Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fordulatszám szabályozás (220V-os venti)
Lapozás: OK   8 / 9
(#) kadarist válasza marone hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Szia!
Az A1-et, A2-t és a G-t ne vedd figyelembe. Az Rt pedig maga a flex, aminek a fordulatszámát akarod csökkenteni.
(#) Tomi111 válasza marone hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Üdv!

A rajzon az L a fázis, az N a nulla. Földelés nincs, a flexnek nem kell valószínű.
Az Rt maga a flex motorja. Sorba kell kötni az áramkörrel. Az A1, A2, G a triac három kivezetése (TIC263D). Ellenállások lehetnek 1/4 vagy fél wattosak, a poti is.
Az R4 és R5 azért legyen 1W-os.
De nincs egy kidobott porszívód, amiben jó a szabályzó? Az használhatod!
Üdv! Tomi
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2013
(#) marone válasza Tomi111 hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Kösz !
Sajnos nincs rossz porszívóm, de ez a kapcsolás is jó.
(#) norbika78 hozzászólása Nov 22, 2012 /
 
Üdv Mindenki
Azt szeretném megkérdezni hogy az itt is található teljesítmény szabályozóval tudnék e kondenzátorral ellátott ventilátort szabályozni?
Előre is köszi.
Norbi
(#) norbi0325 hozzászólása Márc 24, 2013 /
 
Sziasztok
Tudna nekem segíteni valaki abban hogy ,olyan rajzot keresek ami hőmérsékletfüggően tudna szabályozni egy 220v 100w ventilátort .
Jó lenne ha tudnám szabályozni ( beállítani ) a bekapcsolási ,és a max fordulati hőmérséklet-küszöbértékeket.
Köszönöm
(#) granpa válasza norbi0325 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
A 'Cikkek'-re kattintva többet is lelsz. Pl. 'Proli007' 2011. 12. 21.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2013
(#) norbi0325 válasza granpa hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Igen köszönöm találtam hőfok-ventilátor vezérlőket de csak 12V -osakat nekem pedig 220V 50Hz normál hálózatról üzemelő 100W-os befúvóventilátort kellene fordulatszámszabályozni !
Szóval ilyent keresek
(#) fupeter hozzászólása Jún 13, 2013 /
 
Sziasztok!
Nem sokat értek az elektronikához, azért is kérdezem meg inkább, mert a fórumot végigolvasva nem nagyon jöttem rá, hogy nekem melyik szabályzás lenne a jó. Egy mikróból kiszedett ventilátorom van, mw10ca-m04 van ráírva, gugli szerint ez egy rejtett pólusú axiális motor. A lehető legegyszerűbb kapcsolás is jó lenne, nem muszáj, hogy szabályozható legyen, csak mondjuk pörögjön fele ennyit.

Köszi!
(#) kadarist válasza fupeter hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Szia!
Ez egy árnyékolt pólusú motor. Ahhoz, hogy felpörögjön, egyszerűen csak adj neki áramot.
(#) pucuka válasza fupeter hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
A mikródból kiszedett motor szinkronmotor. A fordulatszám befolyásolásának egyetlen módja a meghajtó feszültség frekvenciájának változtatása.
A frekvencia váltó nem a legolcsóbb, nem ér az egész annyit, válassz másfajta motor.
Milyen motor az a "rejtett pólusú axiális motor"? Biztos jó a fordítás? sokféle motorról tudok, de ilyenről még nem hallottam.
(#) proli007 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
A ventilátorról beszél, nem a tányérforgatóról..
(#) pucuka válasza proli007 hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Ja, akkor innen a rejtett pólus. Bocs
(#) kadarist válasza fupeter hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Most látom, hogy "fele ennyit". Kipróbálhatod a triakos szabályzót, mert a kis indukciós motorok viszonylag jól tűrik az egyszerű feszültségcsökkentéses szabályzást .
(#) fupeter hozzászólása Jún 13, 2013 /
 
Szóval akkor nincs értelme ezzel bíbelődni, örüljek annak a fordulatnak ami van
Köszönöm!
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Egyébként a szervizleírásban "MOTOR SHADED POLE" szerepel, ezért nem tudom, hogy a rejtett hogyan jött be a képbe.
(#) fupeter válasza kadarist hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Erre gondolsz?szabályzó
Pár napja néztem utána, most nem és rosszul emlékeztem! Bocsi
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2013
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
középtájon
Az eredeti postban
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Igen, úgy értettem, hogy az eredeti hozzászólásban.
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Múltkor, egy TV műsorban láttam, hogy a légkeverő ventilátorban nincs is motor, csak a lapátok. És forgott.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2013
(#) kadarist válasza fupeter hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Igen erre (is), de ne felejtsd el az ezen a rajzon szereplő R5-C3 párost beépíteni a triak biztonságos kikapcsolása érdekében. A kondenzátor 250V AC~ vagy 630V DC= feszültségtűrésű legyen. A 100 ohm 100nF kombináció is jó.
(#) fupeter válasza kadarist hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Köszönöm! Még egy utolsó kérdésem lenne. Ha nekem nincs szükségem a fokozatos állításra, akkor R1 és P1 helyére betehetek egy összevont ellenállást, több értéket kipróbálva, hogy nekem melyik fokozat lenne a jó? Teszem azt 100-200-300kΩ.
(#) kadarist válasza fupeter hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Inkább használj egy trimmerpotmétert, mert könnyebb lesz beállítani a teljesítményt és különben sem kér enni
(#) dobiedvin hozzászólása Nov 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy 2000 W-os sarokcsiszoló fordulatszám szabályozásához jó megoldás a triac-os ford.szám szabályzó??
(#) kadarist válasza dobiedvin hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Szia!
Igen, nagyon jó!
(#) dobiedvin válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Nem fog tőle melegedni nagyon a flex motorja?
(#) kérdező válasza dobiedvin hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Egyáltalán nem fog melegedni, csak kevesebb hő fog keletkezni kis teljesítménynél.
Én még rezsót, grillt is szabályzok fázishasítással.
(#) kérdező hozzászólása Dec 22, 2013 /
 
Sziasztok!
Gondoltam egy frekvenciaváltóra, ami nem frekvenciaváltó, de mégis frekvenciát vált. Egyszerű tirisztorokkal menne, de a lényeg az, hogy kezdetben csak minden 10. periódust engedne át, aztán ahogy növeljük a fordulatszámot, egyre többet. Amikor minden másodikat engedi át, akkor lenne fele fordulat. Jó ötlet? Elektronika csak annyi kellene, amivel ezt meg lehet oldani. Jó ötlet, vagy hülyeség?
(#) pucuka válasza kérdező hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Az ötlet nem rossz, csak van egy kis bibi. Számoljál. Ha minden másodikat engeded át, akkor az 25 Hz ugyebár. Ez nagyjából fele fordulatot jelent. A fordulat szabályzásod nagyon durva lenne. A 10 -esről meg ne is beszéljünk, attól a motor talán el is füstölne.
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Én ezt inkább szakaszos üzemnek hívnám. Mitől alakulna ki a kisebb frekvenciájú, szinuszosan változó tekercsáram?
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Elvileg nem lenne fontos a szinuszos táplálás, de hogy a motor mit szólna hozzá, az más kérdés. Biztos jó meleg lenne.
Következő: »»   8 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem