Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   62 / 91
(#) Alkotó válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Ha igen, akkor a táp sokkal bonyolultabb lesz mint a táplált elektronika.
(#) mraulajos válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Jó, - de ilyenem van.
Arra gondoltam a dobozolásnál, dupla, - azaz kettő db 12V os aljzatot rakok rá, majd a későbbiekben más ilyen kütyüre is, hogy több mindenre tudjam használni tápot. Erről mi a véleményetek?
(#) szegedijan hozzászólása Feb 3, 2013 / 1
 
Hali mindenkinek....
megépítettem lm1036ból a hangszínszabályzót, hordozhatóra....egy kis külső 12vos táppal hogy tudjam hurcolászni....( Dj Szabcsa nyákja és beültetése szerint)
Először nagyon szépen működött nagyon örültem neki, semmi gond nem volt vele....aztán 2 hét után úgy döntött az egyik kimenet hogy nem fog csak nagyon halkan szólni....hiába tekrem át teljesen a balance-t nem reagál és ha kihúzom a másik kimenet rca-t akkor hallani hogy a hibás is szól de csak nagyon nagyon halkan és gőzöm sincs mi lehet a baja....
HA van valakinek bármi ötlete szívesen fogadom
(#) csady válasza Gyimate hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Működik.
Már nem búg, de a balance és a treble potira egyáltalán nem reagál. ha kitekerem maximumra akkor olyan mintha a többi poti semmit sem csinálna, de ha visszatekerem akkor a bass és volume poti működik.. érdekes.....
(#) Jax válasza szegedijan hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Szia!
Bocsi, de segíteni én sajnos nem tudok ebben, viszont szeretném megjegyezni, hogy igazán szép kis kütyüt építettél, tetszik a külseje!
Ezeket a potméter gombokat honnan vetted? Mert én is próbáltam szerezni, de mindenhonnan csak ilyen gagyi fröccsöntött fekete műanyagokat adtak. Csak egy régi rádiószerűségből találtam a tiédhez hasonló gombot, még egy éve, donornak eltettem, szerencsére volt is hova felhasználnom miután alaposan fogkrémmel lepucoltam.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2013
(#) reloop válasza csady hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Annak a két potinak nézd át a bekötését! A csúszkát biztosan rossz helyre kötötted be, testre húzza a többi poti közös feszültségét.
(#) szegedijan válasza Jax hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Hali....köszönöm a dícséretet...esztétikailag tényleg rendben van a ketyere Budapesten vásároltam az Árwill-ben a poti tekerőket....350Ft/db áron.....nagyon szép króm színük van, bár attól még ezek is műanyagok.
(#) mraulajos hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Sziasztok! Megépítettem a LM1036-os hangszín szabályzót, egyenlőre csak feszültség alá helyezte. Az természetes hogy az IC egy picit melegszik alaphelyzetben? Valamint, a 7-es lábon lévő kapcsolónak mi a szerepe? Persze, - az utóbbira biztos rájövök ha élesbe próbálgatom.
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Szia! A melegedés természetes. Ne restellj belenézni az adatlapba, 7-es láb loudness.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Természetesen bele néztem, de ennyire mélyen nem vagyok benne a témába, ezért kérnék egy kicsit bővebb magyarázatot. Annyit értek, hogy valami hangosság. Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2013
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Az átlagos 35mA áramfelvétel és a 12V tápfeszültség szorzata 420mW disszipáció. Egy ilyen tokot ez a teljesítmény 10-20°C-kal a környezeti hőmérséklet fölé melegíti a szellőzéstől függően. Az LM1036 panelt mindig állítva építem be.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Nagyon köszönöm, de a magyarázattal kapcsolatban én még mindig a 7-es lábnál vagyok leragadva.

Idézet:
„ezért kérnék egy kicsit bővebb magyarázatot. Annyit értek, hogy valami hangosság”
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Pedig le vagyon szépen rajzolva.
A hangerő állásától függően így alakul az átvitel.

Loudness.JPG
    
(#) Alkotó válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Teljes hangerőn lineáris, majd az ettől kisebb potiálásoknál emeli a mélyeket is meg a magasakat is, méghozzá annál jobban minél "halkabb" a potméter állása.
(#) mraulajos hozzászólása Márc 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Elkészítettem a LM1036-os hangszínszabályzót. Ez ugye sztereó. Ezt én monitor hangsugárzók hangszín szabályozására akarom használni. A monitor kimenet a keverőmön 6,3 as szimmetrikus jack. Ezt a szimmetrikus kimenetet bevezethetem e hangszínszabályzó sztereó bemenetébe, vagy butaságot kérdezek? Tehát egy darab vezeték, mind két végén 6,3 as jack sztereóba, vagy ha úgy tetszik szimmetrikusan kötve.
(#) Helios válasza vicsys hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Üdv! Érdekesség képp ez a hangszínszabályzó normálisan működik, zajok nélkül?
(#) szegedijan válasza Helios hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Amit pl én építettem (kicsit fentebb) az remekül működik, zajok egyáltalán nincsenek, és pl mostmár nem kell zajszűrő se az rca-ra mert ez szűr is......nagyon jó
(#) Helios válasza szegedijan hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Az nagyon jó! Mert én TDA-s előerősítőt akartam építeni, de lebeszéltek róla... Annyit kérdeznék még, hogy ennél a verziónál is szükséges a trimmer poti az előerősítő kimenete és a végerősítő bemenete közé?
(#) lionsec hozzászólása Márc 28, 2013 /
 
kis segítségre lenne szükségem mert nem boldogulok egy 1036 os IC vel felépített előerősítővel. Összeraktam egy hangszínszabályzó áramkört és nem igazán csinál semmit ha a bemenetre adok jelet a kimenetre meg teszek egy hangszorót azon se a hangszínen sem a hangerőn nem tapasztalok változást.Mellékelten küldöm a rajzokat esetleg áttudná nézni valaki h mit ronthattam el?
Köszönettel
(#) reloop válasza lionsec hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Szia! A potik nem kapnak testet! Bővebben: Link
A C4-7 kondikat a 47k után kéne rakni. Ettől még szól, de nem olyan hatásos a zajelnyomás.
Az IC2 mit csinál ebben a kapcsolásban? Impedancia illesztésre nincs szükség, az LM1036 bemenete min. 30k-s.
(#) Kovidivi válasza lionsec hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
A kimenetre ne tegyél hangszórót, csak erõsítõt! Különben vehetsz új IC-t.
(#) olahtamas hozzászólása Ápr 5, 2013 /
 
Hello! mivel az NE5532 ic elöerösitöm kudarcott vallot(kifustölt) ezért szeretnék egy másikat épiteni, amint látom az lm1036 ic nagyon szépen remekel, valaki tudna-e linkelni egy használhato és jol bevált kapcsolást+nyákrajzot...?
(#) kissadam válasza olahtamas hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Itt egy általam tervezett megoldás, ez bevált, de nem volt túl sokáig tesztelve: Bővebben: Link Ebben nincs előerősítő fokozat, csak maga a hangszínszabályzó áramkör. Később építettem egy másik nyákot azzal vannak gondjaim, majd megoldom azt is.
(#) olahtamas válasza kissadam hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Köszönöm, nekem elég lesz ez is böven, minnél egyszerubben muködjön, annál jobb lesz, nekem valojában nem kell elöerösitö csak a hangszinre vagyok rászorulva... Ha még meg tudhatom hogy mennyibe jött ki ez a kapcsolás?
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Szia! KIT-ben ennyi: Bővebben: Link
(#) olahtamas válasza reloop hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Hello, akkor ez elég olcso lesz, a NYÁK mekkora, ezt csak most azért kerdezem mert nincs kedvem tervezgetni már...?
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Pontos mérete nem tudok, 4,5x6cm-re becsülöm.
(#) olahtamas válasza reloop hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
oké, akkor majd kisérletezgetek egy kicsit, kösz mindent
(#) kissadam válasza olahtamas hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Ezzel a kit-el jössz ki a legolcsóbban, az én nyákom tuti nagyobb ettől. Tudtam volna még kicsinyíteni de nekem így pont megfelelt. A nyákot sem kell külön legyártani, megveszed és már forraszthatod is össze.
(#) olahtamas válasza kissadam hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Értem, de az a gond hogy én nem magyarországi számazásu vagyok, hanem szerbiai, és a közelben épp nincs olyan nagy elektronikai bolt ahol meg lehet mindent venni (mint pl a kész nyákot), ezért a nyákkészitéssel egy picit bajlodni fogok, de már egész jol megy, van egy pár munkám ami nagyon jol sikerult és a mai napig is muködik..
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2013
Következő: »»   62 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem