Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 606,707, és 909-es erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   4 / 10
(#) Alkotó válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Induktivitás ügyben, a 1,5uH-t rendeltem 5%-os pontossággal (állítólag), és a 2x10uH-is kis induktivitásokat is. A 2uH-k miatt sem aggódom, részben mert most már tudom mérni az induktivitást, tehát csak türelem kérdése, részben pedig annak nem kell pontosnak lennie.
24674 Ft, amiben az apróságok nincsenek benne, mert az van készleten (összes félvezető, kondik -táppuffer is-, induktivitások vannak benne).
(#) soos csaba válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Kosz az infót akkor jó kis pénzbe vannak már az alkatrészek! És a dobozán gondolkoztál már, hogy fog ki nézni, milyen dizájnra gondoltál?, extrák lesznek hozzá építve?, itt gondolok hangszínre vu méter bemenet választó?. Vagy csak simán be dobozolod és kap egy volum potit és kész?.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2012
(#) orizon hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
Induktivitások. Van itthon egy pár darab rossz PC alaplapom. Lebontottam róluk az induktivitásokat így kinyerve belőlük a ferrit rudat az első próbálkozáshoz. A rúd mérete: átmérő 5mm, hossz 20mm. Pont jó az 1,5 és a 2 uH induktivitások elkészítéséhez. Bár azt olvastam, az ideális rúd 6x20mm lenne. Nekem a bontott is megfelel így hirtelenjében, és kíváncsi is voltam rá lehet e velük valamit is kezdeni. Rézhuzalnak 1 mm átmérőt használtam, ilyet találtam hirtelenjében. Azt nem tudom, hogy rézhuzal és rézhuzal közt lesz-e különbség, de kipróbálom majd azt is. Van itthon Monacor légmagos induktivitásom majd szétbontok egyet arra a célra. Az könnyebben hajlítható, mint ez, amit hirtelen találtam. Szóval elsőre sikerült egy megközelítőleges 1,5 uH induktivitást készítenem, amihez 10 menetet kellet a ferritrúdra tekernem. Bár még finomítani kell a menetszámon, mert egy kicsit laza a tekercs és hosszú a kivezetése. Meg a zsugorcső is módosít rajta egy picit. Készítettem egy 1,5uH légmagos tekercset is, szintén az említett 1mm réz huzalból. Itt 27 menet lett egy 10 mm átmérőjű sablonra tekerve. Ez is laza lett, de próbálkozásnak kísérletezgetésnek jó volt.
(#) kadarist hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
Van itt is egy kis adalék.
(#) zsjkuki hozzászólása Jan 1, 2013 / 1
 
Meglettek csinalva az induktivitasok:
-az 1,5mikroH -s induktivitas.
7,6 mm-es testre(en furora tekertem) ,1mm-es CuZm huzalbol 27 menet-et tekerve
1,51-1,52 mikroH-t eredmenyez
-a 4mikroH meg 10mm-es alapra 15 menet majd ra 13 menet szorosra tekerve ,1 mm-es CuZm huzalbol.
Ezek mert adatok es mind legmagos tekercsek.
Sok sikert mindenkinek az Uj Esztendoben.
Minden jot
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
(#) Alkotó válasza zsjkuki hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
SZUPER! Köszönjük.
Idő közben, már a paneltervet is ezekhez a méretekhez igazítottam.
(#) orizon válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Betudnád linkelni az új panel tervet. Átrajzolnám az engedélyeddel magamnak már, ha nincs ellene kifogásod.
(#) dzsoki75 hozzászólása Jan 11, 2013 /
 
Valaki már megcsinálta az új quadok közül valamelyiket? Ezek közül valamelyiket, vagy a ludwigosat érdemesebb? A ludwigos is elég költséges, de ezek már nagyon.
(#) Alkotó válasza zsjkuki hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Elkészítettem a saját induktivitásaimat.
1,5uH = 7,5mm-es fúrószárra 27 menet 1-es huzalból
4uh = 10-es fúrószárra 15 menet, és ennek tetejére 12,5 menet 1-es huzalból
Mindkét érték szinte tökéletesen bejött.
A 4uH-t cérnával megkötöttem a mérés után, és bemártottam hígított nitro lakkba. E nélkül is öntartó volt, de így még merevebb lett. Száradás után is megmértem, az értéke 4,1uH-re változott, tehát elhanyagolható az eltérés.
Ismét köszönöm a kísérleteket, nálam is tökéletesen beváltak a megadott adataid.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2013
(#) zsjkuki válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Tiszteletem
Szivesen .Majd miutan kesz van majd mond el hogy mukodik ez a Quad.
Sok sikert.
Minden jot
(#) Alkotó hozzászólása Márc 10, 2013 / 1
 
Kipróbáltam az egyik panelt. Szándékosan nem használtam labortápot, hanem egyszerű izzós áramkorlátot alkalmaztam (gyerekkorom óta nem próbáltam így). Hibátlan ez az élesztési módszer is.
A panel elsőre indult, semmiféle gond nem volt vele. Még nincs rajta borda, de így sem melegszik (kis hangerőn). Ráadásul a hőközlő tönköket sem köttem a GND-re egyenlőre, de így sem tapasztaltam semmilyen zajt vagy gerjedésre utaló jelet. Ez azért fontos, mert itt a gyáritól eltérően, egyoldalas a panelterv, amit eltérő GND vezetéssel tudtam elérni. Ha bordán lesznek a hőközlők, és az egész egység GND potenciálra kerül, akkor az is egy jelentős árnyékoló hatást fog még jelenteni.
A kiemelt 560R-ok is jól bírják, A kezem kényelmesen bírja a melegedésüket, kb. 50-60°C lehet. A két kerámia tokot egymsához ragasztottam, így sokkal merevebben megáll a "4 lábú" ellenállás-egység.
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Ragyogó kivitelezés
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2013
(#) zsjkuki válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Tiszteletem
Tenleg remekul van epitve es a kivitelezes is kituno.
Szolni hogy szol?
Sok sikert a tovabbiakban is!!!
Minden jot
(#) Alkotó válasza zsjkuki hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
A megépítést életképességét még egy picit korai megítélni.
Már az elejétől van egy konkrét elképzelésem, ami itt nagyobb jelentőséggel bír mint általában, mert ez az erősítő a szokottnál több mechanikai részt kíván. Éppen azért ilyen, mert próbáltam elkerülni a túlzottan bonyolult hűtési megoldásokat. (Az is igaz, hogy nagyon komoly technikai segítséget kapok Cirokl-tól.)
Mindenesetre a panelterv egy csomó egyéb megoldáshoz is jól tud illeszkedni.

A hangjáról sem tudok még alaposan nyilatkozni. Áramkorlátokról próbáltam, kis hangerőn, néhány percig tesztelve. Nincs semmiféle zavaró a hangjában. Lendületes, dinamikus. Még csak a szól-nem szól kérdést akartam tisztázni.
Az érzékenysége elég jó, nem mértem semmit egyenlőre, de messze jobb mint a mostanában szokásos 2V-os érték.
(#) orizon hozzászólása Márc 10, 2013 /
 
A félvezetőket válogattad ? A tranzisztor pozíciókban milyen Béta az ideális?
(#) Alkotó válasza orizon hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Nem végeztem semmilyen válogatást. A rajzi típusokat vettem meg. Beforrasztás előtt ellenőriztem a tranyókat -persze a saját kikezdhetetlen módszeremmel-. Minden hibátlan volt. Talán annyi tűnt fel, hogy az MJ15003-ak erősítése -mutatókitérés- egészen nagy volt, tehát 100 feletti bétára saccolom őket.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Összeraktam a másik csatornát is. "Pöc-röff" indult.

másik.jpg
    
(#) CIROKL válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Szép !
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Az érdem jelentős részben a tiéd, itt is köszönöm a közreműködést.
(#) orizon válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
A félvezetőket hol szerezted be? Semmit nem kapok közülük. Kivéve a BC214C. De arról meg fogalmam nincs milyen gyártmány is lehet.
(#) Alkotó válasza orizon hozzászólására (») Márc 12, 2013 / 2
 
Az Elektroart Bt-től rendeltem mindent. Csak az MJ15003-nál kötöttem ki, hogy ON gyártmány legyen.
(#) orizon hozzászólása Márc 13, 2013 /
 
Alkotó!

Semmit nem lehet kapni az Elektroartnál. Beszéltem ma telefonon az üzlettel. Semmi nem volt náluk a félvezetőkből- .Most akkor mindent helyettesíteni kell?
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2013
(#) Alkotó válasza orizon hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Bosszantó és sértő az állításod, és nem utolsó sorban valótlan. Ha nekem elküldtek mindent, elég valószínű, neked is meg fogják tenni.
Most megnéztem a bolt honlapját, és csodák csodája, szinte minden ott volt. Persze ez nem jelenti, hogy ténylegesen ott is van a polcon, de éppen ezaz, ami engem nem is érdekel.
Elküldöd a listádat a boltnak, Ők pedig neked az alkatrészeket. Szinte biztosan nekik sincs minden készleten, de akkor majd beszerzik, és úgy küldik. Az átfutási idő nagyjából 1 hét szokott lenni.
A rajzi félvezetők közül csak a két MPSA-t kell megváltoztatni, de ez sem jelent valós változást, csak a 43 és 93 számok helyett 42-t és 92-t kell kérni. Ez ugyanaz a típus, csak nagyobb a feszültsége (mellékeltem az adatlap első oldalát).
Nem kérdezte senki, de pl. szintén ebben a boltban van olyan TO3-as csillám, aminek a vastagsága "vékonyság". Tehát nem 0,8mm-es, hanem csak kb. 0,3mm (nem mértem meg, csak saccolom, de kb. fele az egyéb boltok csillámainak), tehát várhatóan jó lesz a hővezető képessége.
Szinte biztos vagyok abban, egyéb boltok is hasonlóan működnek, ami nincs nekik azt meghozatják. Ezért választhatsz másik forrást is magadnak, de pl. a tápoldali ZTX-eket, és a J503-at viszont csak Ők tudták produkálni, ami nagy piros pont nekik. Illetve a képeimet megnézed, akkor a 0,1R és a 0,12R is elég speciális kivitel, amit szintén csak ők ajánlottak nekem.
Ezek után, szeretném ha tételesen felsorolnád mik azok a félvezetők, amiket nem tudsz tőlük beszerezni.
(#) orizon hozzászólása Márc 13, 2013 /
 
Hát pedig semmi nem volt náluk. Miért mondanám. Azért nem fogom magnórarögzíteni a telefonbeszélgetésemet. Mellesleg az alkatrészkeresőbe hiába írom be a keresett alkatrészek nevét típusát 0 találatot ad mindre.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2013 / 2
 
A tesztpéldánynak megfelelő rajzot és tervet mellékeltem. A terv itt már annyival "okosabb", hogy értékeket is írtam rá, illetve apró kis kozmetikákat végeztem rajta.
A terv alapvetően az eredeti alapján készült, de számos ponton eltértem attól. Pl. egyoldalas a panel, a kétoldali hőközlő elem egyforma (nincs jobbos és balos), a légmagos induktivitásokhoz illeszkedik, néhány ellenállást 2W-os méretűre növeltem, stb.
A kapcsolásra írtam egy helyettesíthetőségi elképzelést. Ezek a megfeleltetések jó eséllyel nem fognak semmiféle gondot okozni. A ZTX-ek ügye már kritikusabb, de mivel kaphatóak (nem olcsók) nem kell őket helyettesíteni.
Nekem a J503-as áramgenerátor beszerzése volt nehézkes, de a boltom ezt is megtalálta és küldte.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
A panelterv megnézésekor, nálam a FireFox automatikus a "getfile.php" valamivel nyitja meg egyfajta gyorsnézetként, ami össze-vissza tördeli és torzítja a rajzolatot. Azért problémés ez, mert csak az veszi észre aki tudja milyennek kellene lennie. Ha a letöltésre megyek, akkor hibátlan. Azt nem tudom ez globális probléma-e, azt se tudom Böngésző vagy HE specifikus, de nem árt figyelni rá.
(#) Dr Endugu válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Tisztelt Alkotó! Említetted, hogy át tudod tervezni a panelt TOP-3 végtranzisztorokhoz. Nekem azért fontos mert már ilyen végtranzisztor (2SC5200) 2 éve pihen a fiókomban. Ezek szerintem jók lennének ebbe a végfokban! Hátha mást is érdekel az ilyen panelterv! előre is köszi!
(#) Alkotó válasza Dr Endugu hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Nézd el a memóriám hiányosságait, és mutass rá hol is említettem ilyesmit?
A kért módosítás -ettől függetlenül- jó eséllyel megoldható, de még nem próbáltam. Az említett tranzisztor talán nem ideális hozzá, vagy legalábbis rejt magában némi bizonytalanságot, de hasonló tokozással léteznek "stabilabb" típusok is (viszont azok drágábbak mint a bele való TO3-as tok). Nálam MJ15003-al történt a szerelés, amivel nem volt gondom eddig, de még a teszteket nem tudtam bordák híján elvégezni (trafóm sincs még, de azt pár nap alatt le tudom gyártatni).
Időm/kedvem szerint ránézek milyen megoldás jut eszembe a TO247-es tokozású tranzisztorok felhasználhatóságára.
(#) Alkotó válasza Dr Endugu hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Még mindig várom a "rámutatást", hol említettem a tokozás váltásának lehetőségét.
Ettől függetlenül, rajzoltam egy lehetséges változatot.
A 2SC5200 helyett, inkább a rajzon is lévő MJL3281A típust javaslom, vagy az MJL21194-et. De a tokozásuk azonos, bármelyiket tudja a panel fogadni.
Ha ez így jó neked, akkor ellenőrizd le, és ha rendben lévőnek találod, akkor beszéljünk a panelről.
(#) Dr Endugu válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Szia
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1344186.html#1344186
Tavaly december 10.-én volt
Tehát az én egyetlen észérvem arra, hogy ezt a típust használjam annyi, hogy ez van itthon... Az MJL3281A-ból is van 2 db. ,de ugye ehhez 12 kellene... Költeni a Motorola tranyókra most tizenezer forintot nem szeretnék. Az MJ15003 a Toshiba tranzisztornál jóval nagyobb áramot bír, de a 2X3 végfoktranzisztoron ez eloszlik. A terv nagyon szép, mint az eddigi összes panelterved!
Következő: »»   4 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem