Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Chip tuning
 
Témaindító: rwtop, idő: Máj 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 8
(#) GeryMix válasza Attix70 hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Mivel nem a tiédből lett kiolvasva, hanem valaki máséból... Gyári szerviz programmal lehet visszaírni. De egyébként van valami jelentősége?
(#) Attix70 válasza GeryMix hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Nincs jelentősége , köszi .
(#) Turbina33 válasza GeryMix hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Tipp esetleg,hogy mit vegyek?
(#) GeryMix válasza Turbina33 hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
milyen ecu van benne?
(#) Turbina33 válasza GeryMix hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Jó kérdés,feltettem a delikvensnek!
(#) Pakli hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
Sziasztok

A problémám a következő:
skoda oktáviám 1.9 tdi melegen nehezen indul
Olvasgattam utána, hogy szoftosan meg lehet oldani.
A kérdésem a következő: Hogy és mit csináljak
(#) atiotezer hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
NEM lehet szoftveresen. Vidd el szervizbe, megmondják mi a baja.
(#) Pakli hozzászólása Okt 12, 2012 /
 
Sziasztok van nekem egy Renaut Clio -m 1.5 dci 2002-es 82le-s
Tud valaki hozzá egy tuning tartalmat?
Előre is köszi
(#) kiralysa hozzászólása Nov 16, 2012 /
 
Helló Sziasztok.
Lenne egy kérdésem Van egy Suzuki 1.3L 16V kocsim nagyon pörgös kis motorral.
Tudna hozzá nekem valaki írni egy chippet?
Köszönöm
Választ privát üzibe kérném ha lehet
(#) vsanyika hozzászólása Dec 25, 2012 /
 
Ha valakinek kell tuning fájl keresen privátba ,szivesen segitek!
(#) harmathlaci hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
Sziasztok Srácok.

Szükségem lenne egy kis segítségre!Olyan embert ,vagy embereket keresek akinek van tapasztalata a megasqirtben.1ill.2gen a cél.Ugyanis 2barig töltött motorokhoz kellene vezérlés.

elöre is köszi.
(#) cracyt hozzászólása Jan 24, 2013 /
 
Sziasztok.
Van egy kis problémám.
Vásároltam egy Vectra C Caravant és a szerencsétlenben nem az eredeti ecu van és nem müködik rendesen a masina. A masinában eredetileg egy Bosch EDC16C9.-3.11 (0281011616,UK55556261)
agy volt.A mostani is EDC16C9 de mégsem vezérel teljesen mindent,konkréten a szívósoromban lévő pillangószelepek nem működnek.
Szeretnék rendet rakni ez ügyben. Ha valaki tudna segíteni ez ügyben vagy lenne egy belevaló original tartalom az nagyon jó lenne.

Köszike.
(#) GeryMix válasza cracyt hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Tessék!
(#) cracyt válasza GeryMix hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm GeryMix!
Remélem ezzel orvosolva lesz a problémám.
Jelzem az eredményt!
Még egyszer köszi!
(#) GeryMix hozzászólása Jan 28, 2013 /
 
Szivesen! Írj, hogy sikerült-e!
(#) cracyt válasza GeryMix hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Szevasz.
Hát,első próbálkozásra nem tetszett neki.Feltöltöttem,de valamiért nem ment halhatóan az üzemanyag ellátás sem és még ki tudja mi nem. Az immót nem zárta le legalább is nem írta ki.Ami most benne van az egy 0281011915 YY55193967-es ecu. Ő is edc16c9 es,de állítólag ő egy Signumból való.És rá adásúl 120 lovasból.(hogy miként bíták összehozni azt még igazán az opelesek sem tudták megmondani) És mindjárt próbáltam Opcom-mal és nem tudta beazonosítani. Szerintem valami azonosítási problémája lesz szerencsétlennek.Legalább is erre gondolok.
(#) GeryMix hozzászólása Jan 29, 2013 /
 
Szerintem "csak" annyi a gond, hogy egy belevaló ECU-ba kéne írni a tartalmat. Amit küldtem, az 0281011616 Bosch számú ECU-ba való (olyat is kértél), ezért csak olyan cikkszámúban fog működni. Ez a gyári tartalma ennek az ECU-nak. A 0281011915 számú ECU-hoz más tartalom kell. De honnan veszed, hogy valaki kicserélte az ECU-t nem belevalóra? Csak mert a 915-ös ECU-t is szerelték gyárilag Vectrába, nem csak Signumba... Sőt Astrába is. De próbálj keresni valami Opel szakit, mert abban én nem mozgok annyira otthonosan. A 915-ös tartalmát ugye lementetted, mielőtt beleírtad a 616-osét?
De küldök a 915-höz is egy gyári tartalmat, hátha...
(#) cracyt válasza GeryMix hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Lementettem,de azért köszi.Igen azt kértem.Ez csak egy próbálkozás volt. Először akkor szembesültem a dologgal mikor elvittem a kocsim kicsit felhúzni és a szaki nem bírt vele és közölte hogy egy 120 lovas Signum ecu van benne pedig a kocsi egy 150 lovas Vectra.Obd-n nem ment neki tehát ecu kiszed és bdm-mel meghúzta a rajta lévő tartalmat.De a szívósorban lévő reteszek nem mentek .Amit csak utána vettem észre és ennek okán indultam és kerestem utána az opelnél az eredeti ecu szám után.stb.stb.Elméletileg az edc16c9-nek is kellene kezelni azokat a reteszeket,de nem .Ja és az opcom sem tudja telesen beazonosítani mert megkérdezi az elején hogy milyen a kocsi (dpf-es vagy sem).Szóval jól össze van kutyulva az egész. és a lényeg a 915-ös nem kezelte a reteszeket.
De azért még egyszer köszi a segítséget!
(#) cracyt hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
Az lehetséges,hogy a régi 915-ös z19dt motorkodot ad meg,amit meg Te küldtél az pedig z19dth-t? Na mindíg van meglepetés ez ügyben!
(#) GeryMix hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
Minden lehet. De tessék, itt a másik:
(#) cracyt válasza GeryMix hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Látom kifogyhatatlan vagy!
Elég mély a varázskalapod!
(#) cracyt hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
Valamiért nem akarnak elindulni a 915-ös tartalommal.Valami megakasztja az egészet. Felmegy a ecura de nem megy az üzemanyag ellátás mert valami nem tetszik neki. GeryMix van valami ötleted? És ha felrakom a másik tartalmat az opcom nem tud az autóval mit kezdeni,elindul de nem tudja beazonosítani.
(#) b_peti88 hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Sziasztok !
Szeretném a segítségeteket kérni abban hogy mivel tudnám módosítani a letölött ecu tartalmakat gondolok itt mint pl a Winols ... hasonló programokat keresnék és esetleg egy kis segítséget a használatukhoz azaz egy is elég lenne amit használhatnék nem nagy iparban csak saját magam örömére illetve saját kocsi állitgatására drifthez .Elöre is köszönöm.
(#) badboy1980 hozzászólása Feb 24, 2013 /
 
Üdv MIndenkinek.
Autotuningolásba tudok segiteni több éves tapasztalatal és referenciával rendelkezem.Az autok gyári tartalmát olvasom ki és azokat optimalizálom!!!Kevesebb fogyasztást ill több lóerőt érünk el ezel.
Dpf ill Egr kiiktatásba is tudok segiteni.
Ha valkinek felkeltettem az érdeklődését akkor nyugodtan keresen skypon:szelenyi.autoszerlo.muhely
vagy telefon:06703276702

Baráti Üdvözletem
(#) Lacq hozzászólása Feb 28, 2013 /
 
Üdv!

Mostanában gomba mód elszaporodtak ezek a tuning box-ok a kocsikhoz. Végül az érdekelne hogyan működhetnek, elviekben az érzékelők adatait "torzítják el". Lenne esetleg valakinek egy kapcsolási rajza? Szeretnék egy ilyen készüléket megépíteni
(#) Amarton hozzászólása Márc 31, 2013 /
 
Helló,

Van valakinek KIA RIO 1.5 CRDI tuning fájlja?
Olyan érdekelne, ami 130-140Le és 280-290Nm
Az eredeti fájl ki lett olvasva, program is érdekelne, amivel ramap-olni lehet.

Köszönöm.
(#) turboservice hozzászólása Ápr 14, 2013 /
 
Sziasztok, uj vagyok a forumon ugyhogy bocsi ha valamit nem jol irok.A kovetkezo gondom van:
rendeltem egy V53-as Gallettot kinabol, ket nap kuszkodes utan a telepitessel valahogy kitorlodott a hardwer epromja mert ha bedugom az usb kabelt a szamitogepbe egy egyszeru usb-serial atalakitot lat csak.Azelott Fg Tech-et latott.Valami megoldas a helyzetre?Visszairhato az eprom es estleg van valakinek ilyen tartalma?

Koszi
(#) janimester hozzászólása Máj 4, 2014 /
 
Sziasztok. Nemsokára büszke audi4 A4 B5 tulajdonos leszek. Mégpedig 1.9TDi-m lesz AFN motorkóddal ami 110le-t jelent kezdetként egy egész kicsit szeretném majd húzni az agyát , de nincs még programom hozzá. Akinek lenne valami alap az legyen szíves valahogy ossza meg velem Ha jól néztem azokban az évjáratokban ami nekem leszu 93C56 eeprom van amit tud írni a Pickit2-is.
(#) szoszimo hozzászólása Jún 2, 2014 /
 
Sziasztok.
Látom elég halott a topic

Olyan kérdésem lenne,hogy benzines autókat milyen kábellel tudok kiolvasni?
Valamint az mpps kábellel pontosan milyen kocsikat lehet írni olvasni?
Van valakinek pontos infója róla?
Köszönöm.
(#) behanattila hozzászólása Jún 19, 2014 / 1
 
Üdv mindenki!
Látom jó rég volt hozzászólás, de azért megpróbálom felvázolni a problémámat. Van egy 1998-as VW Passat-om, 1.9TDI AFN motorkód, 110LE. Szeretném egy kicsit tuningolni. Kinéztem egy MPPS V13.02 kábelt. Elméletileg jár hozzá driver is. A kérdés az lenne, hogy ez fog tudni nekem kommunikálni a kocsival? Ki tudja olvasni az ECU tartalmát? Felül is tudja írni? Illetve e-bay en vannak ily tuning file-okkal teli DVD -k. Azok érnek valamit? Végezetül: Ha valamit nagyon el***baltáznék az ECU irásakor, akkor az csak a motorvezérlőt teszi tönkre? Vagy más alkatrészt is ?
Következő: »»   7 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem