Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gyújtótrafó próba házilag
 
Témaindító: Scott1981, idő: Aug 27, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) djtyber hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
http://www.youtube.com/watch?v=dLlFSlPmQxY&feature=relmfu
de nekem 2 szer 12 volt van ellet kötve valami
ezért merül le az akksim mikor iditozom.30 sec alatt teljessen lemerül..a gyujtotrafonál van a modul onnan 3 szál kiszakadtt ...segitsetek légyszi,mi a megoldás?köszi.
(#) nemo hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Sziasztok!

Tudna-e valaki ajánlani egy kapcsolást, amivel 12v-os motorok (nyugati motorok, robogók) gyújtótrafóját lehetne működtetni?
Arra gondoltam, hogy a gyújtás jeladó jelét kéne 2szimulálni", hogy folyamatosan adjon szikrát a trafó.
Lenne egy kapcsoló, amivel adok az egésznek 12V-ot, rákötöm a trafó 2 vezetékére, és veszettül szikrázik, míg ki nem kapcsolom. Talán valamiféle timer szerűség kellene...

Köszi!
(#) nemo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
otthagyom fél napra magánban szikrázni, és ha nem döglik be, nem ég le, és jó színe van még továbbra is a szikrának, akkor átment a teszten

Köszi a linket jelenleg így csinálom, de nem szeretném egész nap nyomkodni a gombot
(#) nemo válasza nemo hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Esetleg EZ működhez?
(#) poros válasza nemo hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Igen működik. A negatív és a gyújtó trafó gyertya kivezetése közé tegyél egy vezetéket, hagyj kb 1cm szikraközt. Oda ahol most a karám vezetékek vannak jelölve.
(#) nemo válasza nemo hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Azt hiszem EZT megpróbálom.
(#) mex válasza nemo hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Egyet szikrázik, az biztos...
A többi meg masszív rövidzár lesz, ha a rajzot egy az egyben megépíted.
(#) nemo válasza mex hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Tényleg?

Pedig sok helyen látom ugyanezt a kapcsolást a neten...
(#) mex válasza nemo hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Az a 2N3055 igencsak soványka a határfeszültségét illetőleg. Oda legalább egy SU 69 dukál, de még azt is levédik kettő sorbakapcsolt 200V-os zenerrel a kollektor-emitter között.
Te mindent készpénznek veszel amit a neten találsz?
(#) erbe válasza nemo hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Nincs védelme a 2N3055-nek. Az első szikra átvághatja. A tekerccsel párhuzamosan sima vágódiódát nem használhatunk, mert a nagy impulzus a fontos. A tranzisztorral kell párhuzamosan kötni a felső határfeszültségénél alacsonyabban nyitó Zenert. 2N3055-nél ez 100 V, tehát célszerű legalább 80 V Zenert mellékötni.
(#) mex válasza erbe hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Így igaz, de ha marad a 2N3055-nél, pont az marad ki amire kíváncsi, nevezetesen a trafó nem lesz teljesen "kiterhelve", hogy ezt a csúnya fogalmazást használjam.
(#) nemo válasza erbe hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
És hogy kerül oda nagyfeszültség? ennek csak 12V -ot kéne kapcsolgatnia nem...?
(#) erbe válasza mex hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Teljes mértékben igazad van.
(#) mex válasza nemo hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
A tranzisztor zárásakor a gyújtótrafóban felépült mágneses mező hirtelen összeomlik, és ellenkező irányú, de sokkal nagyobb feszültségtüske keletkezik, ami a szekunder tekercsnél 15-25kV nagyságrendű, a primer tekercsfélben "csak" párszáz voltos nagyságú lesz. Ez utóbbi ellen kell megvédeni a tranzisztort. A hagyományos megszakítós gyújtásnál is ez játszódik le, ott nincsenek ennyire érzékeny alkatrészek, de ha a megszakítóval párhuzamos kondenzátor nem teszi a dolgát, akkor az érintkezőpogácsák sokkal hamarabb elégnek a keletkező ív miatt.
(#) nemo válasza mex hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Ahha!
És ezt megoldja a ha föld és a "jel" láb közé beteszek egy 80V-os zener-t? vagy + kondi is kellene oda?
(#) prockó hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
Sziasztok.

Segítség kellene!olyan írjon aki tisztában van azzal amit a fotókon lát!azt szeretném tudni hogy jó-e a trafó a mért eredmények alapján.nagy motor gyújtó trafóról van szó.köszi.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2013
(#) Remci válasza prockó hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Szia!

Szerintem jó. A csatolt leírásban is olvasható hogy a primer 2,3 és 3,5 Ohm között, a szekunder pedig 12 és 18 Kohm között van.
(#) StMiklos válasza prockó hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Szevasz!
Ez így nem válaszolható meg.
Primer illetve szekunder tekercsellenállások alapján igen, de ezekből a mérésekből nem derül ki a menetzárlat, illetve a beöntött tekercselés szigetelésének a hiányossága.
Azaz: lehet repedt (szemmel nem is látható) és akkor már (nedvességtől is függően, de lehet elszenesedett is, az meg már vezető!) nem arra "távozik" az előállított nagyfeszültség, amerre kéne.
Kösd be, próbáld ki!
Üdv: StMiklos
(#) prockó válasza Remci hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Szia, köszönöm a gyors válaszod !
(#) prockó válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Szia, köszönöm a gyors és terjedelmes válaszodat, igen legjobb az alkatrész kipróbálása működés közben az a legmérvadóbb.
(#) korni.papp hozzászólása Máj 4, 2013 /
 
ÜDv!
Van nekem egy Renault Laguna 1995-ös évjáratú autóba való gyújtótrafóm amit ki szeretnék próbálni. a típusa: Motorola HOM 7700 732 263 .
Van rajt 3+2 szabványos renault csatlakozó és egy csúszosarús csatlakozó.
Tudja valaki, hogy hogyan lehet bekötni? Eredeti képeket most nem rakok fel, csak amit a neten találtam, de ha azok is kellenek akkor nekiállok fényképezni.
A választ előre is köszönöm.
(több topicban is kiírom a kérdést.)
(#) szsrobert válasza mex hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
2n3055-tel fordított polaritású védődiódát kötöttem be. Csökkent a kimenő teljesítmény, nőtt az áramfelvétel.
(#) mex válasza szsrobert hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Idézet:
2n3055-tel fordított polaritású védődiódát kötöttem be.”

Mit értesz fordított polaritású védődiódán? Sima szilíciumdióda?
(#) szsrobert válasza mex hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
itt by299 és toroid trafó, impulzussal táplálva. 12v 10x izzó parázslik, a 220 ágon esik a telj.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2013
(#) mex válasza szsrobert hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Zener dióda kell oda, nem pedig a linkelt típus.
(#) szsrobert válasza mex hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Köszi a segítséget. 100V-os jó?
(#) mex válasza szsrobert hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
A tranzisztor C-E határfeszültsége határozza meg, attól csak alacsonyabb lehet!
ZL, vagy ZX típus kellene, mondjuk ZX91
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2013
(#) korni.papp válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Értem, megpróbálom.
Köszönöm.
(#) korni.papp válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Egyébként megpróbáltam még tegnap és annyit seikerlt, hogy amikor hozzáérintettem akkor a kimeneten erős rázás ért de nem szikrázott...valószínűleg azért nem mert egy félig lemerült 12V 7Ah-s akksival próbáltam. Ezért nem szikrázhatott?
(#) korni.papp válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Értem. Megpróbáltam így megcsinálni és így is jó volt csak az akksi kevés neki.De akkor feszt ad neki, hogy megráz egy kicsit.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem