Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Automatikus dimmer építése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) paznja hozzászólása Márc 3, 2013 /
 
Tisztelt fórumozók!

Segítséget kérek a következő problémával kapcsolatban.
Díszmadarak világítását szeretnénk oly módon megoldani hogy a bekapcsolási fényerő meghatározott időponttól 0% -ról 60-120 perc beállítható időtartam alatt automatikusan érje el a 100%-ot. illetve ugyanígy vissza.
esetleg kapcsolási rajzot vagy *

köszönöm előre is a segítségeteket tanácsotokat!
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2013
(#) dB_Thunder válasza paznja hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Gyártanak olyan elektronikus fénycsőelőtétet ami vezérelhető , pl 0-10 voltal, ehhez már csak egy "óra" kell...
A gond az hogy egy ilyen drimmer >10e Ft...
(#) kaqkk válasza paznja hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Milyen világítótesthez kellene neked ez a cucc ??
(#) paznja válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
s*ima izzóhoz,max 300w nem neoncső!!

köszi
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2013
(#) sany válasza paznja hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Nekem a következő lenne az ötletem.
Esetleg ebből az áramkörből ki lehetne indulni. Az S1 kapcsolót egy kapcsolót egy relével vezérelni , amit megfelelő időzítő segítségével ki és be lehetne kapcsolni 60 és 120 perc között. A lámpa fényerőjének növekedését , illetve csökkentését pedig az időtagok (R2,R3,P2,C1) tagok cseréjével lehetne megoldani.
(#) szuperman hozzászólása Márc 7, 2013 / 2
 
Én a helyedben fognék egy PIC -et PWM el oldanám ezt meg.
(#) kameleon2 válasza paznja hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Szia! Ha netán profi megoldás kellene, akkor a piacon a dmx dimmerek a legolcsóbbak. DMX vezérlőn jó pár dimmert tudsz kezelni, időzíteni stb.
(#) spectre hozzászólása Jún 6, 2021 /
 
Sziasztok

A mozikban, szinházakban az előadás kezdeténél a fények lassan kapcsolnak le. Hogy ott milyen megoldás van, vagy kézi, nem tudom. Én ugyanezt szeretném elérni, amely szerint ha lekapcsolom a csillárt, az egy adott idő alatt aludjon ki, például 8 másodperc. Nem szükséges az időt állitanom, elég ha egyszer be van állitva. Mit gondoltok erről, milyen megoldások létezhetnek?

Köszönöm
(#) Gafly válasza spectre hozzászólására (») Jún 6, 2021 /
 
Ez?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem