Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   166 / 211
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Szia! Emlékszel, akkor is azt válaszoltam, hogy az első az nem első, hanem a 0, és le kell dugózni a lyukat. Ez segít abban, hogy nem tudod rosszul rádugni a tüskékre, ha ott is van egy hiány kialakítva. A többi megegyezik a gyári kiosztással. A dugó 7 pólusú.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Szia!
Én még emlékszem rá...
(#) Hp41C válasza Norberto hozzászólására (») Feb 2, 2013 / 1
 
Szia!
Inkább arra gondolnék, hogy a vételi időzítésekből könnyen lehessen stimulus adatállományt faragni. A kommunikációt állományba kell íratni, az állományból a TX: sorokat kell csak törölni...
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Igen ez így még sokkal használhatóbb !
Steve
(#) pleso válasza pleso hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Beleégettem a 18f2550-e ezt a nevű PK2V021000+BL.hex firmware-t, de ezzel se megy.
Az normális dolog hogy a pic langyos kb30-35°c között van ha csatlakoztatom a pc-hez.
Mondjuk ez firmware már nem módosul a csatlakoztatás után.
(#) pleso válasza pleso hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
És az jót jelent ha villog a busy led ha úgy csatlakoztatom a PK2-t hogy nyomom a gombot?
(#) Hp41C válasza pleso hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Idézet:
„És az jót jelent ha villog a busy led ha úgy csatlakoztatom a PK2-t hogy nyomom a gombot?”

Ahányszor lenyomott gombbal csatlakoztatod a PICKit2 -t az USB porthoz, annyiszor kényszeríted ki a firmware letöltést...
(#) pleso válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Vagyis az azt jelenti hogy a pic-ben fut a program?
De akkor a gép miért nem ismeri fel, ezt nem értem.
Meg azt hogy egyik pillanatban még jó volt a PicKit2 majd a másikban meg már a gép sem ismeri fel.
Akkor szerintem a PIC azon része hallott amin a pc-vel kommunikálna, lehet rendelek másik pic18f2550 és megpróbálom azzal, mert másra nem tudok gondolni.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) watt válasza pleso hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Ha gomb nyomásával indítod, akkor a bootloadere indul el, várja a firmare betöltését a PK2 porgramjától. Persze, ha nem ismeri fel a gép, akkor ezt nem lehet elérni, mert a program sem látja. A bootloader nem tudja, hogy jó-e a kapcsolat, az elindul. Tehát a PIC ezen része jó.
Érdemes lenne átmérned az USB kábelt a PK2-höz csatlakoztatva, egészen a PIC USB lábaiig, megvan-e a folytonosság, nincs-e esetleg zárlat. Az SMD csatlakozó egyszer engem is megtréfált.
Ha ez is jó és az Vusb lábon megvan a 3V körüli érték, akkor lehet, hogy a PIC D+ D- lábai tönkrementek. Mondjuk ilyet még nem láttam.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) Hp41C válasza pleso hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Szia!
Ha villog a Busy led, akkor fur a bootloader a PIC -ben. Mérd meg a 14. lábon a feszültséget. 3.3V körülinek kell lennie. Ha megvan, akkor a USB illesztőt is sikerült felprogramoznia.

Egy megjegyzés. Miből gondolod, hogy a rendszer "nem ismeri fel"? Abból, hogy az USB nyilra nem tesz "Új hardver..." buborékot? Ha egyszer egy porton sikerült detektálnia, azonosítani a PICKit2 -t normál és bootloader konfigurációban, többet nem jelzi, hogy csatlakoztattad. Tedd át másik portba, vagy valahogy távolítsd el a megtalált példányt az USB eszközök közül. Az is elég, ha egy programmal nézed, milyen eszküzök vannak a gépben, melyek vannak csatlakoztatva. Pl. USBview, USBDevview, USB HID test, stb.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) pleso válasza watt hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Az usb kábel jó, a Vusb lábon 3,2V van.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Az echo tiltásával a TX: sorokat nem írja a log -ba.
(#) watt válasza pleso hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Gondolom, ha csatlakoztatod, nincs meg a csatlakozási hang?
(#) pleso válasza pleso hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Méregettem még és meglepő, de lehet hogy jó, az USB GND-hez képest a D- 3,98V van a D+ 2,9V van.
Ilyen van hogy mérhető feszültségszint van?
És nincsen csatlakozási hang.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 3, 2013 / 1
 
Nem sok hely maradt a PICKit2 firmware bővítéséhez - néhány 100 utasítás. De a bootloader -nek 8k helyet hagytak, pedig nincs 4k sem. Hogy ki lehessen használni ezt a 4k -t, át kell alakítani a memóriakiosztást, a linker script -et és még a PC -s oldali applikációban is kell faragni egy kicsit. Több helyen szerepel a módosítások felsorolásánál, hogyan csináltak helyet., de ez a 4k pedig üresen maradt (szerencsére). Így elférhetnek az UART formátum bővitéséhez szükséges programrésztek is.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013
(#) pleso válasza pleso hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy kis változás.
Kicseréltem a pic 18f2550-t és annyiban javult a helyzet hogy most már megvan a csatlakozási hang, de a win ezt az üzenetet dobja "Az eszköz működésében hiba lépett fel ezért az eszközt leállította"
és az usb porton "unknown device"-t jelez és ezt mindig ki írja ha csatlakoztatom.
Gondoltam hogy azért állítja le mert túl nagy az áramfelvétel, de nem, jó formán csak a power led áramát veszi fel, a Vusb lábon 3,31V van.
És már máskor is kérdeztem, de nem jött válasz, normális dolog-e hogy a pic melegszik nem tudom hogy hány fokos, de kéz melegtől egy picikét melegebb.
Zárlat nincs a panelen, de most már lehet hogy csinálok egy másik panelt, mert f.....m ki van vele hogy még mindig nem működik, pedig először működött rendesen.
(#) mateakos válasza pleso hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Szia!

Ha egy picit melegszik, az normális, hisz 48 MHz-en működik, de ha már kézzel is érezhető, az általában rosszat jelent.
(#) watt válasza pleso hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
A Vusb kondi biztosan 470n? A 100n-s kondik biztosan 100nF-ok? Végigmérted a kábeltől a PIC D+D- lábáig a vezetékeket nincs zárlat, vagy szakadás?
Ha végképp nem megy szedd le a PIC-et, mosd meg a panelt toluolban(gumikesztyű!), majd forrazstd vissza a PIC-et és lakkozd újra.
(#) pleso válasza watt hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
A kondik tuti hogy jók mert ahogy írtam először működött, minden ellenőrzést megcsináltam és égetés előtt adta meg magát.
A kábelt már jó párszor megmértem de nem zárlatos és nem is szakadt.
A panel még nincs lelakkozva, mert míg nem működik addig nem akartam, de most is forrasztás után letisztítottam.
A D+, D- lábak között nincs zárlat és egészen az usb kábel végéig érintkeznek, csak azt furcsállom hogy a panel GND-z képest mind a két lábon 1.7K-t mérek ezt nem értem hogy hogy lehet.
(#) pleso válasza pleso hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Meglett a hiba nagy nehezen!
Most már jól működik!
Valóban a Vusb résszel volt a gond először ráforrasztottam egy 220nf kondit a most rajta lévőre és pöccre el is indult és jól is megy, majd gondoltam leveszem a kondit, de rajtahagytam több forrasztó ónt és úgy is működik vagyis csak forrasztási hiba volt.
Úgyhogy egy apróság jól meg sz....t!
(#) efiscp válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Szia!

Megcsíptem a Chipcad mintadarabjai közül egy 16F1513-ast, illetve ha már ott voltam, vettem egy 32MX210F016B-t is. Ha ezek közül valamelyik nincs még tesztelve, akkor ki tudom próbálni.
(#) SKY hozzászólása Feb 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Volt egy is problémám egy új pickit klón építésével és azóta a pickit programja így érzékeli a programozót: PICkit 2 connected. ID = IOHoss
Mire utal az ID=IOHoss kifejezés?
(#) kaqkk válasza SKY hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
A beállítás menüben adhatsz neki nevet , én PK2demo nak neveztem el ....
(#) SKY válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Szóval ez csak az eszköz azonosítására szolgál? Hibát, vagy rendellenes működésre akkor nem utal?
Amúgy pontosan hol is van a "beállítás menü"?
Kösz a választ.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) kaqkk válasza SKY hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Ez nem hiba...
(#) Hp41C válasza efiscp hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Szia!
A 32MX210F016B tesztelve, a 16F1513 -hoz "csak" a 16F1503 -at kell lemásolni és a következőket javítani a Pk2Devicefile.dat 1.62.14 verzióban:
  1. DeviceId: 0x2CE0 --> 0x1740, ProgMemWrScript: 179 --> 281, ProgMemWrWords: 16 --> 32, ProgMem: 0x800 --> 0x1000.

és már megy is.
(#) Hp41C válasza SKY hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Addig nem okoz hibát, amig csak egy példányod van. Ha többre is szert tettél, adj nekik külön nevet.
(#) efiscp válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
DeviceID 0x1640 volt a helyes érték, amúgy írja-olvassa-törli, kösz.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) Hp41C válasza efiscp hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Szia!
Tényleg a 0x1640 a helyes érték, szerencsére csak a hozzászólásban gépeltem el.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Azoknak, akikkel előfordul néha, hogy bonyolultabb programot kell élesztegetni több napon keresztül:
Készítsünk egy cmd állományt:
  1. start /b pickit2v2 Home LogicIo
  2. start /b pickit2v2 Home2 Analyzer
  3. start /b pickit2v2 OlHoss Uart

Ha lefuttatjuk, a képen látható elrendezéshez hasonló jelenik meg (ahogyan kilépés előtt elrendeztük az ablakokat).
Az ini állományokat nevesíthetjük, ekkor minden példányunk a sajátját kezeli...
Következő: »»   166 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem