Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Skoda Octavia elektromos probléma
Lapozás: OK   85 / 195
(#) fodordav válasza szikra hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Köszönöm a javaslatot! A hét végén igyekszem szétszedni, kimérni a hiba helyét.
(#) kzozo válasza VIM hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Köszi. Ha lesz még kérdésem, mindenképpen keresni foglak.
(#) pauerjozsi77 hozzászólása Feb 21, 2013 /
 
Sziasztok Van egy octavia 2-es autóm benzines a gond az hogy menet közben elkezd sárgán világitani az ABS lámpa inditás után nem világit majd kb husz km után megint.Mi lehet a gond?
Köszi előre is
(#) _vl_ válasza pauerjozsi77 hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Amikor világít, ki kell olvasni számítógéppel, hogy mi a baja. Ha világít a lámpa, akkor biztosan meg fogja mondani, hogy mi nem tetszik neki.
(#) zolika60 válasza pauerjozsi77 hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Kilencven százalékban az egyik jeladó vezetékére tippelnék. Az a legigénybevettebb része a rendszernek. Eltörhetett a drót és hol érintkezik hol nem.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2013
(#) nokopasz hozzászólása Feb 22, 2013 /
 
Hello!Van egy Ocatviám ,1.9 tdi (97-es) Olyat tapasztaltam h 130-140 között a központi számítógép letiltja a rendszert és megtorppan az autó!Az összes magasnyomású kicsi csövet lecseréltem, de ugyan azt csinálja.Van e vki aki tudna ebben segízeni ,hogy hol kezdjem el a probléma megoldását??? (légtömegmérő,esetleg turbó lex e a bünős? már mindennere gondoltam!) előre is köszönöm segítségeteket!!
(#) csibai hozzászólása Feb 24, 2013 /
 
Szép napot minden fórumozó társunknak!

Az szeretném kérdezni, hogy szerintetek octavia 1,6 AEE antennájának lehet valami "segéd táp vagy valami tápellátása?
Nem akar tisztán szólni a rádió azért érdeklődöm. Új külső antennát már tettem rá de nem javult a helyzet. Rádiónál a csatlakozás szemre jónak néz ki!

Köszönöm.
(#) kufár11 hozzászólása Feb 24, 2013 /
 
Üdvözletem mindenkinek.
Vásároltam egy 2005 évjáratú Octavia 1,4 16 V BCA motoros autót.90000 km nél szervizelték,cseréltek olajat,vezérlést,szűrőket./Ismerem a régi tulajt/
Most 105000 van benne,lecseréltem az olajat,szűrőket.
Jelenleg komoly hibajelenség nincs szerencsére.A km óra mutatója néha leesik,WD 40 -el lekezelem a csatlakozókat,hátha jó lesz.
Kérdésem:azt ,hogy van e benne hibakód,csak a kiolvasással lehet tudni,vagy a szervizjelző kiír esetleg valamit,amiből tudni lehet,hogy van benne hibakód?Nem fizetnék az olvasásért ha nem muszáj.
Köszönöm a segítséget.
(#) _vl_ válasza kufár11 hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Ha valamelyik "sárga lámpa" ég, aminek nem teljesen egyértelmű a jelentése, akkor van olvasnivaló. De lehet akkor is olvasnivaló, ha épp nem ég semmi, mivel egyes hibákat a rendszer nem tart annyira fontosnak, hogy lámpát is gyújtson.
Én biztosan nem vennék meg egy ennyire modern autót, hogy előtte ne nézném meg, hogy nincs-e mondanivalója a számítógépnek...
(#) zolika60 válasza kufár11 hozzászólására (») Feb 24, 2013 / 1
 
A kilométeróra hibája, lehet, hogy a műszeregység felrepedezett forrasztásaiból adódik. Ha vissza olvasol többször találkozhatsz hasonló hibával.
(#) kufár11 válasza _vl_ hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Igazad van,de már megvettem....
Kimaradt,mert ismerem a tulajt és ö sem tapasztalt hibát,nem azért adta el.
De elviszem egy olvasásra és majd beszámolok.
Köszönöm.
(#) kufár11 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Igen,az elmúlt napokban az összes hozzászólást elolvastam,/ komoly irodalom van már itt!/csak valaki azt is írta,hogy 2002 után már ezt a hibát kijavították.
A kocsi csak két hetente hétvégén van itthon,a fiam használja.De nekifekszek majd a műszerfalnak is.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2013
(#) szeta86 hozzászólása Feb 25, 2013 /
 
Kedves Fórumozók!

Igaz, hogy nem Octavia-m van, hanem I-es Fabia-m, de talán tudtok választ adni a problémámra.
Amikor távirányítóval bezárom az autót, kis idő múlva beriaszt a riasztó. Így csak kulccsal tudom már zárni egy ideje. Hogy tudnám kideríteni, hogy mi a gond? Mennyibe fájhat a javíttatása?

Válaszotokat előre is köszönöm!

üdv.
(#) csibai válasza szeta86 hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Először talán vizsgáld végig az ajtózárakat. Kikapcsolja e rendesen a belső világítást, bekapcsolt lámpánál ha kinyitod az ajtót sípol-e? Próbáld lekapcsolni a belső világítást, hogy ne világítson ajtónyitásra. Szerintem itt kellene valamerre vizsgálódni. Valószínű valamelyik mikrokapcsoló.
Ha "csak" az akkor nem túl költséges a javítás (ha Te csinálod), viszont számíts a le- és felszerelésnél egy kis szentségelésre.
(#) szeta86 hozzászólása Feb 25, 2013 /
 
Köszönöm. Minden működik, kivétel a riasztó rendetlenkedését.
(#) jegesmaci73 hozzászólása Feb 25, 2013 /
 
Sziasztok,problémám:világit a szervo visszajelzö lámpája.Hiba kiolvasva:kormány elforgulás érzékelö hiba..(octavia-2 -2008-as)néztem a neten amit találtam 42.-ezer ft.Biztos cserés,volt már valakinek ilyen problémája?
Választ elöre is köszi
(#) szikra válasza kufár11 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Hello.A kilometer ora hibajaval mar en is talalkoztam.Az akumulator tarto muanyag alatt van a kabelkoteg amelyikben vannak a sebesseg szenzor drotjai (es meg sokminden mas) ami hyajlamos elszakadni (eloxidalodni) akadhathat innen is a hibakod mert az abs-nek kell a sebessegjel.A helyedben en atneznem vagy atnezetnem azt a koteget,mielott a muszerfalat gyanusitanam....
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2013
(#) kzozo válasza jegesmaci73 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Mi a pontos hibaüzuenet?, alapbeállítást esetleg elfogadja még?
(#) bvvitya hozzászólása Feb 26, 2013 /
 
Sziasztok lenne egy problémám amiben segítségeteket kérném.
Adott egy Octavia 1,6 benzines 2000évjárat AEE motorkóddal.
Egyik napról a másikra megadta magát a műszerfal
Lámpák világítanak a megtett kilométert is jelzi meg az átlag fogyasztást és a többit.
Viszont egyik mutató sem mozdul se a fordulat se a km/h-ra és szintén fekszik a hő és benzinszint.
Úgy veszem észre hogy ezen kívül minden működik csak a mutatók fekszenek.
Most jut eszembe nem minden lámpa világít mivel a benzin szintem biztos hogy már kevés és nem jelzi hogy a tankoljak
Ezért is zavar nagyon mert nem tudom megállapítani hogy mennyit mehetek.
Valami tipp hogy mi lehet a probléma?
Meg tudom itthon oldani? Ezt azért kérdem mert nagyon szűkösen vagyok mostanában és ha lehet a szervizt mellőzném
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv és várom a lehetséges alternatívákat!
(#) kissi válasza bvvitya hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Szia!

Keress rá ebben a topicban, néhány ellenállás átforrasztása szokta megoldani a problémát!

Steve
(#) bvvitya válasza kissi hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Hello!
Kerestem de nem találok semmit
Biztos h én bénázok.
nagyon kezdő vagyok ezt is hozzá kell tennem.
Valami konkrétumot tudnál mondani ?
Köszi
(#) VIM válasza bvvitya hozzászólására (») Feb 26, 2013 / 1
 
Szia! Amit keresel azt ITT megtalálod.
(#) kufár11 válasza szikra hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Szia,de nekem nincs hibakód,csak a km óra mutatója esik le néha,,,lehet mégis műszerfal bontás lesz .
Az általad említett vezetékköteg hibáját álló helyzetben hogy lehet felderíteni?
(#) szikra válasza kufár11 hozzászólására (») Feb 27, 2013 / 1
 
A sebesseg jelado a valto tetejen kicsit hatrebb az utaster fele leled meg.Erre megy egy 3 labu csatlakozo.1: +12 fekete-feher.2: test barna.3: a sebessegjel feher-kek.Mikor fekszik a tu merni kellene a fekete feher es barna kozott hogy van e 12volt(GYUJTASSAL!).De ha kiszeded ezt a 3 vezeteket es finoman meghuzod akkor megmutassa magat hg meik szakadt (kijon a kotegbol) altalaba ahol bemegy a nagykotegbe szokott elszakadni.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2013
(#) kufár11 válasza szikra hozzászólására (») Feb 27, 2013 /
 
Köszönöm,megnézem !!
(#) Pifu87 válasza csibai hozzászólására (») Feb 27, 2013 /
 
Hello
Nekem is hasonló problémám van már 3. éve téli időszakban, berángat menet közben, ez lámpánál nagyon idegesítő.Nyáron semmi probléma vele, nem csinálja. Üzemanyagszűrő csere volt, folytószelep, szívócső nyomás érzékelő kitakarítva, 15 km után kezdődik előről.
ha megoldódott a problémád kérlek írd meg.
Köszi
(#) Pifu87 válasza csibai hozzászólására (») Feb 27, 2013 /
 
99es AEE 1.6 benzines Octavia
(#) VIM válasza Pifu87 hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Szia! Nézd meg ezt a hsz.-t és a benne található linkeket, talán hasznodra lehet.
(#) karikaon válasza bvvitya hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Szia!
Pont most jártam azon az oldalon ahol ezt a témát boncolgatják. istbar és Hosszulabu beszélgetése, a bejegyzés dátuma: Szept 4, 2009 és a topic 4. oldalán találod.
Üdv
(#) karikaon hozzászólása Feb 28, 2013 /
 
Sziasztok.
Octavia combi 1.6 slx (AKL) autóm van. Elektromosan nyitható a tanksapka fedele, illetve nyitható volt tegnapig. Őrült, fölösleges egy találmány. Kinyitottam és nem lehet visszapattintani sem. Most lifeg. A nyomó gombot nyomogatva nem történik semmi, nincs a megszokott szervó szerű hang sem. Valakitől azt hallottam első próbálkozás gyanánt, hogy vegyem le az akksi sarut várjak egy kicsit és tegyem vissza. Hátha észhez tér. Nem ismerem a működési elvét, mozgatva van valami pöcök (retesz) vagy mikrokapcsoló van ott, ami elfáradt? Mi lehet a gond?
Ha van ismeretetek a szerkezetről és tudtok segíteni a hiba elhárításában akkor szívesen várom a válaszotokat.
Üdv Mindenkinek... Szép estét...
Következő: »»   85 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem