Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szalagkábel javitása
Lapozás: OK   3 / 5
(#) phr3ak válasza phr3ak hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
szalagkábel

IMAG0197.jpg
    
(#) Georgee hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek! Nemrég kaptam egy Finepix A370-es fényképezőgépet, az LCD fehéres volt, amikor szétszedtem, láttam, hogy a szalagkábel fele el volt szakadva (szétszedve még nem volt). Valakinek van esetleg ötlete, hogy lehet megoldani a szalagkábel javítását? Mert LCD-t sehol nem találok hozzá, a tipusát meg sajnos nem ismerem! Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) bbb válasza phr3ak hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szia!

Fogj egy radírt, meg egy hőlégfúvót. Miközben óvatosan melegíted a forrasztott felét, szépen nyomkodd le a radírral! Hangsúly az óvatoson van! (Én Fiat Brava rádiójának az LCD-jét javítottam így és azóta is szuper.)
(#) gbezzegi hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy van-e vállalkozó kedvű egyén, aki segítene nekem ezt a 2 apró szalagkábelt megjavítani?
Nagyon fontos lenne, mert egy szerszámgép nem megy miatta.
Amennyiben hozzászólásom hirdetésnek minősülne, kérem áthelyezni a megfelelő helyre.
Egyszerűen senki sem vállalja, bennetek bízom!
Vagy kérek elérhetőséget olyanhoz, aki esetleg megcsinálja!
Köszönöm, Gábor
(#) Bakman válasza gbezzegi hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Mennyire szűk helyen van a szalagkábel? Elférne a helyén vastagabb is? Egyszerűbb lenne lecserélni más típusra. Illetve, az a két rész, amit a szalagkábelek kötnek össze, egymáshoz képest elmozdulnak vagy nem?
(#) gbezzegi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Szia!
Ez egy kislemez meghajtó olvasófejének kábele. Ránézésre kicserélni csak fejjel együtt, ami a lényeg lenne. Azért rendeltem, hogy lecseréljük az eredeti meghajtót, ami fejhibás, de a szállítás során ez meg megsérült (usából jött).
Annyit láttam, hogy 2 fej is van a meghajtóban, 1-1 szalag megy oda és mintha rá lenne 'ragasztva' vagy bele lenne diffundálva a szalagkábel.
Spéci meghajtó, nem tudom, hogy átrakható-e egy normál meghajtóból a fejegység, sose szedtem szét olyat.
(#) gbezzegi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Na szóval azt már kiderítettem, hogy nekem ilyen fej kellene, kábelestől, mindenestől.
http://www.hardwaresecrets.com/printpage/Anatomy-of-a-Floppy-Disk-Drive/180
Figure 9.
Foglalkozik valaki ilyesmivel?
(#) laszlokunstar válasza gbezzegi hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Ha esetleg küldenél több képet, vagy/és a floppy meghajtó pontos típusát, lehet, hogy tudnánk Neked keresni. Venni olcsóbb mint javíttatni.
(#) gbezzegi válasza laszlokunstar hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
NEC FD1137C
P/N 134-500519-302-0

Aki ilyet talál, lovaggá ütöm.

Köszi
(#) Hp41C válasza gbezzegi hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Szia!
Ez egy 120Mbyte, floppy kompatibilis lemezmeghajtó... Cégünk használt ilyet egyidőben... Hétfőn megnézem maradt még, vagy már mindet kidobtuk...
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2013
(#) laszlokunstar válasza gbezzegi hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Nekem volt 2 db is, odaadtam egy informatikai múzeumnak sok cuccal együtt, ha nem sikerül szerezni megpróbálom visszakérni, hátha... Különös ismertetőjele, ha jól emlékszem hogy a nyomógombját nem kellett benyomni, mögötte mikrokapcsoló volt, és az előlapon arany felirattal LS120 felirat volt, valamint valamelyest mélyebb volt mint a szokványos floppymeghajtó. megvehető 152 USD megjavítják 165 USD-ért
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2013
(#) laszlokunstar válasza gbezzegi hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Más gyártó komplett meghajtója nem lenne jó? NEC-en kívül másoknak is volt. Bővebben: Link
(#) gbezzegi hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Ez egy 1.2MByte-os lemezeket fogadó meghajtó. A Mitsubishi Electric által valahogy kódolva, sima asztali meghajtó a lemezeket nem olvassa.
Egybe van építve egy vezérlő panellel, szerintem az dekódolja lemezeket.
Szintén nyomógombos elöl, mikrokapcsoló nincs rajta.
Méretben ugyanakkora, mint egy hagyományos floppy drive.
Így néz ki az egész pereputty:

http://www.plccenter.com/en-US/Buy/MITSUBISHI/MC712

Köszönöm fáradozásotokat!
Szerintem akkor is az lenne a legegyszerűbb, ha találnék valahol bontva kompatibilis meghajtót, a fejegység szerintem tök általános.
Itt a 8-9 képen jól látható:
http://www.hardwaresecrets.com/printpage/Anatomy-of-a-Floppy-Disk-Drive/180
Üdv, Gábor
(#) laszlokunstar válasza gbezzegi hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Spéci firmware-e van, legalább is nekem az itt leírtakból ez derül ki. "If you need a specific firmware or series relating to FD1137C, we probably have it. Please call or email us with your request." Bontóban szerintem találhatsz. Most szétdobtam többek között egy NEC 1231H-t is, de teljesen más a belseje, mint a képen, a szalagkábel 5 eres és nem 6. Viszont egy TEC meghajtóban a kábel 6 eres. Szívesen elküldöm postaköltség fejében, ha esetleg ezzel megpróbálnád a fejcserét.
Közben megtaláltam a 120MB-os floppymeghajtót is.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
(#) gbezzegi válasza laszlokunstar hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm, szívesen veszem a felajánlást! Többit emailben!
Üdv, Gábor
(#) laszlokunstar válasza gbezzegi hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Válasz mail ment, meghajtó is megy majd postán.
(#) laszlokunstar válasza laszlokunstar hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Remélem a meghajtó, amit küldök megoldja a gondot, de ha mégsem, akkor talán itt emberi áron kaphatsz NEC FD1137C-t.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Egy db gép bontásból származó Matsushita LKM-F943-1 típusú LS120 meghajtó átvehető. Állapotáról nincs információ, a kábelei jónak tűnnek.
(#) laszlokunstar válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
A meghajtó nem 120M-s, hanem 1,4. A fejkábel 6-6 eres, nem pedig 5-5 eres,mint a legtöbb megszokott meghajtóban, ez okozta a gondot.
(#) gbezzegi hozzászólása Feb 14, 2013 /
 
Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget, remélem Laci meghajtója kompatibilis lesz! Majd jelentkezem!
Üdv, Gábor
(#) Hp41C válasza laszlokunstar hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Akkor nem 2.88Mb -os floppy. Volt ilyen is 3.5" méretben. Lehet, hogy ennek volt 6 eres fejkábele ?.?
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2013
(#) feco45 hozzászólása Márc 28, 2013 /
 
Sziasztok!
A képen látható szalag kábelt visszavágnám, kérdés mivel szedjem le a vékony fóliát, hogy ne sérüljön. Ha véletlenül elrontom, hol kaphatok készen? Milyen eljárással készíthető?
Üdv: Feco
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2013
(#) feco45 hozzászólása Ápr 2, 2013 /
 
Sziasztok!
Győzött a tapétavágó, ennél gyorsabb megoldást nem találtam.
Üdv:Feco

kép1.jpg
    
(#) bbalazs_ válasza feco45 hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Ollo? En nem mertem volna tapetavagoval - felnek, hogy a kis erintkezok kiszakadnak.
(#) feco45 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 3, 2013 /
 
Először feljebb kapargattam és utána vágtam le, én is féltem, de nyugodtan két óra alt sikerült.
(#) bortnyakn hozzászólása Jún 13, 2013 /
 
Sziasztok!

Lenne itt egy LCD-s Sharp számológép. Sajnos a képen látható csatlakozó felvált, így nem minden részét mutatja a számoknak. Milyen ragasztóval ragaszthatom vissza, hogy biztosan ne szigeteljem le a csatlakozást?

Üdv és köszi!
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2013

DSCF6858.JPG
    
(#) Gabi válasza bortnyakn hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Szia,
Például ilyennel
Vagy megpróbálod mechanikailag összeszorítani az érintkezőket, ha lehetséges.
(#) kiborg válasza Gabi hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Hogy mivel, arra tippem nincs, de amit Gabi ajánlott ne használd, mert nem csak a két felet ragasztja össze, hanem az egymástól elszigetelt szegmenseket is rövidre zárja.
(#) Gabi válasza kiborg hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Értelemszerűen használva, természetesen csak a vezetősávokat bekenve
(#) bortnyakn hozzászólása Jún 13, 2013 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat. Igen máris gondoltam, hogy rövidre zárja, és ha csak a vezetőket kenem (ami nem biztos, hogy sikerül), akkor sem biztos, hogy megfogja. Lehet megpróbálom Medve hővel történő ragasztását, hátha:
Idézet:
„Eredetileg -szerintem- hő segítségével ragasztották oda. Tégy ugyanígy. De oda lehet nyomni egy "zebrával" vagy más elasztikus anyaggal, persze ha van mögötte valami fix felület.”


Az a zebra nem tudom mi. Nem lesz könnyű ezzel a megoldással, mivel elég meleget csinál a hőlégfúvóm, és nem is tudom elég pontosan irányítani. A végén még elengedi a többi helyen is. Próbálkozom.
Következő: »»   3 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem