Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   47 / 113
(#) (Felhasználó 46585) válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Szóval, jobban megnézve, egész jó állapotban van. Kivétel a gumigörgők, de a többi mechanikus alkatrészen látszik, hogy nem sokat ment ez a magnó. Nekem azt mondta az eladó, hogy már elég rozsdás... nem látom, hol. Az elektronika fiókok, táp, időszámláló, pont olyan, mint amit abban az időben hazai körülmények között meg tudtak csinálni. Kicsit talán nagy, talán dromedár, de biztosan működött. Ipari kivitelnek mondanám. Szekrényt nem fotóztam le, még üresen is baromi nehéz... És néhány kép:
(#) kristikoma válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Egész szép, gratula hozzá Komámnak van egy ilyen, de fekete színben, valaki már átalakította, hogy zenét lehessen hallgatni. Viszont szerzett hozzá GX fejeket. Amikor meglátta, nem hitt a szemének! Egy GX fej elkopott!!! A belső sáv még jó volt, de a külső már nem Így visszakerült a fej az eladóhoz...
(#) (Felhasználó 46585) válasza kristikoma hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Semmi sem tart örökké... pláne, ha valami ócska szalag megy rajta folyton. De lehet, hogy nem is GX volt? Meg az, hogy féloldalasan kopott? Akkor hogyan szólt? Hm...
(#) szabjan válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Be lehet azt féloldalasra koptatni. Elég hosszútávon megdönteni a fejet és ha a görgő is félrehúz kicsit még hang is lesz. Én is találkoztam már ilyennel sajnos. Meg szétrohadt GX -el.
(#) kristikoma válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
De egy pár GX fejet rendelt a Vakeráról komám. Nem hallgatta meg, csak nagyítóval nézte a kopást.
(#) (Felhasználó 46585) válasza kristikoma hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Néhány dolgot vettem már én is onnan, de személyesen megyek az áruért... Ha nem jó, otthagyom, megy a negatív. De még nem vertek át. De biztos meg lehet találni a megfelelő árut, csak hát időbe telik... De azért vannak még nagyon jó fejek a GX-en kívül is. Meg jó drágák is...

Nem tudom, külön a fejek mennyibe kerülnek, de 15,-eFT körül már egy egész magnót is adnak hozzájuk... most is láttam egy hirdetést, 50-ért adnak 3 db kis Akai-t. Szóval, azért aki keres, az talál. Két napja vettem egy fúrógépállványt, valószínű vadi új, mert még a leszorító csavarok helye sem látszik, hogy sérült lenne az anyag. Semmi kopás, semmi karcolás, stb. 5 rugó volt, postával együtt...
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2013
(#) kristikoma hozzászólása Máj 29, 2013 /
 
Világos. Magam is keresek ezt-azt, mostanában inkább magnókat. Hátha látok a pénztárcámnak megfelelő ajánlatot, mert ami késik, nem múlik. Legalábbis így vagyok vele.
(#) (Felhasználó 46585) válasza kristikoma hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Hát, kell hozzá kitartás! Csak egy jótanács: minden nap nézd meg az aprodot, az expresszt, stb. Ne csak azt írd be a keresőbe, hogy magnó, hanem azt is, hogy szallagos magnó, meg szalagos magnó, meg orsós magnó, meg egybe írva is, meg azt is, hogy magnetofon. Mindegyikre mást fog kihozni találatnak. Ha találsz egy neked tetszőt, akkor azonnal beszéld le az eladóval és azonnal ülj kocsiba és menj el érte. Különben előfordulhat, hogy másnapra valaki rád ajánl árat és az eladó még a telefonodat sem veszi fel... jártam így, egy Realistic-kel. Vagy volt egy másik, egy C270-es Revox, ott két nappal később vettem észre a hirdetést, de addigra eladták kemény 30 rugóért. Az eladó csak annyit tudott róla, hogy sok gomb van rajta és nagyon szép... persze, egy csúcsgép... egy fiatal srác vette meg, aki letelefonált Terénybe a Vilibácsinak, hogy megér e ez a magnó 30 rugót, mert ő is hülye volt hozzá...
A Vaterát csak tájékozódni érdemes nézegetni, többnyire fix árakon vannak a jobb gépek. Ami meg nem fix, azokat a cápák felvásárolják, jól felverik az árat, stb.
De ez egy elég drága hobbi, persze melyik nem az? Kis vackokkal nem érdemes foglalkozni, a nagyok drágák, ha minőséget akarsz, akkor a szalag is nagyon drága, szóval, el kell dönteni a kérdést. Félig nem lehet csinálni...
(#) kristikoma válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Az autóba ülés egyelőre húzós, majd olyan is lesz. A Revoxokat is szeretjük, komámnak azonnal kellett, mikor a jelenlegi iskolámban találtam egyet: B77 félsávos, a görgője nincs meg, fejek kopottak kissé, de még bőven jó és persze jó állapotban maradt külsőleg és belsőleg is, mindez 20e-be került. Megvettem volna, de éppen nem volt kp, de majd elkunyerálom tőle. Jelenleg inkább "kis vackokkal" foglalkozom(Tesla B93, B100, Terta 922), de ezek jók lesznek dísznek is.
(#) (Felhasználó 46585) válasza kristikoma hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
20 ezer... hm... sosem voltam jókor, jó helyen.
(#) kristikoma válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Én se szoktam csak szerencsém volt. A tanár úr mondta, hogy eladó a magnó! Telefonáltam egyet, végül komámnál kötött ki. A tanárom meg lóg még egy M11-essel...
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Szia! Én üzemeltettem anno a MÁV-nál ilyet, Nagyon kevés törődést igényeltek.
(#) Szpisti válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Azért Várpalotára csak ki kellett mennünk havonta egyszer, amilyen por ott volt!!!

Katt tartsál ki, a héten nem értem oda az SHR doksikért, majd jövő héten...
(#) veroka válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Kicsit talán off: régebben srácaimmal jártunk a Pecsában a repüléstörténeti kiállításon. Mintha egy ilyen lenne kiállítva ott is, vagy legalábbis hasonló - ezekkel rögzítették a rádióforgalmazást. Talán megnézhető közelebbről, netán valami doksijuk is van. De mindenképp megér egy próbát.
(#) kameleon2 válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Nekünk csak forgatni kellett a szalagokat, mert 2 magnó dolgozott folyamatosan. Időnként alkoholos tisztítás, de maximum a résoptó cseréje, mert a magnószalag darabkáktól ami lepergett nem látott semmit. Nem tudom a Kelenföldi példány megvan-e még, vagy hová kerülhetett?... Úgy rémlik az 216-os volt. Most találtam.. esetleg .. ITT... érdemes körülérdeklődni doksi után
(#) (Felhasználó 46585) válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Ez nagyon jó ötlet... holnap, vagy hétfőn telefonálok is. És köszönöm a tippet!
(#) (Felhasználó 46585) válasza veroka hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Ez is nagyon jó ötlet, megpróbálom.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Kitartok! Azért nem olyan sürgős ez a dolog, nem rohanok sehova.
(#) (Felhasználó 46585) válasza veroka hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Köszönöm, megpróbálom ezt is.
(#) coyote55 hozzászólása Jún 4, 2013 /
 
Aki komoly magnót szeretne venni: Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Szívesen! Bár én is véletlenül bukkantam rá ..
(#) (Felhasználó 46585) válasza coyote55 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Van néhány ilyen a hirdetőoldalakon. Nem igazán tetszik, hiszen egy sáv nagyon keskeny, 8 sáv van a 6 mm-ben? Az tetszik, hogy 38 cm/s a szalagsebesség, de az már nem tetszik, hogy nem fér rá a nagy orsó. A mechanikát azért hazavinném... kár, hogy nem tud visszafelé is játszani.
( Akkor 16 sávos lehetne... ) Nem véletlenül nem veszi meg ezeket a kutya sem... Igaz, a többit sem. Drágák, az embereknek meg nincs pénzük.
(#) kristikoma válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Nekem is ez utóbbi mondat tartalmával gyűlik meg a bajom.Ne haragudjatok, de nem is egy ZK 246-ot is láttam 10ezerért, ami szerintem sok érte. Úgy értem, hogy az egész nem ér semmit, maximum azért jó, mert van benne 19cm/s sebesség. De egy AKAI 4000DS is ilyen árfekvésben van, pedig annak is van baja(fej, nyávogás). Nem akarok ezzel senkit sem bántani, ez az én véleményem. Nyilván más is van így ezzel. Ellenpéldaként ismerősömtől kaptam egy Terta 922-t, már nincs sok baja. Mindez pénz mentesen.
(#) veroka hozzászólása Jún 5, 2013 /
 
(hölgyeim) uraim, nézzetek rá ERRE, hátha valakit érdekel.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2013
(#) coyote55 válasza veroka hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Villámár nincs, és még nyolc napig lehet rá licitálni. Mire vége az aukciónak, lesz legalább 50000 Ft. Ráadásul az eladó sem tudja, mit árul (Kérdések...)
(#) (Felhasználó 46585) válasza veroka hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Nekem ezen a téren nehéz újat mutatni... minden nap nézem a kínálatot. Ez még csak néhány napja van árulva.... egyébként, biztosan elviszi valaki és óriásit fog csalódni, amikor kiderül, hogy mennyit kell még ráköltenie... Volt nemrég egy UHER 631, omega hajtással, 49,-eFt-ért. Az megérte az árát, már ha tényleg hibátlan volt. A többi rendesen túl van árazva, nem is kellnek el... ez csak Mo., nem pedig az ebay...
Nem nyávog a 4000DS, csak túl erős a kuplungja. Valamelyik licitáló ( ? ) a Vaterán leírta, hogy mit kell vele csinálni, hogyan kell megjavítani. Gondold el, ha alapból nyávogna, akkor nem lehetett volna eladni... azért az AKAI elég igényes volt...

Ilyen öreg magnót csak szerencsével szabad venni. Ezeknek már annyi bajuk lehet, hogy nagyon drága a javíttatásuk. Éppen alkatrészeket keresek ( terelőgörgők, capstan motor 19/38-ra, stb... ), nálunk nincsenek, az ebay-ek, meg nem a mi pénztárcánknak valók. Egyetlen megoldás, ha olyan valaki veszi meg , aki tudja is szervizelni. Egy gumigörgő: 5000 ? Nincs itt valami probléma?
Ennél azért sokkal jobb megoldás venni egy sokkal fiatalabb magnót. Egy Revox biztosan nagyon jó, de ezek a típusok szerintem túl vannak misztifikálva. Kizárt dolognak tartom, hogy megérje azt a pénzt, amit némelyikért elkérnek. Az is látszik, hogy nem tudják eladni... Akkor már inkább legyen kétszer annyi az ára és fele annyi idős. Vagy inkább egy STM 610 az aprod.hu-ról, 80,- eFt-ért. Ahhoz itthon mindent be lehet szerezni. És azért van egy kis különbség... és nem a Revox javára.
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Igen, sokan el vannak sajnos szállva... Most hétvégén a helyi zsibin egy koma hozott egy Calipso M8-at. Már 3. hete hordja , nem akar elkelni. Megkérdeztem az árát: 8 ezer!
Mondom: Megnézhetem? -Persze!
Közelebb hajoltam és leemeltem a fejvédő burkolatát, mégis hogy áll a fej és környéke.
Erre elekezd velem odrítani, hogy hogy merem szétszedni!
Na mondom... köszönöm, már itt sem vagyok!
(#) kristikoma válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Írtam már a B77-es Revoxot, abba a nyomógörgő is többe van az általad leírtnál. Megnéztünk ismerősömmel több görgőt, de mind lötyögött. Az STM 610 meg ugye stúdiómagnó, hogy sokáig megmaradjanak a felvételek. A 4000DS-t meg azért hirdetik irreális árakon(szerintem), mert szép! Pár napja láttam egy bácsinál egy BRG M40-et. Nem az övé, hanem rokonáé. Lehet annyit nem ér az egész, hogy könyörögjek érte. Nem akartam ezzel bosszantani senkit se. Mondjuk azért én is mérges vagyok, amikor egy műv. házban megígérik, hogy ez a magnó a tied!, aztán meg csak úgy kihajítják a levesbe. Valószínűleg nem egyedi eset.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Az hogy a legtöbb készüléket nem tudják eladni csak azt jelenti nincs fizetőképes kereslet. Ez nem biztos, hogy a kínált árú minősége miatt van. A Revox elég jó nyúzható gép volt. Használtam színházban hangosításra évtizedeken keresztül tette a dolgát. Még az is lehet, hogy az Ebay árai a valós értéket tükrözik és az itteniek olcsók.
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Mennyit ér egy szép állapotú, jó AKAI GX4000D?
Következő: »»   47 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem