Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ATX Táp próba, bekötés nélkül?
Lapozás: OK   4 / 6
(#) vermelho hozzászólása Dec 17, 2007 /
 
Helo

Nemrég vettem Codegen 300W-os ATX tápot. Sikerült beindítani, de terhelést nem tudom hova rakjak. Elég 5V-GND közé egy régi autóizzó? Vízbontáshoz kéne 2-8 Amper és azt sem tudom hogy ezt az áramot honnan lehet leszedni, melyik vezetékről...

Üdv.
Alemanho
(#) Tom-ee hozzászólása Júl 7, 2008 /
 
Sziasztok.

Végiglapoztam a topicot, és lenne egy kérdésem... Egy Delight (egészpontosan ST-230ATXP4) tápot szeretnék kipróbálni, illetve egy ventit üzemeltetni róla tartósan. Van minimális terhelés, amit rá kell tenni ahhoz, hogy ne szálljon el? (és ahogy a fentiekben volt, csak az 5 V-ra kell?) Előre is köszi! :worship:
(#) rolandi350 hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
Szóval 5+ és gnd közé 10 ohm-es ellenállást.

Az annyi mint 5V : 10 = 0,5 A
5V x 0,5 A = 2,5W

Tehát 2,5 wattot fog zabálni 5V-ról az azért nem kevés?

Ha én 12V-ról fogok működtetni egy olyat ami 5A megeszik annak elég lesz az hogy ha 5V-on csak 0,5 A fog zabálni?

Gondoltam mi lenne ha tennék rá pl: 2,7 ohm-est ami 10W?
Az annyi mint 5V : 2,7 = 1,85 A
5V x 1,85 A = 9,25W

Ez így nem lenne még biztonságosabb?
Többet enne kihasználná 92%-osan azt a 10W-ot.
Gondoltam legyen 1 ohm-es de ahoz már kellene 25W-os ellenállás az meg már drága.

Lehet hogy jó nagy baromságot írtam le a számításaimmal is mert hát kezdő vagyok.
Haladó nem leszek.
(#) sprofan hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Sziasztok!
Rég írtatok már ide, de ermélem tudtok választ adni a kérdésemre. Van nekem egy COMPAQ DPS-200PB tápom, ez még az a fajta amiben rendesen van anyag... A probléma az lenne, hogy sehogy sem tudom beindítani. Az alaplapi csatlakozóról gyárilag ki van véve a PWRON és a PWROK lábak, külön ki van vezetve sarus kábellel egyszer negatív és egyszer fogalmam sincs mi. Ha rádugom egy alaplapra akkor e két kábel összetételével indul a táp, ebből lehetne gondolni hogy ez a pwrok kivezetve. Viszont ha leveszem az alaplapról a kábelt, és simán próbálom beindítani nem indul, egy pillanatra megmoccan a venti és kész. Ha terhelés van rajta (pl egy cd rom) akkor sem indul.
De ha nincs bekötve a pwron és a pwrok akkor mégis honnan tudja hogy van-e rajta alaplap? Szóval segítség kéne a beindítsához, mert nagyon starapíbó kis táp, a ráírt 200w-os bőven túladja, nem úgy mint a mai 3-500W-osak.
Találtam egy képet róla, ezen látszik a gyári megoldás, és hogy egy kapcsoló van a végén, de ezzel mondjuk én nem vagyok előrébb.. Bővebben: Link
(#) dokidoki válasza sprofan hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Helló!
Irásodból nem derül ki, hogy a PWRON vezetéket testre zártad-e az indításhoz? Mert e cselekmény nélkül nem fog elindulni. A PWROK az kimenet, ott jelzi a táp az alaplapnak minden feszültség oké, és indulhat a gép. Másik kettő említet vezetékről nem sok gőzöm van.
(#) sprofan válasza dokidoki hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Mindent leírtam rendesen, miszerint az egyik kijövő kábel gnd, a másik pedig ismeretlen, és e kettőt zártam össze, meg azt is hogy külön pwrok és pwron nincs!
(#) dokidoki válasza sprofan hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Bocsánat, akkor én értelmeztem félre. Sajnálom akkor nem tudok segíteni
(#) laki1 hozzászólása Okt 9, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy LC-8460BTX tápegységem, amiről szeretném kivezetni az 5V és a 12V-ot.
Másra nincs szükségem, nem szeretném szabályozni, elég ez a 2 feszültség.
Milyen átalakitasokat kell beraknom, hogy a két tápfeszültséget egymastól függetlenül is tudjam használni (kisérleti célokra , max 2A lenne a fogyasztás), vagy akár egyidejüleg is?
Addig mar eljutottam a fórumot olvasva, h a PS_ON-t testre kell kötnöm, de mi van a müterheléssel? (Pl csak a 12V ot hasznalnálnám most jelenleg)
A segítségeket előre is köszönöm!!
(#) Medve válasza laki1 hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Hello, általában van már ezekben egy előterhelés, ha nincs, és ez miatt nem indul, terheld meg kb 200mA-rel...
(#) laki1 válasza Medve hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Hali.
Nos, PSON-t testeltem, a 3.3Vos feszültség figyelő bemenetet 3.3V-ra kötöttem.Az 5V körbe tettem 2* 5,1Ohm/10W -os terhelést sorba kötve, de még igy sem indut meg,a venti csak 1 pillanatra megmoccan, de semmi több. Talán a többi fesz figzelésseli gond lehet?
Közben találam 1régi ATs tápot,amit simán beinditottam, használható is. Hogyan induljak meg hiba megtalálásában?
(#) vera válasza Downtempo hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
zöldet a lilával vera
(#) vera válasza laki1 hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
nézdmeg a diodát vany a tranzisztort mert valameikel gázvan szi vera
(#) pintad válasza vera hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Nono, zöldet a feketére kell kötni. Tapasztalataim szerint (7-8 tápot használtam már így...) nem kell semmilyen terhelés az atx tápnak ahhoz hogy menjen.
A PSON-t ne bántsd!
(#) laki1 hozzászólása Okt 15, 2009 /
 
Akkor a PSont- ne kossem be sehova?
(#) Kori27 válasza laki1 hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
A PS-On-t a feketére(ami a GND)
MÁSHOVA NE!!!
Ha a testről fölemeled, a táp leáll.
A többit pedig itt nézd megItt.

Az, hogy miért nem indul, nagy kérdés.
Ha megindul a venti egy pillanatra, az már jó, mert a táp 99%, hogy nem hibás. Próbálj rátenni CD-t vagy valamit... Egyébként alaplappal jó???

Remélem, a pin kiosztással segítettem v.mit
(#) adamisbalint hozzászólása Jan 16, 2010 /
 
sziasztok
az én tápomon nincs zöld drót
akkor melyiket kell hova kötni?
(#) fbela1990 hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Üdv!

JNC LC-235-ös PC tápegységet próbálok feléleszteni. Eredeti hibája az volt hogy, a primer oldalon felrobbant egy 1 u-s 50 V-os kondenzátor, és mellette zárlatos lett egy dióda. Kiderült hogy a 3 kapcsolótranzisztorból egy átütött. A hibás alkatrészeket kicserélve a táp továbbra sem indult, csak a segédtáp feszültségei jelentek meg a szekunder oldalon. Aztán a visszacsatolásnál is keresgéltem hibás alkatrészeket, és ott is cserélni kellett egy C945-ös tranyót, és egy megnyúlt ellenállást. Aztán megpróbáltam indítani (zöld-fekete összekötve) és abban a pillanatban, kiütötte megint a biztit. A 3-ból 2 kapcsolótranzisztor, megint átütött a primer oldalon. Mit kéne még kicserélnem? IC-t?



Kösz előre is!!!
(#) 7805 válasza Topi hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Szia

Már ott járok h pc-s boltban vagyok mint szervizes és rengeteg FSp,Chieftec szal márkás tápokat hoznak ciripeléssel...

Sajna ez egy technikai hiba szerintem ..
(#) krissz555 hozzászólása Márc 23, 2010 /
 
Üdv! van egy mercury 300w ATX tápom! Erősítőhöz szeretném használni! Az a gond, hogy (vagyis nem tudom, hogy gond -e vagy hogy mi csinálja) Mikor rákapcsolom hálózatra sípol jóideig vagy még be nem kapcsolom, akkor is hallani egy halk ciripelés. Nem tudom, hogy fet vagy trafó csinálja meg gond -e?!
És erősítőnél nekem csak 12v-kéne az 5v-ot terheljem valamivel? Vagy menne terheletlenül is? Úgy tudom ez nem használ neki!
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) kila hozzászólása Dec 11, 2010 /
 
Sziasztok! Hozzám került egy szerver táp, AHF-2DC-2100W
+12,1V-on 175A-t tud,+5 V-on 3A-t.Szeretném valahogy indulásra bírni, de nem tudom hogy ez lehetséges-e?
Egy 24-tűs 6x4-es kiosztású csatlakozója van.
Tud-e valaki ezzel kapcsolatban érdemlegeset?
Köszi az esetleges válaszokat!
(#) Mokka6 hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Üdv!

Nekem hasonló gondom van, mint krissz555-nek, terhelés alatt és nélkül is ciripelő hangot ad ki a táp, szétszedtem, de nemtudok rájönni mitől van.
Táp fajtája: JNC, 300W-os ATX, bekapcsolást pedig a zöld és fekete drótok összekötésével csináltam.
Bár működni működik szépen de ez a hang az idegére megy az embernek rövid időn belül...
Ha valaki netán tudja mibaja legyenszives írni... köszii
(#) Parittya hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Hello mindenkinek. Lenne egy olyan gondom, hogy van egy aktív USB elosztóm, és a tápot a számitógép tápjáról veszem (venném), így nem kell még egy tápot üzemeltetnem, és csak akkor müködik ha a gép is.
Csak az a gond, hogy nem müködik, egy külsö 2.5 merevlemezt kötöttem rá aminek nem kell külön táp, az USB-ről kapja az 5 voltot. Hallani, hogy pörög és a az állapotjelző led is világit de érdekes halk csipogó hangot ad, és semmi egyéb.
Ha az USB elosztó saját tápról megy akkor müködik a merevlemez. Mi lehet a gond?
(#) Inhouse válasza Parittya hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Kevés amit adni tud. Az átlag csak 500-800mA. Nagyobb fogyasztókhoz szokott lenni Y USB kábel, így 2 tápaljzatot használhat egyszerre...

Üdv
Inhouse
(#) Parittya válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Hello.
Igen van is, Y USB kábel de így kettő USB-ét elfoglal, ezért is vettem egy 10-es elosztót. Viszont az ATX tápon 5V 30 Ampert ír, ezért gondoltam, hogy mennie kell. Erről megy a DVD író, meg a 3,5 merevlemez is, és gondolom ezeknek nagyobb az energia igényük. Akkor hol az a 30Amper?
Üdvarittya
(#) bmajor válasza Parittya hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Lehet hogy a 10-es elosztóban van áramkorlát... Meg hogyha csak 1 USB kábelen kötöd a gépre ugyanúgy nem jön át több áram mintha 1 kábellel kötnéd a vinyót... (Vagy az "aktív" elosztó azt jelenti hogy dugasztápról járatod? Mert akkor nem szóltam )
(#) kissrobchy válasza fbela1990 hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Próbáld meg az oda és a tőle el irányokba menő áramkörben lévő egyenirányítót is, mert az is lehet hogy oda-vissza vezető lett.
A másik pedig, hogy multiméterrel vagy más zárlatkeresővel ellenőrizd le az összes kondit, hogy véletlenül se legyen az egyik sem "átütős" zárlatos.

Üdv,
Robi.
(#) kissrobchy válasza fbela1990 hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
valami rövidzárat csinál!
forrasztópötty?
csavarfej?
elhajlott és összeérő lábak?
vezetékkivezetések között rövidzár egy apró forrasztás vagy deformáció miatt?
(#) Bazsi hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Sziasztok
Lenne egy fontos kérdésem.
Most vettem egy új tápot mert a régi elszállt. Ugyanúgy atx es de ha bekötöm, nem kapcsol be, zöld-feketével külső indítással beindul, de ciripel, namost így nemtom rámerjem-e kötni a gépre.
Szerintetek? Mit javasoltok?
(#) mindenes válasza Bazsi hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Ha leterheled a tápot valőszinű hogy nem fogy ciripelni. Mindenek előtt szerintem ellőbb ellenőrizni kellene az alaplapon lévő szűrőkondikat. Valszeg kiszáradtak vagy rosszabb esetben valahol zárlat van rajta s ezért nem indul a tápod.
(#) athor77 hozzászólása Feb 15, 2013 /
 
Sziasztok .
Van egy atx2.03(P4) 300x-es tápom .
Összekötöttem a zöldet a szürkével és elindult.
Ahogy méregettem a multival hogy hol mi jön le róla rámértem egy időben a zölddel szemben lévő pirosra és a kékre.
Az előző +5Vdc (piros) a másik -12Vdc (kék).
A multiméteren 15.8V -ot mértem.
Ez hogy lehet?
Tudja valaki.

atx.gif
    
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem