Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1023 / 1674
(#) szdavid_96 válasza FPBalazs hozzászólására (») Ápr 7, 2013 / 1
 
Így remélem már érthető lesz. Az egésznek a lényege, hogy ha a 2-3-as lábra pozitívot kapcsolsz akkor a számláló resetel. Ha viszont le van kötve GND-re akkor számlál.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) yankoo hozzászólása Ápr 7, 2013 / 1
 
Elkészült a CNC-m váza, a motorokholnap jönnek (remélem), vezérlés TB6560 V-Type, gondoltam megosztom a képeket Tudom nem tökéletes, de low-cost
(#) Schnitt válasza yankoo hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Ez nagyon jó!
Nekem is tervben van egy ilyen, és bízom benne, hogy nem csak százezrekből lehet kihozni egy hobbi CNC masinát.
Van valami oka annak, hogy nem hegesztesz, hanem csavarozol mindent?
Az idomok aluból vannak, vagy valami horganyzott acél zártszelvény?
(#) yankoo válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Minden ST52-es szénacél, ez volt "ingyen" a cégnél kb a kukából szedtem ki. Lehetne hegeszteni is, de semmi kedvem nem volt utána egyengetni és így szállítani is könnyebb, mint egyben. Amit ráköltöttem:

-csapágyak 3500 22db 608-as típus ebből megmaradt sok, mert fióksínnel váltottam ki
-fióksínek ~3500
-vezérlő TB6560 16000
-motorok 6500

Minden más adott volt. PC, kábelek, kapcsolók, dobozok etc.

Később valszeg cserélem a csapágyakat lineáris csapágyakra.
(#) FPBalazs válasza szdavid_96 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Megpróbálom majd , kösszi
!
(#) sastas01 válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Szerintem jobb így, hogy csavarozott. Ugyanis így elkerüli az alaktorzulásokat, feszültségeket.
Az más kérdés, hogy hegesztve szebb.
(#) Schnitt válasza sastas01 hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Néhány helyen látok hegesztést, (pl a híd elemein) ezért kérdeztem csak. Vagy annak nem árt a feszültség?
(#) metabo123 hozzászólása Ápr 8, 2013 / 3
 
Megépítettem Proli007 állandó áramú, tirisztoros (vezérelt félhidas) akkutöltőjét. Első rugásra indult. Kapott a berendezés egy DVM-et V/A átkapcsolási lehetőséggel is ami Alkotó tervei alapján készült (Itt sem volt probléma).
jelenleg 150-200mA és 5A között állítható be a töltőáram. 5 A-nál a sönt ellenállásoknak már melegük van, ezért nagyobb teljesítményűre fogom cserélni őket, azért is hogy a beállítható töltőáram max: 10A lehessen (a trafó és az egyenirányító eszközök ezt lehetővé is teszik).
Hétvégén elkészültem a dobozolással is, hát íme, ez lett belőle:
(#) stefi válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Szia!
Nagyon szép lett!
Melyik Proli00 kapcsolás alapján építetted meg?
Üdv:
stefi
(#) metabo123 válasza stefi hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Ő lenne az: Bővebben: Link
Üdv: Metabo
(#) Buvarruha hozzászólása Ápr 8, 2013 / 1
 
Már alakulnak a nagy boxok, beléjük került a merevítés végre. Samsung mélyközép hangszórók, RBT-95 ribbon magasok.
(#) zolika60 válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Látom a DJ épp a tíz körmét nyalja örömében.
(#) Buvarruha válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Igen, mindíg az erősítőre kempelnek...
(#) yankoo hozzászólása Ápr 8, 2013 2 /
 
Márpedig * van ott Ez a trendi, ha megérted miért írjak 5 betűvel többet csak kopik a billentyűzet A híd sem hegesztve van, hanem csak heftelve, hogy ne tépje meg a hegesztés, előtte pedig az asztalhoz volt rögzítve minden irányból, de nem akarok ide offolni, saját témájában írok majd, ha van kérdés.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2013
(#) zolika60 válasza yankoo hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Csak illendőség okán. Különben.
(#) lajos1969 hozzászólása Ápr 8, 2013 / 1
 
Egy kis nosztalgia!
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2013
(#) qtrica válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Szia,

Tetszik amit épitettél! Jó lett nagyon, gratulálok. Melyik kapcsolás ez?
(#) dudassandor1 válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Nagyon ügyes és hasznos munka! Gratulálok hozzá, szép lett!
(#) BarnaPili válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Szép munka! De régen nem ekkora volt
Megosztod az építéshez szükséges infókat?
István
(#) metabo123 válasza qtrica hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Köszi!
A link mégegyszer:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_569415.html#569415
Metabo
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2013
(#) kameleon2 válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Hahaha A macska háttal van az egérnek!
(#) stefi válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) csikosgabi hozzászólása Ápr 8, 2013 /
 
Sziasztok. Ma lettem kész a TL072-vel felépíttet Aktív DI BOX-ommal. Ez még csak a prototípus, ha minden jól megy építek még 3db ilyen "szimplát" és 2db "duplát". A táp feszt. a keverőből, a +48V Phantom tápról nyeri...
(#) zolika60 válasza csikosgabi hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Kívülről szép. A belsejét is láthatjuk?
(#) pjg válasza yankoo hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
A tervrajzot elkérhetném? Egyelőre nem megépíteni, csupán tanulmányozni szeretném.
(#) csikosgabi válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Sejtettem, hogy megkapom ezt a kérdést , a belseje közel se néz ki ilyen jól de teszek fel arról is képet.
(#) flaci92 válasza csikosgabi hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Nem tudom mi ez, de jól néz ki Ha jól sejtem valami frekvenciavágó vagy torzító ?
(#) hadnagyakos válasza flaci92 hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Audiójel szimmterizáló. Rendezvényhagosításban használatos. Az asszimterikus jelet szimmterizálja, így sokkal nagyobb távolságra elvihető kevés zajjal.
(#) papus51 hozzászólása Ápr 8, 2013 / 2
 
Hosszas tervezgetés és farigcsálás után tegnap összeállt egy MAX038-al megépített hullámforma generátor - sweep generátor - modulálható akármi.
Megpróbáltam belesűríteni a fejlesztésbe a MAX038 adta lehetőségek jó részét.
Az eredmény egy olyan műszer lett, ami a következőket tudja:
>szinusz, négyszög, háromszög hullámforma
>frekvencia 2Hz - 30MHz 6 sávban (30Megánál persze már csak szinusz)
>sweep-elhető (az átfogás 1:100-tól tetszőlegesen szűkíthető, ezen belül marker jelek tetszőlegesen beállíthatóak)
> a sweep söprési frekvenciája hangolható
> modulátor áramkörrel kiegészített. AM, FM, PWM modulálási lehetőség.
> A moduláció belső, hangolható Wien hidas oszcillátorról vagy külső jelforrásról is lehetséges.
> Állítható a modulációs mélység
> egyenfeszültséggel vezérelt kimeneti szintszabályozó áramkör DC-80 MHz sávszélességgel.
A készülék, bár működik és amiket leírtam paramétereket hozza is, de sajnos úgy tűnik, hogy nem a végleges változat.
Ennek fő oka, hogy tervezéssel együtt épült és így eléggé káoszos lett a végkifejlet.
Ráadásul az építés vége felé derült ki számomra, hogy a MAX038 osc. része nagyon érzékeny a huzalozásra és az alkatrészek méretére, stb. Azóta nekiláttam tervezni egy SMD változatot, ahol nem forgótárcsás kapcsoló váltja a kondikat, hanem analóg multiplexer, nagyon rövid NYÁK vezetékezésekkel.
(#) csikosgabi válasza hadnagyakos hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Így van.
Következő: »»   1023 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem