Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   38 / 113
(#) (Felhasználó 46585) válasza szamóca hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Még nem is láttam ilyen orsót, hogy a közepe olyan mint egy 18 cm-esnek. Fura...

Tíz év után kicsomagoltam a régi cuccaimat. Ez egy Akai GX620. A magnó 22 éves és semmi baja nincs. Örök darab, pedig eleget volt nyúzva...
Meg van hozzá szalag is. Azok le voltak fóliázva ilyen konyhai izével. Mintha újak lennének, pedig akkor vettem, amikor a magnót. Persze mindent regényes körülmények között... Egyszerűen gyönyörű a hangja...nem tudok betelni vele.

Akkoriban az álmom egy GX747 volt, nekem az tetszett a legjobban, hihetetlenül szép darab. De ahhoz nem tudtam hozzájutni.
(#) (Felhasználó 46585) válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
A szalag jellemzők lemaradtak. Valamiért nem tudom ide feltenni. A gyári összehasonlítás alapján kicsit jobb, mint az UD.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2013
(#) (Felhasználó 46585) válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Meg attól is függ, hogy milyen gyártmány. Az enyémek back coated, ha jól gondolom, ez azt jelenti, hogy nem a hátsó oldala a fényes, sima, hanem az, amelyik a fejekkel érintkezik. Nekem nagyon ritkán kell pucolni a szalagvezető pályát. Persze egy AGFA után nem ilyen rózsás a helyzet... Szerencsére azokat már régen kidobáltam.
(#) szamóca válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Nem tudom hogy most örülsz, vagy dicsekedsz-e, de mindkettőt meg tudom érteni.
Nagyon szép a cucc, gratula.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Na én meg csak örülnék ha egy ilyen gépen lenne !
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Árulnak most egy PIO 707-est Lacus! (150-be)
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2013
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Na igen ha nem 2013 -at irnánk , 150 hu szép !
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Hagyd már! Képzeld, egy eredeti komplett fejgarnitúrát 300-ba küldenek az usákok a 909-hez!
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Az is szép összeg ,anno a 80 -as években volt szalagos magnóm AKAI 4000 GX és én azt is vissza emlegetem állandóan , ja és a 70 -es években Tesla B100 ami elkisért sok éven keresztül , na nekem ennyi a szalagos magnó történelmem a komolyabb gépeket az egykori Tánács körúti műszaki bizományiban csodáltam csak !
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Nekem húsz éve csak emlékeim vannak ezekről a szalagokról. Akkoriban az AGFA nem volt rossz.
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Én meg meló után eljártam a BÁV-hoz sajdítani a szívemet, mert 6-12 havi keresetem volt egy-egy ilyen csoda. A 4000GX azt hiszem 15000Ft volt használtba amikor lehetett náluk kapni. Négy havi teljes bérem volt annyi.
Akkortájt a HIFI magazin írta róla, hogy egy nagyon jó elektronikára, egy spórolós mechanikát építettek a japók.
(#) (Felhasználó 46585) válasza szamóca hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Én azon döbbentem le, hogy 10 év raktározás után sincs semmi baja. El sem tudom képzelni, hogy rakhatták össze.

Az IKA-ból való, akkoriban 540 USD volt... Egy barátom barátjának a barátnője jött haza és kellett neki a forint. Vett nekem egy magnót, én meg kifizettem forintban. A probléma csak az volt, hogy honnan lesz hozzá szalag... ? Elmentem egy boltba, valahol az Astória mögött egy kis utcában volt. Egy darab üres fém orsó 4700,- Ft-ba került. Kb. egy havi fizum. Ácsorogtam, álmodoztam. Jött egy fickó és eladásra kínált egy ilyen Maxell szalagot. Elkezdett remegni a lábam, meg mindenem... Mondtam, hogy beszéljük meg odakint. Kimentünk, megvettem 2000,-ért egyet. Aztán még hozott valahonnan Bécsből vagy 50 db-ot. Egy részért a barátom vette meg, közben ő is vett egy 620-ast. A maradék szalagot, - vagy 20-at eladtam... Kiderült, hogy volt egy ismerőse egy bécsi szalaggyárban... Szóval, kell hozzá némi szerencse... Volt előtte néhány magnóm, hát volt szenvedés velük...még építettem is valami roncsból. Egész jó volt, csak a szalagvezetést, gyorstekerést nem tudtam igazán jól megcsinálni. Azért ez nem a konyhaasztal sarkán megépítem kategória... Meg hát az alkatrészbeszerzés abban az időben nem úgy volt mint most.

Az RT 909-est többet is láttam egy időben az ebuy-en. Volt 355 USD-ért is. Meg jóval többért is...inkább a postaköltség ami sok. De van többféle AKAI, meg egyebek is. Inkább a szalag a probléma, mert a jó, az nagyon drága. De ez már lejárt hangrögzítési módszer. Szépek, jók, de mégis csak a múlt. Akinek van, az vigyáz rá, akinek nincs, az arra gondol, milyen jó lett volna akkoriban...most már csak nosztalgia, bár hihetetlen, hogy mit tudtak ezek a gépek.
(#) (Felhasználó 46585) válasza szamóca hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Pedig a 4000-es "csak" 12000,- Ft körül volt a Keravillban, csak éppen a hétköznapi ember nem jutott hozzá... pedig nagyon találékonyan próbálkoztam, de nem ment a dolog.

Ezt a spórolós mechanikát ( vagy ilyen kézzel működtetett mechanikát ) még a komoly, nagy gépeikbe is beépítették.

BÁV? Kedvenc helyem volt... Utánna egy hétig depis voltam....
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2013
(#) szamóca hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Hagy legyen itt, ha már annyit beszélünk róla.
(#) (Felhasználó 46585) válasza szamóca hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Nem akarok senkit sem uszítani, de van egy a Jófogáson...

http://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Akai_Gx4000D_7931321.htm
(#) elektrorudi válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Az a baj ezekkel a gyönyörű készülékekkel, hogy... mire használnánk? ...mit vesz fel vele az ember? Régen vinilt, rádióadást rögzítettünk, de manapság... minek? Ha már élő műsor rögzítésével pepecsel valaki, akkor ahhoz nem elég jó...
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Nálunk 1979 -ben a GX4000D kereken 14900 forintba került a B100 pedig 4900 Forintba , találtam a foto albumomba egy 1979 -es képet amikor még ifju titánként a Discot nyomtam , /Laci nézd csak milyen erősítő volt és milyen hangsugárzó eszköz ! A mikrofon ha jol emlékszem BEAG 58 , a fejhallgató a mai napig megvan ami tetrotronic névre hallgat és ez akkor 990 forint volt / Talán felismerhető vagyok a képről hátulról .
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2013
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Mindenütt az 453-as volt, hisz kevert meg erősített is. Suliknak a fő gépe volt. A koleszba is ilyennel stúdióztunk anno. És a BEAG-ok.
Akinek volt 2x100W-ja, az már menőnek számított, manapság meg elsőre ennek a dupláját akarják építeni az amptitánok. Szép idők.

Kis olvasnivaló.
(#) (Felhasználó 46585) válasza szamóca hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Nagyon jó az olvasnivaló... ismerős történet. Igaz, nekem csak 20 évet kellett várnom. Na nem a kis copfosra, az már sokkal előbb megvolt, hanem a magnóra...
(#) veroka válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Ezeket az orsókat most gyártja valaki, én a Vaterán láttam a hirdetést. Így több szalag fér rájuk (és összekuszálhatja a szalagfeszítést, nem véletlen a reel size kapcsoló )
(#) (Felhasználó 46585) válasza veroka hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Szalagot, meg orsót lehet kapni, de szerintem azok megmaradt, vagy használt, vagy elfekvő készletek. Nem hiszem, hogy gyártanák, olyan kicsi már rá az igény. Sajnos... De azért elképzelhető, hova fejleszthették volna mind a szalaggyártást, mind a magnógyártást, ha nem jön a CD lemez... Illetve, már annak is leáldozóban van. De a bakelittel ugyanez a helyzet.

Nincs problémám azzal a kapcsolóval, miután csak nagy orsóim vannak.
(#) szamóca válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
A CD-nek is annyi.

30years.gif
    
(#) (Felhasználó 46585) válasza szamóca hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Hm... hát igen.
(#) szamóca hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
Egy kép.

08.jpg
    
(#) CIROKL hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
Na ez nagyon szep hol van ennyi szep keszulek.
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Nem tudom, de Fehérváron van egy eladó 707-es.
(#) szamóca hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
A 70' PIO-k megmozgatják az ember szívét.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013
(#) (Felhasználó 46585) válasza szamóca hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Azért a Revox-ok sem kutyák...
(#) veroka válasza szamóca hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Vagy az utolsó képen fenn középen a GX635. A maga korában mind csúcskészülék volt (azaz ma is azok).
(#) (Felhasználó 46585) válasza veroka hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Milyenek lennének ezek a magnók, ha nem jött volna a CD? Vajon milyen szintre lehetett volna még fejleszteni ezeket, meg a szalaggyártást? Kár, hogy már nem tudjuk meg...
Következő: »»   38 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem