Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   165 / 211
(#) Hp41C válasza KTobi hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Sajnos ehhez a firmware -t is módosítani kellene.
(#) pleso hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
Sziasztok!

Megépítettem én is watt kolléga weboldalán közölt pickit 2 klónt és volna vele egy kis gondom.
Működik egy darabig majd semmi és addig nem is hajlandó működni míg egy másik programozóra jelen esetben egy JDM programozóra rá nem dugom és nem csinálok vele egy ellenőrzést ami természetesen nem mutat hibát vagy is a picben lévő hex sértetlen.
Az hozzá teszem hogy ezt azután kezdte el csinálni miután teszt képen megpróbáltam egy hexet égetni egy 16f84a-ba, mikor elkezdte a program az égetést pont akkor kiírta a gép hogy az usb eszközt nem lehet felismerni és a pickit 2 program sem látja az eszközt.
Mielőtt égettem volna a hexet egy olvasással próbálkoztam és az tökéletesen ment mert a pic nem volt üres.
És a troubleshoot-t is megcsináltam és az is gond nélkül ment.
Már nagyon bosszant hogy nem jövök rá a problémára ezért írtam ide.
Reménykedek benne hogy lesz ötlet hogy merre kezdjem a hibakeresést, mert már mindent többször átnéztem de semmit nem találtam.
Ja és már lett másik gépen is próbálva.
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) kistee válasza pleso hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Hogy érted azt, hogy rádugod a JDM programozóra? Mit dugsz rá: a PICkit2-t?

Én első körben újraégetném a PICkit2-ben lévő 18F2550-est. Hátha...
(#) pleso válasza kistee hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Igen a pickit 2-t dugom rá a JDM-re.
És már egy párszor újraégettem a 18f2550 a firmware-t mert én így voltam vele hogy hátha jó lesz de nem változott semmi akkor is csak egy ideig megy utána semmi.
De ha leellenőrzöm a picben lévő hexet winpic800 -s progival amibe betöltöm az a hexet amit microchip honlapjáról le lehet tölteni akkor jó megint egy darabig kb pár másodperc.
És a winpic800 nem ír ki hibát mikor összehasonlítom a 18f2550ben lévő hexet a leöltöttel.
(#) KTobi válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Oké, akkor semmi.
(#) Hp41C válasza KTobi hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Idézet:
„Oké, akkor semmi.”

Az ötlet jó, de csak akkor foglalkoznék vele, ha elkerülhetetlen lesz a firmware módosítása.
(#) watt válasza pleso hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Milyen PIC-el próbálod, továbbra is a 18F84A-val? Vagy PIC nélkül is leakad?
Kondi 470nF a Vusb lábon? Kábelt próbáltál cserélni?
(#) pleso válasza watt hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Más pic-el is ki tudom próbálni csak az a gond hogy pic nélkül is ezt csinálja!
Rádugom a gépre majd 10-20mp addig a pic program is látja majd kiírja a win hogy az usb eszközt nem lehet felismerni és kész utána csak akkor indul el megint ha megcsinálom a az előzőekben leírtakat.
És rajta van a 470nf a pic vusb lábán.
Már két másik kábellel is próbáltam.
Nekem az a gyanúm hogy a pic D+,D- bemeneti rész haldoklik.
(#) watt válasza pleso hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Vagy a kristály, esetleg a kondik rajta. 100nF-os hidegítők is csinálhatnak ilyet!
(#) pleso válasza watt hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Hát még egyszer nekiülik nyugodt fejjel és átnézem az egészet hátha valamit elnéztem és ha van valami akkor írok.
És amit észrevettem hogy ha úgy dugom rá a gépre hogy a pickit-n nyomom a gombot akkor villog a busy, de ettől függetlenül akkor sem látja gép.
(#) watt válasza pleso hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Másik gépen próbáltad?
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Nem hiszem el, hogy senkinek nem jutott eszébe ez a módosítás....
A vett és az adott karakterek eltérő színnel jelenjenek meg.
(#) KTobi válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Ügyes
Egy kicsit nagyobb színkontrasztot lehetne? Kék-zöld, kék-piros. Gondolva a hajnali debuggolásokra.
(#) Hp41C válasza KTobi hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Most már beállíthatod magadnak a legmegfelelőbb színpárt...
(#) Norberto válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Esetleg annyit még betehetnél a kódba, hogy ha te is (vagy ti többiek is) úgy gondoljátok, hogy csoportosítani lehetne, azaz párosával megjeleníteni a TX-RX sorokat, azaz minden 2. sor után egy-egy soremelést beiktatni. Nem tudom, van-e értelme, én személy szerint lehet, hogy még jobban szeretném úgy.

Vagy esetleg még egy ötlet, amit már pár programban láttam megoldásként és esetleg hasznos lehet: egy egyszerű CheckBox-szal ki- és bekapcsolható időbélyeg funkciót beiktatni, és akkor a sorok azzal kezdődhetnének:

2013.02.01. 18:39:41: TX: 7F 30 30 30 30 30 30 30 30
2013.02.01. 18:39:42: RX: 7F 30 30 30 30 30 30 30 30

Egyébként köszönjük az eddigi fáradozásokat is!
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) pleso válasza watt hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Igen lett másik gépen próbálva!
De most már változott a helyzet, ha rádugom a pickit-t a gépre már akkor kiírja hogy az eszközt nem lehet felismerni, nem pedig pár másodperc után.
Le ellenőrizve a pic-ben lévő hexet most már nem sértetlen hanem a képen lévő rész kitörlődik, a többi nem módosul, és ha újraégetem akkor ott van, de ha pc-re dugom akkor meg törlődik.
Ezt már végképp nem értem.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013

Névtelen.png
    
(#) kistee válasza pleso hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Rémlik, hogy valahol olvastam olyant, hogy a kiolvasás elront(hat)ja a beégetett programot. Eszembe jutott, hogy Mickey5 kolléga oldalán láttam, méghozzá itt.

Csak egy ötlet: írd újra a 18F2550-et a PK2-ben, de ne ellenőrizd le!

Hátha...
(#) pleso válasza kistee hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Megcsináltam, de nincs változás ugyan az a helyzet amit rádugom a pc-re akkor már törlődik is az a rész és az a legjobb hogy csak kiforrasztva tudom már csak újra beleégetni a hexet mert az icsp csatin keresztül csak olvasni tudom égetni már nem.
(#) kistee válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Én is ezt linkeltem be.
(#) watt válasza pleso hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Miért nem lehet égetni az ICSP-n keresztűl? Ott valami nagyobb baj lesz. Próbáltál régebbi firmwaret? Hátha sérült a hex fájl, amit beletöltesz!
(#) pleso válasza kistee hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Itt van két kép a PK2-ről hátha nem veszek észre valami hibát!
Azon kívül hogy már nem forrasztottam vissza a 18f2550-t mert nem tudom hogy mennyi forrasztást bír még ki a panel.
1.kép
2.kép
(#) pleso válasza watt hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Még nem próbáltam régebbivel, amúgy a micrpchip oldaláról már többször is letöltöttem.
(#) watt válasza pleso hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Az ICSP konnektoron van néhány láb, amit mindkét oldalon meg kell forrasztani, ez ok?
Miért nem tudsz ICSP-n keresztül programozni?
Esetleg a 2701 alatt nincs zárlat?
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy régi megjegyzés jut eszembe: A panelen levő 6 pólusú ICSP csatlakozó (a 18F2550 -é) vonza a normál ICSP csatlakoztatást... De a lábkiosztása NEM olyan!. Ennek a csatlakozónak az 1. lába nem megy sehova, a 2. pontja a MCLR, a 3. a Vdd, a 4. a Vss, az 5. a PCD, a 6. a PGC. az AUX -nak nem marad kivezetés.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) Gránátalma hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Sziasztok!
A legújabb 18f2550-es firmware-t pontosan hol tudom letölteni a microchip oldaláról?
Már a ekresővel is próbáltam rátalálni, de még érdemi dolgot nem találtam.
(#) pleso válasza watt hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
ICSP csati rendben, egy lábat kellet mind két oldalon megforrasztani az pedig a Vdd láb
2701 ellenállás meg csak két helyen van és fólia nem megy át alatta.
Az nem mondtam, de csak itthon nem tudom az ICSP-n keresztül égetni, mert bent munkában egy simatic field pg-n tudtam gond nélkül.
(#) pleso válasza Gránátalma hozzászólására (») Feb 2, 2013 / 1
 
Itt van, ha PK2 firmware gondoltál.
(#) Gránátalma válasza pleso hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Gondolom ő az:
PK2V023200.hex

Csak gyors áttekintésben:
A pickit2 v2-t elindítom, nyomok egy read-et, egy erase-t, majd tallózom a file-t és write? Vagy kell még valamit csinálnom? (most égetek először a v2-vel és nem is magamnak)
(#) kistee válasza Gránátalma hozzászólására (») Feb 2, 2013 / 1
 
Nem tudom, más hogyan szokta, én csak felismertetem a PIC-et, tallózok és "Write".
(#) Gránátalma válasza kistee hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Rendben, köszönöm mindkettőtöknek a segítséget. Azt hiszem sikerült.
Kiválasztottam a 18F-es családot felismertettem a read-el majd az importált hex-et write-oltam. Zölden írta, hogy sikerült, szóval csak jó lesz
További szép napot nektek!
Következő: »»   165 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem