem 1A-re az áramot tojást süthetek rajta. Még a 80 fokot is sokallanám.
(#) Orbán József válasza atka8918 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Nálam a tranyó kalapja 50-60 Celsius között van. MJE15003-ak. Eddig nem panaszkodtak.
Táp 26V, áram 1.4A terhelés 4 Ohm.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2013
(#) ninor hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Tudom, hogy nem feltétlenül ennek a fórumnak a témájához tartozik, de mivel mindkét itt leírt erősítő A osztályban dolgozik ezért szeretném az itt fórumozók tanácsát kérni az alábbi problémák megoldásához.
Építettem egy JLH-t és a lenti kapcsolási rajzon szereplő fejhallagató erősítőt. Mindkét készülék pontról pontra ugyanazt a hibát produkálta a mit itt leírok.
A fejhallgató erősítő külső tápról üzemel. Annyit változtattam rajta, hogy a C8-as és a C16-os becsatló elektrolit kondenzátorok
helyett 1u-os olajpapír kondikat tettem az IC-k gyári ajánlása szerint. Kipróbáltam a kész erősítőt dobozolva és készülékház nélkül is. A problémám mindkét esetben a következő. Ha a becsatoló kondik elé nem teszem be az 50K-os hangerőszabályzó potmétert amit a tervező ajánlott, és változtatható kimeneti jelszintű CD-ről hajtom meg, akkor szépen tisztán szól mindenféle gerjedés és búgás nélkül. ( A CD-ben lévő poti a kimeneti műveleti erősítő után van.) Bár a 300 Ωos HD650-emmel brutális hangerőt produkál, ami azt jelenti, hogy a CD 25 kOhmos potiját negyedig tekerve a hangerő eléri a hallgathatóság felső határát nálam. Ha azonban bekötöm az 50 k-os potmétert, és a fix kimenetről hallgatom, akkor az erősítő elkezd gerjedni, oly módon, hogy az első harmad állásnál csak kicsit zavaró a búgás, ezután elviselhetetlen, majd az utolsó harmadban fokozatosan elhalkul a gerjedés. Az előbbiekben leírtakat úgy is produkálja, ha nincs a bemenetre készülék kötve, és úgy is, ha van. Potméterrel szerelve a becsatoló kondi házát megérintve komoly búgást gerjedést produkál, míg fixre kötve érzéketlen a tapogatásra.
Szerintetek mi lehet a probléma, és hogy tudnám megoldani azt, hogy a poti teljes skáláját ki tudjam használni a hangerő szabályzásra minőségromlás nélkül?

Előre is kösz.
(#) reloop válasza ninor hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Ne tedd fel kétszer ugyan azt a kérdést! A választ megírtam az előbbi helyre.
(#) ninor hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Igazad van, de úgy gondoltam, hogy nem ugyanazok olvassák mindkét topic tartalmát.
Bocs.
(#) keszeg01 válasza ninor hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Nincs más potid bármilyen nekem egy bontott van és tökéletes, és az árnyékolt kábel sokat segít.
(#) ninor válasza keszeg01 hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Az új poti előtt kipróbáltam két bontottal és ugyanez volt a helyzet. Valószínűleg kipróbálom az árnyékolt kábelt.
(#) cornel hozzászólása Jan 27, 2013 /
 
Udv! Az olajpapir becsatolo kondit erdemes bekotni a tapegyseg kozponti negativ pontjara a fem burkolata miatt. (kicsit megkaparod,es raforrasztassz egy vezeteket) A ket becsatolot kulon-kulon erdemes bekotni!
Nekem ugyanezt a jelenseget orvosolta.
Remelem segitettem!
(#) ninor válasza cornel hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Köszönöm a héten kipróbálom.
(#) Orbán József válasza cornel hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Én egyszerűen a bemenet közelében rögzítettem a sasszira őket, ahova a legrövidebb út miatt optimálisan elhelyezkedett. Így, ha nem is tudatosan, de földeltem a fémházakat.
Előtte a nyákon volt a helye az eredeti becsatolónak, aztán az a nyákban hagyva kimaradt a funkcióból.
Nem tudom, mit kellett volna csinálnom, hogy legyen brumm, mert egyáltalán nem volt, nincs.
(#) reloop válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Sziasztok!
Az a tapasztalatom - gondolom nem vagyok vele egyedül - az erősítő közelében elektromos készülék ki/be kapcsolására pattanás hallatszik a hangszóróból. Most próbáltam pusztán akkumulátoros táplálással (bemenet rövidre zárva), sajnos még így sem hibátlan. Érdeklődöm, van-e valakinek megoldása a problémára?
(#) CIROKL válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Nálam ilyen jelenség nem keletkezik , de holnap tesztelni fogom különböző fogyasztókkal ...
(#) reloop válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Az erősítő lég-szerelt állapotában egy terheletlen hosszabbító konnektorba dugása is hallható a hangszórón. Roppant szeretnék a végére járni, mi okozza.
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Szia! A bementet átkötöttem rövidre, jelkábelt kihúztam, és pattog. Este " lábujjhegyen" hallgatva nem az igazi.
(#) keszeg01 válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Az enyémben semmi kompenzálás nincs és teljesen érzékletlen az álltalad leírtakra , kipróbáltam most bedugtam egy hajszárítót a végfok mellé és semmi pattogás nem hallodtam.
(#) reloop válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Következő: »»   113 / 219
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem