Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szintetizátor tuning
Lapozás: OK   2 / 4
(#) Rober_4 válasza simigery hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Ha találsz még ilyet, annak itt a helye!
Tapasztalataidat is írd meg!
(#) kasas válasza Rober_4 hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
nem tudod hogy kell szintit építeni ?
(#) Rober_4 válasza kasas hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Pirosat, vagy kéket szeretnél?
De tényleg, egy szintetizátor nagyon bonyolult eszköz is lehet, de lehet akár egyszerű is ha, célícéket használ az ember, illetve ha csak midibillentyűt szeretne. (Persze elég sokáig tarthat kifaragni a billentyűket elefántcsontból.)
Az interneten rengeteg kapcsolás van analóg szintetizátorok felépítéséről, ezeket még van értelme után-gyártani, mivel egyre kevesebb analóg eszköz van manapság. Viszont ezeknél a polifónia megvalósítása elég húzós. Mivel pl 16hang egyszerre történő megszólaltatásához 16 szor le kell gyártanod ugyanazt, sőt még egyszerre is kell vezérelni a beállításokat. Aztán az sem ártana, ha ezeket tárolni tudnád, no meg midivel vezérelhető lehetne... Tehát ez az út eléggé időigényes.
Talán akkor már egyszerűbb egy theremint építeni:
Bővebben: Link

Annak elektronikai megvalósítása, viszont viszonylag egyszerű, hogy midi billentyűt csinálj, és a számítógépen használj hozzá szintiprogramokat.
Valami hasonló működésű mint ez:
Bővebben: Link
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Ha megtekinted egy 1996-os teljesen digitális szintetizátor kapcsolási rajzát, azért látszik, hogy házilag elég nehéz kivitelezni. Példa
Persze tuningolni lehet...

Persze ma már a pic-ek korában, lehetőség van arra, hogy viszonylag egyszerűbb kapcsolást alkalmazva oldja meg valaki a feladatot, de a program ilyenkor is rém bonyolult lesz.
(#) Massawa hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Nekem van egy középkategoriás Yamaha szintim, ami még 3,5" floppyval megy.
Ki lehetne ezt váltani valamilyen memoriakártya olvasoval?
Nyilván nem nagyra gondolok, de van egy sereg régi, ma már nagyon kicsinek tünö, SD meg MM kártyám, amik kapacitása még mindig többszöröse a floppynak, igy kézenfekvö lenne a használatuk.

Minden ötletet köszönök!
(#) compaqamplifier hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Üdvözletem, lehet hogy ez egy sokadik fórum de úgy érzem hogy van pár ember aki szívesen utána gyártana egy tb303-at vagy akár egy tr909-et. Aki tud segítsen.
(#) Medve válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia, szoftveresen akarod, vagy hardveresen? De mi a te kérdésed?
(#) compaqamplifier válasza Medve hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Hardveresen szeretném amit tudok. Inkább most amúgy tr909-et építeném meg de úgy hogy külön külön csatornán vannak a dobok...
(#) Medve válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
A hangszerek különválasztása nem gond, de szép munka lesz! Kitartást hozzá!
(#) Medve válasza Medve hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
(#) szikorapéter hozzászólása Szept 3, 2012 /
 
Helló.Az lenne a kérdésem hogy van egy yamaha psr 38 típusú szintetizátorom és ahhoz lehet-e olyan külső kártyát készíteni amit a hangkimenetre lehet csatlakoztatni és ilyen "MS-DOS"-hoz hasonló hangokat adna ki...ha erre valaki tudja a választ hogy ezt mivel és hogy lehet megcsinálni annak előre is megköszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2012
(#) univerzum hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
Üdvözletem. Új vagyok itt, remélem nem írok rossz helyre. 3osc VCO-t és 3osc LFO-t keresek.
Minél egyszerűbb legyen, az a lényeg.
(#) otthonpc20 hozzászólása Feb 14, 2013 /
 
Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok-e de jobb fórumot nem találtam.
Szóval az a problémám, hogy van egy Casio ctk3200 típusú szintetizátorom és szeretnék rá mulatós és csárdás stílusokat feltölteni USB-n.

Sajnos ami a casio veblapján vannak programok nekem nem működnek. A szintit látja de a számítógépen lévő file-ok nem töltődnek be.
Milyen programmal lehet feltölteni rá?

Előre is köszönöm a segítséget
(#) HERC válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
USB ennél csak (ctk) MIDI-re való.MIDI-re rá tudsz küldeni de azt nem lehet
tárolni benne. Szerintem te az SMF converter-re gondolsz. De szerintem ebben
nincs hova tárolni a midi filet.
(#) Szpisti válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Miből gondolod hogy a ctk3200-ba fel lehet tölteni külső stílusokat?
Mert a gépkönyve nem tud róla.
Az USB csatlakozás csak mint midi interfész működik.
(#) otthonpc20 válasza Szpisti hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Az eladó mondta mikor vettük a hangszert az áruházban. Nagyon kezdő vagyok ezért kérdeztem. A youtube-on van egy video, ilyen szintin játszik a srác és tőle is kértek előttem is már stílust rá, ebből gondoltam.
Olyat sem lehet, hogy rákötöm a pc-re vagy laptopra és onnan olvassa be mint a midi fájlt?

Midi fájlokat honnan lehet letölteni?
Milyen programmal lehet ráküldeni ahogy HERC írta?
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
(#) Szpisti válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 15, 2013 / 1
 
Ha az eladó ilyent mondott az áruházban, akkor nyugodtan vidd be a hangszert és mondd meg hogy mutassa meg miként lehet midi vagy stílus fájlokat feltölteni a hangszerbe.
Hogyha nem tudja megmutatni (márpedig nem fogja tudni) , akkor nyugodtan mondd meg hogy a vásárló megtévesztése miatt sürgősen vegye vissza a hangszert Legalább ráijesztesz, és máskor nem beszél badarságokat.
A 3200-hoz az SMF converter sem alkalmas.

Egyedül arra alkalmas (elég komoly korlátokkal), hogy miután az usb drájvert feltelepítetted, egy hagyományos usb printer kábelen keresztül a számítógépen pl. VanBasco midi lejátszóval játszott midi zenéket megszólaltatja a hangszeren.
Megszólaltatja, de fel nem tudod tölteni, hogy pc nélkül is játssza, mert nincs ennek ilyen jelegű memóriája ahol tárolja.

Kénytelen leszel megelégedni a hangszerben található 150 stílussal.
Aztán mire azokat megunod, gyűjtesz egy Rolandra, Yamahára vagy Korgra.
Azokban már vannak ilyen lehetőségek (igaz ott is csak a 150ezer feletti kategóriákban) amit szeretnél.
Első hangszernek békélj meg vele és használd ki a lehetőségeit.
Van benne pl. egy "sampler" , ami kb. 1 másodpercnyi külső hangot tud felvenni a hangbemenetről. Próbáld ki !
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
(#) univerzum válasza Szpisti hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Inkább csinálna midi+pcm szintit
(#) otthonpc20 válasza Szpisti hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
Nekem az is bőven jó lesz ha laptopról meg szólaltatja a midi zenéket.

Még azt nem tudom, hogy honnan tudok szerezni midi zenéket?
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2013
(#) univerzum válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Szám cíim googeba és mellé midi kulcsszó...
(#) HERC válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Nekem LK-300 tv-m van SD kártya fogadóval és saját memóriájába is lehet tölteni
Midi (smf konverterrel persze) fileokat.
Én imádom jól lehet vele tanulni. (bár egy idő után a LK zavaró de kikapcsolható)
Anno még egy híres zenész haverom is azt mondta rá:
Bakker nekem is kell egy ilyen..
Vegyél inkább ilyesmit bár negatívum hogy a hangkészlete rögzített.
És nincs rajta modulációs tárcsa.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2013
(#) fecameca hozzászólása Jún 22, 2013 /
 
Sziasztok! Nem csodálkozom, a téma indítót először a csodálkozás, körbe röhögés, majd a MIDI-vel történő ráerőltetés követte. Én is vettem egy retró (gyerekjáték ?) szintit a vaterán majdnem ingyen. Teljesen digitális, de még semmi köze nincs a MIDI-hez. Mégis: Annak a hangzását is csodálatosan fel lehetett javítani egy új végfok, és egy fázistolós vibrátó áramkör beépítésével. Már-már azért hátráltat az egész a zenetanulásomban, mert a hosszú kitartott hangokra rá szeretek feküdni, annyira élvezem a hangzását. Nem tudom, ez a téma sehol senkit sem érdekel, hogy viszonylag egyszerű (1-2 tranzisztoros) kütyükkel hogy meg lehet változtatni egy hangszer hangzását? Nem profi módon utánozni egy profi hangzást, de csodálatosan szép új hangokat lehet elő csalni, amiket a hangszer gyárilag nem tudott. Esetleg nincs mégis valaki, akit a téma érdekel?
(#) HERC válasza fecameca hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
De van akit érdekel csak ugye egy midi bill. meg mondjuk egy hangkártya amit támogat
az AISO4All driver azt nehéz ilyen dolgokkal überelni.
Ha az ember kifogja akkor igyen lehet hozzájutni akár egy pianinó-hoz is.(ha van helye
meg engedi az asszony)Kicsit komolyabb kütyübe meg már kemény belenyúlni.
Én is imádnám ha lenne egy definiálható (akár csak egy Bank) készlete a
casio-mnak. De mivel hangszernek tartom majd csak akkor fogom szétszedni tuti
ha valami baja lesz.
(#) univerzum válasza HERC hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
ASIO hogy jön ide?
(#) HERC válasza univerzum hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Ja csak mert a * gyári drivereknél gyorsabb (10-20ms) Midi
válaszokat lehet elérni ami már nem zavaró.(késés téren)
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) fecameca válasza HERC hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Na mondjuk a vibrato egy olyan dolog, ami még a legprimitívebb hangszerben is illene normálisnak lennie. Legalább ezt megoldtam. Van sajátja, de sem frekvencia, se amplitúdó nem állítható, és borzasztó gyenge volt. Az enyémen legalább azt állítok be, amit akarok.
(#) HERC válasza fecameca hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
jó lenne mélyen belefolyni ezen dolgokba de lehet az már hackelésnek számít.
(#) univerzum válasza HERC hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Nem is tudtam, hogy midi-t is kezel az asio. Bocsánat.
(#) freechat hozzászólása Jún 26, 2013 /
 
Van egy Yamaha szintim és egy okostelefonom amin 4 pines jack dugóval lehet headset-et rákötni.
Szeretném összekötni a kettőt vagyis a szinti hangját felvenni.
A szoftvert el tudom készíteni, de a kábelezéssel és annak összerakásával gondjaim vannak.
Azért is nyitottam új témát, mert ez nagyon sok zenei eszközt helyettesíteni tudna egy jó szoftverrel csak nem nagyon találtam összekötő kábelt hozzá.
A szintimen ráadásul nagy jack dugó van.
A szinti amúgy PSR-275-ös a kimenetére az van írva, hogy Phones/Output, de hogy ez most mit jelent jó-e a telefonhoz nem tudom.
(#) Gyimate válasza freechat hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Üdv!
Szerintem nem túl jó ötlet ha valóban !minőségi felvételt szeretnél készíteni. A telefonokon a headset csatlakozó valóban tartalmazza a mikrofon bemenetet, de ahogy a nevéből is kitűnik ez mikrofonhoz való, vagyis kis jelű bemenet míg a szintetizátor vonali kinenettel rendelkezik, ezt még meg is lehet oldani, a másik gond: a telefonodon valószínűleg kondenzátor mikrofonhoz találták ki, ezért ha rámérsz multiméterrel feszültséget fogsz mérni rajta ami a mikrofon működéséhez elengedhetetlen. A harmadik probléma az hogy ezzel csak MONO felvételt lehetne készíteni míg a legtöbb szintetizátor sztereó jelet ad ki, mondjuk ha neked ez nem számít akkor lehet még ezt is közösíteni. A negyedik és a legnagyobb baj pedig a mintavételezési frekvencia és a felbontás, egy telefonban általában 8 bites ADC-t tesznek mivel telefonhíváshoz ez bőven elegendő, továbbá a mintavételezési frekvencia is kicsi, ez is azért van mert a mikrofont telefonáláshoz tervezték és hogy kisebb legyen az adatmennyiség így próbálnak meg spórolni. Egyszóval kivitelezhető de nem éri meg.
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem