Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   48 / 113
(#) kristikoma válasza pjg hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Nálam 10ezer a plafon szállítással együtt.
(#) pjg válasza kristikoma hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Adom a címet. Küldheted.
(#) kristikoma válasza pjg hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Szóval van egy GX 4000D csudamasinád. Amit mondok, hogy rendkívül törékeny, ha nem hiszed el, olvass utána, ezért valamivel tömd óvatosan tele a fejpályát. Ez nem csak néked, hanem más kezdőnek is javasolt, mielőtt elküld egy GX fejes gépet. Amúgy holnap megyek, megnézem, hogy tudok-e levenni ennyi pénzt. Akár igen, akár nem, privátban folyt. köv.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Szpisti hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Valamelyik hirdetősite-on van Vörös Szikra magnó, még a vételi papírjai is megvannak. ('57-ből ) 500.000,-Ft-ot kérnek érte... békazáras... sokan azt hiszik, hogy azért mert régi, már vagyonokat ér... De nagyon sok kis AKAI-t hírdetnek, iszonyúan drágán... meg van egy rakás Tesla, egy rakás hulladék Unitra, ezek nagyjából semmire sem jók. De minden eladó azt hiszi, hogy azért mert valaki szalagos magnót keres, az mindjárt gyűjti is őket és semmi sem drága neki... az egész nevetséges. Ezek a magnók eladhatatlanok, de azért látszik, hogy 3...5 naponként megújítják a hirdetésüket, hátha...
Van a másik oldala is: pl. TEAC 1000M, ami egy egész jó magnó, de nem 200,-ért... Hiszen még az oda-visszajátszó kisebb AKAI-k sem mennek el 60...70-ért. Nyilván, az ebay-eken magasabbak az árak, de egy külföldi nem jön ide vásárolni, a szállítás neki is nagyon drága...
Mi következik mindebből? A magnók nagy része az eladók nyakán marad, függetlenül attól, hogy TEAC, vagy Tesla.... Pedig, lehetne másképp is, hiszen aki elad valamit, az azért adja el, mert felesleges neki, vagy mert mást akar venni. Így nem vesz semmit és az eladó és a vevő is lemondhat az álmairól. Ennyi. Ha valakinek mégis összejön valami tisztességes áron, ahhoz nagy szerencse kell! Ebben még nem volt részem...
(#) pjg válasza kristikoma hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Félreértesz. A magnót küld a 10 ezerrel.
(#) kristikoma válasza pjg hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Ja, bocsánat. Ilyen magnó nekem is kellene
(#) coyote55 hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Ennyit az eladók hozzáértéséről... Bővebben: Link
(#) kristikoma válasza coyote55 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Ahhoz képest, hogy mit írtam tegnap, az ár még semmi, de úgy látom, hazudik is
(#) kristikoma hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
De ez sem semmiBővebben: Link
(#) (Felhasználó 46585) válasza kristikoma hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Pedig erre a magnóra emlékszem, de akkor még normális ára volt...
(#) kristikoma válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Ha tetszik, ha nem, megmondtam az illetőnek a bisztosat, hogy nem kel el. A válaszát várom. Legalább az STM Kft-től azt is kaptam, szintén magnó ügyben.
(#) szamóca válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
15 volt újonnan ha jól emlékszem, bár akkor 3-4 ezer között kerestünk.
(#) coyote55 válasza kristikoma hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Szent szilvamag! Először el sem hittem az árat, tudat alatt egy nullát levontam belőle... Biztosan nem elírás, vagy sajthuba, izé sajtóhiba?
(#) kristikoma válasza coyote55 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Jobb lenne a 2 nulla mínuszban, nem? Talán tisztességesebb. Lehet, hogy van valami hibája. Azt meg utálom, mikor kiírják, hogy szakemberrel átnézetve. Szerintem egy átlagos RTV műszerész legalább 20 éve nem foglalkozott magnóval.
(#) wadember válasza kristikoma hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Nekem is van egy félsávos Revox B77 MKII nem volt nagy nehézség rendbe tenni. Ami meglepő hogy teljesen kommersz alkatrészekből fel brutális masszivitással és túlméretezettséggel. 3db akkora motort beleépítettek ami önmagában 2 magnót elvinne. Egyedüli hátránya a borzasztóan silány potméterek azokat kiselejtezve viszont megdöbbentően jó minőséget produkál. Szóval nem ez az ász.
(#) kristikoma válasza wadember hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Ennek ellenére rémes összegekért kínálják őket a V betűs és nyilván az e betűs helyen. De ezt az előzőekben kiveséztük a szaktársakkal. Gondolom javítás után lenyeli keresztbe a CD játékosokat
(#) wadember válasza kristikoma hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Bizony le. Ha nem lett volna kész akkor vettem volna mellé egy profi Sony CD lejátszót de hamarabb kész lett és ugyanazt visszahallgatva rajta (forrás FLAC) nem nagyon voltak egy lapon emlegethetőek Így a CD felejtős lett.
(#) elek tron válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
egy magno ára attol füg hogy kinek mire kell. egy gyüjtö számára egy vörös szikra akár még fél millát is érhet. de ha valakinek csak hangrögzitésre kell, még a b77 sem ér egy ruppot sem. ma már bármelyik pc-n van audio rekorder program, ami messze jobb hangminöséget produkál bármelyik sustorgo szalagnyávogtatonál.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
(#) kristikoma válasza wadember hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
No igen. Azt ugye mondani sem kell, hogy félsávos készlettel még stúdió felvételek irányába nyomulhatsz. Kimondottan jó lesz az a masina neked, ha karbantartod. Ezek más kezdőnek is jótanácsok.
(#) (Felhasználó 46585) válasza elek tron hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Hm... szalagnyávogtató... gondolom, még nem hallottál ilyet igazából. Különben egész más lenne a véleményed.
(#) CHZ hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Idézet:
„ma már bármelyik pc-n van audio rekorder program, ami messze jobb hangminöséget produkál bármelyik sustorgo szalagnyávogtatonál.”

Ez eléggé merész kijelentés, nem hiszem, hogy sokan egyetértenének ezzel a véleményeddel.
(#) laszlokunstar válasza elek tron hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Szerintem a jelenlevők többsége a nagyobb sebességű "szalagnyávogtató" mellett tenné le a voksát, nem pedig a pc-s hangkártya mellett.
(#) zolika60 válasza elek tron hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Nekem is az a gyanúm, hogy sosem hallottál szalagos magnót.
(#) CHZ válasza laszlokunstar hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Szerintem nem csak a jelenlévők, a zenét hallgatók többségére is igaznak tartom.
(#) zolika60 válasza CHZ hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Sajnos a mai ifjak nem hallanak analóg rögzítőt így nem tudják értelmezni mi lehet a különbség.Ráadásul a mai zenék többsége eleve digitális, így nem is fogják, ha hallják sem.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
(#) kristikoma válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Ez rám nézve nem igaz. Évek óta foglalkozom magnóval. Még csak 20 leszek az idén... Húgom még kisebb, már a Tesla B93-at is úgy indította el lejátszásra, hogy észre sem vettem
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Az analóg rögzítőt milyen forrással eteted? Sajnos nincs mindennap koncert, hogy felvehessük.
(#) zolika60 válasza kristikoma hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Akkor te vagy a szabályt erősítő kivétel.
(#) (Felhasználó 46585) hozzászólása Jún 6, 2013 / 1
 
Egyébként, hallottam valami homályosat, amerikában a zenészek perlik a kiadókat, hogy csonkított formában árulják a zenéiket. A CD csak 94 %-ban, az MP3 meg csak 70 valahány %-ban adja vissza az általuk feljátszott zenét... Vannak olyan hírek is, hogy egyes stúdiók újra kezdik beszerezni az analóg magnókat... Érdekes... csak drukkolni tudok nekik. Ha elgondolom, hogy vagy 20 évet elpocsékoltak a fejlesztők. Ennyi idő alatt vajon milyen magnókat és milyen szalagokat lehetett volna kifejleszteni? Persze, lehet, hogy az átlagembernekelég az iTunes minőség is... Üdvözlöm utólag is Steve Jobbs-ot. A sz@rból is tudott üzletet csinálni...
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
(#) (Felhasználó 46585) válasza pjg hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Hát, kevés van, az biztos. De azért tudok több száz régi lemezről, amit nagyon szeretnék a saját szalagjaimról hallani...
Következő: »»   48 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem