Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Saeco Café Grande
 
Témaindító: andrás90, idő: Ápr 19, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) andrás90 hozzászólása Ápr 19, 2010 /
 
Sziasztok! Nem találtam ehez hasonló témát még mielőtt meglincselnétek
Az a problémám ,hogy van egy címben leírt kévéfőző gépünk aminek az baja ,hogy a kávét leőrli a vizet is beszívja és utána nem csinál semmit csak egy piros led világít rajta már szétszedtem kipucoltam a vízkőtől de továbbra sem csinál semmit és nem tudom mi lehet a baja!
Ha valaki találkozott már hasonlóval akkor kérem az segítesn mert kb 120Ezer volt egy pár éve !
(#) quite válasza andrás90 hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Ha azokat végrehajtja amit leírtál, akkor a következő lépés tudod mi....a víz melegítés/forralás.

Ha ez nem indul be, akkor talán a fűtőszálat is kimérhetted volna, ha már szétbontottad a gépet a tisztításhoz.

Szerintem.
(#) tungsram válasza andrás90 hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Egy mérdd meg a a fűtőbetétet stb .. Ha ez mind jó szokott bennül lenni egy biztonsági hőkioldó a fűtőtest alján . Általában ez szokott kiolvadni a túlmelegedés hatására. Rövidre kell zárni, hogy működik-e.
(#) andrás90 válasza quite hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Fűteni fűt szépen mert a forrógőzt kinyomja ,ha megnyitom rajta a gőzcsapot!
(#) andrás90 válasza quite hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
A fűtőszál volt az első amit kimértem meg hőbiztosíték !
(#) dobo válasza andrás90 hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Nem lehet hogy csak gőz üzemmódba van kapcsolva?
Minden a helyén van ?
kávé van vizszint rendben?
A zacc tároló a helyén?
(#) andrás90 válasza dobo hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Minden rendben a helyén van és kávéfőző üzemmódban van a led is ezt jelzi !
(#) dobo válasza andrás90 hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Egyszer volt hasonló dolog az ismerősömével is .
Ott azt hiszem a nyomógombokkal addig játszottunk mig egyszer csak megjavult azt nem tudom hogy milyen gomb kombináció után de az lcd irt ki dolgokat azt tudom.
(#) Hutty hozzászólása Ápr 20, 2010 /
 
Van még valahol egy mágneszelep is....
(#) quite válasza andrás90 hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Akkor miért ezt írod?

"...a kávét leőrli a vizet is beszívja és utána nem csinál semmit csak egy piros led világít rajta..."

Ha már a problémát is hiányosan vázolod fel, akkor hogy akarsz megfelelő "távjavítást" kapni?

Én még az életben nem láttam ezt a típusú gépet, de ismét azt mondom, hogy ha már szétszedted, és már az is világos volt, hogy a vizet is felforralja, akkor tessék már végignézni a kifolyócsatornát, hogy ott mi van!

Van-e valami dugulás, vagy ha van mágnesszelep, akkor az működik-e megfelelően, stb.

De ezek már tényleg olyan kézenfekvő és egyszerű dolgok, hogy azt leírni sem lehet.
(#) gabiszaki válasza andrás90 hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Szia.
A piros lámpa akkor világít ha nincs kávé vagy víz vagy nem elegendő.Például darál 7g kávét és nem fér bele 20 másodpercbe piros,kopott a daráló vagy a mennyiségmérő hibás.Bekapcsolásnál nem mozdítja az átáramlás mérőt a víz piros,főzésnél szintén.Vagy vízköves ritka.Tálcák nem jól vannak visszarakva.
Sok sikert,ha van pontos diagnózis segítek.
(#) tatabike válasza andrás90 hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Nem lincselnek itt senkit felesleges témanyitásért, és ez is az. Vagy az a gond, hogy ebben a három témában nem ez a kávéfőző neve...?
Tessék: Bővebben: Link Bővebben: Link Bővebben: Link
(#) attrax hozzászólása Ápr 20, 2010 /
 
(#) Pyte hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
Hozzám is befutott egy pont ilyen kávémasina Ezzel meg az a tünet, hogy megcsinál mindent öről lefőz stb csak van egy kis gond egy adag kávét lefőz és utána piors led világít ! Ha kikapcsolom és újra be akkor megint letudokok főzni egy adag kávét szétszedtem a vezérlését átmértem de minden jónak bizonyul benne Valaki tapasztalt már hasonlót?
(#) attrax válasza Pyte hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Az túlmelegedés lehet.Vízkövezd ki de ez csak tipp.
(#) Pyte válasza attrax hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Kipucoltam már teljesen de a kazán nem kapcsol le és mégsem főzi le :no:
(#) attrax válasza Pyte hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
1.ugye azért tilt le,mert túlhevül ezt gondolom érted
2.ha nem jön le a kv akkor csak valami dugulás lehet
3.víz lejön? néha nem árt némi kompresszorozás is sűrűléggel.
(#) teodor válasza Pyte hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Szia, már találkoztam ilyennel, a megoldás a vízhőfok visszavétele volt. Ugyanis 95 fokra volt állítva a vízhőfok ami soknak bizonyult, hiszen minden fűtött rendszer túlszalad bizonyos mértékben és letilt. Nos a hőfokot vedd vissza 85 fokra és működni fog a masina.
(#) Pyte válasza attrax hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
A kávét lefőzni azal nincs is gond ahogy a legelső hozzászólásomban írtam csak 1adag kávét lehet lefőzni vele ,de ha kikapcsolom és vissza be akkor megint letudok főzni vele 1adagot! Teljesen kipucoltam az összes csövet és a kazánt is átnyomtam magasnyomásal!
(#) Pyte válasza teodor hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Ha én teljesen letekerem a potit akkor sem jó.
(#) attrax hozzászólása Ápr 27, 2010 /
 
Még1 gyenge tippem van,hogy cserélj kávétipust.
(#) hasznaltkavegep.com válasza attrax hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Nem kell kávégép típust cserélni, ez kávégépek között az egyik legmegbízhatóbb és legkönnyebben javítható típus. Ráadásul alkatrészt is lehet hozzá kapni.

Ha egy kávé lefőzése világít a piros led, az amiatt van hogy az átfolyásmérő nem érzékeli a víz áthaladását. Vagy elakadt benne valamennyi vízkő, vagy a diódája, vagy ki kell cserélni az átfolyásmérőt, mert szorul benne a lapátkerék.
(#) lopakodo hozzászólása Okt 20, 2010 /
 
Sziasztok! Nekem ugyan Cafe Prima gépem van, de a probléma szempontjából lényegtelen. Az a gond, hogy volt egy kis áramszünet, megjött, elment, megjött, elment, és a gépben beragadt a kávéfőző szekció (az a doboz, ami középen van, ha kinyitod az ajtaját), és se kivenni nem tudom, se a helyére tuszkolni. Nincs valakinek esetleg ötlete, mit tudnék tenni?
(#) ernesz hozzászólása Máj 19, 2013 /
 
Sziasztok!Az a kérdésem,hogy hol kapok fűtöbetétet legolcsóbban ehhez a géphez?Amúgy működik a gép,csak az egyik fűtőszál szakadt.Németországban az egész fűtöbetét 50 Euro körül van.Használt és csak az egyik fűtöbetét kellene.
(#) kávészem válasza ernesz hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Szia! Próbáld meg a Vaterán és társain, ez a kazánra cserélhetelenül van préselve. A zöld végű betét a fűtő, 1050w os, az szokott megszakadni. A másik, 430w os a mechanikát hajtó motor előtétellenálása, nem szokott meghibásodni. Új ára nálunk is kb ennyi.
(#) whit33r hozzászólása Jún 28, 2013 /
 
Üdv!

Van egy Saeco Aroma Automat kávéfőzőnk, mostanában elkezdett berregni miután ledarálta a kávét, és forgatná át az egységet, de pár mp berregés után elkezdte csinálni a dolgát. Na most már teljesen elromlott, szétszedtem, hangok alapján mintha elforgott volna a motor a fogaskeréken, de nem.

Kiszedtem és csak annyit csinál hogy remeg a motor, de nem tud elindul és a kelleténél erősebben melegedik.Képeket mellékeltem, nem tudom hogyan vezérelheti a kávéfőző a motort, bátorkodom itt megkérdezni, hogy mégis mi okozhat ilyen hibát. Ha valakinek lenne valami ötlete, kérem írja meg
(#) Gerisz hozzászólása Jún 28, 2013 /
 
Rá kellene mérni, hogy mennyi feszültséget kap a motor. Kb. 32V körül kell lennie, +- egy két V nem számít.

Utána már tudni lehet, hogy a motorral van-e baj, vagy nem kap elég áramot.
(#) whit33r hozzászólása Jún 28, 2013 /
 
36V ot mértem
(#) Szpisti válasza whit33r hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Elég bika az a motor, és tényleg előfordulhat hogy nincs megfelelő árammennyiség hogy meghajtsa.
De ha már így leszedted a burkolatát, javaslom vedd ki a fogaskerekeket és nézd meg nincs-e letörve, elkopva valahol a fogazata. Előtte persze pontosan nézd meg hová pozicionálnak a nyilak, mert ha nem jó helyre teszed vissza, kiesik a szinkronból.
Így szétszedéskor érdemes ezeket alaposan letörölgetni és szilikonzsírral átkenni . Én először megrémültem mi a gond, olyan halk lett összerakás után
Meg kellene próbálni a központi egység (amibe a kávéport tölti, és átfordítja a gőzcsonkhoz) kivett állapotában is egy főzést indítani (érzékelőjét persze imitálni kell mintha bent lenne) - nehogy az szoruljon és attól nem indul a forgatás.
(#) whit33r válasza Szpisti hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Fogaskeréknek semmi baja, minden tökéletes állapotban van, csak épp a motor nem mozdul, ill. csak rezeg elég erőteljesen és melegedik.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem