Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1059 / 1674
(#) PH-User válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Le a kalappal, minden elismerésem.
Hol gyártattad le a panelt? (Marás, festés, lakkozás.)
(#) Alkotó válasza PH-User hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
(#) djhans hozzászólása Júl 16, 2013 /
 
Sziasztok. Most éppen egy ilyen bináris órát építettem.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 16, 2013 / 3
 
Ígértem hogy teszek majd fel normális képeket, íme:
(#) violin válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Nagyon szép munka! Privátban dobhatnál egy árat...hogy így kompletten,működőképesen mit kóstál....
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 16, 2013 / 2
 
Még pár kép a labortápról, plusz lefotóztam az összes prototípusát amit megépítettem. Persze az alkatrészek javát átültettem belőlük, ezért ilyen üresek a panelok.
Egyébként tegnap este a fotózgatáson kívül végre áram alá is helyeztem a labortápot, első bekapcsolásra működött. Ez egyik prototípusáról sem volt elmondható...
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2013
(#) Attila86 válasza violin hozzászólására (») Júl 16, 2013 / 1
 
Megírom én itt is mert nem titok és mivel az áramkörről van szó így még csak nem is off. A nyákba ültetendő alkatrészek a HEStore áraival számolva kb 12000Ft-ba kerülnek. Kompletten, dobozolva, trafóval mindennel együtt pedig 43000Ft-ért adtam el épp a napokban az utolsó prototípusát a labortápnak. Ezen semmi hasznom nincs, ez az anyagára. Viszont benne van a panelmérő is, anélkül kb 9000Ft-al olcsóbb.
(#) violin hozzászólása Júl 16, 2013 /
 
Akkor a működő panel magában 20e ft körül van.....
(#) Gabó válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Szép az SMD forrasztás, mint ha gyári lenne. Hogy csinálod így meg? Ill más panelmérő is használható hozzá, ill lehet a be-kimeneti áram-feszültséget feljebb-lejjebb vinni?
(#) Attila86 válasza violin hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Mondom, 12000Ft az összes nyákba ültetendő, illetve a működéshez elengedhetetlen alkatrész (pl állító potméterek).
(#) Attila86 válasza Gabó hozzászólására (») Júl 16, 2013 / 1
 
Vékony hegyű csipesz, nagyon vékony és jó minőségű forrasztóón és jó fényviszonyok. Természetesen más panelmérőt is lehet használni hozzá, de a PIC-es panelmérőimet közvetlen, mindenféle mókolás nélkül meghajtja. Direkt ahhoz terveztem. A táp feszültsége és árama természetesen kisebb is lehet, az 50V és 10A a maximum amit tud. Az alapjel-előállítás osztóit úgy méreteztem hogy kb 30V lehet a legkisebb maximális feszültség (tehát használható 0-30V-os labortápnak is) és 2A a legkisebb maximális áram. Vagyis akár kis, 30V 2A-es labortáp is építhető, vagy pl 30V 4A-es is, 40V 6A-es stb... De két ellenállás cseréjével a határolás akármekkorára beállítható, az áramkör abszolút maximálisan azonban 50V-ot és 10A-t tud, ennél nagyobb jellemzők eléréséhez komolyabb módosítás kellene az áramkörben. Bár végülis a 60-65V még viszonylag könnyen megoldható lenne. Szerintem az 50V és a 10A azért sok mindenre elég, főleg ha kettős tápként építi meg az ember.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2013
(#) Gabó válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Akkor így szerintem majd benevezek 1 panelgarnitúrára
(#) saraha hozzászólása Júl 16, 2013 /
 
Ehhez én is gratulálok Attila86-nak,nem semmi,tényleg le a kalappal.
(#) Norberto válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Példaértékű, irigylésreméltó, csúcsprofi munka!

Ezért tőlem kapsz egy ilyen jelet:
(#) pjg válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Szép. Maximálisan profi.
(#) efraim hozzászólása Júl 17, 2013 /
 
(#) Szpisti válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Mlm kalapom!
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Szia! Ez tényleg nagyon profi lett! A nyákot hogyan készítetted?
(#) watt hozzászólása Júl 17, 2013 /
 
Ha már betévedtem, pár éve készült ajándéknak a feleségemnek ez az RGB gomba.
Akit érdekel, részletek - itt -.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2013
(#) Attila86 válasza watt hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Úgy készítettem hogy pendrive-on elvittem a Satronikba és azt mondtam hogy kell belőle 12db. Egy hét múlva pedig értük mentem.
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Értem, köszi! És azóta teszteled, jól működik?
(#) Attila86 válasza watt hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Igen, írtam is hogy azóta már áram alá helyeztem és első bekapcsolásra működött. Az utolsó kivételével egyik prototípusa sem indult elsőre.
(#) Hooligan01 válasza watt hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Szuper lett!
Hol lehet ilyen üveg gombát beszerezni?
(#) watt válasza Hooligan01 hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Elvileg bármelyik ügyes üvegtechnikus képes ilyet készíteni. Budapesten is találni ilyet, de szerintem bárhol...
(#) TAKLACO válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
HELLO !
Mennyibe jonne a felelesztett 50V / 10A-es verzio panelmerovel , doboz es trafo nelkul ?
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2013
(#) Attila86 válasza TAKLACO hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Már kétszer leírtam de leírom akkor még egyszer. A labortápba ültetendő alkatrészek plusz azok amiket ugyan nem a nyákba kell ültetni de az áramkör működéséhez elengedhetetlenek (állító potméterek, DC BE/KI kapcsoló és üzemmód-jelző LED-ek) a HEStore áraival számolva kb 12000Ft. Ha nem akarja valaki a nyákot házilag maga elkészíteni akkor a nyákot 3000Ft-ért osztogatom (ez most nem reklám, egyenlőre még nem is eladóak). A panelmérő ára attól függ milyen panelmérőt használunk. A műszerdoboz 4500Ft a Lomexben, a gyártótól (Merl Mátyás) valamivel olcsóbb de el kell érte menni Fótra és a benzinnel már ugyan ott van. A trafó ára nagyban változik attól függően hogy hol tekerteti az ember, a köztudottan legolcsóbb maszeknál (Kléh György) kb 15000Ft. A hűtőborda a Lomexben 1700Ft, hálózati és banánhüvely csatlakozók, kapcsolók, potméterek, poti forgatógombok, LED foglalatok, egyéb apróságok kb 5000-6000Ft. Ezen felül még van pár dolog amit magunknak kell elkészíteni, itt a fényképeken is látható fél centi vastag alumínium idomra és a toroid trafót tartó L-alakú vasra gondolok. Utóbbit nem árt színtereztetni is mert rozsdásodik, ez még 500Ft.

És köbzoli, ebben nincs üzlet mert előre szólok is hogy nem vállalom az áramkör és főleg nem a kész tápegység megépítését sem! Csak tájékoztatásként írom egész egyszerűen azért hogy másnak ne kelljen utánajárni az áraknak ha már én egyszer megtettem.

Szerk.: Ha kisebb teljesítménnyel is megelégszünk, akkor kisebb trafó kell (nem 600VA-es) és így olcsóbb az egész.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2013
(#) Moderátor hozzászólása Attila86 hozzászólására (») Júl 17, 2013
 
Attila! Légyszíves ne Köbzolit támadd, Ő csak azért szólt, hogy már túlvagyunk a ki mit épített rövid bemutatáson, túl a topik eredeti célján.

Már induktivitásról beszélni is túlmutat a topikon, ne az üzleti részét ragadd ki, nem arról volt szó most.
Ennek a témának amit bemutattál, van saját csak ezzel foglalkozó topikja, ahol ezen kérdésekre prímán választ lehet kapni.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2013
(#) TAKLACO válasza (») Júl 17, 2013 /
 
Hello !
Szerintem kellene hagyni az egyes hozzaszollasokat a ki mit epitett topikban mivel egy ido utan ezek maguktol lefulladnak ... ugyanis jonnek az uj megepitett keszulekek es uj hozzaszollasok , nem hiszem hogy valaki mas topikokban utanna keresgelne - vagyis meg kellene reformalni az oldalt.
(#) vicsys válasza watt hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Jópofa. A enyémnek egyszerűbb a kapcsolása. Bővebben: Link
(#) voodoo válasza vicsys hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Jajj, de ijjesztő ez a zene alatta ...
Következő: »»   1059 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem