Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szén-monoxid (CO) jelző, CO2 szenzor
Lapozás: OK   2 / 4
(#) keyhole válasza deguss hozzászólására (») Dec 13, 2005 /
 
A tűzjelzők legtöbbje tudtommal a szén-monoxidra reagál... Csak fényjelenség vagy hőjelenség alapján nem lehetne azonosítani a tüzet, a füstben pedig sok CO van. Szedj szét egyet, majd oszd meg tapasztalataid!
(#) deguss válasza keyhole hozzászólására (») Dec 13, 2005 /
 
abból van egy itthon, előkeresem, és szétkapom. Aztán teszteljük, hogy valóban reagál-e?
Nem is volt hülye ötlet. :yes:
(#) Inhouse válasza keyhole hozzászólására (») Dec 14, 2005 /
 
Amilyenről én tudok, azok a füstöt érzékelik, optokapuval. Azért kell a plafonra rakni őket, mert a füst felfelé száll, és itt nem tűz rá a nap. A burkolat úgy van kialakítva, hogy a rácson beszáll a füst és belül az optokapu átvitelét megváltoztatva lehet jelezni...

Üdv
Inhouse
(#) keyhole válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 14, 2005 /
 
Igaz, ez is egy megoldás. Amit én írtam csak vélemény, mivel még egyet sem láttam szétesve... deguss, tied a pálya, oldd meg ezt a rejtélyt!!
(#) deguss válasza keyhole hozzászólására (») Dec 14, 2005 /
 
:gonosz2: rajta vagyok.

:phone:

:violent:
(#) deguss válasza deguss hozzászólására (») Dec 15, 2005 /
 
Nah, re.

Szétkaptam, a hagyományos kínai tűzjelzőt.
Meg kell mondanom sok minden van benn, egy PIC-re hasonlító (dip tokozású 18 lábú) MC1450128 IC vezérli az egészet. Pár SMD alaktrész, egy smd tranyó a csipogó kapcsolásához, és egy "fekete doboz rácsokkal". Ezt majdnem negyed óráig szedtem szét, és így sem láttam sokat. Csupán 5 kábellal csatlakozik az "alaplaphoz" és nem láttam benne semmit! Beintegrálták a kínaiak a műanyagba a füstérzékelőt. :dumcsi:

Lényeg hogy nem láttam az érzékelőből semmit, szerintem ! elképzelésem szerint ez nem reagál a szén-monoxidra, csak a tömény FÜST-re. Ahogy írta Inhouse egy optokapu lehet benn.

Akkor továbbra is fennál a kérdés, hogyan tudja magát bebiztosítani az ember a láthatatlan, színtelen, szagtalan*, gyilkos gáz ellen? (*majdnem. Ha már érzed a szagát, késő :felkialtas: )
Ha valaki esetleg (magyar) cég nyomára akad ahol árulnak !szén-monoxid! - jelzőt, kérem jelezze.

Üdv. deguss
(#) keyhole válasza deguss hozzászólására (») Dec 15, 2005 /
 
Mire gondolsz pontosan? Készülékre vagy IC-re?
Szén-monoxid jelző készülék kapható például a KémTech-nél:
Link
A már említett érzékelő ic pedig az SOS Electronic-nál:
Link
Más ötletem nincs...
(#) deguss válasza keyhole hozzászólására (») Dec 16, 2005 /
 
bocsi elnéztem egy hozzászólást. SOS elektrik. De hol? Lehet hogy hülye vagyok, de nem találtam sehol. Megnéznéd légy szíves, hogy merre találom magát a szén-monoxid jelzőt, az érzékelőt?
(#) keyhole válasza deguss hozzászólására (») Dec 16, 2005 / 4
 
Ahhoz hogy az online áruházban nézelődni tudj, regisztrálnod kell magad! Jobb oldalon e-shop menüpont alatt tudsz regisztrálni. Hogy pontosan hogyan már nem emlékszem, elég régen csináltam, lényeg, hogy a végén kapsz egy ügyfélszámot (amit nem változtathatsz meg), és egy jelszót, ami változtatható. Miután a visszaigazoló mailben megkaptad ezeket, be tudsz lépni szintén a főoldalon jobb oldalt (ügyfélszám/jelszó).
Ha bejutottál, jelen esetben a Keresés menüpontot kell választanod és beírnod, a típusjelzéshez (!) hogy 822. A megjelenő listában találhatod a keresett érzékelőt is, és annak nettó (!) árát. Kábé ennyi. A Választék alatt tudsz nézelődni is. De ez gondolom már értelemszerű...
Nem rossz egy cég, bár inkább nagyobb tételben érdemes tőlük rendelni.
(#) deguss válasza keyhole hozzászólására (») Dec 16, 2005 /
 
Köszi szépen, mindenki sokat segített, de azt hiszem Te a legtöbbet.

Üdv.
(#) keyhole válasza deguss hozzászólására (») Dec 16, 2005 /
 
Köszönöm!
(#) deguss válasza keyhole hozzászólására (») Dec 16, 2005 /
 
ami jár az jár. :wave: Szívesen. :awink:
(#) JackONeil hozzászólása Márc 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Remélem, hogy ilyen téma még nem indult, tőlem telhetőleg használtam a keresőt, de nem láttam semmi ilyesmit, csak CO-s topic-ot.
Röviden vázolom a problémát, amelyre megoldást keresek:
Egy olyan helyen szeretném érzékelni a CO2 erősen megnövekedett szintjét, ahol teljes sötétség van, és nem zárható ki a CH4 jelenléte (tehát a gyertya, mint elegáns megoldás nem jó, mert ).
Ennek megfelelően valamilyen elektromos detektálási módot keresek. Amennyire én látom kétféle módszer áll rendelkezésre,
1, IR LED---> IR fotodióda---> ----> elektromos jel
2, meszes víz, benne pH-mérő--> elektromos jel

Mindkét módszernek megvannak az előnyei, meg a hátrányai is:

1, A CO2 több abszorpciós csúcsot produkál, a legdurvábbat 20 um-en, de vannak hasonlóan jók a látható tartományhoz közelebb is. Remélhetőleg lesz olyan LED, amelynek fénye beleesik valamelyik maximumba. Ennek a metódusnak az a nagy átka, hogy kellene egy meglehetősen hosszú út a fény számára, amin keresztül gyengítődni tud. Egy szűrő sem ártana, amely - a biztonság kedvéért - mégis kiszűri a látható fényt. Ha ezek megvannak, és minden kallpol, már csak egy alkonykapcsoló az egész, ami egy LED-et gyújt, mondjuk 30% CO2 tartalomnál.

2, A pH-méter egyetlen hátránya, hogy egy oldatot használ mérési médiumnak. Minden más gond ebből következik.

Abban a kérdésben szeretném a segítségeteket kérni, kedves fórumozók, hogy a kettő közül melyik, vagy esetleg milyen másik módszer használható ennek az alattomos gáznak a kimutatására, illetve hogy a gyakorlatban mi módon valósítsam meg a szerkezetet. Bármilyen építő jellegű megjegyzést szívesen olvasnék! Köszi szépen!
(#) Hp41C válasza JackONeil hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Szia!

CO2 szenzor, a ChipC@d -nál kapható...
(#) cslaci válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Sziasztok!
A HEStore árul szenzorokat:
Bővebben: Link
Googli elég szűkszavú. Tud valaki segíteni ezen szenzorok bekötésében?
(#) Mate12345 hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Szükségem van egy digitális CO2 szenzorra, amivel tudom mérni egy helység CO2 koncentrációját és könnyen tudom illeszteni (lehetőleg soros vonalon keresztül) egy mikrovezérlőhöz.

Fontos továbbá, hogy piroelektronikus legyen. (Infravevővel detektálja a gázt)

Találtam ezt a céget, akiknek a C1-es moduljuk tökéletesnek tűnt, de nem válaszoltak az E-mailre. (Most küldtem nekik egy faxot is.)

Sajnos magyar disztribútort sem találok.

Ha már használtatok valamilyen CO2-detektort, akkor kérlek írjátok meg, hogy honnan vettétek meg és hogyan kell használni.

További feltételek:
-Érzékelési tartomány: 0-2000 ppm
-Pontosság: +-20ppm (30 még elfogadható.)

Köszönöm a segítséget.
(#) Sebi válasza Mate12345 hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Én ezt használtam, közvetlenül a Vaisala-tól rendeltem, néhány e-mail váltással.
160 rugó volt...
De mostanában van egy primitívebb is 20 rugó körüli. Itt az adatlapja.

TGS4161.pdf
    
(#) Mate12345 válasza Sebi hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Köszönöm.
Az a helyzet, hogy a 20.000Ft még mindig drága.
Legalább 10db-ot kell megépíteni első körben, ezért 10.000Ft fölé nem szeretnék menni.
(#) koszta válasza Mate12345 hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Szia !

A a CO2 szenzor nem "piroelektronikus", hanem NDIR (Nondispersive infrared sensor), így próbáld meg keresni.
10.000 Ft- ért nem fogsz találni..
Egy tipp: Link

Kis hazánkban a Honeywell is forgalmaz ilyesmit, gondolom elég "jó" áron..
(#) gerenk válasza deguss hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Legtöbb háztartásban használatos CO jelző és riasztó
készülék elektrokémiai érzékelő cellát használ, melynek élettartama 2-4 év. Nálam egy HONEYWELL tipus üzemel 2008 óta, fel van rajta tüntetve hogy 2012-ig használható, ekkorra a zselészerű anyagot tartalmazó
érz. cella már kifárad és nem tudja a CO gázt megkötni és a hibajelet nem adja a feldolgozó elektronikának.
Az alábbi linken olvashatsz róla a 3. pont tárgyalja
http://www.villanyszaklap.hu/cikkek.php?id=285
(#) Sebi válasza gerenk hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Itt most nem CO-jelzőről van szó, hanem CO2 mérésről...
(#) Mate12345 hozzászólása Aug 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat.
Találtam egy jól kinéző CO2-szenzort: K30.

(A Google-ba beírva, hogy CO2 K30 sensor, megtaláljátok.)

Erről van valakinek tapasztalata? A leírás alapján jól néz ki.
(#) kissi hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Kazán mellé szeretnék életvédelmi okokból CO érzékelőt és riasztót felszerelni. Érdekelnének a tapasztalatok, hasznos tanácsok a beszerzéssel kapcsolatban ( milyen típust ajánlotok, mennyi ideig működik megbízhatóan, stb. ).

Előre is köszönöm a segítséget!

Steve
(#) Directors hozzászólása Feb 14, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy ehhez hasonló 9V elemmel működő Szén monoxid érzékelőm.Bővebben: Link
Szeretném megoldani,hogy hálózatról üzemeljen. Van egy 6V 650mA leadására képes telefon töltőm.Erről üzemeltethető,vagy inkább 9V-os legyen a tápegység?
(#) Inhouse válasza Directors hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Hányszor cseréltél benne elemet, mire eluntad?
Ha a válasz több, mint 1, akkor felesleges tápegységre kötni 2 okból is...
1. lejárt az élettartama, egy zselés anyag van bennük, ami kémiai reakcióban színeződik el CO esetén és ennek véges az élettartama valós riasztás nélkül is...
2. elemes táplálás esetén biztosított a folyamatos működés, tisztán hálózati táplálás esetén nem...az elem merül, de ezt jelzi a készülék, tehát nem marad rejtve. Ha áramszünet lenne, vagy csak megszakadna pl. az adaptered primerje, akkor viszont semmi nem jelzi majd, hogy baj van és téves biztonságban érzed majd magad...persze 20-30s-enként villog rajta egy LED, de mikor nézted pl. utoljára?
(#) Directors válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Nem tudom,hogy pontosan milyen rég van meg. Kb 3 éve.
Csak a fűtési időszakban van benne elem. (Persze amikor van.Mert ha lemerül akkor nincs egy darabig.)
Eddig olyan négyszer ötször lett cserélve az elem.
(#) Inhouse válasza Directors hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Nem az elemcsere konkrét száma a fontos, a lényeg az élettartam. Egy elemmel akár 1 évig is elmennek, tehát durva számítással 1 elem=1év. Olvasd el a leírását, ha még megvan, hogy mennyi ideig garantálják, hogy működni fog! Lehet, hogy a tiednél ez már letelt, és soha nem fog már jelezni...
(#) Directors válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Rendben. Megnézem.
Egyébként régen se bírták sokáig az elemek benne. Persze nem drága elemek lettek bele vásárolva.
(#) Inhouse válasza Directors hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Végre olvastam 2 helyen is egy megnyugtató infót! Nem csak az elem merülését és a CO-t jelzik a készülékek, hanem az elhasználódást is elvileg.
az egyik, ahol ezt említik
Ezt miért nem lehet/kell beleírni a termék leírásába?! A mienkben tuti, hogy nem volt ilyen benne...
(#) Attilawap hozzászólása Márc 2, 2013 /
 
Sziasztok!
Nemrég vettem egy PIC-es szén-monoxid érzékelőt, csak nem tudtam, hogy hogy kell használni. Aztán kiderült, hogy igazából ez egy Arduino UNO Mega 2560 PIC vezérlőhöz készült. A kérdésem az, hogy meg lehet-e csinálni ezt az érzékelőt PIC nélkül? Mert nem akarok 4000 Ft-ot erre költeni. Egy a lényeg: ha CO-t érzékel, akkor mondjuk húzzon meg egy relét. Elkezdtem kísérletezni ezzel az eszközzel, hogy gyertyával CO-t állítotam elő és az analóg kimenete 0,44V-ról 0,50V-ra emelkedett, amikor jelen volt a gáz. Ebből lehetne valamit csinálni?
Üdv!
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem